Utazás Fórum

Utazás Fórum (http://forum.utazas.hu/index.php)
-   Nászút (http://forum.utazas.hu/forumdisplay.php?f=68)
-   -   Külföldi esküvő (http://forum.utazas.hu/showthread.php?t=17)

Utazás 2009-10-06 08:35

Külföldi esküvő
 
Egyre többen választják a házasságkötésnek azt a formáját, hogy a megszokott környezetből kiszakadva egy csodás tengerparton, vagy más egzotikus helyszínen kelnek egybe.
Legtöbben kettesben "szöknek meg" másokat a szűk család is követ. Akadnak közeli és távoli helyszínek, így az ár is igen eltérő.
Rengeteg helyen lehet hivatalos, hazánkban is elismert házasságot kötni, de ez azért mindenképpen igényel némi papírmunkát és utánjárást is.
Szóljon hát ez a téma a helyszínekről, tapasztalatokról, szükséges előkészületekről és hitelesítéssel kapcsolatos kérdésekről.

Te hol házasodtál? Ha még nem vagy házas hol szeretnél házasodni?

Gréti 2009-10-25 21:26

Sziasztok!
Párommal külföldön szeretnénk összeházasodni. Még nem túl kiforrott a dolog, ezért érdekelne, ha van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata.
Mennyi idő kell a szervezéshez? Milyen papírok ellenek, és elfogadják e Magyarországon is a külföldön kötött házasságot, ha mindkét fél magyar.

Edit 2009-10-26 21:30

Mi az idén házasodtunk Mauritiuson. Nekem nagyon bejött, csak ajánlani tudom bárkinek. Mielőtt eldöntitek, hova szeretnének menni, érdemes megnézni egy pár utazási iroda ajánlatát, mert vannak országok, ahol csak egyházi esküvőt szerveznek, van ahol mindkettő kötelező, és természetesen lehet olyat is választani, ahol tetszés szerinti az esküvő. Mi találkoztunk olyan országgal is (már nem emlékszem melyik volt), ahol csak nem hivatalos szertartást lehetett kérni. És nem árt megérdeklődni, hogy honosítani lehet e az általatok választott országban kiadott dokumentumokat.
Érdemes a nyelvtudást is figyelembe venni, mert nem biztos, hogy például Görögországban angolul össze tudnak adni. Van, ahol lehet tolmács segítségét kérni, de ez sem biztos, hogy mindenhol van.

Mi októberben foglaltuk le a februári utat, utána szinte semmit nem kellett intéznünk.

Gréti 2009-11-02 07:38

Utána érdeklődtem, és egyenlőre nekem a Karib szigetek, és Indonézia a nyerő. Itt elvileg angolul lehet az esküvő. Körül belül milyen szintű nyelvtudás szükséges? A páromnak középfokú tudása van, nekem kicsit kevesebb. Ez elég lesz?

Gréti 2009-11-03 18:11

Azért alakul a szervezés. Már csak Bali, és Barbados játszik. Sajnos Barbadoson nincs egyházi esküvő. Azt külön meg lehet szervezni, vagy szerveztetni?
Azok az esküvői csomagok, amiket ajánlanak, azok bővíthetőek? Videó sajnos egyikben sincs. A virág, és a torta olyan, amit ők gondolnak? És még egy fontos dolog. A ruhát azt vinni kell. De nem gáz bőröndbe tenni egy esküvői ruhát?

Timike 2009-11-16 21:09

Nagyon megörültem,h van vki itt a fórumon aki Barbadoson akar házasodni!
Mi február környékén szeretnénk az esküvőt!
Eddig csak gyűjtöttem az infókat,de ma elkezdtem telefonon érdeklődni,először is az anyakönyvi hivatalban.Vicc volt az egész,4 helyre kapcsoltak mire vki elmondta,h mi a teendő!
Következő volt,h a Barbadosi Tiszteletbeli konzult felhivjam,mivel ilyet is találtam a neten,de sajnos a szám és cim már nem él-közölte a tudakozó,más elérhetőség nincs.Majd felhivtam a külügyminisztériumot...ott közölték,telefonáljak Barbadosra és ott kérdezzek meg mindent,milyen papirokra van pontosan szükségem!Ők ebben nem tudnak segiteni!
Ennyit próbáltam első körben elintézni...elég is volt!

Ha vki jártas benne,vagy esetleg tud vkit aki Segitene,megköszönném!!!!

Edit 2009-11-17 14:25

Egy közép szintű nyelvtudás nekünk elég volt az esküvőhöz, de az anyakönyv vezető is igyekezett, hogy értsünk mindent. A szállodai csomagok természetesen bővíthetőek, de horror árakon. A virághoz nekünk mtattak 25 csokrot, és abból választhattunk, de kis módosításokat persze lehetett bele tenni. A tortára egyet ajánlottak, hogy ők azt szokták, és mi elfogadtuk. Nagyon finom volt :).

Mi nem akartunk egyházi esküvőt, de szerintem minden megoldható, csak lehet, hogy bonyolult. A szállodában vannak kifejezetten arra alkalmazottak, hogy az esküvő tökéletes legyen, lehet hogy megszervezik ezt is plusz pénzért.

Edit 2009-11-17 14:28

Idézet:

Timike eredeti hozzászólása (Hozzászólás 103)
Következő volt,h a Barbadosi Tiszteletbeli konzult felhivjam,mivel ilyet is találtam a neten,de sajnos a szám és cim már nem él-közölte a tudakozó,más elérhetőség nincs.Majd felhivtam a külügyminisztériumot...ott közölték,telefonáljak Barbadosra és ott kérdezzek meg mindent,milyen papirokra van pontosan szükségem!Ők ebben nem tudnak segiteni!
Ennyit próbáltam első körben elintézni...elég is volt!

Mi ugyan Mauritiuson voltunk, de nekünk semmi dolgunk nem volt ezekkel a szervekkel. Az utazási iroda nekünk megszervezett mindent. Lehet, hogy érdemesebb lenne az ő honlapjaikat nézni, mert ott le van írva, mi szükséges az esküvőhöz. Mi az anyakönyvi hivatalban csak honosíttatni voltunk.

CubaFiesta 2009-12-03 06:25

Idézet:

Edit eredeti hozzászólása (Hozzászólás 106)
Mi ugyan Mauritiuson voltunk, de nekünk semmi dolgunk nem volt ezekkel a szervekkel. Az utazási iroda nekünk megszervezett mindent. Lehet, hogy érdemesebb lenne az ő honlapjaikat nézni, mert ott le van írva, mi szükséges az esküvőhöz. Mi az anyakönyvi hivatalban csak honosíttatni voltunk.

Igen, ez jobb ötlet sokszor, mint telefonálni a Nagykövetségekre.

Az utazási irodák (akik erre specializálódtak) azok már fel vannak készülve az infoval, hogy ne érje őket váratlanul a kérdés.

Na és sokszor csomagajánlatban (esküvői szertartás + szállás + repjegy + egyéb ktg.) sokkal olcsóbb szokott lenni egy külföldi esküvő.

Cubafiesta

Edit 2009-12-03 10:23

Idézet:

CubaFiesta eredeti hozzászólása (Hozzászólás 164)

Na és sokszor csomagajánlatban (esküvői szertartás + szállás + repjegy + egyéb ktg.) sokkal olcsóbb szokott lenni egy külföldi esküvő.

Cubafiesta

Nekünk ráadásul a szálloda nászajándékként elengedte a szállás árának egy jelentős részét. De Karib szigeteki ajánlatokban sok olyan van, hogy ingyenes az esküvő, ha ott töltesz 7 vagy 10 napot.

CubaFiesta 2009-12-03 10:29

Idézet:

Edit eredeti hozzászólása (Hozzászólás 166)
Nekünk ráadásul a szálloda nászajándékként elengedte a szállás árának egy jelentős részét. De Karib szigeteki ajánlatokban sok olyan van, hogy ingyenes az esküvő, ha ott töltesz 7 vagy 10 napot.

