Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Utazás a gyakorlatban > Útra kelünk


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2011-04-29, 12:19   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-10-27
Összes hozzászólás: 20
Hírnév szint: 0
grave a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Fényképezőgép - utazásaink biztos társa

Szinte senki nem megy nyaralni fényképezőgép nélkül, ezzel mi sem vagyunk másképp, pedig nem volt mindig így.
A digitális fényképezőknek hála könnyű dolga van a hozzám hasonló mezei turistáknak a képek elkészítésével, tárolásával.

Korábban nem szerettünk vesződni a fényképezéssel, hisz nem a fénykép készítés miatt megyünk nyaralni, de aztán nyaralások után csak elkezdett hiányozni, hogy nincs mi alapján visszaemlékezni.
Jópár évig egy kis Canon kompakt gépet hurcoltunk magunkkal mindenhova. Vásárlása idején nagyon komoly gép volt, de egyrészt elavult, másrészt tavaly nyáron nyaralás közben tönkrement a nagy melegben.

Most épp új fényképezőt akarunk venni. Fogalmam sincs milyet vegyek.

Vásárlással, használattal kapcsolatos ötleteket is összeírhatnánk itt
grave nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-29, 12:27   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-10-27
Összes hozzászólás: 20
Hírnév szint: 0
grave a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kezdem is pár egészen triviális ötlettel a használathoz:

- előre feltöltött akkumulátorokból lehetőleg egész időre elegendő, de minimum 1-2 nap tartalék (ki tudja fogod-e tudni tölteni)
- SD kártya kapacitás extrém sok fényképhez (többször kellett kint vennünk, mert betelt), Vannak már olcsón 16 gigás kártyák, de a 32 GB-os sem nagyon drága. Nekünk az jött be, ha minimum 3 kártya van nálunk.
- Kis Netbook, vagy akár laptop, amire lehet menteni a fényképeket jól jöhet. Ha nincs, akkor még több SD kártya (régi 2, 4 gigásakat érdemes összeszedni és vinni)
- Fényképező funkcióit utazás előtt érdemes megismerni. Először elszörnyedve néztük a sok bemozdult fényképünket hazaérkezés után. Kis kijelzőn nem látszott, monitoron nagyon. Csak egy beállítás kellett, még az auto módot sem ismertük rendesen.
- Éjszakai fényképekhez kis utazó állvány. Csak 10cm, de nélküle nekünk soha nem sikerült jó képet csinálni sötétben. Kivilágított, hangulatos városok fényképezéséhez nagyon hasznos tud lenni.

Nagyon kezdő vagyok. Szívesen olvasnám a tanácsaitokat én is.
grave nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-04-29, 22:54   #3 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-07
Összes hozzászólás: 51
Hírnév szint: 14
keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Na , legalább nem csak én vagyok kezdő fényképezésben . Mi most vettünk egy új gépet , ez egy panasonic bridge gép . A szomszédom nagyon régóta fotózik , azt mondja okos kis gép . Tőle fogok tanulni Be lehet állítani az értékeket manuálisan , és természetesen automata funkciója is van . De azt mondják , h úgy nem nehéz jó képet készíteni . Nekem még pár éve az sem ment Sokat kell még azért tanulnom ...
keri nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-30, 12:39   #4 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nekem egy Lumix DMC-FS33 van és nagyon szeretem. Szép képe van és egyszerűen kezelhető.
Hiába tudom mit tudna még, szinte mindig "csak" auto módban használom.

A spéci funkciók ismerete, manuális állítgatás akkor jön igazán jól, ha valami olyan körülmény van, ami indokolja. Vízisízés fotózása, rossz fényviszonyok egy viharban, vagy este. Táncos lányok bemutatója...
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
digitális fényképezőgép, fénykép, fényképező, fényképezőgép, fotó



Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 14:20 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.