Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Közép-Európa > Németország


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2010-05-03, 16:09   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-03
Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
Talos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Németország általában

Hihetetlen, hogy még itt sincs téma nyitva, pedig Németország elég közel van és szép nagy ország. Biztos sokan jártatok már ott rajtam kívül is.

Kapásból ott van a Duna forrása és környéke, a Fekete-erdő. Hegyek, tengerpart is jutott bőven Németországnak, no meg aztán sok nagy és szép város is van.

Jobban belegondolva legtöbbször én is csak keresztül utaztam Németországot, pedig biztos érdemes lett volna megnézni számos helyszínt.

Én eddig igazán csak a Fekete-erdőt, a Bodeni-tavat és Drezdát láttam, de ezek tetszettek.
Talos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-17, 13:58   #2 (permalink)
Hivatásos témaindító
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 72
Hírnév szint: 15
Utazás a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Drezdával kapcsolatban érdemes megnézni EBMZicke albumát is:
http://forum.utazas.hu/album.php?albumid=13

Utazás nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-07-01, 17:47   #3 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Valahogy Németország nem szerepel a turista célpontjaim között. Lehet, hogy csak nem reklámozzák eléggé. Azért átutazóban voltam ott, és megnéztem Passaut és Regensburgot. Azt kell hogy mondjam, annak ellenére hogy szép városok, egy napnál tovább nem érdemes ott lenni.
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-21, 19:21   #4 (permalink)
dru
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-21
Összes hozzászólás: 22
Hírnév szint: 0
dru a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Fekete-erdő sem mond semmit? Nem láttad tán a Feketeerdő klinikát Udóval és Brinkmann doktorral?
Micsoda szép tájak voltak benne, pedig nem is szólt arról a film.

Volt szerencsém megnézni a Duna forrását nekem is, mint Talosnak. Az egész vidék lenyűgöző. No meg aztán ha az Alpokról beszélünk, akkor mindenki Svájcra, Ausztriára gondol. Aki síelni jár az még Olaszországra és Franciaországra is. Pedig Németországnak is jutott az Alpokból. A Bajor-Alpok név is mond talán valamit, vagy mondjuk a Zugspitze!

Városaik is nagyon szépek, szinte mindegyik! Ráadásul jó focijuk és sörük van! Valamiért tényleg nem mennek sokan, vagy nem nevezik nyaralásnak!
Pedig tényleg van mit nézni Németországban!
dru nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-07, 13:36   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-10-04
Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
Lou5 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Németországban is sok látnivaló van ám! Berlin nekem különösen kedves. Sok turista is van. Több, mint Budapesten.

Az Oberbaumbrücke a Spree folyó fölött a rajta közlekedő metróval, a Brandenburgi kapu és a Reistag.

Kulturális értelemben is különleges Berlin. Múzeumok, kiállítások, gyönyörű épületek...
Lou5 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-19, 15:15   #6 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Brandenburgi kapu - Berlin - Fények Fesztiválja

Fények Fesztiválja alatt Berlin számos helyszínét világították ki különleges fényekkel melynek során a Brandenburgi kapu is fényárban úszott.

nemetorszag-altalaban-fenyek-fesztivalja-berlin-brandenburgi-kapu.jpg

Az idei fesztiválról sajnos lemaradtunk már, de jövőre októberben érdemes lehet ellátogatni Berlinbe, hisz több tucatnyi nevezetességet világítanak ki minden évben a német fővárosban.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-29, 13:18   #7 (permalink)
Tag
 
