Utazás Fórum

Utazás Fórum (http://forum.utazas.hu/)
-   Tanulás és munkavállalás (http://forum.utazas.hu/tanulas-es-munkavallalas/)
-   -   Önkéntes munka külföldön (http://forum.utazas.hu/tanulas-es-munkavallalas/318-onkentes-munka-kuelfoeldoen.html)

Földkelte 2010-05-26 15:55

Önkéntes munka külföldön
 
6 + 2 hónapot töltöttem Afrikában utazással, szafarizással, tanulással és munkával. Előtte 10 hónapig azért dolgoztam és tanultam Angliában, hogy kiutazhassak, majd gazdagabb legyek egy nemzetközi diplomával, óriási élményekkel és kitágult világlátással, komoly nemzetközi kapcsolatokkal, hogy aztán magam választhassam ki a felajánlott lehetőségek közül, ami nekem a legjobban tetszik. És ez nekem összesen 90 ezer forintomba és egy 12 ezer forintos repjegybe került. Csak ajánlani tudom mindenkinek, aki változtatni szeretne az életén, annak is, aki valami komolyra vágyik, de annak is, egyszerűen csak utazna vagy kalandokat akar. Akit érdekel, szívesen beszámolok neki!

boróka 2010-07-04 23:44

szia, engem érdekel:) én is szívesen utaznék Afrikába és szívesen fogadnék jótanácsokat, írj emilt ha van kedved beszámolni, üdv Anna blackrabbit6@gmail.com

bokker 2010-08-11 13:16

Én inkább Bamakora gyűjtök:D Az nagyon jó lehet csak nem két forint...

Földkelte 2010-11-04 20:11

MEGHÍVÓ!
A programmal kapcsolatosan tájékoztató nyílt napot szervezünk 2010. november 17-én délután 15h-tól! Helye: 1139 Budapest, Visegrádi utca 9.
Kérek minden kedves érdeklődőt, e-mail címemen jelezze részvételi szándékát legkésőbb november 10-ig! Várunk mindenkit szeretettel!

drhnorway 2011-02-04 13:12

Önkéntes munka külföldön
 
Tennél valamit egy jobb világért? Olyan helyen, ahol igazán szükség van rád!? Láss világot, tágítsd ki a tudatod és közben segíts másokon!

Ha nem félsz a kihívásoktól: ismerd meg önmagad és a világot!

Egy 14 hónapos program keretében:

- 6 hónap intenzív tréning Norvégiában

- 6 hónap önkéntes munka a világunkban bárhol ahol Humana projektek elérhetőek (Afrika déli részén fekvő országok, Kína, India, Közép és Dél-Amerika)

- 2 hónapos utazgatás, információ átadás Európában.

Részletes információért, írj egy e-mailt a richard@drh-norway.org címre!

Szívélyes üdvözlettel:
önkéntesség
www.drh-norway.org

Elinor 2011-03-17 15:58

Légy Te is Önkéntes Brazíliában!
 
Csatolások: 1
Hogyha nem csak filmekben és képeken szeretnéd látni Dél-Amerikát vagy Afrikát és Indiát, hanem a valóságban szeretnéd megtapasztalni mindazt a csodát, melyet ezek az országok és kultúráik nyújthatnak és cserébe Te is kész vagy önzetlenül segíteni, jelentkezz Önkéntesnek!
A felkészülés a különböző projektekre (gyermekgondozás, oktatás, természetvédelem stb.) Angliában folyik, ahol lehetőséged nyílik nyelveket tanulni, embereket megismerni a világ minden tájáról, és rengeteget tanulni a különböző országokról, társadalmakról, kultúrákról, a Világról.
A program 14 hónap: 6 hónap felkészülés az angliai iskolában + 6 hónap Afrikában, Indiában vagy Dél-Amerikában az általad választott projektben + 2 hónap Camp Future, mely során már Te vagy az, aki átadhatod a tudásodat, tapasztalataidat és beszámolhatsz élményeidről az újonnan csatlakozottaknak.
A jelentkezés egyetlen feltétele a betöltött 18. életév, felső korhatár nincs :)
Angol alapfokú nyelvtudás ajánlott, de nem feltétel, előképzettség nem szükséges.
Bárki elkezdheti a programot, aki kedvet és elég elszántságot érez magában, hogy ő is tegyen érte, hogy Jobbá Váljon a Világ!
További információkért írjatok bátran: elinor.cicd@gmail.com

Elinor 2011-03-17 16:24

Légy Te is Önkéntes Afrikában!
 
Hogyha nem csak filmekben és képeken szeretnéd látni Afrikát, Indiát vagy Dél-Amerikát, hanem a valóságban szeretnéd megtapasztalni mindazt a csodát, melyet ezek az országok és kultúráik nyújthatnak és cserébe Te is kész vagy önzetlenül segíteni, jelentkezz Önkéntesnek!
A felkészülés a különböző projektekre (gyermekgondozás, oktatás, természetvédelem stb.) Angliában folyik, ahol lehetőséged nyílik nyelveket tanulni, embereket megismerni a világ minden tájáról, és rengeteget tanulni a különböző országokról, társadalmakról, kultúrákról, a Világról.
A program 14 hónap: 6 hónap felkészülés az angliai iskolában + 6 hónap Afrikában, Indiában vagy Dél-Amerikában az általad választott projektben + 2 hónap Camp Future, mely során már Te vagy az, aki átadhatod a tudásodat, tapasztalataidat és beszámolhatsz élményeidről az újonnan csatlakozottaknak.
A jelentkezés egyetlen feltétele a betöltött 18. életév, felső korhatár nincs :)
Angol alapfokú nyelvtudás ajánlott, de nem feltétel, előképzettség nem szükséges.
Bárki elkezdheti a programot, aki kedvet és elég elszántságot érez magában, hogy ő is tegyen érte, hogy Jobbá Váljon a Világ!
További információkért írjatok bátran: elinor.cicd@gmail.com

Elinor 2011-03-17 16:32

Légy Te is Önkéntes Indiában!
 
Csatolások: 1
Hogyha nem csak filmekben és képeken szeretnéd látni Indiát, Afrikát vagy Dél-Amerikát, hanem a valóságban szeretnéd megtapasztalni mindazt a csodát, melyet ezek az országok és kultúráik nyújthatnak és cserébe Te is kész vagy önzetlenül segíteni, jelentkezz Önkéntesnek!
A felkészülés a különböző projektekre (gyermekgondozás, oktatás, természetvédelem stb.) Angliában folyik, ahol lehetőséged nyílik nyelveket tanulni, embereket megismerni a világ minden tájáról, és rengeteget tanulni a különböző országokról, társadalmakról, kultúrákról, a Világról.
A program 14 hónap: 6 hónap felkészülés az angliai iskolában + 6 hónap Afrikában, Indiában vagy Dél-Amerikában az általad választott projektben + 2 hónap Camp Future, mely során már Te vagy az, aki átadhatod a tudásodat, tapasztalataidat és beszámolhatsz élményeidről az újonnan csatlakozottaknak.
A jelentkezés egyetlen feltétele a betöltött 18. életév, felső korhatár nincs :)
Angol alapfokú nyelvtudás ajánlott, de nem feltétel, előképzettség nem szükséges.
Bárki elkezdheti a programot, aki kedvet és elég elszántságot érez magában, hogy ő is tegyen érte, hogy Jobbá Váljon a Világ!
További információkért írjatok bátran: elinor.cicd@gmail.com

ErikaCICD 2011-06-02 15:09

Onkentesseg Afrikaban vagy Indiaban
 
Nekem sokat jelent es valtoztatni szeretnek..mosolyt csalni a gyerekek arcara!