Igen. Ezt tudom igazolni :)

Max. egy kis "tisztelet díjat" kell leróni a szállodában. (pl. illeték)


Cubafiesta

harzol 2009-12-03 20:33

Tengerparti esküvő
 
Csatolások: 1
No akkor legyen itt egy kép is arról, hogy hol is esküdtünk mi Edittel:

Csatolás 14

Mauritius, tengerpart, napfény és kicsiben mi is ott vagyunk. :)

CubaFiesta 2009-12-04 11:13

Frankó kis hely :)

Gratula nektek!

Cubafiesta

lombrago 2009-12-21 16:18

Mi a párommal még most kezdtünk el gondolkodni az esküvőn. Egyenlőre még a helyszín keresésnél tartunk. Eredetileg a Maldív-szigetek volt a cél, de ahogy láttam, ott csak nem hivatalos esküvőt lehet kötni. Így most Barbadost tartom a legszimpatikusabbnak. Esetleg ha valakinek van tapasztalata vagy képe, azt szívesen fogadnám.

Zsuzska 2010-01-02 09:16

Miami
 
Én elgondolkodnék Miamin. Nekünk 300-ból megvolt a párommal esküvői fotókkal együtt!!! Ja és fotók nyugati szinvonalúak voltak, nem a magyar pózolósak...:)
Kint él egy magyar fotós aki megszervezi nektek a tengerparti esküvőt Maimi Beach-en teljesen hivatalosan. Keressél rá a google-on: "Esküvői Fotózás Miamiban" Ottó a fotós neve. Ha kell a elérhetőség, akkor szóljatok.

Gréti 2010-01-02 11:31

Nektek nem volt gond a szülőkkel? A mieink annyira megsértődtek, hogy át kellett gondolnunk, mit csináljunk. Ebből az a kompromisszumos megoldás lett, hogy augusztusban Görögországban fogunk házasodni. Mindenki kiutazik, ahova akar, és az esküvő napján a szülők, testvérek odajönnek az esküvőre. Így nekünk megvan a szűk esküvő a nászúttal, a szülők ott lesznek, és mindenki nyaral egy jót.

Már néztem is ki egy szép ruhát, amit amikor megláttam, azonnal az ugrott be, mintha kifejezetten görögországi esküvőhöz tervezték volna.

Interneten találtam esküvőszervezőt is, álomszép fényképekkel egy görög templom tetején naplementében. Már nagyon várom.

Kriszta 2010-01-28 22:03

esküvő toscanában
 
Sziasztok!

Mi csak ketten, Toscanában szeretnénk házasságot kötni. Tud segíteni nekünk valaki abban, hogy kihez fordulhatnánk segítségért?
Előre is köszönöm!
Kriszta

Age 2010-01-30 21:04

Sziasztok!

Mi is külföldön szeretnénk az esküvőnket tartani. Maldívval indítottunk, de úgy néz ki inkább Európára kell hagyatkoznunk. Az lenne a kérdésem, hogy a szülökkel, rokonokkal, barátokkal hogyan oldjátok meg. Csináltok például a szülökkel egy vacsorát? Vagy csak külföldön összeházasodtok és kész?

harzol 2010-01-30 21:28

Nálunk egy vacsora volt a családnak visszaérkezésünk után, de csak szűk körben. Szülők, nagyszülők, testvérek.
Persze azért előtte meg lett beszélve minden és nálunk nem ütközött ellenállásba a terv. Mármint, hogy külföldön, kettesben esküszünk.

Európa az anyagi megfontolások miatt lesz?

Párom miután hazajöttünk talált egy érdekes honlapot. Görögország, azon belül is Santorini. Olyan fotók vannak ezen a honlapon, hogy eláll a lélegzete az embernek:
http://weddings.heliotopos.net/photogallery.html

Ha európai helyszínben gondolkodnánk, akkor nálunk most ez lenne a nyerő.

harzol 2010-01-30 21:34

Kriszta!

Ha az angol jól megy, akkor google-el a "Toscana wedding" kifejezésre keresve találhatsz weboldalakat. Egyébként pedig a http://kulfoldi-eskuvo.lap.hu/ -ról érdemes megkeresni a hazai utazási irodák közül a szimpatikusabbakat. Egy e-mail nekik semmibe nem kerül.

Vagy nem utazási iroda által megvalósított utazásban, esküvőben gondolkoztok?

Nori 2010-02-12 14:58

Santorini
 
Sziasztok,

mi Santorinin tervezunk osszehazasodni majus elejen. Egy helyi eskuvoszervezo segit az elokeszuletekben, nekunk a papirokat kell csak intezni (amin mar sikeresen tulvagyunk :)). Talaltunk egy magyar nyelvu, Becsben elo eskuvoszervezot is, de annyira nem volt kedves, hogy inkabb a gorog mellett dontottunk. Sok hotel szinten segit az eskuvo lebonyolitasaban, vsz olcsobban is, mint egy eskuvoszervezo.

Csak kettesben megyunk, elotte itthon lesz egy templomi eskuvo + vacsora a csaladnak.

Ha valaki szinten Santorinin gondolkozik, szivesen megosztom a tapasztalatokat/teendoket.

Nori

Verocs 2010-02-12 17:03

Miami
 
Idézet:

Zsuzska eredeti hozzászólása (Hozzászólás 247)
Én elgondolkodnék Miamin. Nekünk 300-ból megvolt a párommal esküvői fotókkal együtt!!! Ja és fotók nyugati szinvonalúak voltak, nem a magyar pózolósak...:)
Kint él egy magyar fotós aki megszervezi nektek a tengerparti esküvőt Maimi Beach-en teljesen hivatalosan. Keressél rá a google-on: "Esküvői Fotózás Miamiban" Ottó a fotós neve. Ha kell a elérhetőség, akkor szóljatok.

Szia Zsuzska!

Mi is Miamiban gondolkozunk...pár kérdésem lenne az úttal,szállással kapcsolatban.Hol érhetnélek el?
Millió köszi

t_agi 2010-02-16 10:52

Sziasztok!

De jó, hogy megtaláltam ezt a fórumot :), ui. lassan mi is el kezdünk készülődni a tengerparti esküvőre. A helyszín nálunk valószínűleg Görögország lesz.
Nóri! Ezzel kapcsolatban szívesen olvasnám a tapasztalataidat!
Nálatok görög nyelven fog zajlani a ceremónia? Mi ezért félünk Görögo-tól, mert mi csak angolul tudunk...

Előre is köszi az infokat :) !!!

t_agi 2010-02-16 11:00

Ja, és még egy fontos kérdésem lenne:
Ti hogy oldjátok meg a két tanút, ha csak ketten mentek ki???

CubaFiesta 2010-02-17 00:21

Idézet:

t_agi eredeti hozzászólása (Hozzászólás 330)
Ja, és még egy fontos kérdésem lenne:
Ti hogy oldjátok meg a két tanút, ha csak ketten mentek ki???

A 2 tanút általában biztosítja/lehet kérni a szállodától/esküvőszervezőtől/esküvői csomag értékesítőjétől. Akár egyénileg, akár esküvői csomag útján szeretnétek megoldani, aggodalomra semmi ok.

CubaFiesta

Edit 2010-02-17 18:44

Idézet:

t_agi eredeti hozzászólása (Hozzászólás 330)
Ja, és még egy fontos kérdésem lenne:
Ti hogy oldjátok meg a két tanút, ha csak ketten mentek ki???

Még csak az sem kell, hogy biztosítják. Tanú bárki lehet. Akár az utcán is leszólíthatsz valakit, hogy ugorjon be 10 percre. Vagy mint nálunk volt, a szálloda két alkalmazottja tanúskodott. De egy ott megismert pár egy másik szállodavendéggel barátkozott meg, és őket kérte fel erre a feladatra.

t_agi 2010-02-18 09:28

Köszönöm a válaszokat!
A tanukat illetően megnyugodtam :)
Edit!
Nektek melyik országban volt? Nem volt gond az idegen nyelvvel?

