Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Dél-Európa > Olaszország


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2009-10-06, 09:29   #1 (permalink)
Hivatásos témaindító
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 72
Hírnév szint: 15
Utazás a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Garda-tó

Észak Olaszország egyik legnépszerűbb utazási célpontjáról a Garda-tóról beszélgessünk itt.
Sok magyar is útra kel ide, hisz nem mindennapi élmény egy ilyen hatalmas tó ilyen csodálatos környezetben, mediterrán klímával.
Adjunk egymásnak tippeket, ötleteket a Garda-tó felkeresésével kapcsolatban és természetesen jöhetnek a kérdések is!
Utazás nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-03, 15:20   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-03
Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
Talos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Gyönyörű hely, feltétel nélkül ajánlom mindenkinek. Különösen Sirmione fogott meg engem, azt semmiképp se hagyjátok ki.
Az alpesi jellegű északi rész és a déli mediterrán jellegű két külön világ, de így teljes a kép.

Amikor körbejártuk a tavat, akkor sok szép helyet láttunk és sok tapasztalattal gazdagodtunk. Peschiera del Garda a legnagyobb tóparti település, de mégsem ott érdemes szétnézni. Menjetek fel felvonóval a Monte Baldo hegyre, mert hihetetlen élmény az egész. Csodás a kilátás.
Aztán ott van még a híres vidámpark, a Gardaland is. Aki szereti az ilyesmit, az Gardalandot imádni fogja.

Kavicsos, gyorsan mélyülő part nekünk szuper volt. Családos embereknek tán kevésbé kedvező.
Rengeteg a különféle vízi-sportot űző turista is, egy igazi turista paradicsom a Garda-tó.

Szállást mi mások tanácsára helyben kerestünk kempingben és nem bántuk meg. Lazise lett a végeredmény. Elég nagy a kínálat és így olcsóbb volt így.
Délen mindenképp így érdemes, de ha jól tudom északon kevesebb a kemping és így a hely is.

A környéken is érdemes szétnézni. Aki szereti a hegyeket annak nem kell messzire mennie, de Verona is csak egy köpés. Milánó és több nagyobb észak-olasz város sincs messze.

Aki autóval megy az vagy odafele, vagy visszafele válassza a kalandosabb északi útvonalat! Nem fogja megbánni.
Talos nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-08-12, 13:51   #3 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sirmione engem is nagyon megfogott. Ez a Garda-tóba mélyen benyúló földnyelv végében található gyöngyszem elbűvölő a kis sikátoraival, patinás épületeivel. Csodálatos a kilátás a Scaligeri várból, ahová érdemes felmenni még akkor is, ha kicsit fárasztó.
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-15, 20:30   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-15
Hely: Siófok
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Editka a hírnévhez vezető út elején jár.
Smile

Üdv mindenkinek !
Május végén szeretnénk a Garda tónál eltölteni 1,5 napot - nem sok, ennyi jut egyenlőre rá - , abban kérném a segítségeteket, hogy mivel ennyire kevés az időnk, melyik megoldás a célszerűbb :
- autóval körbejárni
- hajóval -amennyiben van ilyen - körülutazni
Próbáltam hajómenetrendet találni a neten,egyenlőre nem jött össze.
Annyit olvastam már, hogy príma autóút vezet körbe, több kiépített kilátóval.
Szállásunk már lesz, a Bella Italia Campingben, Sirmionéhoz viszonylag közel, egészen elfogadható áron.
Köszi !!!!!!
Editka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-15, 20:49   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-15
Összes hozzászólás: 25
Hírnév szint: 0
0vok a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hajóval még nem próbáltam utazni a Garda-tavon, mindenesetre ez a hivatalos honlapja a hajózással kapcsolatban: http://www.navigazionelaghi.it/eng/gar/nlg.html

Kompok és szárnyas hajók is közlekednek.

Én nem szeretek a vízről nézelődni. Kötöttek a lehetőségek. Autóval ott állok meg ahol szeretnék, azt nézek meg amit akarok.
Az 1,5 nap nagyon kevés lesz. Én nem is biztos, hogy körbeszaladnám. Egy rohanás lesz és semmit nem láttok.
0vok nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-23, 10:36   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-10-26
Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
reni80 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nyáron mennyire meleg a Garda-tó vize? Milyen a part és mennyire gyorsan mélyül?
Köves, homokos, vagy sziklás?

