Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Dél-Európa > Olaszország


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2009-10-08, 10:17   #1 (permalink)
Hivatásos témaindító
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 72
Hírnév szint: 15
Utazás a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Velence

A lagúnák városa Olaszországban. Egy olyan város, melyet egyszer mindenkinek látnia kell. A Szent Márk tér, a Sóhajok hídja, a Canal Grande és a hangulat, mely utánozhatatlan.

Te jártál már Velencében? Láttad esetleg a karnevált?
Utazás nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-03, 21:07   #2 (permalink)
Adminisztrátor
 
Csatlakozott: 09-10-01
Összes hozzászólás: 107
Hírnév szint: 10
harzol a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Velence fényképek

Mi a 2007-es karnevál idején jártunk ott és nekem kicsit az az érzésem volt, hogy mindez sokkal jobban tetszene más időpontban.
Kicsit sok volt az ember és amiatt a városból kevesebbet lehetett látni, mint egyébként.
Persze így is csodaszép volt. Fel is teszek pár fényképet:

Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Velence - Canal Grande.jpg
Megnézték: 1628
Méret:  186,4 KB
Azonosító:  23
Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Velence - Dózse Palota.jpg
Megnézték: 3711
Méret:  220,1 KB
Azonosító:  24
Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Velence - Tengerpart.jpg
Megnézték: 1548
Méret:  170,0 KB
Azonosító:  26
Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Velence - Szent Már Tér.jpg
Megnézték: 1136
Méret:  216,0 KB
Azonosító:  25
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-03-18, 10:07   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-03-18
Összes hozzászólás: 16
Hírnév szint: 0
Bomi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hi!

Velencébe autóval fogunk menni május elején és segítséget kérnénk.

1. Hol tudjuk leparkolni az autót arra a 4 napra amíg ott leszünk?
2. Hogyan jutunk be a parkolóból a városba?
3. Hol érdemes szállást foglalni? 2 darab 2 ágyas szobára lenne szükségünk természetesen szobánként fürdővel.
4. A 2 teljes és 2 fél nap alatt meg lehet nézni mindent, ami érdekes vagy kevés ez az idő?
5. Városon belüli közlekedés mennyibe kerül, van-e valami Velence-kártya?

Remélem valaki tud nekem válaszolni, amit előre is köszönök.
Minden egyéb tanácsnak szintén nagyon örülünk.

Bomi
Bomi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-19, 16:41   #4 (permalink)
Új tag
 
romesz logója
 
Csatlakozott: 10-03-07
Hely: Las Vegas
Összes hozzászólás: 13
Hírnév szint: 0
romesz a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül romesz részére
Alapbeállítás

Idézet:
harzol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mi a 2007-es karnevál idején jártunk ott és nekem kicsit az az érzésem volt, hogy mindez sokkal jobban tetszene más időpontban.
Kicsit sok volt az ember és amiatt a városból kevesebbet lehetett látni, mint egyébként.
Persze így is csodaszép volt. Fel is teszek pár fényképet:
Azt hiszem en megorultem volna a tomegtol, nem kicsit sok ott az ember, hanem nagyon-nagyon sok.
Biztos nem segit az agorafobiam ennek megiteleseben.
__________________
itt blogolok
romesz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-23, 08:23   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-03-23
Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
Itália a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Bomi!

1. Mestre felől lehet bemenni Velencébe, de nem ajánlanám. Ennyi időre egy vagyon lehet otthagyni az autót, ráadásul mindenféle magán parkolók is vannak, ahol még drágább parkolni.
2. Attól függ melyikből, de alapvetően ha a Szent Márk tér tábláit követitek, akkor jó úton jártok. Piazza San Marco néven ki van táblázva. Egy térképet azért szerezzetek, de ez szerintem elég helyben. Turisták által látogatott helyeken szerintem lehet akár ingyen is szerezni valami egyszerűbbet.
Velence csak elsőre átláthatatlan, utána szerintem ki lehet ismerni.
Vannak még vízitaxik, gondolák és menetrendszerint közlekedő vízibuszok. Utóbbiaknál arra érdemes figyelni, hogy ne valami lassú járatra száljatok, mert akkor inkább várostnézni fogtok, mint utazni.
3. Ha bent Velencében kerestek, akkor keresgéljetek a neten. Ha nem ragaszkodtok hozzá, akkor ajánlom Jesolo környékét. A strandszezon előtt még igen kedvező áron lehet szobát találni ott és vízibusszal könnyen be lehet jutni a városba. Parkolóért viszont sajnos a hajóállomáson is fizetni kell.
Van még számos más lehetőség, Mestre, Fusina, amit érdemes megfontolni. Ezekről a helyekről akár busszal is be lehet jutni.
4. Szerintem elsőre elég lesz. A lábatok így is le fog szakadni. Van aki egy nap alatt körbeszaladja és neki annyi elég is.
5. Van. Venice Connected a neve (korábban Venicecard) és nagyon sokmindenre jó. Utazásra is, így szerintem nektek is meg fogja érni a pénzét.
Itália nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-26, 10:03   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-03-26
Összes hozzászólás: 17
Hírnév szint: 0
Vicic a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Olasz barátnőm hevesen le akar beszélni Velence meglátogatásáról. Szerinte koszos és büdös város és csak divatból megy oda olyan sok ember.