Legy te is onkentes Afrikaban vagy Indiaban!

A program 14 hónap: 6 hónap felkészülés egy angliai iskolában + 6 hónap Afrikában vagy Indiában az általad választott projektben + 2 hónap Camp Future, mely során már Te vagy az, aki megosztod tapasztalataidat es tudasodat a projektbe menni keszulokkel.

A jelentkezés egyetlen feltétele a betöltött 18. életév, felső korhatár nincs!;)

Barmilyen kerdessel vagy akar jelentenkezessel batran irj nekem a volunteer.cicd.erika@gmail.com emailcimre!

Ubi 2011-07-11 12:59

Idézet:

Elinor eredeti hozzászólása (Hozzászólás 2126)
Hogyha nem csak filmekben és képeken szeretnéd látni Afrikát, Indiát vagy Dél-Amerikát, hanem a valóságban szeretnéd megtapasztalni mindazt a csodát, melyet ezek az országok és kultúráik nyújthatnak és cserébe Te is kész vagy önzetlenül segíteni, jelentkezz Önkéntesnek!
A felkészülés a különböző projektekre (gyermekgondozás, oktatás, természetvédelem stb.) Angliában folyik, ahol lehetőséged nyílik nyelveket tanulni, embereket megismerni a világ minden tájáról, és rengeteget tanulni a különböző országokról, társadalmakról, kultúrákról, a Világról.
A program 14 hónap: 6 hónap felkészülés az angliai iskolában + 6 hónap Afrikában, Indiában vagy Dél-Amerikában az általad választott projektben + 2 hónap Camp Future, mely során már Te vagy az, aki átadhatod a tudásodat, tapasztalataidat és beszámolhatsz élményeidről az újonnan csatlakozottaknak.
A jelentkezés egyetlen feltétele a betöltött 18. életév, felső korhatár nincs :)
Angol alapfokú nyelvtudás ajánlott, de nem feltétel, előképzettség nem szükséges.
Bárki elkezdheti a programot, aki kedvet és elég elszántságot érez magában, hogy ő is tegyen érte, hogy Jobbá Váljon a Világ!
További információkért írjatok bátran: elinor.cicd@gmail.com

Üdvözlöm!
Szeretnénk jelentkezni ,barátőmmel,erre az önkéntes munkára Afrikába, vagy bármely más munkára . Kérem segitsen , előre is köszönöm . Uhor József
e-mail cim :ubi26@hotmail.hu

Julcsi.CICD 2011-10-13 12:28

Légy Te is önkéntes Afrikában, vagy Indiában!
 
Légy önkéntes a szegénység elleni küzdelemben!
Készen állsz egy nagy kihívásra?
Szeretnél tenni valamit, hogy a világ jobb legyen?
Szeretnél utazni és különböző kultúrákat megismerni?
Ha igen, akkor ez a program Neked való.
Angliában működik egy iskola, melynek keretén belül tanulhatsz, dolgozhatsz, és világot láthatsz. A College for International Co-operation and Development keretén belül eljuthatsz Afrikába, vagy Indiába.
A programról röviden:
6 hónap nemzetközi tanulmányok
3 hónap munka, tőkegyűjtés
3 hónap szárazföldi utazás a célországba (Afrika, India)
6 hónap munka Afrikában, vagy Indiában (pl.: tanítás, fejlesztés, HIV/AIDS prevenció)
6 hónap tanulás, és vizsgák, a B-tanusítvány megszerzéséért, és újságírás
Következő programok kezdete:
 14 hónapos Fejlesztési Oktató csapat:
2011/11/01 és 2012/02/01

 24 hónapos Küzdelem a szegénység ellen/ B-diploma
2012/05/1 ( ösztöndíjprogram kezdete: 2011.11.01.)

További információk:

www.cicd-volunteerinafrica.org
www.humana.org

Érdeklődni lehet:

onkentesmunka.cicd@gmail.com

College for International Co-operation and Development
Winestead Hall, Patrington, Hull HU12 0NP England

domi 2011-11-24 17:33

Önkéntes program Afrikába vagy Indiába!
 
Önkéntes munkalehetőség Afrikába!
Ha szeretnél segíteni és unod a mókuskereket
A CICD egy iskola Angliában, amely lehetőséget nyújt arra, hogy kimehess segíteni Afrikába. Felkészít erre az útra és arra, hogy képes legyél majd megállni a helyed minden ott felmerülő élethelyzetben. Rengeteg project van, amik közül választhatsz és tudsz tenni az ott élő emberekért.
Ez egy nagy kaland, ami egyben egy hatalmas élettapasztalatot is ad majd
Ha szeretnél többet tudni a programról, írj
email: domi.africa@gmail.com
skype: domi.africa

Gabriel 2011-11-24 18:16

Most már komolyan kezd érdekelni, hogy mi áll ennek az önkéntes munka Afrikában dolog mögött! Túl sokan és túl egysíkúan hirdetitek itt. Pénzt kaptok a beszervezettek után? Vagy az egész csak valami átverésszerű izé?
Ne mondjátok nekem, hogy merő jófejségből toboroztok, mert akkor nem mindenki a saját maga elérhetőségeit nyomná.
Kicsit utánaolvasva a neten azért megtalálni az árnyoldalakat is. Európában kell szórólapozni és egyéb alja munkát végezni gyakorlatilag ingyen (képzés címén), aztán jutalomból a végén van egy kevés Afrika, de valaki Európából keresni magát gennyesre rajta.

domi 2011-11-25 14:18

Én értem a kérdéseidet, de talán írj nekem egy email és tedd fel ott a kérdéseidet ha érdekel valami, én szívesen válaszolok rá. De így ebben a formában semmi értelme, mert értelmét veszti majd az eredeti kérdésed :)
Ez az egész egy rendszer, aminek mi is a részesei vagyunk. Valaki szórólapozik, valaki meg itt ül a promóciós irodában, és többen dolgozunk. Lehet azért egysíkú, mert a lényeget szoktuk elmondani. De eltérőek a módszereink, valaki már tud saját tapasztalatiaról is beszélni Afrikában vagy Indiában. :)
Mindennek van árnyoldala, de én nem vagyok magánnyomozó, én azért jöttem ide, mert a te fogalmazásod szerint jófej vagyok és tenni akartam, meg mert ez tényleg egy nagy kaland. Szóval a hirdetéseink mögött emberek ülnek és dolgozunk rendesen. Szóvalha érdekel valami az email címemet már tudod
szép napot: Domi :)

Gabriel 2011-11-25 15:19

Ok, értem. A munka olyan amilyen és elfogadható, hogy mást kell csináljon az ember mielőtt kiviszik Afrikába, vagy más érdekes helyre.