Edit 2010-02-23 20:51

Nekünk Mauritiuson volt. Eleinte én is féltem a nyelvtudásunk miatt, de simán ment minden. Mi középszinten beszéljük az angolt. Persze sok múlt azon is, hogy az anyakönyvvezetőnkkel beszéltünk előző nap, és felmérte milyen szinten vagyunk. Ehhez hozzáigazította a szöveget, és figyelt arra, hogy lassan, érthetően beszéljen. Még azt is megkérdezte, milyen ruhában leszünk, hogy ő hogy öltözzön.

Nagyon jó fej volt.

t_agi 2010-02-26 10:46

Az angolt mi is középszinten beszéljük, azzal nem is lenne gond...
De hát a görög... az érdekes lenne :)!
Kezdek szimpatizálni Mauritius-sal :).
Valószínűleg felejthetetlenebb lenne ott, hiszen ott még nem jártunk, és csak egy egzotikusabb hely!
Ti melyik utazási irodával mentetek ki?
Nem volt macerás a sok papír?
És megkérdezhetem, hogy kb. mennyibe kerül egy esküvő Mauritison?

több kérdésem nincs :)

Köszi: Ági

Edit 2010-02-26 13:28

Szia!

Először is tudnod kell, hogy Mauritiusra február, március körül érdemes menni, az a fő szezon. Mi a http://www.tuimarathon.hu-val mentünk, nagyon rendesek voltak, főleg Dévényi Julianna. Nekünk ő volt az ügyintézőnk, és mindenben segített. Pontos összegre nem emlékszem, csak hogy a végső összeg ruhákkal, ékszerekkel, költőpénzzel, repülővel, szállással, esküvővel, stb. mindennel együtt volt 1,5 m a 10 nap nászút. De ez a szállodától is függ, hogy melyiket választjátok.

Edit 2010-02-26 13:51

A papír nem volt sok. Az angol nyelvű születési anyakönyvi kivonatot kellett e-mail-ben elküldenünk, meg talán az útlevelünk 1-3. oldalát. Azt a részt, ahol az adatok voltak. Ők ezt továbbították a szállodának. A kinti ügyintézés elég jól ment. Jött értünk egy sofőr a megadott időpontban, bevitt minket a fővárosba, szinte minden hivatalban soron kívül bementünk, és 5 perc alatt végeztünk. A sofőr végig kísért minket, és segített.

Az itthon ügyintézés is egyszerű volt, miután megtudtuk, mi a dolgunk. Egy úgy nevezett apostilt postáztak utánunk Mauritiusról kb 2 hónappal később. Azt kellett lefordíttatni, és bevinni az anyakönyvi hivatalba.

t_agi 2010-03-01 12:03

Szia Edit!

Köszönöm a részletes válaszodat!
Lesz min tanakodni :) ...

Edit 2010-04-22 16:43

Idézet:

Kedves Edit ! Lányom jövő év március-áprilisában megy férjhez. A helyszín Mauritius. Mivel Ő Londonban él a vőlegényével, aki egyébként francia, így nekem lenne pár kérdésem. Szeretnének egyházi esküvőt is, de nem templomban, hanem a tengerparton, ahova az anyakönyvvezető is kijönne. Szeretném ha segítenél ebben, mit tudsz erről, lehetséges-e. A másik gond, hogy magyar fordítás is kellene. Kb. 20-an lennénk. 10 napra utaznánk és a 10. nap közepén lenne az esküvő. szeretnének egy akkora villát bérelni, ahol a 20 főt el lehetne szállásolni. ez egyben családi nyaralás is lenne. Kivel lehetne felvenni a kapcsolatot ? Várom válaszod. Köszi: Livi
Kedves Livi!

Gratulálok a lányod esküvőjéhez, de sajnos nem tudok segíteni. Nekünk az utazási iroda és a szálloda esküvőszervezője szervezett mindent, mi semmit nem intéztünk. Templomi esküvőt meg egyébként sem akartunk.

A szállással lehet, hogy gondotok lesz, mert mi csak szállodákat láttunk arrafelé, egy apartmant, panziót vagy kempinget sem. Viszont anélkül nem engednek be az országba a reptérről, hogy neked nincs szállás foglalásod és repülőjegyed a hazaútra. Valószínű hogy szállodát kell foglalnotok, de mi olyat sem láttunk nagyon 3 csillag alatt.

Remélem sikerül megoldani a problémákat.

lombrago 2010-06-05 21:10

Jamaika a nyerő
 
Most néztem, hogy már milyen régen írtam ide. Akkor még csak tervezgettünk. Azóta nagyon sokat jutottunk előre. Már be is fizettük az utunkat Jamaikára. Megvannak a papírok, a vízum , és a gyűrűk is. Már csak ruhát kell szereznünk. A hotelünk szervezi az esküvőt, és mivel 10 napig maradunk ott , ezért ingyenes az esküvő, csak az extra kívánságokért kell fizetni. A dátum december 2:) Alig várom.

CubaFiesta 2010-06-06 11:57

Idézet:

lombrago eredeti hozzászólása (Hozzászólás 685)
Most néztem, hogy már milyen régen írtam ide. Akkor még csak tervezgettünk. Azóta nagyon sokat jutottunk előre. Már be is fizettük az utunkat Jamaikára. Megvannak a papírok, a vízum , és a gyűrűk is. Már csak ruhát kell szereznünk. A hotelünk szervezi az esküvőt, és mivel 10 napig maradunk ott , ezért ingyenes az esküvő, csak az extra kívánságokért kell fizetni. A dátum december 2:) Alig várom.

Szuper!

Utána egy élménybeszámolót is olvashatunk majd tőletek?

pannika 2010-06-08 07:58

Idézet:

Zsuzska eredeti hozzászólása (Hozzászólás 247)
Én elgondolkodnék Miamin. Nekünk 300-ból megvolt a párommal esküvői fotókkal együtt!!! Ja és fotók nyugati szinvonalúak voltak, nem a magyar pózolósak...:)
Kint él egy magyar fotós aki megszervezi nektek a tengerparti esküvőt Maimi Beach-en teljesen hivatalosan. Keressél rá a google-on: "Esküvői Fotózás Miamiban" Ottó a fotós neve. Ha kell a elérhetőség, akkor szóljatok.

szia Zsuzska,tudnal nekem kontaktot adni??minket is erdekelne,elöre is köszi a valaszodat

romesz 2010-06-28 17:34

las vegasi házasságkötés
 
Akit érdekel az USÁ-ban kötött házasság menete az itt tájékozódhat részletes leírással. Egy része Las Vegasra érvényes, de a hivatalos előírások egyik államban sem térnek el nagyon.

http://2.bp.blogspot.com/_ZT18J0q3PP...s320/p-443.JPG

Edit 2010-07-01 16:42

Gratulálok! Majd élménybeszámolót kérünk!

A ruha kiválasztásánál próbáljatok meg arra gondolni, hogy nagyon meleg lesz. Mi csak egy nagyon könnyű ruhában, és fehér ing, fehér nadrágban voltunk, de még így is patakokban fojt az izzadság rólunk. De láttunk olyan esküvőt kint, ahol a 40 fokban, tűző napon a pasi fekete öltönyben várta a végzetét :). Hát nem irigyeltem


Idézet:

lombrago eredeti hozzászólása (Hozzászólás 685)
Most néztem, hogy már milyen régen írtam ide. Akkor még csak tervezgettünk. Azóta nagyon sokat jutottunk előre. Már be is fizettük az utunkat Jamaikára. Megvannak a papírok, a vízum , és a gyűrűk is. Már csak ruhát kell szereznünk. A hotelünk szervezi az esküvőt, és mivel 10 napig maradunk ott , ezért ingyenes az esküvő, csak az extra kívánságokért kell fizetni. A dátum december 2:) Alig várom.


sorszan 2010-07-22 16:27

Idézet:

pannika eredeti hozzászólása (Hozzászólás 706)
szia Zsuzska,tudnal nekem kontaktot adni??minket is erdekelne,elöre is köszi a valaszodat

Azt a mindenit! Ez nem semmi.. tényleg jó ár, ennyiből Mo-n tuti nem lehetne kihozni!

Edit 2010-07-22 20:51

Idézet:

sorszan eredeti hozzászólása (Hozzászólás 841)
Azt a mindenit! Ez nem semmi.. tényleg jó ár, ennyiből Mo-n tuti nem lehetne kihozni!

