Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Az utazás célja > Síelés


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2009-10-09, 15:06   #1 (permalink)
Hivatásos témaindító
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 72
Hírnév szint: 15
Utazás a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Síterepek

Nektek melyik a kedvenc síterepetek? Melyik országba jártok legszívesebben és miért?

Autóval utaztok, vagy befizettek egy buszos útra? Utazási iroda szervezésében, vagy magánúton utaztok?

Közeledik a síszezon, beszélgessünk hát róla egy kicsit!
Utazás nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-10-29, 08:32   #2 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szeretnénk februárban sielni menni. Az elsődleges helyszínek Nassfeld vagy Kaprun. Mi a vélemény a két helyről? Tud valaki olcsó szállást arra felé? Mi autóval mennénk, teljesen magán szervezésben.
Köszi a segítséget előre is.
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2009-11-06, 10:10   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-11-06
Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
Síelő a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

ma kezdődik a hó. érdemes rá kinézni. mi is ezt fogjuk tenni. ( http://www.hoshow.hu/ )

ha pedig már itt vagyok rákérdezek arra, amire a montenegró fórumban. volt már valaki montenegróban síelni? milyen volt?
Síelő nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-13, 18:41   #4 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-25
Összes hozzászólás: 42
Hírnév szint: 0
Zsófi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szlovákiában Jasna környékén tud valaki olcsó szállást 6-8 ember részére?

Előre is köszönöm!
Zsófi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-23, 13:14   #5 (permalink)
Tag
 
Hiccs logója
 
Csatlakozott: 10-04-27
Összes hozzászólás: 55
Hírnév szint: 14
Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Mi utoljára a Sí Resort Brienz/ Axalp voltunk síelni. Nagyon jól éreztük magunkat. Itt összesen 25 km sípálya van, és mindegyik nagyon jó minőségű. Gyerekeknek is vannak programok, szóval aki kisgyerekkel szeretne menni síelni, azok nyugodtan vigyék csak magukkal. Számukra is van pálya, illetve különböző animációs programok is vannak a gyerekeknek. Mi egyénileg oldottuk meg az utazást, nem tudom, hogy melyik utazási iroda az, amelyik oda is szervez sítúrát. Egy biztos, nekünk hatalmas élmény volt, és Svájcot (település említése nélkül is) csak ajánlani tudom...
Hiccs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-25, 13:29   #6 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-01-26
Összes hozzászólás: 45
Hírnév szint: 0
Kitty már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kitty már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én is sok helyen voltam már síelni: Lengyelország!!, Szlovákia, Ausztria, Franciaország.
Az összes közül Lengyelországot szerettem legjobban. Meg sem gondolná az ember, mennyire jó ! A lengyelek az elmúlt 15 évben annyit fejlődtek, mint amennyit mi 2020-ig sem fogunk. Sajnos!
Szuperek a sípályáik,. nem drágák és imádják a magyarokat!!

Most Svájc van tervben, az még hiányzik a repertoárból.
Nincs sok információm, hogy melyik környék a legjobb pályák, árak szempontjából.
Ide mindenképpen repülővel mennénk, viszont Lengyelországba mindig kocsival utaztunk. Bár, elnézve a mai repülőjegy árakat, már ezt is meggondolnám. ( pont most néztem a Swiss Airnél egy oda-vissza út Genfbe 16000 ft....)

Ami a szervezést illeti, csak saját!! Határozottan és szigorúan!!
Rengeteg helyen jártam már, és sehova nem utaztam utazási irodával. Lutri is, meg sokkal drágább, és ma már az interneten mindent le lehet előre foglalni!
Kitty nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-25, 16:46   #7 (permalink)
Tag
 
bokker logója
 
Csatlakozott: 10-04-14
Összes hozzászólás: 48
Hírnév szint: 0
bokker már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.bokker már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Kitty eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én is sok helyen voltam már síelni: Lengyelország!!, Szlovákia, Ausztria, Franciaország.
Az összes közül Lengyelországot szerettem legjobban. Meg sem gondolná az ember, mennyire jó ! A lengyelek az elmúlt 15 évben annyit fejlődtek, mint amennyit mi 2020-ig sem fogunk. Sajnos!
Szuperek a sípályáik,. nem drágák és imádják a magyarokat!!

Most Svájc van tervben, az még hiányzik a repertoárból.
Nincs sok információm, hogy melyik környék a legjobb pályák, árak szempontjából.
Ide mindenképpen repülővel mennénk, viszont Lengyelországba mindig kocsival utaztunk. Bár, elnézve a mai repülőjegy árakat, már ezt is meggondolnám. ( pont most néztem a Swiss Airnél egy oda-vissza út Genfbe 16000 ft....)

Ami a szervezést illeti, csak saját!! Határozottan és szigorúan!!
Rengeteg helyen jártam már, és sehova nem utaztam utazási irodával. Lutri is, meg sokkal drágább, és ma már az interneten mindent le lehet előre foglalni!
Én is ezen a véleményen vagyok! Mindig magadnak kell megszervezni, főleg az internet korában amikor már néhány kattintással megoldható és sokkal olcsóbban is kijöhetsz vele. Nem tudom, hogy a legtöbb ember számára mi olyan bonyolult azon, hogy felkeresse a szálláshelyeket, utánanézzen a közlekedésnek és lefoglaljon mindent előre.

Jó persze... sejtem mi a gond... leginkább az idegen nyelv tudásának a hiánya, így inkább rábízzák egy utazási irodára.

