Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Délkelet-Európa > Görögország


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2010-05-01, 15:51   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-01
Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
seel a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Athén

Úgy vélem a Görög főváros, Athén is megérdemel egy külön témát.

Már háromszor jártunk ott, amiből egyszer az olimpia miatt nem a városnézés volt a legfőbb. Athén számomra az a város, ami a történelmet jelképezi. Rengeteg műemlék, vonzó éjszakai élet, kellemes hőmérséklet. Igaz ez utóbbi néha már túl meleg.

Ha ti is úgy gondoljátok, akkor idézzük fel Athén azon részeit, amelyeket láttunk és kellemes emlékeink kötődnek hozzá.

Kezdjük a Syntagma térről (vagy Szintagma tér), ami a modern központ.

Közelében a parlamentről nekem az előtte sorakozó őrség ugrik be.
Kicsit odébb a National Garden a vaskapus kerítés mögött, bent a pálmafasorok és az állatok. Valaki látta még a teknősöket mászkálni ott?
seel nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-08, 15:20   #2 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

A testőrség tagjait akik napjainkban is díszőrséget állnak a Parlament előtt, az Ismeretlen Katona emlékművénél evzonok-nak hívják. Öltözékük a legismertebb görög népviselet egyike és az albán népviseletből erednek. Őrségváltás óránként van, érdemes megnézni, mert nagyon jópofa dolog.
A mellette található Nemzeti parkban is jártam és én még láttam teknősöket mászkálni annál a kis tónál, amin egy hidacska ível át.

Athén leghíresebb látnivalója az Akropolisz, mely az attikai fennsíkból meredeken kiemelkedő kékesszürke színű mészkősziklára épült.
A nagy területen lévő monumentális műemlék több épületből áll.
- Pantheon: szűz Pallasz Athéné temploma, a világ egyik legismertebb ókori épülete.
- Erechteion: a fellegvár kultusztemploma az ismert kariatidákkal.
- Niké temploma: a győzelem istennőjének szentélye, a ión építészeti stílus egyik gyöngyszeme.
- Propülaia: a hatalmas bejárati kapu, i. e. 437–432 pentelikoni márványból építették, 1909–1917 között restaurálták.
- Beulé kapu: egy városfal része volt.
- Brauranion: Artemisz szentélye, csak maradványai láthatók.
- Athéna Ergané szentélye
- Chalkothéka: "érctár", istennőnek szánt fogadalmi ajándékok tárolására szolgáló csarnok romjai.
- Arréphoroik lakhelye
- Dionüszosz színház: az Akropolisz déli lejtőjén.
- Az Akropolisz alsó teraszán álló Eumenész-sztoa maradványaihoz nyugat felé csatlakozik a Herodes Atticus színház jó állapotban meglévő maradványa, ahol tudtommal nyaranta most is vannak előadások.
Az Akropolisz viszonylag jó állapotban maradt meg, de egy 1687-ben bekövetkezett robbanás sok pusztítást okozott. A műemlék restaurálása Görögország felszabadulása után kezdődött meg és a mai napig tart.
Volt egy nagyon klassz múzeum is a területén, de valószínű kicsinek bizonyult, mert 2009. június 20-án az Akropolisz lábánál megnyílt az Új Akropolisz Múzeum.
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-10-08, 20:54   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-01-22
Összes hozzászólás: 22
Hírnév szint: 0
Kvacs a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Engem egyszerre vonz és egyszerre félek Athéntól.

Egy budapesti városnézést sem viselnék már el hétköznap a sok ember miatt. Athén pedig úgy gondolom még zsúfoltabb.

Ugyanakkor a történelem, a műemlékek okán jó lenne látni.
Nem tudom, hogy ha eljutunk Görögországba, akkor bevegyük-e a programba Athént, mert ha nekem 10 perc dugóban ácsingózás jut aznap már kész leszek és nem is fogom igazán élvezni. Nyaralni meg nem ezért megyek!

kvalcsi! Szerintem bevállalhatunk egy utat Athénba így? Ha igen mikor? Évszak, vagy hétköznap-hétvége számít?
Kvacs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-11, 11:51   #4 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Athéni dugó

Szia!