Arra a kérdésre nem kaptam még választ, hogy miért hirdetitek ezt oly rengetegen szerte az interneten? Már ezen a fórumon is sokan toboroztatok, de nem derülnek ki a miértek!

Már ne is haragudj, de eszem ágában nincs írni neked. Engem nem érdekel a dolog, de mivel gyanúsnak találtam utánaolvastam az egésznek. Az nem derült ki, hogy miért ilyen lelkes a toborzásban mindenki.
Szép és jó, hogy lelkesek vagytok, de emögött valami súlyos motiváció állhat, a beszervezés kapcsán. Valami anyagi motiváció.
Ha nem így lenne, akkor inkább élménybeszámolókat írnátok a kint töltött időről, amiről valamilyen rejtélyes okból kifolyólag egyikőtök se nagyon szól. Ha tippelnem kellene, akkor azt mondanám azért, mert még soha nem jártatok Afrikának közelében sem. Cáfolj meg ha tudsz! :)

Ebből ugyan nekem még nem jön le miért emlegetnek titeket szektaként a neten, de az egészről nekem nem a jótékonyság, hanem az átverés és a mocskos biznisz ugrik be.

cirkoooo 2012-01-08 12:41

Földkelte!
 
Engem is érdekelne egy részletes beszámoló, ha nem jelent gondot!
Erre az emailre szívesen fogadnám: cirkoooo@freemail.hu

drh-norway 2012-01-11 20:21

Önkéntesség - Take the Challenge in Another Kind of School
 
ONE WORLD INSTITUTE
Take the Challenge in Another Kind of School


Want to join us in 'Fighting with the Poor'?

One World Institute Norway offers you a 14-month program highlighting:
-6 months World studies and preparation for the project period
-6 months development work in Africa/India


Want to have a study travel through Europe to Africa/India?

One World Institute Norway offers you a 24-month program highlighting:
-6 months development work in Africa/India
-3 months study travel from Norway to Africa/India
- B-level exam in cooperation with One World University Mozambique

CONTACT US NOW!
Tel.: +47 61264444
Email: diprogram@drh-norway.org, Website: www.drh-norway.org

Magyar nyelvű tájékoztatásért, írj az onkentes@drh-norway.org címre!
http://kep.psharing.com/625067.jpg
http://kep.psharing.com/625067.t.jpg

Sango 2012-01-14 12:58

Munka- és tanulási lehetőség a Dán Királyságban!

Szeretnél külföldön élni, dolgozni, illetve tanulni?
Szereted a kihívásokat?
Szeretnél új dolgokat, embereket és kultúrákat megismerni?
Szeretnél nyelveket tanulni?
Szeretnél segíteni másokon?
Szeretnél kalandozni a világban?
Szeretnél új életet kezdeni?
Ha igen, akkor gyere Te is Dániába önkéntesnek! Több program közül is választhatsz, és, amennyiben sikeresen elvégzed valamelyiket, akkor lehetőséged nyílik Afrikába is elutazni és segíteni az ott élő embereknek.
A programba csak 18 éven felüliek jelentkezhetnek, de a részvétel nem iskolai végzettséghez kötött, azonban egy erős alapszintű angol nyelvtudás mindenképpen ajánlott! A programra való jelentkezés költségekkel jár: a regisztrációs díj (530 Euro) befizetése után lehet csatlakozni. A választott program elvégzése után diploma szerezhető.
Jelenleg részt veszek egy ilyen programban, szóval amennyiben érdekel ez a lehetőség, a sango.marosi@gmail.com ímélcímre írj, hogy fel tudjam Veled venni a kapcsolatot és tájékoztathassalak a részletekről! ;)

drh-norway 2012-01-14 18:13

Önkéntesség Afrikában!
 
ONE WORLD INSTITUTE
Take the Challenge in Another Kind of School


Want to join us in 'Fighting with the Poor'?

One World Institute Norway offers you a 14-month program highlighting:
-6 months World studies and preparation for the project period
-6 months development work in Africa/India


Want to have a study travel through Europe to Africa/India?

One World Institute Norway offers you a 24-month program highlighting:
-6 months development work in Africa/India
-3 months study travel from Norway to Africa/India
- B-level exam in cooperation with One World University Mozambique

CONTACT US NOW!
Tel.: +47 61264444
Email: diprogram@drh-norway.org, Website: www.drh-norway.org

Magyar nyelvű tájékoztatásért, írj az onkentes@drh-norway.org címre!
http://kep.psharing.com/625067.jpg

http://kep.ivpicture.hu/625896.jpg
http://kep.ivpicture.hu/625895.jpg

drh-norway 2012-01-14 18:31

Önkéntesség Indiában!
 
http://kep.ivpicture.hu/625904.jpg


ONE WORLD INSTITUTE
Take the Challenge in Another Kind of School


Want to join us in 'Fighting with the Poor'?

One World Institute Norway offers you a 14-month program highlighting:
-6 months World studies and preparation for the project period
-6 months development work in Africa/India


Want to have a study travel through Europe to Africa/India?

One World Institute Norway offers you a 24-month program highlighting:
-6 months development work in Africa/India
-3 months study travel from Norway to Africa/India
- B-level exam in cooperation with One World University Mozambique

CONTACT US NOW!
Tel.: +47 61264444
Email: diprogram@drh-norway.org, Website: www.drh-norway.org

Magyar nyelvű tájékoztatásért, írj az onkentes@drh-norway.org címre!

http://kep.psharing.com/625067.jpg

http://kep.ivpicture.hu/625889.jpg

http://kep.ivpicture.hu/625888.jpg

Gabriel 2012-01-14 19:15

Nektek ez miért jó? Mert olyan sokan és olyan egyformán toboroztok, hogy az egész biztos nem jófejségből teszitek?

Ez valami szekta, vagy MLM? Mert mást nem tudok elképzelni.

drh-norway 2012-01-14 19:22

Idézet:

Gabriel eredeti hozzászólása (Hozzászólás 2992)
Nektek ez miért jó? Mert olyan sokan és olyan egyformán toboroztok, hogy az egész biztos nem jófejségből teszitek?

Ez valami szekta, vagy MLM? Mert mást nem tudok elképzelni.

Ez egy, és u.az a szervezet. Véletlen osztottam meg 2-szer egy helyen.
És azért teszem fel fórumokra, mert -tapasztalatból-, a fizetett hirdetések között nem nagyon keresgélnek azok, akik kalandra vágynak, utaznának és bevállalnak 1-2 évet az életükből önkénteskedésre.
Mielőtt kimentem volna Indiába, én is egy ilyen fórumok találtam rá..

Természetesen semmi köze az agymosott csoportosulásokhoz, sőt még magasabb helyre sem kerülök általa, mint egy MLM-ben. :)
Bocsi, ha zavart, valóban elég lett volna egy is.

Azért remélem aki keres, az megtalálja benne.... :)

drh-norway 2012-01-14 19:29

igazad van.. most látom, hogy az oldal tele van a testvériskolák hirdetéseivel is.
Legközelebb feltérképezem a helyet.