Ez nem biztos. A mi esküvőnk is kb 250.000 volt, de ez csak az esküvő, és vacsora 2 fő részére. Azt Magyarországon is kihozod ennyiből. Az oda utazás és az ott tartózkodás szerintem ebben nincs benne. A miénkben biztosan nem volt.

fruzsilany 2010-08-01 09:36

Szeretettel és boldogan olvasom a fórumot. Noha a mi esküvőnk már megvolt nyár elején, Las Vegasban, azóta is szívesen olvasgatom a fórumot, mert látom, hogy sokaknak elkél a segítség. Mi is tanácstalanok voltunk, amikor kitaláltuk, hogy külföldön legyen az esküvő. Aztán megint csak tanácstalanok amikor el kellett döntenünk, hogy hol is legyen. Sok mindent számításba vettünk, és végül Las Vegas mellett döntöttünk. Itt tartottuk a polgári esküvőt, majd miután hazajöttünk rá 1 hónapra itthon megcsináltuk a templomit és a lagzit. Az egyik ismerősöm ajánlott egy esküvő szervezőt, ő szervezte meg a lagzit, és a külföldi lebonyolításában is sokat segített. Eszméletlen hálásak vagyunk neki, mert minden könnyedén ment és tökéletes volt! Ja, és a legjobb persze, hogy olcsón dolgozott :)
Gál Annának hívják, ha esetleg kell valakinek az emailje, itt van: galne.anna1@gmail.com
Ha van kérdésetek, én is szívesen válaszolok rá, ha tudok.

detti 2010-08-06 22:27

sziasztok!

úgy örültem hogy megtaláltam ezt a fórumot, csak sajnos látom hogy már igen régen ítatok... másfél hónap múlva Barbadosra utazunk a párommal és úgy terveztük hogy összeházasodunk. Rengeteg kérdésünk lenne és nagyon nagyon hálás lennék hogyha valaki tudna segíteni ezekben, akinek már van tapasztalata. Esetleg Timike, már megvolt az esküvő? Tényleg ha valaki úgy gondolja hogy szívesen segít, erre az e-mail címre írjon nekem: stella6667@yahoo.it
Köszönöm!!!

harzol 2010-08-06 22:29

Szia Detti!

Szerintem tedd fel nyugodtan itt a kérdéseidet. Biztos lesz aki örömmel válaszol.

Edit 2010-08-11 09:25

Gratulálok Detti!

Mik a kérdéseid? Szívesen válaszolok ha tudok, bár mi Mauritiuson voltunk.

Csilla 2010-09-15 11:38

Idézet:

Nori eredeti hozzászólása (Hozzászólás 325)
Sziasztok,

mi Santorinin tervezunk osszehazasodni majus elejen. Egy helyi eskuvoszervezo segit az elokeszuletekben, nekunk a papirokat kell csak intezni (amin mar sikeresen tulvagyunk :)). Talaltunk egy magyar nyelvu, Becsben elo eskuvoszervezot is, de annyira nem volt kedves, hogy inkabb a gorog mellett dontottunk. Sok hotel szinten segit az eskuvo lebonyolitasaban, vsz olcsobban is, mint egy eskuvoszervezo.

Csak kettesben megyunk, elotte itthon lesz egy templomi eskuvo + vacsora a csaladnak.

Ha valaki szinten Santorinin gondolkozik, szivesen megosztom a tapasztalatokat/teendoket.

Nori

Nori! Engem érdekelne, h sikerült az esküvő Santorinin! Tudnál elérhetőségeket is adni? Köszi

Xtina 2010-09-23 11:05

Kedves Edit!

Mi jovore tervezzuk az eskuvonket Mauritiuson. Nagyon megkoszonnenk, ha segitenel kicsit a tapasztalataiddal.
Mivel ugy latjuk, hogy ti meg voltatok elegedve az irodaval, amelyik szervezte az eskuvotoket, szeretnenk megtudni, hogy melyik iroda volt az?

Edit 2010-09-23 17:53

Gratulálok Xtina!

Ha van konkrét kérdésed, akkor tedd fel nyugodtan, mert így nagyon általános.

Mi a http://www.tuimarathon.hu utazási irodával mentünk. egy kisebb bevásárlóközpontban van az irodájuk. A Der Tour egyik útját közvetítették ki nekünk. Az ügyintézőnk, Dévényi Julianna nagyon segítőkész volt. Kiszámolt nekünk vagy 15 hotelt, konkrét árakkal, és 2-3 féle repülőutat szintén konkrét árakkal, hogy könnyebb legyen dönteni. Mi végül a Keleti parton választottuk a http://www.lepreskil.com/ hotelt. Azt tudni kell Mauritiusról, hogy az északnyugati partján vannak a hotelek egymás hegyén hátán, az a melegebb rész, keleten mindig kicsit fúj a szél, de nekünk ez külön tetszett. Így is 40 fok körül volt a hőmérséklet. A hotelnek (nem csak ennek) mindnek van esküvői csomagja, amit persze bővíthetsz, de kisebbet nem lehet. A miénkben benne volt egy ajándék (baseball sapka, táska, stóla), gyümölcskosár, egy estére koktél, egy páros masszázs, segítség (sofőr, kalauz) az ügyintézéshez, tanú, torta, virág, pezsgő, vacsora, 36 fénykép papíron és Dvd-n is, koktél az esküvőre is, másnap ágyban reggeli, és eggyel magasabb kategóriájú szobát kaptunk, mint amit rendeltünk. Ja és árengedményt is adtak. De ez minden szállodában más. Mi október 10.-én foglaltuk le a szállást, az egy kicsit későn volt olyan szempontból, hogy minden szállodában csak egy esküvőt tartanak egy nap, így nem biztos, hogy azt a napot kapod, amit szeretnél.
A hotel kiválasztása után csak egy formanyomtatványt kell kitölteni, és bevinni, vagy e-mailen átküldeni nekik, valamint az útlevél és az angol nyelvű születési anyakönyvi kivonat fénymásolatát (beszkennelt változatát) eljuttatni hozzájuk.

B_Viki 2010-11-07 19:27

Szia Edit!

Remélem nézed még ezt a fórumot. Lenne pár kérdésem az esküvőtökkel kapcsolatban. Mi 2 szálloda között variálunk és az egyik a Le Preskil. Ha itt vagy még, légyszi válaszolj.

Köszönöm

Viki

Edit 2010-11-07 19:30

Szia!

Igen, nézem a fórumot. Ha tudok, szívesen válaszolok.

B_Viki 2010-11-08 13:39

Szia Edit!

Hu ez nagyon szuper, hogy meg nezegeted a forumot. Szoval, mar jartunk az utazasi irodaba, megvannak az arajanlatok es a lista, hogy milyen papairok kellenek. Nagyon sokat olvastam mindenfele utazasi forumokon, Mauritiusrol, a szallodakrol. De onnantol kezdve, hogy leadtad a papirokat az utazasi irodaban, tenyleg semmit nem kellett intezni? Mikor megerkeztetek, akkor volt egy talalkozo a wedding coordinatorral es vele egyeztettek? A ceremonia milyen jellegu volt, mennyi ideig tartott? Utana a szalloda tudott biztositani romantikus, privat jellegu vacsorat? A fenykepesz benne volt a csomagotokban? Milyen kepeket keszitett? Magaval a szallodaval meg voltatok elegedve? Hu, jo sok kerdes egyszerre. Bocsanat, csak tenyleg azt szeretnem, hogy jo legyen es sajnos neha tul aggodok dolgokon es szeretem, ha minden megvan szervezve.
Elore is koszonom a valaszokat.
Esetleg tudnal par kepet kuldeni akar a sajat email cimemre? balazsviki@gmail.com

Megegyszer nagyon szepen koszonom

Edit 2010-11-08 14:48

A papírok leadása után nekünk csak a repülési dolgokat kellett intézni. De ez mindenkinek van, aki Mauritiusra utazik. Egy papírt kellett kitölteni a gépen, hogy mikor voltál lázas utoljára, meg ilyen egészségügyi kérdések, mert nagyon félnek a sárgaláztól. Viszont a védőoltás nem kötelező. A másik papír szintén a gépen volt, hogy meddig maradunk és melyik szállodában. Esküvővel kapcsolatban nem volt ügyintézés.

