Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Közép-Európa > Szlovénia


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2009-10-27, 23:45   #1 (permalink)
Hivatásos témaindító
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 72
Hírnév szint: 15
Utazás a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Szlovénia legszebb tájai

Szlovénia itt van a szomszédban és rettentő sok látnivalót tartogat a számunkra. Télen a Krvavec, a Rogla, a Vogel és további szuper síterepek, míg nyáron a Júliai-Alpok Bled és Bohinj tavával, a Kamniki-Alpok, Lipica, Piran és még számos egyéb helyszín várja, hogy felfedezzük.

Beszélgessünk hát egy kicsit délnyugati szomszédunkról Szlovéniáról is.
Utazás nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-03, 22:01   #2 (permalink)
Adminisztrátor
 
Csatlakozott: 09-10-01
Összes hozzászólás: 107
Hírnév szint: 10
harzol a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Fényképek

No akkor kezdésnek egy közel sem teljes lista arról, hogy mi milyen szép helyeken jártunk eddig Szlovéniában.

Bledi-tó és a kastély:
Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Szlovénia - Bledi-tó.jpg
Megnézték: 8915
Méret:  203,1 KB
Azonosító:  18

Ez már a Júlia-Alpok, pontosabban a sípálya Vogelen:
Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Szlovénia - Vogel sípálya.jpg
Megnézték: 1677
Méret:  179,7 KB
Azonosító:  22

Szintén Júlia-Alpok télen, háttérben pedig a havas Triglav:
Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Szlovénia - Júliai-Alpok és a Triglav télen.jpg
Megnézték: 2007
Méret:  177,8 KB
Azonosító:  20

Bohinji-tó a Júlia-Alpok szívében, nyáron:
Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Szlovénia - Bohinj.jpg
Megnézték: 1401
Méret:  176,9 KB
Azonosító:  19

Ez pedig a csodás Velika-Planina a Kamniki-Alpokban:
Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Szlovénia - Velika Planina.jpg
Megnézték: 2636
Méret:  202,7 KB
Azonosító:  21

Szlovénia nekünk annyira bejött és közel is van, hogy az elmúlt 4 évben mindig voltunk ott legalább 1-2 napot. Megpróbáltuk felmászni a Triglavra, a tengerparton is jártunk és Piran is tetszett.
Ljubljanát is láttuk, Via Ferrátáztunk a Kamniki-Alpokban, Lipicát és a Skocijan-i barlangot is kár lett volna kihagyni.
Kérdezzetek bátran!
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2009-12-11, 22:24   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-12-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
izsolt a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
harzol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Via Ferrátáztunk a Kamniki-Alpokban,
Erről szívesen olvasnék bővebben!
__________________
http://izsolt.freeweb.hu
izsolt nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-14, 20:43   #4 (permalink)
Adminisztrátor
 
Csatlakozott: 09-10-01
Összes hozzászólás: 107
Hírnév szint: 10
harzol a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Kamniki-Alpok