Sango 2012-01-16 16:32

Önkéntes munka és tanulási lehetőség Dániában és Afrikában
 
Szeretnél külföldön élni, dolgozni és tanulni?
Szeretnél elmenni önkéntesnek Afrikába?
Szeretnél segíteni másokon?
Szereted a kihívásokat?
Szeretnél új dolgokat, embereket és kultúrákat megismerni?
Szeretnél nyelveket tanulni?
Szeretnél kalandozni a világban?
Szeretnél új életet kezdeni?
Ha igen, akkor gyere Te is Dániába önkéntesnek! :) Több program közül is választhatsz, és, amennyiben sikeresen elvégzed valamelyiket, akkor lehetőséged nyílik Afrikába utazni és segíteni az ott élő embereknek. ;):)
A programba csak 18 éven felüliek jelentkezhetnek, de a részvétel nem iskolai végzettséghez kötött. A választott program elvégzése után diploma szerezhető.
Jelenleg én is egy ilyen programban veszek részt, szóval amennyiben érdekel ez a lehetőség, a makechange@drh-holsted.org ímélcímre írj, hogy fel tudjam Veled venni a kapcsolatot és tájékoztathassalak a részletekről!

Gabriel 2012-01-16 17:09

Miért toboroztok ilyen sokan és ilyen lelkesen? Mi a célotok ezzel?

Erre még mindig nem tudtatok válaszolni és amíg nem teszitek, addig a józanabb olvasók arra gondolnak, ami kézenfekvő: Pénzért
Ez valamiféle piramisjáték? Mennyit kaptok egy belépett tagért? Mennyit gombolnak le egy új belépőről és mi lesz, ha ő nem tud másokat beszervezni?

Bocsánat, hogy ilyen szókimondó vagyok, de többször feltettem a kérdést és nem jön rá válasz.

Nagyon átverés szagú ez az egész.

afrikai önkéntes 2012-01-25 18:54

afrikai önkéntes lehetőség
 
Elmúltál 18 éves, nem találod a helyed, szeretnél utazni, multikulti közegben tanulni, tapasztalni és az afrikai rászorulókon segíteni? Ha érdekel bővebb információ, akkor nézd meg ezt az oldalt: Welcome to Humana People to People | Main http://www.drh-holsted.org/ és írj az info2@drh-holsted.org-ra!

Zsófi 2012-01-26 13:09

Van azt hiszem több olyan szervezet is, aminél úgy lehet világot látni, és nyelvet tanulni, hogy dolgozol, cserébe nem fizetést, hanem szállást és ellátást kapsz. Ez nem átverés, mert a húgom 3 ilyen táborban is volt. Az első Angliában, ahol a tengerparton kellett szemetet szedni 8 órában, a másik kettő Olaszországban, itt turistautakon kellett a jelzést frissíteni, illetve öregek otthonán végső simításokat csinálni (virágoskert, kerítésfestés, bowlingpálya építése). Csupa középiskolás és egyetemista emberekből állt a társaság, és a munka után hatalmas bulik, ismerkedések, városnézések voltak az elbeszélései alapján. Lehetett menni a világ szinte bármelyik országába, de ő az angol és olasz nyelv miatt ment ezekbe. Illetve megpályázta Mexikót kagylót gyűjteni, de nem őt választottak ki rá.

Ha valakit érdekel, megkérdezhetem a szervezet nevét.

Gabriel 2012-01-26 14:08

Azok teljesen korrekt. Irodák által szervezett programok, ahol az "utazók" keresik a lehetőségeket és egyből az adott munkára mennek ki.

Itt nem írnak semmi konkrétumot. Senki nem írja le pl., hogy több, mint 150.000 forint regisztrációs díj van ehhez a DRH szervezethez. Azt sem mondta meg nekem senki, hogy azok akik kipróbálták miért hirdetik ennyire. Ráadásul nem saját élményekkel, vagy fényképekkel, hanem sablon szöveggel. Álláshirdetéseket adnak fel, apróhirdető oldalakon reklámozzák ezt a DRH-t.
Én egész biztos vagyok benne, hogy ez nekik anyagi érdekük és akkor az egész már közel sem arról szól, mint elsőre tűnik. Ez valami MLM rendszer, vagy piramisjáték.
Ahol ráadásul az önkéntes munka előtt még fél évig gályáztatják a jelentkezőket Európában, hogy "ledolgozzák az afrikai útjuk árát".

Ne keverjük össze a korrekt lehetőségeket az ilyen átverésekkel!

Természetesen vannak korrekt szervezetek, akik főleg diákoknak szerveznek nyelvtanulás céljából táborokat, ahol dolgozni is kell. A DRH nem ilyen, ami a neten utánaolvasva is kiderül.

Zsófi 2012-01-27 12:46

Gabriel szerintem félreértettél. Én az előző hozzászólásoktól függetlenül írtam, hogy van ilyen, akit esetleg érdekel. Nem védeni akartam őket.

Gréta 2012-01-29 18:54

kedves Zsófi! nagyon érdekelne, hogy hogyan jutott ki a hugod, milyen szervezettel, mi kellett hozzá és be kell-e tölteni a 18-at...

Zsófi 2012-01-30 09:48

Szia Gréta!

Megkérdeztem, és http://www.facebook.com/group.php?gid=23024193080 oldalt adta meg a húgom. A honlapjuk éppen átalakítás alatt van, de megadtak több elérhetőséget is.

Úgy tudom, hogy a korhatár minden táborban más, attól függően, mi a munka. A nyelvtudást is a munka határolja be. Én egy dániai tábort néztem ki régen, ahol gyerekekre kellett volna vigyázni, de azt csak dán nyelvtudással lehetett végezni. Magukat a táborokat meg kell pályázni, de nem tudom, mi alapján döntenek. Egyes táborokban megadják, hogy egy országból hány ember mehet, hogy minél nemzetközibb legyen. Szerintem a legegyszerűbb, ha vagy bemész hozzájuk, vagy megvárod, míg a honlap kész lesz.

Sok sikert hozzá!

Gréta 2012-01-30 21:54

nagyon köszönöm, utána nézek...

Malex 2012-02-10 01:06

Minden fiatalnak szívből ajánlom az EVS-t (Európai Önkéntes Szolgálat). Eltölthetsz néhány hónapot, vagy legfelljebb egy évet egy másik európai országban, mindezt teljesen ingyen. Én Svédországban voltam önkéntes, és életem egyik feledhetetlen élménye volt. Mindenkinek ajánlom, mert ez egy nagyszerű lehetőség, hogy közelről megismerj idegen kultúrákat, embereket, tájakat.

anette27 2012-02-18 15:30

önkéntesek
 
Malex: írnál nekem bővebben,hogy hogyan sikerült kijutnod? A címem: anettpap84@gmail.com

Köszi előre is! Nagyon érdekel a dolog!!! Várom! :) :)

Zsófi 2012-02-18 21:04

Szia!

Törölve lett a facebook oldaluk. A szervezet neve Via Pacis Nemzetközi Ifjúsági Egyesület.

anette27 2012-02-19 09:22

Köszi Zsófi!