A szállodában találkoztunk az esküvői kordinátorral, időpont alapján. Akkor mutatott egy fényképalbumot, 4-5 csokorral, meg kitűzővel, hogy milyet szeretnénk. Mutatott fotót a tortáról, hogy mindenkinek olyat szoktak adni, jó lesz e. Nagyon finom, gyümölcsös torta volt. Extrába lehet kérni az asztalra virágdíszt, meg a hajadba is virágdíszt, ezért már fizetni kell, meg a zenéért is. Az esküvő helyszíne szabadon választható a szálloda területén belül, de ha árnyékot is akartok, akkor érdemes a szalmatető alá vonulni, mert délután 3kor tartják az esküvőt. Mi a szállodától kértünk tanút, de lehet bármelyik vendég is az. Az esküvői koordinátor mondta meg azt is, hogy két nappal az esküvő előtt reggel 8-ra jön értünk a sofőr, aki bevisz a belvárosba papírt intézni. Egy nagyon jó fej emberke vitt minket mindenhova, soron kívül bevitt minket. Egy délelőtti program volt. Délután a Mahébourgi anyakönyvvezetőhöz mentünk egyeztetni. Felmérte a nyelvtudásunkat, megbeszéltük a részleteket. Valami papírt kaptunk, hogy mi milyen házasságot szeretnénk, ezt az esküvőre döntsük el. Nem értettük tisztán, de valami olyasmi volt, hogy anyagi közösséget szeretnénk, vagy nem. Azt mondta, hogy készüljünk kis szöveggel, miért házasodunk össze, de neki elég ha annyit mondunk I love you. Így mi annyit mondtunk. A miénk nagyon kötetlen szertartás volt, igazából inkább beszélgetés, aminek során a férjemet eltiltották Sharon Stonetól. Kb fél óráig tartott, utána kb fél óra fényképezkedés volt. A fényképész benne volt a csomagban. Csinált 200 képet, amit még aznap este megkaptunk kicsinyített formában, és 36-ot választhattunk belőle ingyen, a többit talán 2 euróért. Ezeket másnapra megkaptuk. Mondjuk mi a fényképésszel egyezkedve megvettük a többi képet is.
A vacsorára több alternatíva volt, mi végül a tengerparti étterembe ettük meg, de a többi vendégtől kicsit távolabb ültünk. Megkaptuk a maradék pezsgőt (gyakorlatilag új üveggel) meg a tortát, amit elosztottunk a többi vendégnek. Két menüből választhattunk.
A szálloda nekem nagyon tetszett, még nem voltam ilyen elegáns helyen. Próbálok feltölteni róla képeket, remélem sikerül, és akkor meg tudod nézni.

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok. Nekem még mindig nagy élmény, bár már régen volt.

B_Viki 2010-11-08 21:27

Szia,
Köszönöm szépen a gyors választ. Nagyon jól hangzik, igazi romantikus esküvő, ami tényleg rólatok szólt!

Edit 2010-11-08 21:41

Fényképek a szállodáról
 
Csatolások: 9
Néhány fénykép kifejezetten a szállodával és (mások) esküvőjével kapcsolatban, amit ott helyben láttunk:

Szobánk és a kilátás a szobából:
Csatolás 463Csatolás 456

Étterem és ahova az esküvő utáni vacsorát kértük:
Csatolás 455Csatolás 461

Medence nappal és sötétben:
Csatolás 460Csatolás 458

Két pár esküvője, rajtuk Fred a fényképész is:
Csatolás 457Csatolás 462

Tengerpart a szobánk elől:
Csatolás 459

Edit 2011-03-29 09:30

Sziasztok!

Elég régen írt ide mindenki. Tavaly még csak tervezgettétek az esküvőt. Remélem azóta sikeresen túl vagytok rajta. Csak úgy kíváncsiságból kérdezem, kinek hogy sikerült? Ha ráértek, írjatok egy kis élménybeszámolót!

B_Viki 2011-05-17 21:33

Sziasztok!

Megjöttünk friss házasként Mauritiusról. Csodálatos út volt, az esküvő pedig igazi álom volt. Kicsit más volt, mint az Editéké, mert nekünk az anyakönyvvezető beszédet mondott, de szépet. Majd mi is fogadalmat kötöttünk. Utána pedig az anyakönyvvezető által mondott fogadalomtétel jött. De szép volt, hűséget, örök szeretet fogadtunk.
Akartam képet felrakni, de nem megy!! Segítsen valaki!!
Mert nagyon furcsa fényviszonyok voltak, és gyönyörű képek születtek.

Viki

B_Viki 2011-05-17 22:48

Csatolások: 3
Hát remélem sikerül...

Csatolás 895

Csatolás 896

Csatolás 897

És igen!!! :)

Edit 2011-05-18 14:23

Fantasztikus képeitek vannak. Látom neked is frangepani a csokrod, és ti is a laza fehér nadrág és ing kombinációt választottátok. Nekünk is így volt. A fényképek ebben a felhős időben olyan jól néznek ki. Azért remélem volt napsütéses fotó is.

Zsuzska 2011-06-21 00:26

Idézet:

pannika eredeti hozzászólása (Hozzászólás 706)
szia Zsuzska,tudnal nekem kontaktot adni??minket is erdekelne,elöre is köszi a valaszodat

Szia Pannika!

Ottónak hívják és ez az email címe: info@haringphotography.com
Nagyon jól megszervezi az egészet. Megcsinálja a fotókat is. Kicsit sajnáljuk, hogy videót nem kértünk, de már mindegy.

Zsuzska 2011-06-21 00:37

Idézet:

sorszan eredeti hozzászólása (Hozzászólás 841)
Azt a mindenit! Ez nem semmi.. tényleg jó ár, ennyiből Mo-n tuti nem lehetne kihozni!

Miami eszméletlen jó hely volt! Ez tényleg Amerika! Csak az a baj, hogy az esküvő után Görögországba, Horvátországba Olaszba már nem nagyon van kedved menni.

etrex 2011-06-22 11:06

Ez csak akkor van így, ha az ember évente egyszer tud menni és annak adná meg a módját. Nem hiszem, hogy ha valaki azt mondaná neked miután hazajöttél, hogy átugorhatsz vele valahova a "közelbe", akkor visszamondanád.

Gondolj csak arra mennyi amerikai vágyik Olasz, Görög, vagy Spanyol nyaralásra!

B_Viki! Jók a képek. Jól látom, hogy nem volt tökéletes az idő aznap?
Viszont az nagyon tetszik, hogy a fényviszonyokat kihasználva ebből még jól is jöttetek ki.

mollie 2011-06-27 14:04

Kedves Harzol és Edit,

először is szeretném megköszönni a sok segítséget, amit a fórumon olvashattam a hozzászólásotok kapcsán.Párommal nekünk is Mauritiuson lesz az esküvőnk szeptemberben és nekünk is a Le Preskil Beach szállodában. Amennyiben lenne időtök, írnátok egy pár sort, esetleg tanácsot tudnátok adni, hogy mire figyeljünk, mit kerüljünk a szállodában, ill. az esküvő szervezése / lebonyolítása kapcsán?
Nagyon köszönöm előre is.

Edit 2011-06-28 13:01

Kedves mollie!

Először is gratulálok, nagyon szép lesz az egész biztosan. Amik hirtelen eszembe jutnak: A szálloda bármelyik részére választhatjátok az esküvői ceremóniát, nem kötelező a szalmakunyhóba. Lehet a parton, a füvön, bárhol, ahol nektek tetszik, de a szálloda többi nyaralóját nem zavarhatja. Mi először a pálmafák alá szerettük volna, de ott tele volt napozóval, így végül maradt a kunyhó. Arra készüljetek, hogy a fényképek miatt a kunyhó két oldala valami fóliával védve van a széltől, így hiába van árnyék, nagyon meleg van alatta.