Gyerekek miatt ez fontos kérdés. Úgy alakult valószínűleg idén nem Olaszországba megyünk, de az elvetett tervet jövőre elő szeretném venni.
Idén férjem és a barátaink meggyőztek róla, hogy máshova menjünk, de nem adom alább a vágyam.
reni80 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-23, 13:59   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-19
Hely: Szlovakia
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
almart már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.almart már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Garda-to

Szia!

Annyit kell tudni,hogy az eszaki resz,ami egyebkent a szebbik resze,az hegyes. Itt ne ugy kepzeld el a strandokat,hogy szelesek,hanem tobbnyire keskeny kis to melletti reszek,sziklakkal,kovekkel. Talan Rivaban emlekszem az eszaki reszen szelesebb strandra.

A to deli resze siksag,ott mar a strandok is szelesebbek. A vizrol nem tudok nyilatkozni,mi ugyan 3 eve is ott nyaraltunk es iden is oda megyunk,de nem a furdes a cel,hanem allandoan uton vagyunk. Parom es a nagyfiu 3 eve junius vegen kiprobalta,nem volt meleg. De nyilvan a foszezonra meg kellemesebb lesz a viz is.
almart nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-20, 15:15   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-20
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Mimi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok, valaki tudja esetleg hogy a Garda tó körül van e kerékpárút, és ha van mennyi a kerülete?
Mimi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-20, 16:10   #9 (permalink)
Adminisztrátor
 
Csatlakozott: 09-10-01
Összes hozzászólás: 107
Hírnév szint: 10
harzol a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

150 km körbejárni a tavat és elég sokan csinálják. Ellenben kifejezetten kerékpárút csak néhány szakaszon van. Viszont az országúttal sincs gond, sok biciklis jár rajtuk.
Egyik bicikliút egy régi vasút nyomvonalán halad, alagutakkal, meg minden. Öcsém már tekerte körbe és itt írt róla: http://garda-to.utazni.info/a_garda_to_kerekparral
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-21, 11:27   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-20
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Mimi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Harzol !


Nagyon köszönöm a válaszodat, nagyon feldobott, most tekertem körbe a Balatont 3 nap alatt és nagy a lelkesedésem. Még az érdekelne hogy milyen szint különbségek vannak? Az emelkedőktől nagyon parázom.
Köszi a válaszodat, szia
Mimi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-21, 11:29   #11 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-20
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Mimi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Harzol !

Bocsi , most kezdtem olvasni a megadott linket és rögtön benne volt a válasz az elején , nagyon feldobott.

Kösziiiiiiiiiii
Mimi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-30, 09:58   #12 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-10-30
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Zsuzsa70 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok
Abban kérném a segítséget, hogy kitaláltuk a családdal, hogy decemberben 4-5 napra elmegyünk a Garda tóhoz. Decemberben mennyire van hideg? Kirándulni szerenénk, na meg a Gardaland, csak az érdekel, hogy milyen a levegő hőmérséklete? Mert ugye ha mínuszok vannak akkor a vidámparkba biztos megfagyunk, viszont gondolom azért van nyitva, mert elfogadható az időjárás olyankor. Ha valakinek van infoja ezzel kapcsolatban, azt nagyon szívesen veszem.
Ja és még azt nem találtam meg sehol hogy Sirmioneba mennyibe kerül a vár belépő?
Előre is köszi!
Zsuzsa70 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-30, 23:26   #13 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-03
Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
Talos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Havazni egész biztos nem fog, az itthonihoz képest nagyon kellemes idő lesz, de 5-10 fokban is lehet azért fázni. Éjszaka persze simán fagyhat is, köd is gyakori. Szerintem decemberben kb. olyan idő várható ott, mint egy átlag október végi, november eleji hazai idő. Szóval még a havazás sincs kizárva, de nem valószínű. Ha van egy kis szerencsétek olyan időt fogtok ki, mint mostanában van.
Azért az sokat elmond az ottani időjárásról, hogy pár száz évvel ezelőtt fagyott be utoljára a Garda-tó.