Hiccs logója
 
Csatlakozott: 10-04-27
Összes hozzászólás: 55
Hírnév szint: 14
Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én rendszeresen járok Németországban, ugyanis a páromnak a rokonai élnek kint. Szerintem nagyon szép ország, főleg a bajor rész. Régebben nem szerettem sem Németországot, sem a németeket, de ez változott, miután találkoztam a Bajor vendégszeretettel. Nagyon kedvesek segítőkészek, fantasztikus vendéglátók, és segítenek bármi nevezetességet megtalálni, amire kíváncsi vagy. A sörfesztiválok jelentik az egyik leghíresebb szórakozási lehetőséget, mindenképpen látogassunk el egy sörfesztiválra, hiszen fantasztikus élményt nyújt. És a bajor sörök kitűnőek, ennek megfelelően nagyon sok helyen foglalkoznak sörfőzéssel, főleg szerzetesek. Ajánlom, ha már ott vagyunk látogassunk el egy apátságba, ahol a szerzetesek sörfőzéssel foglalkoznak. Nem érdemes kihagyni
Hiccs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-20, 13:53   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-19
Hely: Szlovakia
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
almart már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.almart már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Nemetorszag

Sziasztok!

Mi 2 eve nyaraltunk Nemetorszagban,a Boden-to mellett. Gyonyoru volt,szerintem az egyik legszebb nyaralas volt.
Uhldingenben volt a szallasunk,ott helyben talalhato egy skanzenszeruseg,toben,colopokre epult korabeli hazak.Nagyon hangulatos,mi egy delelott neztuk meg,idegenvezetessel kb. 1 ora,de ha vki nem igenyli az idegenvezetot,akkor szoloban is boklaszhat,nezelodhet.
Jartunk Affenberg Salemben,ez egy majompark,Ravensburgban a Minimundusban-bar ez kihagyhato lett volna igy utolag,mert elegge szegenyes a felhozatal. Insel Mainau a viragsziget a toban gyonyoru,a kilatas,panorama szinten,erre egy delutant erdemes szanni. Mi atmentunk Svajcba is,kozel van a Rajna-vizeses es Conny Land Europa legszebb delfin lagunaja. Csodaszep varoskak a toban felszigeten elterulo Lindau,de ami igazan varazslatos az Meersburg. A legszebb varoska amit valaha lattam,olyan fantasztikus hangulata van,hogy az ember legszivesebben minden zegzugot lefenykepezne,megorokitene. Kozben a fejunk felett rendszeresen repkedtek a zeppelinek....
Jartunk a Fekete-erdoben Titiseenel es a Donaueschingenben a Duna-forrasnal. Ami azert is kulonosen erdekes volt szamunkra,mert a Duna mellett elunk. Nem gondoltuk volna,hogy a Duna valojaban egy templomkert kutjabol ered.
Nekunk nagyon tetszett Nemetorszag,azota tobb forumon sokaknak ajanlottam,mert igen,nem ismert-meltanytalanul. Mi szivesen visszaternenk ide,de szemezgetek a tengerparttal is...
Nehany kep izelitoul:
Csatolt kicsinyítések
nemetorszag-altalaban-dscn1282.jpg   nemetorszag-altalaban-dscn1413.jpg  
Csatolt képek
      
almart nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-20, 17:20   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-16
Összes hozzászólás: 26
Hírnév szint: 0
Vándor a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Azt tudtad, hogy nem ez a Duna igazi forrása?
Donaueschingeni forrás amolyan turistalátványosság, de a víz ennél feljebb ered. Sokáig csörgedezik a Duna patak, majd a felszín alatt úgynevezett búvópatakként halad és bukkan fel újra Donaueschingenben a kastély parkjában. Szóval az igazi forrás feljebb van, ráadásul nem teljesen egyértelmű hol. Duna néven ugyanis nem sokáig tart a patak, hanem elágazik. A Breg nevű patakocska forrását szokták az igazi Duna forrásnak tekinteni, mert az a bővizűbb ág.
Kevésbé kiépített, kevésbé látványos, de gondoltam megemlítem.
Vándor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-21, 17:31   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-19
Hely: Szlovakia
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
almart már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.almart már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Nemetorszag

Szia,nem ezt nem tudtam. Koszi,hogy leirtad.
almart nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-23, 11:21   #11 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Kochel am See - Bajorország

Ez a kép akár most is készülhetett volna:
nemetorszag-altalaban-kochel-am-see-bajororszag.jpg
Kochel am See - Bajorország
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-28, 10:10   #12 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Altensteig