Az egész történet ott kezdődött, hogy tájfutó versenyre mentünk a Velika Planinára.
Pár nappal előbb ott voltunk már a közelben és semmit nem tudtunk a Kamniki-Alpokról. Mivel kirándulással terveztük tölteni az időt, így öcsémnél volt turistatérkép, de reggel ébredés után dőlt csak el hova is megyünk aznap kirándulni.
Öcsém barátnőjével át akarta szelni a hegységet, ezért Jezersko-ban álltunk meg. 800 méterről 1500-ig szépen emelkedett az út, semmi extra nem volt, bár egyre jobb kilátás nyílt a szemközti gerincre és a környező hegyekre.
Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Kamniki-Alpok.jpg
Megnézték: 3174
Méret:  134,5 KB
Azonosító:  32
Felértünk a Ceska Koca turistaházhoz és a továbbmenetel lehetőségei felől érdeklődtünk. Megtudtuk, hogy a turistatérképen a szaggatott piros nem a felhagyott turistautat jelöli, hanem a lánccal biztosított Via Ferrata szakaszt.
Én mindenképpen felfele szerettem volna menni a Grintovec irányába, de sajnos annyira későn indultunk, hogy az már nem fért volna bele az időbe, így a szintben alig felfelé található Krajnska Koca lett az uticél.
Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Ceska Koca.jpg
Megnézték: 1594
Méret:  284,6 KB
Azonosító:  33
Megnyugtattak minket, hogy sima edzőcipőben, mindenfajta felszereléssel és öcsémék nagy hátizsákjaival együtt is simán nekivághatunk, így azt tettük.
Kezdetben csak egy jó meredek hegyoldal fogadott minket, ahol egy nagyon keskeny ösvényen haladtunk, majd elérkeztünk ide:
Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Via Ferrata.jpg
Megnézték: 1439
Méret:  279,5 KB
Azonosító:  34
Közben szemből beülővel és sisakkal együtt érkeztek páran és már épp kezdtünk volna elbizonytalanodni, mikor egy idősebb fószer is megjelent bakancsban és rövidnadrágban.
Persze azért izgalom így is jutott bőven, főleg, mert öcséméknek 1 heti felszerelésük, sátruk, hálózsákjuk nálunk volt. Amit részben megörököltem én és amikor a hegyoldal kifelé dőlt, egy fém tálcákon álltam és közben egy fém sodronyban tartottam magam nagyon remek ötletnek tartottam. Nem elég, hogy a saját súlyom, de még a 20 kilós hátizsák is a mély felé húzott.
Amúgy sima ügy volt, de mondjuk ugyanez esőben már nem lett volna vicces.
Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Láncos szakasz.jpg
Megnézték: 1430
Méret:  299,0 KB
Azonosító:  35
Igazság szerint távolról tűnt minden csak nehéznek. Mindig csak maximum 50 méterre előre láttuk merre megy az út és el se tudtuk képzelni merre fogunk átjutni az előttünk álló sziklafalon, vagy meredélyen.
Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Sziklafal.jpg
Megnézték: 1493
Méret:  280,6 KB
Azonosító:  36
Láttunk hófoltot a 25 fokos augusztusban, néha úgy rimánkodtunk a társaság egyik tagjának, hogy továbbmenjen és kegyetlenül élveztük. Tökéletes időben, egy gyönyörű szép helyen jártunk.

Többek szerint felelőtlenség volt, amit csináltunk, de szerintem ez még pont az a nehézség volt, ami így jó volt. A turistaházban sem akartak róla lebeszélni minket, más is jött így szembe velünk szóval a helyiek szerint rendben volt a dolog.
Eléggé kerüljük a valódi veszélyt, de ilyet bármikor újra bevállalnék és ami azt illeti most sokkal jobban vissza vágyom a Kamniki-Alpokba, mint a Júliaiba. Nagyon kis részét láttuk csak és nekem jobban tetszik a jellege, mint a Júliai-Alpoknak.
Amúgy pont a Triglav megmászásáról tettünk le tavaly a csúcs alatt 150 méter szintkülönbséggel, mert a 2 nappal előtte esett hó miatt veszélyesnek véltük. Ha száraz lett volna, akkor nagyjából megegyező nehézségű lehet a 2 hely.

Azt, hogy ezt lehet-e Via Ferratanak nevezni nem tudom, de nekünk az volt.
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-01-29, 17:59   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-01-29
Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
turakesz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A felsoroltak közül a Bledi tó tényleg gyönyörű. Egy másik hely pedig Pira-n. Egy hangulatos, kellemes légkörű városka. Az egész hely kizárólag gyalogosan járható, igazán a szívembe lopta magát a hely. Mediterrán stílusú halászfalucska.
turakesz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-18, 11:17   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-03-18
Összes hozzászólás: 16
Hírnév szint: 0
Bomi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Májusban az Olasz Velencébe utazunk autóval Szlovénián át. Mivel az út olyan hosszú, hogy egy szuszra kicsit sok lenne, ezért mindenképpen megállnánk valahol pihenni 1-2 órára.

Olyan szép helyeket tud valaki ajánlani, ami időben nem nagy kitérő?