Rebibaba 2012-02-21 23:11

Kedves Gabriel!
Én nem a csoportnál dolgozom, viszont nagyon nagyon szerettem volna önkéntes munkát végezni, vagy ahogy az előttem szóló ír, mosolyt csalni az emberek arcára.
Ezért elkezdtem utánnajárni a dolgoknak, leginkább a CICCD programja érdekelt,hiszen úgy hirdetik hogy nem kell pénz, ott megkeresheted ami szükséges stb stb. Viszont az MLM rendszer szerű hirdetési mód bennem is felvetett egy pár kérdést.
Mikor a régebbi hirdetésekben szereplő mailekre írtam levelet, kiderült hogy ezek közül egyik sem él, így választ sajnos nem kaptam, de elkezdtem magam körbejárni a dolgokat.
Itt is vagy egy regisztrációs díj amit ugyan nem hirdetnek, de 350 font az elindulás, ami fedezi az alap dolgokat. Az első pár hónap azzal tellik hogy a szállás, kaja, tanulás stb. árát utcai munkákkal összeharácsolod, igen ez még rendben is van, de a pénzből amit megkeresel magadra egy fillért sem fordíthatsz, mind az alapítványnak folyik be, és ebből un. zsebpénzt sem kaphatsz. Még ez is oké lett volna, gondoltam akkor vállalok munkát az utcai munka mellett, hogy megkeressem magamnak pl. a dezodorra, tusfürdőre és ilyen alapvető dolgokra valót amit ők nem biztosítanak. Viszont az oldalon ahol tájékozódtam kikötik, hogy ez idő alatt nem vállalhatsz más munkát, mivel reggeltől estig programok vannak. Tehát 14 hónapra elegendő költőpénzt kell kivinned magaddal....
A kérdésedre is megtaláltam a választ. A tanulók úgy léphetne tovább a "gaya" (az utcai munka szintjéről) egy fokkal magasabb szintre az iskolában ha credit pontokat gyűjtenek. Ezt a pontot a tanulás, az összeszedett pénz, és a beszervezett emberek után kapják, és ha nem gyűlik össze adott időn belül a megfelelő mennyiségű credit, akkor nem tudnak menni Indiába/Afrikába. Ez megmagyarázza mért nem kaptam választ a régebbi hirdetők egyikétől sem:) Ezen kívül megtaláltam egy lány blogját aki kiment az alapítvánnyal angliába többedmagával, és egy pár hónap után eljöttek, annyian hogy a 25 fős induló csoportból ketten maradtak csak ott.... Azt írja nem részletezi, hogy mért, de egyeltalán nem arról szólt sem a munka sem az iskola amit ígértek, és hogy egyet köszönhet az alapítványnak, hogy jófej embereket ismert meg akik most a lakótársai.

Rebibaba 2012-02-21 23:21

Én nem akartam hinni annak amit írtál, de be kell hogy lássam, valószínüleg egy igen jól megszervezett piramisrendszerről van szó, ami az önzetlen, segíteni akaró emberek jószándékával él vissza. Mellesleg elveszi a segítés lehetőségét mindenkitől aki mögött nem áll komoly anyagi háttér,mivel 14 hónapot külföldön finanszírozni még úgy is sok pénz, hogyha fizetik az ételt és a szállást. :( Nekem nagyon elvette a kedvem ez az egész, ez volt a nagy álmom, de mostmár abban is kételkedem hogy a képzésben résztvevők közt van olyan aki tényleg kijut Afrikába vagy Indiába. Azt is leírják hogy ha kilépsz, minden pénz amit befizettél és megkerestél elvész,de csak az apró betű aprójában láthatóak ezek a dolgok!
Persze a honlapon láthatóak fehér emberek a képeken sok kis cuki néger kölyökkel, de valljuk be, ahoz hogy ilyen képeket szerezzen az ember nem kell elmenni Afrikáig...
Örülnék ha valaki rácáfolna ezekre a személyes tapasztalataival...
Senkit nem akartam mebántani ezzel, csak a hasonló cipőben jároknak olyan tájékoztatást adni amit sajnos ezek a szervezetek itt nem tettek meg!

Laslo 2012-03-01 12:22

Onkentesseg Afrikaban , Indiaban
 
En ids szivesen utaztam volna onkentesnek , egy Norveg es egy Angliai ceg megbizasabol , de sajna atvares az egesz! sajnos csak penzszerzes onkentes munka moge bujtatva ! Dolgozhatsz ingyen , valakinek , ha elehg nagy marha vagy , hogy elhidd, hogy afrikaiakon , segitesz ! Eleg elszomorito ! Hogyan szerezzunk ingyenes munkaeroket , akik eleg naivak , szerencsetlenek , es nem tudnak a sorok mogott olvasni ? De itt az level , a valosagban mirol is szol !!!!!! : Ez a levél röviden ismerteti a program alapjait. Arról is szó lesz benne, mi a teendő, ha úgy döntesz, hogy jelentkezni szeretnél a programra. Ha lenne még kérdésed, írj és igyekszem megválaszolni őket!

Az ötlet:

Az önkéntes (Development Instructor) program egy egyedülálló lehetőség a Világ jobb módú felén élők számára, hogy életükből hat hónapot a szegénység és járványok elleni harcnak szentelhessenek a legszegényebb országokban szervezett keretek között. A DRH Norway együttműködik a Humana People to People nevű szervezettel, amelynek mintegy 250 projektje Afrikában, Indiában és Kínában mintegy öt millió embernek nyújt segítséget.

A DRH Norway Mozambikban, Zambiában, Malawiban és Indiában futó projektekkel működik együtt és küld önkénteseket.

Afrikában az alábbi területeken dolgozhatsz:

Child Aid; a program a gyermekek jólétére koncentrál a közösségi és környezeti kihívásokra reagálva

HOPE vagy TCE; programok melyek az HIV/AIDS terjedésnek megakadályozását és a járvány következményeinek kezelését célozzák

Teacher Training Colleges; a program a vidéki iskolák számára képez tanárokat

Vocational Schools; iskola fiataloknak, ahol a jövőhöz szükséges alapvető készségeket képességeket sajátíthatják el

Schools for street children, iskola az utcagyerekek számára

Sanitation and hygiene in rural areas; a vidéki területek közegészségügyi és higiéniás fejlesztésére összpontosít

Fundraising; a projektek anyagi hátterét igyekszik megteremteni vállalati támogatási megállapodások illetve használt ruha értékesítés segítségével

Headquarter of HPPA - Egy adott szakterületen ellenőrzésében vállal szerepet, segédkezik.

Indiában pedig a következő programokban vehetsz részt:

Community Development; a Child Aid-hez hasonlóan a gyermekek jólétére koncentrál

HOPE vagy TCE; programok melyek az HIV/AIDS terjedésnek megakadályozását és a járvány következményeinek kezelését célozzák

Sanitation and hygiene in rural areas; a vidéki területek közegészségügyi és higiéniás fejlesztésére összpontosít

Green Action; a helyi embereket tanítva és velük együttműködve, a környezet védelmére koncentrál

Academy for Working Children; olyan gyerekeknek biztosít iskolai oktatást akik dolgozni kényszerülnek

Angol tanítás indiai DRH-ekben

Headquarter of HPPI - Egy adott szakterület ellenőrzésében vállal szerepet, mint oktatás, farmer gazdálkodás..