Arra azért figyeljetek, hogy decemberben a Gardaland nincs ám mindig nyitva:
http://www.gardaland.it/park-en/calendar-opening-times/

Kérünk majd egy beszámolót a Magic Winter-ról!
Talos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-31, 21:18   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-10-30
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Zsuzsa70 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszönöm az infokat.
Megnéztem. Még dec. 31-én is 10-18-ig van nyitva.
Komplett programmal indulunk a gyerekekkel, lakóautóval.
Velence, Modena-Lamborghini múzeum, Sirmione és a Gardaland.
Ha lesz még idő akkor a felvonóval felmegyünk a hegyre.
Gondoltuk a szilveszter éjszakát megvárjuk a tó partján, biztos nagy buli lesz, aztán elindulunk haza.
Zsuzsa70 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-20, 22:32   #15 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 260
Hírnév szint: 14
cobranco a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nyáron voltunk az Alpokban bringatúrán és többek között a Garda tavat is érintettük.

Kedvcsinálónak/vagy elvevönek/ itt az utifilm ide vágó része:



Alpok Trilogia 2011. 2.rész. Garda-tó (Italia):



Útvonal: Dro (123m) -- Arco-Torbole (222m)- Bardolino (74m) --Malcesine- Garda- Pesciera del Garda (68m) -- Sirmione ¬- Desenzano del Garda (90m) -- Saló (75m) -- Toscolano Maderno -- Limone Sul Garda - Riva del Garda (78m)

a FullHD/1080p/ felbontás Mozzillával nem müködik,minden más böngészővel jó!

Kellemes időtöltést,remélem tetszeni fog!



További részek,valamint túrabeszámoló is lesz majd, itt:

http://cobranco.atw.hu/
__________________
Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/
cobranco nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-30, 10:56   #16 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-15
Összes hozzászólás: 25
Hírnév szint: 0
0vok a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

No igen, biciklizni a Garda-tó ideális helyszín, mind a komoly túrázóknak, mind a kedvtelésből pár 10km-t tekerőknek egyaránt.
Még ilyenkor november végén is sok a kerékpáros arra, ezt tapasztalatból mondhatom.
0vok nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-19, 16:51   #17 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-08
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
ördög a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

2012 nyári kerékpártúrám során útba ejtem a Garda tavat (is). Egyelőre nincs útitársam. Ha valakinek hasonló tervei vannak, (és hasonló cipőben jár) szívesen látom.
ördög nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-05-13, 22:54   #18 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-05-13
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
totandika a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Garda tó

Sziasztok!
Ha tudok segíteni bármiben írjatok! A Garda-tónál elek mar 6 éve.😜👍
Addig is ajánlom figyelmetekbe a Hotel Garni Selen-t, Malcesine, Cassone.
Gyonyoru kilátás, medence, jo reggeli... Közel van szinte mindenhez.
http://www.garniselene.com/hotel.asp
totandika nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-05-13, 23:02   #19 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-05-13
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
totandika a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Editka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv mindenkinek !
Május végén szeretnénk a Garda tónál eltölteni 1,5 napot - nem sok, ennyi jut egyenlőre rá - , abban kérném a segítségeteket, hogy mivel ennyire kevés az időnk, melyik megoldás a célszerűbb :
- autóval körbejárni
- hajóval -amennyiben van ilyen - körülutazni
Próbáltam hajómenetrendet találni a neten,egyenlőre nem jött össze.
Annyit olvastam már, hogy príma autóút vezet körbe, több kiépített kilátóval.
Szállásunk már lesz, a Bella Italia Campingben, Sirmionéhoz viszonylag közel, egészen elfogadható áron.
Köszi !!!!!!
Szia,
Itt a hajó menetrend http://www.navlaghi.it/ita/g_orari.asp
De én inkább az autós körutat ajánlom!! A parkolás 1-1,5€ óránként mindenhol, gyorsabb és kényelmesebb. Ha szeretnetek hajózni is ajánlom Malcesinébol Limoneba és Riva del Gardaba hajózni, ott a kikötő a falu központokban található.������ jo utat!!!
totandika nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Garda-tó, Gardaland, Olaszország, Sirmione, tavak, Veneto

« Velence | Szicília »


Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 11:16 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.