Ez mennyire helyénvaló? Én mindenképp meg szeretném nézni.
Vicic nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-31, 10:53   #7 (permalink)
Adminisztrátor
 
Csatlakozott: 09-10-01
Összes hozzászólás: 107
Hírnév szint: 10
harzol a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Aki kényes erre annak valóban elég piszkos benyomást kelt Velence és bizony néha a szagok sem kellemesek.
Mindemellett én úgy gondolom, hogy nyugodtan menj el. Nem szokta zavarni az emberek többségét mindez. Lesz más, ami leköti a figyelmedet, így szerintem eszedbe sem fog jutni a tisztaság kérdése.
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-02, 08:55   #8 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-25
Összes hozzászólás: 42
Hírnév szint: 0
Zsófi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Vicic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Olasz barátnőm hevesen le akar beszélni Velence meglátogatásáról. Szerinte koszos és büdös város és csak divatból megy oda olyan sok ember.

Ez mennyire helyénvaló? Én mindenképp meg szeretném nézni.
Az első benyomásom nekem is ez volt Velencéről. Zsúfolt, koszos és büdös. De ennek ellenére olyan hangulata van a városnak, hogy már többször voltam, és bármikor szívesen megyek. Kb 5 perc ott tartózkodás után már nem tűnik fel a szag. Mindenképpen érdemes elmenni. Amit én sajnálok, hogy többszöri alkalom után sem voltunk a környező szigeteken, csak a fő szigeten. Ha még egyszer eljutok oda, akkor mindenképpen megnézem a többit is.
Zsófi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-04, 18:35   #9 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Szent Márk tér és a Dózse Palota

Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Szent Márk tér - Dózse-palota.jpg
Megnézték: 4111
Méret:  78,4 KB
Azonosító:  404

Meghatározó hely és szintén igen híres épület a Bing mai háttérképén.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-25, 16:51   #10 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-25
Összes hozzászólás: 39
Hírnév szint: 0
Gréti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Gréti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Karácsonyi ajándék gyanánt a velencei karneválra utaztat el a kedvesem. Volt már valaki? Én nagyon várom. Még nem voltam Velencébe, de a képek nagyon tetszenek, és főleg a karnevál idején! Ez biztosan mesés lesz. Milyen időre kell számítani februárban? A bálok nyilvánosak, vagy jeggyel lehet bemenni? Hol lehet rájuk jegyet kapni? A turistáknak is kell jelmez, vagy elég az estélyi? Azért azt nem szeretném, ha ottlétünk alatt elöntené a várost a víz. Remélem azt a 3 napot kibírja.
Gréti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-31, 21:30   #11 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-31
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
utazó a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ki jön a következő karneválra. Nekem van egy kedvencem már velük megyünk évek óta. Nagyon jók az idegenvezetőik nézzétek meg.
utazó nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-01, 16:41   #12 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én biztos nem megyek soha a karnevál idején Velencébe, mert egyébként is rengetegen vannak, de ilyenkor lépni is alig lehet, ráadásul hideg van!
Egyébként nagyon hangulatos város, rengeteg látnivalóval. Sok idő kell az alaposabb felderítéséhez. Mi csak a Dózse palotában eltöltöttünk 5 órát, de ekkor siettünk.
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-05, 15:15   #13 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Maszkok a karneválon - Velence

Maszk mögé bújt embereket szép számmal látni egész évben Velencében, de a karnevál idején messze többen vannak, mint máskor:
Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Maszkok a karneválon - Velence.jpg
Megnézték: 3480
Méret:  80,8 KB
Azonosító:  840
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-08, 08:51   #14 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nem volt hideg a karnevál idején, amikor mi voltunk. Egy pulcsi bőven elég volt. De szerintem sem az az ideális időpont először látni Velencét.
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-24, 09:42   #15 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-04-24
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Reyamtok a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Abban tud valaki segíteni, hogy milyen ruházatban lehet bemenni a múzeumokba? Kb 10 éve jártam ott, akkor hosszúnadrág kellett. Most is így van ez?
Reyamtok nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-24, 16:20   #16 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Múzeumok esetében már sokat enyhült a szigor. A legtöbbe be fogtok tudni menni rövidnadrágban, szoknyában...
Ellenben kivétel még van, egyházi épületek elsősorban. Szent Márk téren a székesegyház például tuti ilyen és hát ha már ott van az ember és a kultúra érdekli, akkor nem árt hosszúnadrágban menni, hogy semmi se maradjon ki.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-25, 07:20   #17 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-04-24
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Reyamtok a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszönöm, így lesz!
Reyamtok nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-30, 09:59   #18 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-15
Összes hozzászólás: 25
Hírnév szint: 0
0vok a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Lassan ideje elkezdeni szervezni a Karneválra az utakat. Meg is szórtak az utazási irodák az ajánlataikkal, ami csak azért ragadt meg bennem, mert meglepően kedvező árakat láttam. Pár éve még sokkal húzósabb volt.

Azt nem tudom, hogy az emberek inkább mennek karneváli időszakon kívül spórolás gyanánt, vagy mi az oka az árcsökkenésnek, de pár embert biztos érdekelhet.
0vok nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-02-10, 15:42   #19 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-02-10
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
zsó a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok! tudna valaki segiteni hogy kocsival megyek bibioneba és onnan melyik utvonal az egyszerübb velencébe? Mestren parkoljak és onnan hajóval vagy punte sabbionéba és onnan? Mennyi a parkolás egy napra és mennyibe kerül a hajó ami átvisz a Szent Mark térre? köszönöm
zsó nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
karnevál, lagúnák, Olaszország, városnézés, Velence, Velencei-karnevál, Veneto

« Nápoly | Garda-tó »


Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 01:40 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.