Nem tudom, hogy szeretnél e fátylat, de érdemes meggondolni. Nekem az enyhe szélben folyamatosan vízszintesen állt, végül betűrtük a ruhám alá, vagy úgy ölelt a férjem, hogy hátul lefogta a fátylam.

A vacsorával volt egy kis gondunk. Az esküvő után pincér szolgálja fel a vacsorát előre meghatározott menüből. Ezt mi választhattuk ki, volt mindenből 3 féle. (előétel, főétel, desszert) Sajnos az ételek nevét mi nem értettük (a szavakat igen, de ebből nem jöttünk rá, mi az étel, meg sok fűszer is ismeretlen volt), így esett, hogy én valami marhahúst választottam előételnek, és nyerset kaptam. Nem is ettem meg.

Az ágyba reggelivel is vigyázni kell. Előre meg kell adni egy étlapon hogy mit szeretnétek. Írjatok rá mennyiséget is! Mi nem írtunk, így aztán noha mindketten palacsintát kértünk, csak egy adagot hoztak. (Egyébként mindenből csak egy adagot adtak.)

A szervezéssel egyébként nem volt szinte semmi dolgunk, minden nagyon olajozottan ment.
B_Viki írta, hogy ők külön fotóst fogadtak, mert a szálloda fotósa csak a ceremóniát és utána fényképez, az előkészületeket (öltözés, haj, smink) nem. Érdemes előtte kicsit körülnézni a kertben, mert a szokásos fotók mellett ha van bármi kreatív ötlet (napágyban fotó, fűben fekve, tengerben medencében fotó, vízisiéles közben ...) akkor azt is megcsinálja.

Nekem ennyi jutott eszembe, de ha van konkrét kérdésed, írd meg nyugodtan. B_Viki is biztosan szívesen válaszol, vagy egészít ki, ha van még ötlete.

Szandy 2011-08-07 19:44

Sziasztok!
 
Jár még fel ide valaki? ha igen írna üzenetet lenne egy pár kérdésem!!:) szandycica4@freemail.hu előre is köszönöm!!!:):):):):)

Edit 2011-08-08 11:34

Szia Szandy!

Igen, én még fel szoktam nézni a fórumra. Mivel nekem nagyon bejött az esküvőm külföldön, szívesen segítek ha tudok bármiben. Írjál nyugodtan!

Szandy 2011-08-08 21:31

Sya! Esetleg tudnál segíteni az elindulásba? h merre menjünk? meik utazási irodába meg ilyenek? meg adtam az előbbi hozzászólásba az email címem ha esetleg ráérsz egy kicsit több ideig akkor írhatnál: hogy hogy is van mi Horvátországon gondolkozunk az talán olcsóbb mint más szerintem...:) köszönöm Szia!!:)

Edit 2011-08-09 08:27

Szia!

Mi elsősorban Budapesti utazási irodáknál jártunk.
http://kulfoldi-eskuvo.lap.hu/ oldalon fel van sorolva sok olyan
utazási iroda, akik foglalkoznak ilyesmivel. Amit mi néztünk, hogy
olcsó, az a talán a http://weddings.heliotopos.net/weddingshome.html
Görögországban. Ha nem pestiek vagytok, akkor sincs gond, mert vagy
e-mailben adnak árajánlatot, vagy postán elküldik az aktuális
prospektusukat, amiből lehet válogatni. Arra figyeljetek, hogy sok
helyen nem hivatalos a ceremónia, ilyenkor itthon is össze kell
házasodni. Ha hivatalos, akkor legyen itthon honosítható. Ezt a helyi
anyakönyvi hivatalban meg tudják mondani, és azt is, mi kell a
honosításhoz.

Sok sikert a szervezéshez!

Szandy 2011-08-15 21:32

Szia B_Viki!! Esetleg te is tudnál írni a tapasztalataidról?:) előre is köszönöm neked!!:)

Otto - Miami 2011-08-20 06:37

Sziasztok!

Miamiban elo fotos vagyok.

Szivesen segitek floridai eskuvok megszervezeseben!

Mellekeltem par kepemet. Remelem tetszenek.

http://www.haringphotography.com/blo...00002Shaun.jpg

http://www.haringphotography.com/blo...595-2-copy.jpg

http://www.haringphotography.com/blo...27CS-copy1.jpg

http://www.haringphotography.com/blo...272CS-copy.jpg

http://www.haringphotography.com/blo...C9621-copy.jpg

http://www.haringphotography.com/blo...170CS-copy.jpg

http://www.haringphotography.com/blo...09/09/0102.jpg

http://www.haringphotography.com/blo...09/09/0107.jpg

http://www.haringphotography.com/blo..._6232-copy.jpg

Azoknak ajanlom az eskuvot Miamiban, akik valami kulonlegesre vagynak.

Az eskuvod es az eskuvoi kepeid garantaltan kulonlegesek lesznek! Nincsenek divatjamult gorcsos pozok!

Az ev barmelyik honapjaban/heteben lehet hazassagot kotni itt Floridaban mert itt egesz evben jo az ido. Johettek Ujevkor is! Osszekotheted a naszutadat az eskuvoddel!

Maga az eskuvo itt Miamiban sokkal egyszerubb es sokkal olcsobb mint a Magyarorszagi eskuvo.

Irjatok emailt ha szeretnetek Miamiban/Floridaban az oceanparton meghazasodni.
Az email cimem: info@haringphotography.com
Telefonszamom: + 1 786 444 9743

Udv Otto

D_Anett 2011-09-26 11:49

Sziasztok!

A párommal mi is külföldi esküvőt szeretnénk, jövő tavasszal vagy ősszel. Uticélnak, Barbados, St. Lucia, ill. Mauritius közt gondolkodunk.

Abban tudnátok-e nekem segíteni, hogy melyik a legmegbízhatóbb utazási iroda Bp-en, ez ügyben. 2 láttam ami egész jónak tűnik(Coral Tours, és a Travelcity).

Tudtok megbízható irodát ajánlani? Kedves Viki és Mollee, ti melyikkel utaztok/utaztatok, ha szabad érdeklődnöm?

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!

Üdv.Anett

B_Viki 2011-09-26 17:30

Kedves Anett! Mi egy brit utazási irodával mentünk, ami úgy történt, hogy a neten keresgéltem és "véletlenül" kitöltöttem az ajánlatkérő ívüket. Mivel ők csak Mauritiusra vannak specializálódva, olyan bőséges kínálatot senki nem tudott nyújtani, mint ők. Árban is jók voltak. Annyit kellett nekünk intézni, hogy Londonból indultunk Mauritiusra és oda nekünk kellett az utazást megoldani. Kb 100 olyan kérdésünk volt, hogy mennyibe kerül, ha előbb megyünk, később jövünk, ha ezt akarjuk, ha azt akarjuk stb. Már én éreztem magam kényelmetlenül, de hihetetlenül segítőkészek voltak.
Ha van további kérdésed Mauritiusszal kapcsolatban írj nyugodtam privát emailt is!

Viki

B_Viki 2011-09-26 17:35

Kedves Mollie!

Én most úgy és úgy irigyellek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bevallom nőiesen, amikor a repülőnk befordult a rendes pályájára és még egyszer láttuk a Le Preskil hotelt én még sírtam is! :D Életünk legszebb, legromantikusabb 2 hetét töltöttük ott! Gratulálok az esküvőtökhöz és előre is sok boldogságot! Ha kell infó tőlünk is, írj akár privát üzenetet is!

Viki

mollie 2011-10-16 21:39

Kedves Mindenki,

hazajöttünk Mauritiusról, ahol szeptemberben volt az esküvőnk.Csodálatos élményekben volt részünk és egy felejthetetlen esküvőben! Egyszerűen hihetetlen a hely és még ott sem akartuk elhinni, hogy ott vagyunk és összeházasodunk. Nagyon boldogok vagyunk, hogy egy ilyen nem mindennapi élményben volt részünk. Mindenkinek csak ajánlani tudom, mert egy ilyen esküvőről azt hiszem mindenki nagyon szívesen mesél :-))
Akinek szüksége van infora, írjon akár priviben is vagy itt, igyekszem gyakrabban ellátogatni az oldalra és válaszolok a kérdésekre.
Mollie

Edit 2011-10-17 09:54

Szia Mollie!

