Utazás Fórum

Utazás Fórum (http://forum.utazas.hu/index.php)
-   Magyarország (http://forum.utazas.hu/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Pécs (http://forum.utazas.hu/showthread.php?t=151)

Utazás 2010-07-02 17:15

Pécs
 
Mivel Pécs 2010-ben Európa Kulturális Fővárosa, így feltétlenül érdemes az egyébként is gyönyörű városról beszélni.
A Mecsek lábánál elterülő Pécs rengeteg kulturális, történelmi nevezetességgel bír, de már önmagában a belvárosban sétálni is különleges élmény. Ha ehhez hozzávesszük az idei év programjait, akkor Pécs igen jó választásnak tűnik egy hosszú-hétvége eltöltésére.

KeriKe 2010-08-16 10:11

Szomorúan olvasom, hogy ez a topic 0 embert érdekel. Pedig tényleg nagyon szép város, rengeteg szép látnivalóval. Ha valaki felmászik a Mecsek tetejére, és lenéz a városra, már az megéri az utat. És akkor még nem is mondtam a Pécshez közeli kisvárosokat - Siklós, Szigetvár, Harkány - tele van a környék látnivalókkal. Csak ajánlani tudom.

Kriszta841126 2012-01-17 09:42

Valóban szomorú,hogy ez a topic nem sok embert érdekel.
De tudjuk be annak,hogy a mai felgyorsult világban nincs idejük az embereknek fórumokon postolgatni.
De azért mi próbáljuk meg fenntartani a lelkesedésünket :)
Egy kis bátorítás....nemsokára jön a tavasz és márciusban indul a Pécsi Tavaszi Fesztivál.....rengeteg érdekes program vár mindenkit.kihagyhatatlan....! :)

traveller 2012-01-17 09:56

Olvasó szerintem azért akad bőven. Biztos vagyok benne, hogy sokunk járt már Pécsen és érdekli is a város. Korábban Orfű volt az egyik nagy sláger a családunkban, ami természetszerűen több Pécsre tett látogatással egészült ki.

A Pécsi Tavaszi Fesztivál, mint minden ilyen igazából csak az emberek egy bizonyos százalékát szólítja meg, de ettől függetlenül majdnem mindenki megtalálná Pécsen a neki érdekes dolgokat. Ott van a Mecsek ami kirándulni ideális...
Azt viszont nem is tudom, hogy fürdő van-e Pécsen. A neten a Hullámfürdő található meg, de nekem az egy sima uszodának, strandnak tűnik. Mindenesetre Orfű és Harkány tényleg nincs messze a strandjukkal, fürdőikkel.

Kriszta841126 2012-01-17 11:48

Hát sajnos nem igen van fürdő Pécsen.A Hullámfürdőn kívül viszont még ott van a Polláck strand,bár az csak egy szabadtéri medence,leginkább fiatalok,egyetemisták járnak oda.Viszont ami nagyon jó az Siklós,pontosan nem is tudom mikor nyílt de 1 éve kb a Thermálfürdő,letesztelt színvonalas fürdő...gyerekek számára is alkalmas.
Ha nem vagyok indiszkrét melyik városból szoktatok Orfűre látogatni?

traveller 2012-01-17 12:58

Budapestről, de már nagyon régen.

Siklós fürdőjéről most, hogy mondod már hallottam, de még nem jártam benne.

maria1019 2013-04-21 09:55

A Pécsi Tavaszi Fesztivál, mint minden ilyen igazából csak az emberek egy bizonyos százalékát szólítja meg, de ettől függetlenül majdnem mindenki megtalálná Pécsen a neki érdekes dolgokat. Ott van a Mecsek ami kirándulni ideális...

El Lobo 2014-06-22 15:58

Pécsről sok mindent megtudhattok pécsi blogokból és a Facebookról is!
Hadd ajánljak egy két ilyen helyet a blogoszférából:
- Blog Pécs a blog.hu-n
- Komplex blog
- Blog Pécs - ez egy pécsi közösségi blog, a PIA (Pécsi Internet Akadémia) szerkesztésében


A pontos idő 06:50 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.