Ilyen feltételekkel nem nagyon! Athén zsúfolt város és a közlekedés is borzasztó. A piros lámpa is csak dísznek van sokszor, mert a kutya sem törődik vele, símán áthajtanak rajta, de a gyalogosok sem különbek általában. Athén egyébként is elég piszkos város és nagy a szmog éppen a rengeteg autó miatt. Ettől függetlenül azért egyszer látni kell, mert az Akropolisz, Márványstadion vagy a Plaka maradandó élményt kínál.
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-15, 16:22   #5 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

1. képen a Görög parlament látható.
2-3 képen az Evzonik örsége az Ismeretlen katona sírja előtt.
4-5 képen a Nemzeti park bejárata és belül a kacsákkal.
Csatolt kicsinyítések
athen-tn_1kep108.jpg   athen-tn_1kep109.jpg   athen-tn_1kep110.jpg   athen-tn_1kep111.jpg   athen-tn_1kep112.jpg  
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-23, 13:19   #6 (permalink)
Tag
 
Hiccs logója
 
Csatlakozott: 10-04-27
Összes hozzászólás: 55
Hírnév szint: 14
Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Athén valóban zsúfolt város. Én is jártam ott pár évvel ezelőtt. Mi Parálián nyaraltunk, sajnos onnan nagyon messze volt. Busszal szerveztek oda fakultatív kirándulást, és nem is volt olcsó. A buszunk hajnali 1 kor indult, és éjfélre értünk haza. Szóval fárasztó, nagyon hosszú kirándulás volt. De miután megnéztük a fővárost sem a pénzt, sem az utazás fáradalmait nem sajnáltuk, mert nagyon megérte. Athén maga a két lábon járó történelem. Felemelő érzés volt saját szemmel látni azokat a műemlékeket, melyekről képet csak a történelem könyvekben láttam. Minden fáradtságot, időt, és pénzt megér az, hogy ha már Görögországban járunk lássuk a fővárost. Főleg a történelem és a műemlékek kedvelőinek ajánlanám...illetve mindenkinek
Hiccs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-25, 13:18   #7 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-01-26
Összes hozzászólás: 45
Hírnév szint: 0
Kitty már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kitty már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nem jártam - ezidáig- még Athenban. Sőt4 Görögországban sem.
Én Spanyolország párti vagyok, annak már sok részét bejártam.
Majdnem, hogy Európában már szinte minden országban jártam, itt még nem .
Elnézve a képeket, nekem rögtön Róma jutott eszembe. Történelmi, meleg, déli, teli turistával.
Hogy őszinte legyek, kinéztünk a párommal egy helyet Görögországban, mégpedig Zakynthost. Csak az a baj, hogy drága:S
Persze, last minuteban találtunk már 60000 ft / fő, mindennek együtt... Csak sajna későn!

Az olimpia ideje alatt jó lehetett kint lenni, bár nem biztos, hogy jól éreztem volna magam annyi turista között.
Kitty nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-25, 16:27   #8 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Kedves Kitty!