Gratulálok! Örülök hogy nektek is jól sikerült. Hidd el, ez az érzés, hogy de jó volt az esküvőm, csak nőni fog az idő múlásával. Mi akárhány esküvőn voltunk azóta, mindig megállapítottuk, hogy a miénk mennyivel szebb és jobb volt. Ha van időd, írj egy rövid (vagy inkább hosszú) élménybeszámolót, milyen volt az egész esküvő-nászút dolog. Hagy nosztalgiázzunk B_Vikivel mi is egy kicsit. És egy két fényképet is feltehetnél, ha nem bánod.

Otto - Miami 2011-11-09 15:18

A legfrissebb tengerparti esküvőről készült film rövid változata:

http://vimeo.com/31842846

Gréti 2011-12-02 09:05

Egyik munkatársam készült most decemberben Írországban összeházasodni. Hihetetlen, amit a szervezésről mesélt. Végül sajnos nem sikerült nekik. A legfőbb oka a dolognak, hogy az írek nagyon vallásosak. Ők meg mindketten elváltak, és ez a második házasság lett volna. Az egyházi esküvőt eleve lehetetlenné tették ezek a körülmények, de a polgári esküvővel is nagyon szenvedtek. Az összes papírjukat eredetiben kérték, amit ők nem mertek vállalni. (Én sem merném egy idegen országba, idegen embernek postázni az eredeti születési anyakönyvi kivonatot, és a jogerős bírósági végzéseket a válásról.) Ráadásul nekik előre meg kellett nevezni a tanukat, és megadni a személyes adatokat. Tehát nem hívhat be két idegent az utcáról. Így a tanuk utazását, és költségét is nekik kellett volna állniuk. Ez csak rövid verzióban a történet, mindent én sem tudok. Végül úgy döntöttek, itthon lesz 2 fős esküvő, és csak nászútra mennek Írországba.

Otto - Miami 2011-12-14 18:47

A legújabb képek Lauráról és Péterről:
http://www.haringphotography.com/blo...ment-photos-3/

Pár hete házasodtak meg itt nálunk Miamiban.

Otto - Miami 2011-12-14 18:55

Idézet:

Gréti eredeti hozzászólása (Hozzászólás 2876)
Egyik munkatársam készült most decemberben Írországban összeházasodni. Hihetetlen, amit a szervezésről mesélt. Végül sajnos nem sikerült nekik. A legfőbb oka a dolognak, hogy az írek nagyon vallásosak. Ők meg mindketten elváltak, és ez a második házasság lett volna. Az egyházi esküvőt eleve lehetetlenné tették ezek a körülmények, de a polgári esküvővel is nagyon szenvedtek. Az összes papírjukat eredetiben kérték, amit ők nem mertek vállalni. (Én sem merném egy idegen országba, idegen embernek postázni az eredeti születési anyakönyvi kivonatot, és a jogerős bírósági végzéseket a válásról.) Ráadásul nekik előre meg kellett nevezni a tanukat, és megadni a személyes adatokat. Tehát nem hívhat be két idegent az utcáról. Így a tanuk utazását, és költségét is nekik kellett volna állniuk. Ez csak rövid verzióban a történet, mindent én sem tudok. Végül úgy döntöttek, itthon lesz 2 fős esküvő, és csak nászútra mennek Írországba.

Miamiban csak két dologra van szükségetek:

1. A TE útleveledre, és a
2. párod útlevelére.

Ennyi.

EszterChicWeddings 2011-12-15 12:43

Sziasztok!

Marbellan (Costa del Sol-on) elo eskuvoszervezo vagyok, szivesen segitek vagy kerdeseitekre valaszolok. Ugy tunik ez egy ismeretlen terulet eskuvo szempontjabol a magyaroknak, en pedig itt elve es csodalva a helyszint szeretnek valtoztatni ezen :-)

Mariann 2012-01-02 17:02

Sziasztok!

A párommal úgy tervezzük, hogy Szicíliában kelünk egybe augusztusban.
Az előzőeket olvasva sok segítséget kaptunk. Köszönöm, hogy megosztottátok!
Van esetleg valakinek tapasztalata vagy információja Szicíliáról? Mi még soha nem jártunk ott.
Még egy kérdés: úgy tervezzük, hogy a szűk család is részt venne az esküvőn (szülők, testvérek). Szerintetek az úgy működhetne, hogy mi megszervezünk mindent, és nekik csak az indulás előtt szólnánk?

Előre is köszönöm szépen a véleményeket, tanácsokat!
Mariann

Mariann 2012-01-03 09:01

Sziasztok!

Annyi változás van, hogy most úgy néz ki, hogy Szicília helyett Szardínia lesz az esküvő helyszíne.

Szép napot!

Edit 2012-01-05 14:36

Idézet:

Mariann eredeti hozzászólása (Hozzászólás 2952)
Sziasztok!

(szülők, testvérek). Szerintetek az úgy működhetne, hogy mi megszervezünk mindent, és nekik csak az indulás előtt szólnánk?

Előre is köszönöm szépen a véleményeket, tanácsokat!
Mariann


Mennyire indulás előtt? Elég rugalmas a család ahhoz, hogy mondjuk 2 héttel előbb szóltok, és tudnak menni? Ti fizetnétek az ő útjukat is? Egy napra vinnéd ki őket, vagy többre? Mondjuk egy napra nem érdemes, de akkor a családdal töltöd a nászutad?

A családos esküvő nálunk is felmerült, hogy vagy másik szállodába menjenek, vagy előbb mint mi, és akkor az esküvő után mi maradunk, ők jönnek, de végül csak ketten voltunk, és nem bántuk meg.

Mariann 2012-01-06 16:38

Szia!

1-2 héttel előre gondoltuk. A szabadságok miatt nem lesz gond. Mivel családi vállalkozás, így az én részemről nem lesz nehéz megoldani a helyettesítőket. Inkább attól félek, hogy nehogy rosszul essen nekik, hogy kimaradnak a szervezésből, előkészületekből. Ha nélkülük mennénk, az nem lenne nekik gond, mert hoztunk már fel hasonló gondolatot. Így már talán nagyon meglepő sem lesz. De azt nem sejtik, hogy őket is szeretnénk vinni, és azt sem, hogy külföldön szeretnénk megtartani.
Mi szeretnénk fizetni nekik az utat. Még nem igazán voltak külföldön, így nekik is nagy élmény lenne.
Amiatt nem aggódunk, hogy a nászút velük lesz, mert egyik oldalról sem olyanok, hogy ebből gond legyen, és ne hagyjanak magunkra is. Biztos nem olyan lesz, mint kettesben, de ettől nem tartok.
Remélem, hogy jól sülnek el a dolgok.
Ahogy itt olvasgattam, az utazási irodák szinte mindent leszerveznek.

Leppeni 2012-01-08 09:08

Sziasztok,

Először is Grétinek üzenem, hogyha a munkatársnőjéket esetleg egy skóciai esküvő érdekelné, abban tudok segíteni. Nincs benne semmi bonyolult. Bátyám kinn él, referencia esküvővel rendelkezik, a párt akár fel is lehet keresni, mert nagyon meg voltak elégedve.

És amiért még ide "tévedtem", hogy én is menyasszony lettem, és külföldi esküvőben gondolkodunk a vőlegényemmel. (nem Skócia, azt már lelőtte a tesóm :) ) Helyszín egyelőre nincs, de az biztos, hogy tengerparti esküvőt szeretnénk. Nézegettem a lehetséges országokat, de nem nagyon tudom feltérképezni, hogy összesen mennyibe kerülne egy ilyen szervezés. Az egzotikus helyek tetszenek természetesen nekem is jobban, de milliókat nem szánunk erre a dologra, így akár európai is lehet az ország. Nyaralni szoktunk menni, szóval azzal egybekötve gondoltuk megszervezni az esküvőt és a nászutat is természetesen. Amire nagyjából gondolunk: hivatalos esküvő, tengerpart, 4-700 000 Ft körüli összeg, a dátum teljesen mindegy (úgy értem, hogy pl nekünk nem fontos, hogy augusztusban legyen, de persze januárban már nem lehet), kb. 10 nap, nem kell 100 csillagos szállás feltétlenül, all inclusive ellátással (persze jó, ha van, de ne ezen múljon, akkor már inkább érdekesebb helyre szóljon az út).