Svájcot csak ajánlani tudom, én nyáron voltam, nem síleni hanem magashegyi túrázni. Csodaszépek azok a hegyek, a csokijuk baromi finom. Kicsit borsosak az árak, de kibírható... kicsit jobban kell rá spórolni mint egy Lengyelországra, de ez is legalább annyira megéri, ha nem jobban!
bokker nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-26, 13:18   #8 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-01-26
Összes hozzászólás: 59
Hírnév szint: 15
KeriKe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.KeriKe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Én most készülök síelni, méghozzá Svájcba.
Eddig csak a környező országokban síeltem, talán távolabbinak Olaszország számít.
Ezzel kapcsolatban én is szívesen venném, ha azok, akik jártak már a svájci pályákon, megírnák tapasztalataikat. Milyenek a pályák? Az árak?

A szervezéssel kapcsolatban csak magam szervezem, akárhová is megyek.
Az utazási irodák egyrészt leveszik a saját hasznukat, másrészt a katalógusban meghirdetettek nem mindig tükrözik a valóságot. Sajnos nem kevés ismerősöm van, akiknek pereskedniük kellett a pénzük miatt.
KeriKe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-28, 22:23   #9 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Lengyel ország még eszembe sem jutott síelés kapcsán. Kicsit sablonokban gondolkodom. Mesélj róla kicsit, merre érdemes menni. Milyen jellegűek a szállások, pályák. Én nyitott vagyok a nem túl felkapott helyekre is.
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-30, 13:07   #10 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-11-24
Összes hozzászólás: 58
Hírnév szint: 15
tramcrash már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tramcrash már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Lengyelország engem is lázba hozott, most hogy írtad! Mondjuk oda először talán városnézni kéne ellátogatni.. legalábbis szomorú lennék, ha eljutok oda, de semmit nem látok belőle csak egy nagy halom havat..

Svájc meg régóta vonz, de a árai miatt számomra szinte elérhetetlen, bár fantasztikusan szép hely!
tramcrash nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-30, 16:34   #11 (permalink)
Tag
 
bokker logója
 
Csatlakozott: 10-04-14
Összes hozzászólás: 48
Hírnév szint: 0
bokker már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.bokker már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Csak azért, mert nem szeretnék hülyeségeket/valótlan dolgokat írni, ezért itt van a legautentikusabb információ lelőhely a lengyelországi sípályákról.

Svájc meg tényleg, mondhatni a síelők paradicsoma, csak hát el is kérik az árát mindenért. Itt olvastam egy másik topikban erről, szerintem ad meg magadnak az esélyt, azzal hogy kitöltöd hátha összejön, így valamivel költséghatékonyabbá tudod tenni a síelést. De Lengyelország alapjáraton olcsóbb persze.
bokker nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-03, 13:12   #12 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-11-24
Összes hozzászólás: 51
Hírnév szint: 15
sorszan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.sorszan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Edit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lengyel ország még eszembe sem jutott síelés kapcsán. Kicsit sablonokban gondolkodom. Mesélj róla kicsit, merre érdemes menni. Milyen jellegűek a szállások, pályák. Én nyitott vagyok a nem túl felkapott helyekre is.
Edit!

Én is voltam már sokszor síelni Lengyelországban. Nem felkapott persze, a médiában nem. Pedig rengeteg pályájuk van, gondozott és gyönyörű!!!
És nagyon vendégszeretőek- főleg a magyarokkal -, én rendszeresen többet csúsztam, mint amennyi járt volna a bérletért.
A pályák minősége nagyon jó, és kisebb távolságokon belül sok pálya van. Szinte minden nap máshol síelhetsz.
Mi kocsival jártunk és a déli területekre, alig 1-1.5 órás útra a határtól. A konkrét szállásunk Muszynában volt. Ez egy picinyke település, de nagyon sok pálya veszi körül.

Svájcról nekem is az a véleményem, hogy nagyon drága. Bár, más színvonal persze, csak fáj kifizetni.
Inkább nyerjük meg a játékot. :P
sorszan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-03, 14:26   #13 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
sorszan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Edit!
Nem felkapott persze, a médiában nem. Pedig rengeteg pályájuk van, gondozott és gyönyörű!!!
Igazából nekem inkább az a bajom, persze csak feltételezve, hogy nagyon a szlovák pályákhoz hasonlítom képzeletben. Ezekről meg leginkább az az élményem, hogy nagyon gyakran nincs elég hó, a pályák fele mindig zárva volt amikor mentünk, és rengeteget kell sorba állni a síliftekhez. Donovalyban jártam úgy, hogy a büfében a tea csak forró víz és filter volt, a citromért és cukorért külön fizetni kellett. Persze lehet hogy így is olcsóbb volt, mint Ausztria, de a hozzáállás nem szimpatikus. Valamiért a lengyel pályákról is ez ugrott be. Mindenesetre így hogy javasoltátok, egy próbát lehet megejtünk majd.
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-01, 22:19   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-01
Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
Maryke a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

8 éve járunk Zakopáné környékére. családok, kicsi gyerekekkel, fiatalok és nyugdíjasok is egyaránt.Olcsóbbat még nem találtunk, s az ár minőség arány igen jó a szálláshelyen. Bialka Tatrzanska a kedvelt síelős hely. A lengyel sípályák nem hasonlíthatók a nyugat európai pályákhoz, de Lengyelországnak meg van a hangulata.
Maryke nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-24, 15:58   #15 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-09-21
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
síőrült a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia!

Én idén Chamrousse-ba vagy 3 völgybe (Trois Vallée) megyek.
síőrült nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
lesiklás, síelés, síterepek



Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 17:16 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.