Szerintem pótold és nézd meg Görögországot. Én 12-szer voltam már, de nem tudom megunni, mert annyi a látnivaló. Maga a szárazföld is tartogat klassz helyeket, de a rengeteg sziget is maradandó élményt nyújt. Athén ugyan nem a szívem csücske (az Barcelóna), de mindenképpen látni kell.
Zakynthosra vannak olcsó buszos utak több utazási irodánál is.
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-04, 22:17   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-04
Összes hozzászólás: 18
Hírnév szint: 0
Kosko a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nem tudom miért mondjátok, hogy Athén nem az igazi. Én már 2x jártam ott és mindkétszer nagyon tetszett. Aki egy nagyvárosba megy az készüljön fel a sok emberre.
Kosko nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-06, 11:17   #10 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Kosko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem tudom miért mondjátok, hogy Athén nem az igazi. Én már 2x jártam ott és mindkétszer nagyon tetszett. Aki egy nagyvárosba megy az készüljön fel a sok emberre.
Kedves Kosko!
Én is többször voltam Athénban és az Ommónia térnél volt a szállodám, így gyalog is elég sokat közlekedtem és nem csak a túristák által látogatott kiemelt helyeken. Szerencsére sok nagyvárosban volt alkalmam járni, így van összehasonlítási alapom. Bizony Athén elég koszos és kaótikus a közlekedés. Az természetes, hogy zsúfolt hiszen majd 5 millióan lakják. Nem azt mondtam, hogy nem tetszik, hanem azt, hogy nem a kedvenc városom, mert vannak sokkal szebbek és élhetőbbek nála.
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-14, 10:47   #11 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-25
Összes hozzászólás: 39
Hírnév szint: 0
Gréti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Gréti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én nem sok időt töltöttem Athénban, csak 1 napot, azt is 15 éves koromban. Az Akropolisz környéke gyönyörű, de azt gondolom mindenki megnézi, aki Athénba megy. Tiszta, nyugodt hely, annak ellenére, hogy tele van turistákkal. Engem elkapott egy történelmi hangulat. Mintha kicsit időt utaztam volna. De ezt a részt elhagyva, az igazi, mai városból csak a kosz, zaj és rengeteg beton rémlik. Sehol nem volt egy fa, vagy virág, esetleg park. Ha visszamegyek egyszer, biztosan nem hagyom el az Akropolisz környékét.
Gréti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-03-23, 15:16   #12 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-03-23
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Level42 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Athén - 2017 márciusban!

Tegnap jöttünk haza Athénból. Rövid beszámoló, akit érdekel: 5 napot töltöttünk ott, elég kaotikus egy város. Először metróztunk (9 euro = 5 napos jegy), de sehol sem kérték a jegyet, sőt az ellenőrző pontok sem működtek! Majd városnéző busszal jártuk a várost (a kék busz - Sights of Athén - éri meg a legjobban) = csak 16 euro. A másik kettő busz mind 22 euro! Két napos jegy és még a tengerpartra is levisz! Árak: Akropolisz-nál már csak kétféle belépő jegy van: 10 euro és 30 euro. A 10 euros jegy csak az Akropolisz. A 30 euros jegy minden full jegy. (5 napon belül lehet végig járni vele kb. 4-5 múzeumot + Akropolisz.)
A reptérről busszal mentünk be a városba (X95 a száma) 6 euro. Ez sokkal olcsóbb, mint a metro. Igaz a 20 euros metro jegyben benne van a reptérre menő metro jegy ára is!
Sör árak az utcán Kioszk-ban 1-2 euro (szerintem a FIX Hellas sör a legfinomabb!) Kaja: Gyros utcán át 2-3 euro, ülve 4-5 euro. De nem sok van belőle. Szerintem itt Pesten több Gyros-os van, mint Athénban! Inkább a souvlaki a jobb, - olyan mint a rablóhús - pici hurkapálcikán grillezett csirke, sertés vagy bárány! Nagyon finom! Ezenkívül rengeteg étterem, coffee, drink bar, pékség és kajálda. Persze mindenhol nyugat európai árakon, tehát min. 2x annyiban kerül minden, mint itthon.
Az emberek kedvesek, aránylag jól beszélnek angolul, szívesen segítenek tájékozódni az utcán. Nagyon rá vannak szorulva a turizmusra - mert gazdaságilag a mélyponton vannak - tehát minden turistát megbecsülnek! Nem mint itthon... De maga a város - a turisztikai látnivalókon kívül - elég eléggé kaotikus és rendkívül piszkos. A járdán vastagon a kosz rászáradva, a falakat mindenhol - de mindenhol! - a falfirkák borítják! Iszonyúan idegesítő és undorító! Üzletek egymás mellett, az egyik tökéletesen felújított ZARA ruhabolt, és mellette egy üresen álló, teljesen lepusztult ház, kiégve és elhagyatottan. A mellékutcák, egy külön kategória: bűz és kosz végig. emberi és állati ürülékek... ez már balkán. Hatalmas a forgalom és embertömeg mindenhol. A parkokat szokásosan homeless-ek lepik el. A legváratlanabb helyeken, az utca végén hirtelen a török bazár, bolha piac és az Ecseri piac keverékébe érsz. Gyenge gyomrúaknak nem ajánlom Athén-t!
Level42 nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Akropolisz, Athén, Görögország, Syntagma tér



Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 2 (0 tag és 2 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 21:46 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.