Tudom, kérhetek árajánlatot sok irodától, magánszemélytől, aki ezzel foglalkozik, de az irodáknál sok lehet a rejtett költség, magánszemélyt meg nem ismerek ezeken a helyeken (aki megbízható, ajánlott).

Így itt kérek segítséget olyanoktól, akik már túl vannak a szervezésen, lebonyolításon.

Köszi előre is, aki tud tanácsot adni az ügyben :)

Üdv

Edit 2012-01-10 16:19

Mariann, szerintem feleslegesen aggódsz. Szerintem csak örülnek, ha a szervezésből kimaradnak. Ráadásul a saját tapasztalatom alapján a szervezést az utazási iroda teljesen leveszi a válladról, neked csak ruháról kell gondoskodnod.
Ha így áll a helyzet, akkor nyugodtan szervezzétek az utat, és az esküvőt. Biztosan nagyon jól fog sikerülni :).

Leppeni, mi utazási irodánál voltunk, és nem volt semmi rejtett költség. De nem tudom, hogy ők Európába is szerveznek e ilyet. De Indonézia viszonylag olcsón kijött 2009-ben. Mi néztük is, de nem tartottuk az országot biztonságosnak. (Főleg a természeti katasztrófák miatt.) Mi a Tui marathonnál voltunk, akik főleg német utazási irodákkal dolgoznak együtt, így annyi bukta volt a dologban, hogy euróban mondtak árat, és mi abban is fizettünk.

Gréti 2012-01-11 07:28

Kedves Leppeni!

Köszönöm a felajánlást, de a munkatársamék decemberben összeházasodtak Magyarországon, és utána utaztak Írországba nászútra.

Leppeni 2012-01-11 09:35

Gréti
Szívesen, ezek szerint kicsit elkéstem az ötlettel :) Amúgy Facebook-on, ha beírjátok, hogy skócia, esküvő, utazás, vagy ezek valamelyikét, akkor feljön tesóm oldala. Ha netán a jövőben valaki ilyesmin gondolkozik.

Edit

Köszi, megnézem a TUI-t vagyis, már megnéztem egyszer a honlapjukat, de akkor most jobban :) Indonézia melyik városába szólt a szervezés nálatok, és kb mennyit mondtak végösszegre?

Edit 2012-01-15 19:51

Szia!

Végül nem Indonézia mellett döntöttünk, így nem voltak konkrét helyek, és árak sem. Gondolkoztunk rajta, a Karib szigeteken és Mauritiuson, de ezek között inkább az útikönyvek alapján döntöttünk, majd utána kértünk ajánlatot a kiválasztott helyre.

Idézet:

Köszi, megnézem a TUI-t vagyis, már megnéztem egyszer a honlapjukat, de akkor most jobban :) Indonézia melyik városába szólt a szervezés nálatok, és kb mennyit mondtak végösszegre?

Kamilla 2012-02-01 08:54

Eskuvo a hegyekben
 
Sziasztok!

Latom, itt mindenki inkabb a tengerpart fele orientalodik, de en felhivnam a figyelmeteket egy masik uticelra is. Nekunk most volt az eskuvonk Ausztriaban es egyszeruen minden meseszep es tokeletes volt. A havas hegyek lelegzetelallitoan gyonyoruek es talaltunk egy szuper hotelt, ahol mindent megszerveznek, nagyon jo szivvel tudom ajanlani oket: http://www.austrian-wedding.com/
Most mar azt is tudjak, hogy a magyar papirokkal mit kell csinalni ;)

Mindenkinek sok boldogsagot! <3

Edit 2012-02-01 18:11

Szia Kamilla!

Kedvcsinálónak nem töltenél fel pár képet? Én nagyon kíváncsi vagyok rá.

Kamilla 2012-02-02 08:23

Csatolások: 8
Itt egy par kep, de ezeket "csak" en csinaltam, nem profi fotos.... Felek, nem tudok nekik cimeket adni, de szerintem igy is erthetoek. Az utolson egy labtorlo van, ami az eskuvonk napjan vart bennunket az ajto elott es nekem nagyon tetszett. :p
Mivel a mi eskuvonk teljesen alap volt (csak mi ketten, semmi csokor, vendegek, diszites, barmi... meg menyasszonyi ruham sem volt ;)), ezert arrol nem toltok fel kepeket. Inkabb a kornyekhez es a hotelhez szeretnek kedvet csinalni. Egyebkent nekunk annyira egyszeru volt az eskuvonk, hogy a szervezo holgy mindig kerdezgette, hogy tuti nem akarunk-e valami extrat, mert o ahhoz szokott, hogy lovas szan, meg kis kapolna a hegyen es mindenfele kivansagok. Szoval, aki ezt szeretne, itt azt is lehet. :)

Edit 2012-02-03 11:43

Nagyon szépek. Amikor Katschbergen síeltünk, ott is volt a sípálya szélén egy templom, és a mellette lévő étterem tele volt téli esküvői képekkel. Le is fényképeztem az egyiket, amin a menyasszony és vőlegény mellett egy csomó síelő is van a képen. Nekem nagyon tetszett, és kedvet is kaptam hozzá, de mi addigra már házasok voltunk.
Az biztos, hogy rengeteg szép helyre lehet menni. Este felrakom a képet is, de ahhoz segítség kell :).

Edit 2012-02-04 08:34

Csatolások: 2
Akkor az ígért képek:
Csatolás 1120Csatolás 1121

Sajnos nem a legjobb minőség, de nekem nagyon tetszettek.

Pepi 2012-03-28 12:16

külföldi nászút
 
Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni. Párommal mi is külföldi esküvőben gondolkodunk valami szép, homokos, azúrkék/smaragdzöld tengernél.

Mit ajánlanátok kb 1M forintért? A nászutat egybekötnénk, és olyan 10 npai szeretnénk maradni kb.

Válaszokat előre is köszönöm!

CubaFiesta 2012-03-28 21:32

Idézet:

Pepi eredeti hozzászólása (Hozzászólás 3208)
Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni. Párommal mi is külföldi esküvőben gondolkodunk valami szép, homokos, azúrkék/smaragdzöld tengernél.

Mit ajánlanátok kb 1M forintért? A nászutat egybekötnénk, és olyan 10 npai szeretnénk maradni kb.

Válaszokat előre is köszönöm!

Szia Pepi,

Jó szívvel tudom ajánlani nektek Kubát. Az egyik legszebb, hanem a legszebb fehér homokos tengerpartja van a Karib-térségben. Van olyan esküvő is amelyik nem kerül külön költségbe, csak az illetéket kell kifizetni, és a szállást a hotelben, ami amúgy is fizetendő lenne, ha simán csak nyaralnátok. 1 mft-ből kihozható, ha a rugalmas az időpont, akkor lehet olcsóbban is találni repülőjegyet és nincs nyári szezon sem.

Üdv,
CubaFiesta

Pepi 2012-03-29 11:18

Köszi, megnézem milyen lehetőségek vannak.

Esetleg volt már valaki a török riviérán?

Reddomino 2013-01-03 17:17

marbella esküvő
 
Idézet:

EszterChicWeddings eredeti hozzászólása (Hozzászólás 2916)
Sziasztok!

Marbellan (Costa del Sol-on) elo eskuvoszervezo vagyok, szivesen segitek vagy kerdeseitekre valaszolok. Ugy tunik ez egy ismeretlen terulet eskuvo szempontjabol a magyaroknak, en pedig itt elve es csodalva a helyszint szeretnek valtoztatni ezen :-)

Szia Eszter!
Esetleg ha olvasod még a fórumot, szívesen beszélnék veled priviben! Marbella az esküvői uticélunk! Kérhetek elérhetőséget?
Előre is köszönöm.
Eszter


A pontos idő 03:24 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.