Maribor - Ljubljana - Sezana az útvonal. Nagyon nem térnénk le róla.
Bomi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-19, 21:41   #7 (permalink)
Tag
 
CubaFiesta logója
 
Csatlakozott: 09-10-04
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 68
Hírnév szint: 15
CubaFiesta már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.CubaFiesta már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül CubaFiesta részére
Alapbeállítás

<off>
Nagyon szép fotókat készítesz Harzol! Tényleg olyan frankón el vannak találva, hogy ha lekapcsoljom a villanyt és közelebbről nézem, úgy érzem mintha ott lennék.
</off>
__________________
Kuba::Kubainfo :: Kubai hotelek
CubaFiesta nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-19, 23:44   #8 (permalink)
Adminisztrátor
 
Csatlakozott: 09-10-01
Összes hozzászólás: 107
Hírnév szint: 10
harzol a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ezek történetesen nem az én fényképeim, hanem Fecóé, aki akkor velünk kirándult.
Én kis kék pöttyként szereplője vagyok a képeknek.

Ami pedig Bomi kérdését illeti:

Piran-ban lehet érdemes megállni, már a Szlovén tengerparton. Ott van még 2 hatalmas barlang. Postojna (kisvasúttal) és Skocjan (föld alatti folyóval). Ezek mindegyike viszont legalább 1,5-2 órás megálló és érdemes megnézni mikor indulnak a csoportok, különben lehet még várni is kell.
Magyarországhoz közelebb hirtelen nem jut semmi eszembe. Mondjuk Ljubjana belvárosa ideális lenne ilyenre, de én csak hétvégén ajánlom, hogy a dugó miatt ne járjatok pórul.
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-01, 15:33   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-01
Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
seel a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mindig csak átutazunk Szlovénián, de úgy látom érdemes lenne néha megállnunk ott, vagy eleve Szlovéniába tervezni a kirándulásunkat.
seel nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-25, 16:32   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-07-25
Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
Jozef a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mi most rokonlátogatóban vagyunk éppen Dravograd-ban, ami az Osztrák határ mellett fekszik.

Olyan helyszíneket keresünk, amit érdemes megnézni. Elsősorban hegyet mászni terveztünk, de annyira jó idő nincsen, hogy 2000 méter fölé merészkedjünk, mert egy hirtelen vihar nem lenne jó.

Aki esetleg járt már errefelé adhatna tippeket.
Jozef nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-17, 23:22   #11 (permalink)
Adminisztrátor
 
Csatlakozott: 09-10-01
Összes hozzászólás: 107
Hírnév szint: 10
harzol a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Feltöltöttem egy egész albumnyi képet Velika Planináról. Ezek most saját készítésű képek, némileg gyengébb fényképezővel, de ugyanarról a csodás tájról:



Album: Velika Planina fényképek
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-20, 19:10   #12 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-08-20
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
toto75 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás képek

