Utazás Fórum

Utazás Fórum (http://forum.utazas.hu/index.php)
-   Románia (http://forum.utazas.hu/forumdisplay.php?f=43)
-   -   Utazás Romániába (http://forum.utazas.hu/showthread.php?t=128)

Hunor 2010-06-02 17:05

Utazás Romániába
 
Üdv Mindenkinek!

Ha bárki Székelyföldre, Kolozsvárra, Bukarestbe, vagy a román tengerpartra készül, írjon, kérdezzen, megpróbálok válaszolni!

Hunor

Hunor 2010-06-02 17:14

Ajánlott programok
 
Két programok ajánlok:

Félsziget, Marosvásárhelyen
Tusványos 2010 - július 20-25

Üdv,

Hunor

nirmoka 2010-06-24 12:29

Szia Hunor!
A páromat nagyon érdekli Drakula, én pedig szeretném megnézni Erdélyt, így tehát egy olyan kirándulást szeretnék szervezni magunknak, amely mindkettőt magába foglalja. Csak sajnos nem tudom, hogy hova lenne érdemes elmenni Drakula nyomába. Ha ebben tudsz nekem segíteni, akkor azt szívesen venném.
Köszi

Hunor 2010-07-05 23:32

szia,

Dracula kapcsán a Bran kastélyt szokták ajánlani, aminek ugyan sok köze nincs, de...
Több infó itt.
Brassótól nincsen messze, így egy erdélyi kirándulás része lehet - legalábbis Brassót kihagyni nem érdemes, és onnan már át lehet ugrani. És ha már addig elmentek, akkor Brassóban kihagyhatatlan a Fekete-templom, illetve a körülötte levő sétálóutcák is (egy hónapja voltam ott).

Mit terveztek az erdélyi út során? Teljes Erdély, vagy Székelyföld? Vagy?

Írj, válaszolok.

Hunor

tramcrash 2010-08-23 13:14

Barátaimmal idén Erdélyben voltunk, én már 3.adszorra, de még mindig vannak olyan helyek ahol még nem jártam! Mindenkinek ajánlom, és viszonylag olcsó is! :)

Niso888 2010-12-29 11:38

Szia Hunor!Érdeklődni szeretnék mivel lenne a legjobb kiutazni Bukarestbe viszonylag jó áron?az autó sajnos kilőve.
Köszönöm válaszod!

kendra 2011-01-09 15:35

Idézet:

Hunor eredeti hozzászólása (Hozzászólás 653)
Üdv Mindenkinek!

Ha bárki Székelyföldre, Kolozsvárra, Bukarestbe, vagy a román tengerpartra készül, írjon, kérdezzen, megpróbálok válaszolni!

Hunor


Szia Hunor!
Szeretném kihasználni a felajánlásodat! Kollégákkal utazgatunk és a gyímes környékére szeretnék szállást keresni, kollégium is megfelelni. Tudsz ebben segíteni?

Újként mindenkit üdvözlök!

Kendra Debrecenből

peterka 2011-01-17 20:30

Egy kis pontosítás: a Bran kastély az a román megnevezés, magyarul a Törcsvári kastélyként ismert. Hunornak igaza van, nem kell kihagyni sem ezt, sem a Fekete templomot. Amit még ajánlok az a vajdahunyadi vár, amit Hunyadi János épített ki lovagvárrá. Nem semmi érzés ott sétálni egy kicsit ...

Egyébként a két ingatlan körül uralkodó jelenlegi állapotokról ez a cikk sokat elmond: hxxp://kronika.ro/index.php?action=open&res=42161

Lehel
Idézet:

Hunor eredeti hozzászólása (Hozzászólás 783)
szia,

Dracula kapcsán a Bran kastélyt szokták ajánlani, aminek ugyan sok köze nincs, de...
Több infó itt.
Brassótól nincsen messze, így egy erdélyi kirándulás része lehet - legalábbis Brassót kihagyni nem érdemes, és onnan már át lehet ugrani. És ha már addig elmentek, akkor Brassóban kihagyhatatlan a Fekete-templom, illetve a körülötte levő sétálóutcák is (egy hónapja voltam ott).