A szervezet 2 különböző programot indít:

‘Fighting with the poor’ – 24 hónap

‘Development Instructor’ – 14 hónap


Amit a program kínál: intenzív tréning egy újszerű és formabontó oktatási program, ami felkészít a projekt periódusban rád váró kihívásokra. Kurzusok és nyelvórák váltakoznak tapasztalati tanulásra és csapatépítésre irányuló programokkal. Megtanulod, hogy a saját képzésed hajtóereje legyél, csakúgy ahogyan sokszor Te leszel majd a hajtóerő az afrikai és indiai projektekben dolgozva. Az első két hónapban megkapjátok a projekt leírásokat a Humana People to People-től és együtt eldöntitek ki melyik projektbe kapcsolódjon be.

Költségek

A regisztrácios díj mindkét program esetében megegyezik -4000 NOK-, amivel biztosítod a helyedet a kiválasztott csapatban!
Mint minden iskolánál, vagy kollégiumi szállásnál, -csak úgy, mint a normál életben- itt is állandó kiadások a tanuláshoz szükségek eszközök, szállás, étkezés,... Ezek a következő képpen fedezhetőek.

A 14 hónapos program költségei 2 részből tevődnek össze:
- A tandíj 3000 NOK/hónap (8 hónapra: a képzés -6-, és a Camp Future időtartama). Ez így összesen 24.000 NOK.
- Ehhez jön még 6000 NOK az utazásod és biztosításod (amíg Afrikában/Indiában tartózkodsz) költségének Rád eső része (a valós költség kb. 12.000 NOK, de a másik felét a szervezet fizeti helyetted).

Amire a fentieken kívül szükséged van:
1. Biztosítás Norvégiában (európai biztosítási kártya)
2. Némi zsebpénz 2+6 hónapra (Indiaban, Afrikaban a Humana biztosít zsebpénzt számodra)
3. Az utazásodhoz szükséges oltások megszerzése (erről küldünk tájékoztatót)

A 24 hónapos program költségei két részből állnak:
A két év során Rád eső összeg fedezése megközelítőleg 70-80.000 NOK (norvég korona).
- Iskolai költségek: One World Institute tandíj 60 USD /hónap,
szállás és egyéb költségek 2000 NOK /hónap.
- Csapat költségek: irodai felszerelések, utazás, események szervezése, zsebpénz (a csapat közösen tervezi meg a költségvetést a 24 hónapos programban, így a döntéstől függ a zsebpénz mértéke).

Az anyagiak visszatartanak? Ne hagyd, hogy ez elbátortalanítson!

Számos lehetőség van azok számára, akik ennek ellenére szeretnének részt venni a programban. Az iskola segítséget tud nyújtani, hogy megszerezd a tandíjad és az utazási költséged rád eső részének összegét. Korlátozott létszámban fogad diákokat, akik a program megkezdése előtt (ún. PreCourse keretében) megkereshetik a szükséges összeget. Ennek több módja lehetséges:
- Részt vehetsz a ruhagyűjtésbe (Clothes Collection). Ennek a programnak a keretében ruhák, valamint cipők újrahasznositásában dolgozunk Norvégiában és/vagy Svédországban.
- Munka Hornsjo Hoyfjellshotellben. Ez a munka hagyományos hotel munka: recepciós, takarítói, karbantartói, konyhai-éttermi feladatok ellátását foglalja magában. A munkalehetőségek száma szezonálisan ingadozó. Mivel az iskola (DRH Norway) a hotel szomszédságában található DI jobberként már az iskola lakószárnyában lesz a szállásod, ahol majd a képzés ideje alatt is el leszel helyezve..

Ha elgondolkoztál a jelentkezésen, röviden összegezve:

A 24 hónapos –Fighting with the Poor- képzést azoknak ajánlanám, akik komolyan gondolják, hogy a jövőben szociális munkát végeznek, esetleg a karrierjüket egy fejlődő országban (Afrika, India,...) látják, vagy csak vágynak életük talán legnagyobb kalandjára, amiben fontos, hogy készek időt és energiát szentelni a tanulásra is ebben a témában.

A 14 hónapos –Development Instructor- programban szintén nagy lehetőséged van megismerni saját magad, felfedezni egy új világot, teljesen különböző kultúrát, miközben segítesz másokon. A korhatár ebben a programban jóval vegyesebb (18-60), míg az előzőben inkább fiatalok jelentkeznek (18-35).

A lényeges, mindkét programban aktivista leszel, elméleti képzéseken veszel részt, de emelett keményen kell majd dolgoznod.



Gondold át, esetleg olvasd át mégegyszer, és várom a kérdéseidet!

Kérlek nézd át a mellékelt tájékoztatót, amiben megtalálod a két program részletes leírását is!

Szívélyes üdvözlettel:

Tasner Csabi


--
One World Institute (DRH Norway)
E-mail: onkentes@drh-norway.org
Website: www.drh-norway.org
Blog: http://drhnorway.altervista.org
Skype: DRH-Norway_hu
Note: If you receive any e-mail that is not from drh-norway.org domain it means is not from us. Thank you.

Laslo 2012-03-01 12:54

Azt hiszem maradok a francia rivieran, itt is meleg van , /pedig meg csak marcius van / az onkentes segitseget hagyom a nagyokosokra , nekik ez jobban fekszik :)

tutu 2012-03-05 11:09

Sziasztok! Itt van egy dániai iskola, hátha érdekel valakit: www.dns-tvind.dk
Maga a program 3 éves, de én már most kimegyek (alapból szeptemberben kezdünk) dolgozni. A suli segít munkát találni és ha nem a közelben dolgozunk szállást is. Az oktatás angol nyelven folyik.
Hivatalosan tanárképző főiskola, de ne úgy képzeljétek el mint itthon. A program elég intenzív és sokoldalú. Már az első évet egy afrikai úttal kezdjük. Busszal körbejárjuk a kontinens nagyrészét, megismerjük a kultúrájukat és eközben rengeteget tanulunk a világról és saját magunkról is. :)
Ha érdekel nézzétek meg a honlapot vagy írjatok nekem. ;)

feherandrea 2012-07-03 17:32

Légy te is önkéntes Afrikában vagy Indiában!
 