Egy kis ízelítő a tavalyi szlovén (és horvát) utunkból képekben:
https://picasaweb.google.com/1045118...iaHorvatorszag
toto75 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-11-08, 19:06   #13 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-11-08
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Cornelia a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
harzol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az egész történet ott kezdődött, hogy tájfutó versenyre mentünk a Velika Planinára.
Pár nappal előbb ott voltunk már a közelben és semmit nem tudtunk a Kamniki-Alpokról. Mivel kirándulással terveztük tölteni az időt, így öcsémnél volt turistatérkép, de reggel ébredés után dőlt csak el hova is megyünk aznap kirándulni.
Öcsém barátnőjével át akarta szelni a hegységet, ezért Jezersko-ban álltunk meg. 800 méterről 1500-ig szépen emelkedett az út, semmi extra nem volt, bár egyre jobb kilátás nyílt a szemközti gerincre és a környező hegyekre.
Csatolás 32
Felértünk a Ceska Koca turistaházhoz és a továbbmenetel lehetőségei felől érdeklődtünk. Megtudtuk, hogy a turistatérképen a szaggatott piros nem a felhagyott turistautat jelöli, hanem a lánccal biztosított Via Ferrata szakaszt.
Én mindenképpen felfele szerettem volna menni a Grintovec irányába, de sajnos annyira későn indultunk, hogy az már nem fért volna bele az időbe, így a szintben alig felfelé található Krajnska Koca lett az uticél.
Csatolás 33
Megnyugtattak minket, hogy sima edzőcipőben, mindenfajta felszereléssel és öcsémék nagy hátizsákjaival együtt is simán nekivághatunk, így azt tettük.
Kezdetben csak egy jó meredek hegyoldal fogadott minket, ahol egy nagyon keskeny ösvényen haladtunk, majd elérkeztünk ide:
Csatolás 34
Közben szemből beülővel és sisakkal együtt érkeztek páran és már épp kezdtünk volna elbizonytalanodni, mikor egy idősebb fószer is megjelent bakancsban és rövidnadrágban.
Persze azért izgalom így is jutott bőven, főleg, mert öcséméknek 1 heti felszerelésük, sátruk, hálózsákjuk nálunk volt. Amit részben megörököltem én és amikor a hegyoldal kifelé dőlt, egy fém tálcákon álltam és közben egy fém sodronyban tartottam magam nagyon remek ötletnek tartottam. Nem elég, hogy a saját súlyom, de még a 20 kilós hátizsák is a mély felé húzott.
Amúgy sima ügy volt, de mondjuk ugyanez esőben már nem lett volna vicces.
Csatolás 35
Igazság szerint távolról tűnt minden csak nehéznek. Mindig csak maximum 50 méterre előre láttuk merre megy az út és el se tudtuk képzelni merre fogunk átjutni az előttünk álló sziklafalon, vagy meredélyen.
Csatolás 36
Láttunk hófoltot a 25 fokos augusztusban, néha úgy rimánkodtunk a társaság egyik tagjának, hogy továbbmenjen és kegyetlenül élveztük. Tökéletes időben, egy gyönyörű szép helyen jártunk.

Többek szerint felelőtlenség volt, amit csináltunk, de szerintem ez még pont az a nehézség volt, ami így jó volt. A turistaházban sem akartak róla lebeszélni minket, más is jött így szembe velünk szóval a helyiek szerint rendben volt a dolog.
Eléggé kerüljük a valódi veszélyt, de ilyet bármikor újra bevállalnék és ami azt illeti most sokkal jobban vissza vágyom a Kamniki-Alpokba, mint a Júliaiba. Nagyon kis részét láttuk csak és nekem jobban tetszik a jellege, mint a Júliai-Alpoknak.
Amúgy pont a Triglav megmászásáról tettünk le tavaly a csúcs alatt 150 méter szintkülönbséggel, mert a 2 nappal előtte esett hó miatt veszélyesnek véltük. Ha száraz lett volna, akkor nagyjából megegyező nehézségű lehet a 2 hely.

Azt, hogy ezt lehet-e Via Ferratanak nevezni nem tudom, de nekünk az volt.
Üdv! Én a szlovéniai munkavállalásról, életről, tanulásról szeretnék kérdezni!Szeretnék választ kapni! Köszönöm!
Cornelia nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-04-02, 18:35   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-04-02
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Digi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Bomi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Májusban az Olasz Velencébe utazunk autóval Szlovénián át. Mivel az út olyan hosszú, hogy egy szuszra kicsit sok lenne, ezért mindenképpen megállnánk valahol pihenni 1-2 órára.

Olyan szép helyeket tud valaki ajánlani, ami időben nem nagy kitérő?

Maribor - Ljubljana - Sezana az útvonal. Nagyon nem térnénk le róla.
Kedves Fórumozók!

Július közepén Zalaegerszegen fogunk nyaralni.
Szeretnénk 1 napra átmenni Szlovéniába, de nincs autónk.
Tudja valaki, hogy tömegközlekedéssel, hogy lehet oda jutni, és hova menjünk?

Köszönettel
Digi
Digi nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Júliai-Alpok, Kamniki-Alpok, Ljubljana, Piran, Szlovénia, Velika Planina



Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 17:02 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.