Mit terveztek az erdélyi út során? Teljes Erdély, vagy Székelyföld? Vagy?

Írj, válaszolok.

Hunor


peterka 2011-01-17 20:32

Szerintem mindenképp személygépkocsival és történelemkönyvvel :) Az autó azért szükséges, mert oda mész ahova akarsz, a könyv pedig azért, hogy tudd hova menj :)

Vonat startból kihúzva, de csoportos kirándulás idegenvezetővel már teljesen megfelelő.

Lehel

Idézet:

Niso888 eredeti hozzászólása (Hozzászólás 1731)
Szia Hunor!Érdeklődni szeretnék mivel lenne a legjobb kiutazni Bukarestbe viszonylag jó áron?az autó sajnos kilőve.
Köszönöm válaszod!


diva 2011-01-22 15:27

Szia Kendra Debrecenből !

Az Erdélyi utazással kapcsolatosan, tudok segíteni szállás ügyben ,csak írj a diva@freemail-ra . ( nem szeretnék reklámozni senkit )

cimano 2011-05-30 19:27

Kérdéseim Bukarestről!
 
Sziasztok!
Júliusba fog Bukarestből indulni a repülőnk, eljutni oda még nem is hiszem hogy gond lesz, mert Szolnokon kersztül megy Temesvárig, ott egy fél óra várakozás után indul a csatlakozás Bukarestbe. Hanem a végállomás a Bucaresti Nord lesz, a repülőnk viszont Bukarest Baneasából indul. Szeretném megtudni hogy hány km van kb a pályaudvar és a reptér között?Valamint hogy érdemes menni? Buszra száljunk, vagy inkább taxi? Ha az utóbbi akkor kb mennyire számítsunk? (csak hogy ne verjenek át nagyon) .

Köszönöm szépen a válaszokat elöre is!

További Szép napot!

Döme 2011-07-05 13:16

Ha segítségre van szükségetek...a megoldás: EXTREME NATURE
 
Sziasztok

Ha szeretnétek megnézni Erdély szépségeit, az igazi Erdélyt, kipróbálni olyan dolgot amiket talán még soha (sziklamászás a Békási szorosban például stb), akkor nyugodtan forduljatok egyesületünkhöz és szívesen segítünk.
Az alábbi címen megtalálsz mnket:

www.extremenature.weebly.com

Várjuk, hogy segíthessünk neked is.

Extreme Nature csapat

vércse 2012-09-20 08:18

Bukarest
 
Kedves Hunor,

Bukarestbe készülünk autóval két hét múlva. Budapestről véleményed szerint mennyi utazási idővel kell számolnunk? Igaz az, hogy a magyar rendszámú kocsival esetleg inzultusnak leszünk kitéve?

Köszönöm!

attilam58 2012-10-25 23:25

T.Hunor!
 
Tüzifát szeretnék behozni Romániából kistételben a vállaji határátlépő közeléből.Tudnál-e segíteni tanácsokkal ebben?

zlaky 2013-03-27 12:18

Üdv mindenkinek ! Idén a Román tengerpartra tervezem a nyaralást , pontosabban Saturnba a Balada hotelbe . Van -e valakinek infója a környékről és a hotelről?
A duna hídon átjutást lehet-e bankkártyával fizetni ? Ezen a környéken beszélnek magyarul , vagy probálkozzak az Angollal ?
Válaszokat előre is köszönöm !

Pini 2022-07-24 22:02

Sziasztok, tudom, hogy ez a kérdés nem ide való, de valaki tudja e, hogy ha Erdélybe akarok eljutni (Csíkmindszentre), akkor kell autópálya díjjat és útdíjjat is fizetni? Vagy csak elég az autópálya díj?
Előre is köszönöm a választ: :)


A pontos idő 12:42 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.