Ha szeretnél külföldön önkéntes munkát vállalni, és tanulni, az angliai College for International Co-operation and Development várja jelentkezésed! A 14,18, 24 hónapos felkészítő programok keretén belül 6 hónapot tölthetsz Afrikában vagy Indiában, az általad kiválasztott projektben: AIDS prevenció, gyermeksegélyezés, gyermek és felnőtt oktatás, mezőgazdaság, használt ruhaértékesítés. A program során mind gyakorlati, mind elméleti tudásra fogsz szert tenni, mellyel felkészülsz az önkéntes munkára. A One World University Mozambique-al együttműködve pedig A-certificate diplomát szerezhetsz, mely tanusítja a területen szerzett jártasságod.
A program lehetőséget ad arra, hogy világot láss, nyelveket tanulj,életre szóló élményeket és tapasztalatokat gyűjts, melyeket a későbbiekben is kamatoztathatsz. Különleges előképzettséget, vagy nyelvtudást nem igényel a program, alapszintű angol viszont ajánlott.
Amennyiben elmúltál 18 éves, rendelkezel középfokú végzettséggel, nyitott vagy az új kultúrákra, emberekre és kalandokra, köztünk van a helyed.
A részletekkel, kérdéseiddel kapcsolatban jelentkezz az alábbi címen: cicdandrea@gmail.com

Dns-Tvind 2012-12-10 16:31

Önkénteskedj, taníts, utazz és szerezz Pedagógia BA diplomát!
 
Önkénteskedj, taníts, utazz és szerezz Pedagógia BA diplomát!
A DNS (The Necessary Teacher Training College) együttműködésben a One World Universityvel egy 3 éves képzést tesz lehetővé, amely során BA Pedagógia szakképzést szerezhetsz. Egy egyedülálló lehetőség arra, hogy szembenézz korunk legnagyobb szükségleteivel, tevékenykedj és szolidarizálj világunk szegény rétegével. Programunk egy alapvető életjártasságot ad illetve lehetőséget teremt egy tartalmas életre a 21. században. A programban való részvétel magában foglal széles körű célok sokaságát, ambíciót és aktivitást. Olyan tapasztalatszerzést biztosít, mellyel a megérintett emberek életét hosszútávon változtatod meg. A lényege a béke és a fejlődés, fejlesztés megteremtése az emberek közt, őszinteséggel, nyitottsággal és korrupció nélkül. A legfontosabb az új dolgok tanulására való igény, a folyamatos kíváncsiság valamint érdeklődés az aktuális események, a világpolitika és a tudományos fejlesztések iránt. Ez alapvetően egy csapatmunka, segíteni, biztosítani a lehetőséget, hogy mások is produktívan részt vehessenek a társadalomban. Hasonló gondolkodású emberek sokasága valóra válthatja ezt.
Pedagógia alapképzés
A gyerekekkel illetve fiatalokkal megtanítani a képességet, megadni a tudást és bölcsességet melyre szüksége lesz a jövő emberének, nem egyszerű feladat. Olyan tanárokra van szükség, akik rendelkeznek egy modern perspektívával a mai világban, akik képesek nyitottan gondolkodni a tanítással kapcsolatban, akik megtanítják azt, ami biztosítja az új generációknak a gyakorlati tudást - figyelembe véve az etnikai és emberi tulajdonságokat - hogy képesek legyenek az életben, mint egyének, mint állampolgárok, kik óvják a Földet és az azon élőket.
Az OWU célja ilyen tanárok képzése!

A program:
1. év – 2 hónap felkészülés Dániában; 4 hónapos tanulmányi út Észak Afrikán és a Szaharán keresztül; majd az afrikai élmények és tapasztalatok megosztása európai embereknek
2. év - 6 hónap egy európai nagyvárosban. Munkavállalás, tanulás, tapasztalatszerzés illetve a különböző társadalmi rétegek megismerése, megértése; 3 hónap elméleti oktatás az iskolában; 3 hónap „tedd, ami a legfontosabb számodra” - tanári gyakorlat, önkéntesség, utazás… szabadon választható
3. év - 8 hónap tanítási gyakorlat állami és magániskolákban Európa szerte, az iskolások és tanárok világának megértése, tapasztalatszerzés; 4 hónap elméleti oktatás az iskolában, záróvizsgák.
A csoportok minden év szeptember elsején indulnak

Hogy is tovább?
Ha felkeltette érdekelődésedet a program, első lépésben vedd fel a kapcsolatot velünk, illetve töltsd ki a jelentkezési lapot.
Válaszlevelünkben válaszolunk bármelyik felmerülő kérdésedre.


Elérhetőség:
DNS Tvind,
E-Mail: info@dns-tvind.dk
Telefon: +45 21 124 360
Website: www.dns-tvind.dk

julia 2013-01-12 18:01

Önkéntesként a szegénység elleni harcban Afrikában és Indiában!
 
Csatlakozz a “Harc a szegénység ellen” programhoz a CICD-nél, a Nemzetközi Együttműködési és Fejlesztési Főiskolán, Angliában!
Kurzusaink 14, 18 vagy 24 hónaposak, és évente 4 alkalommal indítjuk őket .
Az összes kurzus tartalmaz 6 hónap nevelést és felkészítést, a következő 6 hónap az önkéntesmunka egy vidék fejlesztési tervben Afrikában vagy Indiában.
A hosszabb program lehetőséget ad egy diploma megszerzésére társiskolánknál, a One World University, Mozambique-nál.
A következő kurzusok indulási ideje: 2013. február és május.

Együttműködünk a Humana People to People szervezettel, melynek programjai Afrika 12 országában, valamint India különböző területein futnak.

Fejlesztési Oktatóként dolgozhatsz:
- Gyermek és felnőtt oktatásban
- Fiatalok szakképesítésében
- Környezet- és vízvédelmi tervekben
- Gazdálkodásban és élelemiszer termelésben
- Egészségügyi kampányban, HIV/AIDS megelőzésében és Malária elleni harcban

A csatlakozáshoz nincs szükséged tapasztalatra vagy képesítésre.
Légy minimum 18 éves, legyen EU-s útleveled, hajlandó légy dolgozni...és légy kész a nagy kihívásra!

Kapcsolatba léphetsz velem julia.cicd@gmail.hu
Több információért látogasd meghonlapunkat : www.cicd-volunteerinafrica.org
És a Humana People to People honlapot: www.humana.org

Örömmel vesszük érdeklődésed!

Telkes Júlia
College for International Co-operation and Development
Winestead Hall, Patrington
Hull HU12 0NP, England

0vok 2013-01-13 10:08

Látszik, hogy ez az egész "munka" másról sem szól csak a toborzásról. Abban lehet a pénz.

Annyira egyformán reklámozza itt mindenki ugyanazokat a szervezeteket, hogy az valami döbbenetes. Mintha nem is emberek írnának ide, hanem agymosott droidok. Még az e-mail címe is mindenkinek hasonlóan épül fel.
Persze senki nem tud feltenni egyetlen saját fényképet sem, vagy olyan élménybeszámolót, ami hasznos lehetne. Naná, hogy nem, mert még senki nem jutott el Afrikába, vagy Indiába, vagy bárhová. Feltételezem a beszervezett tagokat jól lehúzzák a "kiképzés alatt" még Európában. Lehet pénzt is kell fizetniük? Vagy csak ingyen dolgoztatják őket hónapokig/évekig?

Kedves toborzó tagok. Erre adjátok meg a választ, ha van bennetek némi tisztesség!