Altensteig a Fekete-erdő keleti részén található. Nem gyenge.


nemetorszag-altalaban-altensteig-nemetorszag.jpg
Altensteig - Baden-Württemberg
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-04, 16:49   #13 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-08-04
Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
Artemis már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Artemis már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Németország valószínűleg az előítéletek miatt nincs a magyar turisták látószögében. Szerintem Európa egyik legszebb országa. Szép rendezett környezet, kedves vendégszerető emberek. Bármikor visszamennék oda. Az álmaim között szerepel egy németországi körutazás. Eddig csak a bajor részen és az Észak- Rajna Vesztfáliai régióban voltam. Regensburg, Ulm, Würzburg, Passau, München, Nettetal, Bonn, Köln, Aachen, Düsseldorf, Thorn, Mönchengladbach. Ez utóbbi hanyagolható.
Én szeretném még mindenképp megnézni Neuschwanstein-t és Triert de lehetne még sorolni a látnivalókat (Nürnberg, Bayreuth, Wertheim...stb.). Aki kulturális látnivalókra vágyik itt biztos nem hal éhen. Szóval menjetek!
Artemis nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-24, 07:47   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-10-24
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
alice a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ket eve nyaraltunk ott,a szallasunk Uhldingenben volt. Minden nap uton voltunk valamerre,megneztuk Unteruhldingenben a skanzenszeru colophazakat,jartunk az Affenberg Salem majomparkban,Minimundusban Ravensburgban,viragszigeten Mainaun,Lindauban,Svajcban a Rajna-vizesesnel,Szinten Svajcban Conny Landben,ez Europa legszebb delfin lagunaja,a csodaszep Meersburgban, a Duna-forrasnal,Titiseenel. Rengeteg a latnivalo,csak sajnos sokan nem ismerik ezt a videket.
alice nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2020-10-02, 11:49   #15 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 20-10-02
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
gendacsongi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Habár már többször voltunk Németországban, főleg a déli részeit jártuk, idén eljutottunk a családdal Berlinbe. Egy üzleti ügy miatt kellett mennem, és volt pár napunk, hogy bejárjuk, az igaz, hogy igencsak színes kultúrájú város, megis érzed az igazi német történelmet itt, mindenkinek csak ajánlani tudom. Megvallom, nem nehéz ebben a hatalmas világvárosban elveszni sem
gendacsongi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2020-12-25, 00:16   #16 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 260
Hírnév szint: 14
cobranco a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kőnigssee, a „királyok tava” ,de, akár mondhatnánk „tavak királya”, nem csak nevében fenséges, látványvilágában is. Németország legmagasabb hegyei között megbuvó tó nem véletlenül érdemelte ki az „osztályelső” címet Bajorországban.

Tartalom:
„Túrázóink első programként hajóval vágnak neki az alpesi fjordnak, majd egy gyalogtúrával teszik a pont alá í-t. Napirend még, Németország legnagyobb vízesése, illetve a kis hegyi tengerszem, az Obersee megtekintése is. Délután egy kanyoning is befigyel, Almbachklamm, minden alapértelmezett tartozékával együtt. Természetesen gasztroblog, bringázás és táborhelykeresés viszontagságai is sűrítik az eseményeket…”




Útvonal:
Kőnigsee Seelande-Malenwinkel-Echowand-Kessel-St.Bartalomeu-Saletalm-Obersee-Fishkunklelalm-Röthbachfall-Berhtesgarden-Almbachklamm-Salzburg

Túrabeszámoló:
http://cobranco.hu/turabeszamoloalp_19.html

Térkép:
https://drive.google.com/open?id=1Nu...gl&usp=sharing

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok mindenkinek!
__________________
Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/
cobranco nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Berlin, Drezda, Duna, Északi-tenger, Fekete-erdő, Németország

« Bodeni-tó | - »


Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva


Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Dánia általában Talos Dánia 5 2013-06-24 12:22
Németország visszaút g-easy Útra kelünk 0 2009-12-18 09:27


A pontos idő 07:35 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.