Rekavolunteer 2013-04-30 14:54

Önkéntes munka Afrikában, Indiában! Ha szeretnél világot látni, nyelveket tanulni, új embereket, más kultúrákat megismerni és közben segíteni, akkor csatlakozz a CICD és a Humana People to People szervezethez amely önkéntes munkára vár jelentkezőket. Ha csatlakozol programunkhoz, részt vehetsz az AIDS és a szegénység elleni küzdelemben! Az alábbi munkák közül választhatsz:
- Gyermeksegélyezés
- Gyermekfoglalkozások
- HIV/AIDS program
- Természetvédelem, erdőtelepítés
- Szociális munkák
- Oktatás, képzés
Különleges szakképzettséget nem igényel, viszont szükséges a minimum társalgási szintu angol nyelvtudás, melynek fejlesztésére van lehetoséged a program alatt. Ha 18 év feletti vagy és szereted a kihívásokat, nagy a teherbírásod és a kitartásod, akkor a helyed köztünk van!
A program 14 hónapos 6 hónap tanfolyam Angliában, 6 hónap önkéntes munka Afrikában vagy Indiában az általad választott munkaterületen, 2 hónap élménybeszámoló, előadások tartása Európában.
A legközelebbi program augusztusban indul, ahova szeretettel várunk.
Egyéb programokat is kínálunk : 18 hónapos "Fighting with the Poor"
és a 24 hónapos "Fighting with the Poor".

Amennyiben bővebb információra van szükséged, küldj kérlek e-mailt.
E-mail: rekacicdvolunteer@gmail.com
marie@cicd-volunteerinafrica.org

Emellett június 8-án szervezünk egy információs meetinget Budapesten, ahol bővebb felvilágosításhoz lehet jutni, mindenkit szeretettel várunk.

College for International Co-operation and Development (CICD), Hull, England www.cicd-volunteerinafrica.org
www.humana.org

0vok 2013-04-30 21:23

Egészen biztos minden így van, hisz mindenki szinte szó szerint ezt írja.

Ja. Hogy a kétkedő kérdésekre senki nem tud válaszolni. Biztos csak nincs idejük a sok önkéntes munka mellett. Fényképezni sincs, élményeket megélni sincs. Éppenhogy csak toborzásra futja a drága önkéntes idejükből. :)

Földkelte 2013-09-18 14:15

Tanulj másképp - a gyakorlatban!
 
Csatolások: 1
Sziasztok Utazni Vágyók!

Azokhoz szólok, akik nem turistaként szeretnének utazni. Ha az utazást egy tulajdonképpeni tanulásnak, tapasztalatszerzésnek, "gyakorlatnak", kapcsolatépítésnek szánod, ha azért szeretnél utazni, hogy így ismerd meg a világot, akkor olvass tovább!
Léteznek programok, amelyek erről szólnak.

Komplex, elméleti-gyakorlati képzéssel, önkéntes munkával egybekötött programok, amelyek nem mentesek a kihívásoktól, a meglepetésektől, a kalandoktól, a nehézségektől.

Fél éves európai felkészítő kurzus után indul a fél éves afrikai vagy indiai projektmunka (önkéntes munka).

Az önkéntesség itt mint gyakorlati képzési forma valósul meg!

Az egész program célja: lehetőséget teremteni a programban résztvevőknek arra, hogy ha szeretnének, akkor tudjanak hatékonyan bekapcsolódni a fejlődő országokba irányuló fejlesztési projektekbe.
Ahhoz, hogy afrikai vagy indiai fejlesztéssel foglalkozzon valaki, testközelből kell megismernie az ottani körülményeket, a kultúrát, az ott élő népek mentalitását, az egyes térségek helyzetét és annak okát, a fejlődés lehetőségét.
Ezek a programok ehhez nyújtanak segítséget!

Alternatív formában zajlik a képzés Európában:
- elméleti tudnivalók elsajátítása (fejlődő országok helyzete, helyzetük oka, fejlesztési lehetőségek; fejlett és fejlődő világ kapcsolata) ;
- konzultációk folytatása, előadások hallgatása Afrikából, Indiából visszaérkezett program-résztvevőktől,
- projektmunka kiválasztása, projekt tervezése.

Projektmunka (vagy önkéntes munka) Afrikában, Indiában:
- választott projektben, háromfős csapatban projektmunkában való részvétel.

A projektek:
- gyerekek tanítása,
- árvaházban történő munkavégzés,
- szakiskolai tanársegédi munka,
- informatikai alapismeretek átadása,
- egészségügyi preventív munka (egészségnevelés, AIDS prevenció, általános higiénés felvilágosítás stb.),
- AIDS-szel élők segítése,
- családgondozás (tanácsadás, segítség munka-keresésben stb.).

A programok nem könnyűek! Multikulturális közegben folyik a felkészítés Európa különböző bentlakásos iskoláiban (Norvégiában, Dániában, Angliában).

A program során a szállás, ellátás, egészségügyi biztosítás adott, a szervezet biztosítja!

Ösztöndíj-igényléssel a program költségeit le lehet dolgozni Európában - a szervezet által biztosított munkakörökben. Az ösztöndíjas kurzusokban a férőhely limitált!

A programokra jelentkezés feltételei:
- betöltött 18. életév,
- büntetlen előélet,
- középfokú végzettség (bármilyen megfelel),
- alapszintű angol nyelvtudás,
- megfelelő beállítódás: kulturális, vallási különbözőségek elfogadása, megfelelő szociális érzékenység,
- kitartás, szorgalom, rugalmasság.

A szervezetről, a programokról, a program utáni lehetőségekről szívesen adok tájékoztatást, keressetek bizalommal!

Honlapom:
http://www.earthrise.webnode.hu

0vok 2013-09-18 21:37

Olvasni nem olvas, csak nyomja a reklámot.

Átverés az egész. Senki nem jut ki afrikába és egyéb helyekre, csak legombolnak a jelentkezőkről egy csomó pénzt és/vagy dolgoztatják őket valahol európában fillérekért képzésnek kikiáltott gagyi munkákon.

Földkelte 2013-10-02 12:34

Kedves Ovok!

Én NEM olvasok, hanem megcsináltam a programot, saját tapasztalatból beszélek. Te viszont CSAK olvasol. Ettől függetlenül hallatod a hangod.

Én válaszolok a kétkedő kérdésekre. Úgy látszik, mégsem olvasol eleget. Vedd a fáradtságot, és keress meg a nagykaland.hu oldalon, nevem "planetinfocenter". Jutott a "DRÁGA ÖNKÉNTES" időmből arra, hogy a kétkedő kérdéseket megválaszoljam.
További kétkedő kérdéseidet várom szeretettel, amennyiben személyes találkozót szeretnél kérni, egyeztessünk időpontot! Szívesen a rendelkezésedre bocsátom az Afrikában készült fényképeket, részletesen beszámolok az élményekről.

Önkéntes egyébként 2004-2005-ben voltam. Azóta több, elég komoly hazai és nemzetközi non-profit szervezettel és profitorientált céggel végzek afrikai fejlesztést.
NEM az említett programokat szervező szervezetnek dolgozom, semmi érdekem nem fűződik ahhoz, hogy minél több embert "toborozzak".

Hogy magabiztosan nyílváníthass véleményt, nagyon sok információra lenne még szükséged. :-)

Szóval kétkedő kérdés... várom szeretettel!

Szép napot!


A pontos idő 18:08 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.