Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Az utazás célja > Wellness- és gyógyturizmus


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2009-10-09, 15:00   #1 (permalink)
Hivatásos témaindító
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 72
Hírnév szint: 15
Utazás a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Nektek mit jelent a wellness?

Igen nagy divat mostanában wellnessről beszélni, wellnesshétvégére utazni, mind itthon, mind külföldön. No, de mit is jelent tulajdonképpen a wellness?

Kis mozgást? Fürdőzést és szaunázást, masszázzsal? Valami mást?

Meséljetek kicsit ti mikor vettetek részt wellness utazásán és az milyen volt!
Utazás nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-03, 15:28   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-06-02
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
edem a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Utazás eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Igen nagy divat mostanában wellnessről beszélni, wellnesshétvégére utazni, mind itthon, mind külföldön. No, de mit is jelent tulajdonképpen a wellness?

Kis mozgást? Fürdőzést és szaunázást, masszázzsal? Valami mást?

Meséljetek kicsit ti mikor vettetek részt wellness utazásán és az milyen volt!
Hogy mit jelent a wellness? Szaunát, jacuzzi-t, némi testmozgást, úszást, és masszázst. Ilyesmiket.
edem nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-06-03, 23:17   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-17
Összes hozzászólás: 20
Hírnév szint: 0
DaveeD már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.DaveeD már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hát én nem vagyok egy nagy vellness rajongó...

Mindenkinek változó, hogy kit mi kapcsol ki, én sokkal jobban élvezek egy kajaktúrát, ahol megállunk valahol, egy elhagyatott dunai szigeten, ahol szép hangulatos part van, felverünk egy sátrat, főzünk valamit, fürdünk, éjszaka meg sörözünk, és pecázunk. Sajnos az elmúlt években ez valahogy elmaradt, de idén azon leszek, hogy mindenképpen összehozzunk valamit.

Számomra ez jobb mindenféle wellness szállodánál, és költségvetésileg is kb a 6-8-ad részéből jön ki.
__________________
Segítség a sikeres fogyókúrához Fogyókúrás módszerek, fórum, receptek, Fogyókúra naplók
DaveeD nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-06, 11:37   #4 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-01-26
Összes hozzászólás: 59
Hírnév szint: 15
KeriKe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.KeriKe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Wellness: számomra azt jelenti hogy egy újabb divat. Mint ahogy mindenki divatból fogyókúrázik, még akkor is ha épp nem lenne rá szüksége vagy diétázik vagy akármi. MEg ugye divat vegetáriánusok és hasonlók.
Fene nagy "legyünk egészségesek és nézzünk ki jól" mánia amikor ezer és egy módon meg lehetne ezt még oldani, sokszor még olcsóbban is. Az a bajom vele hogy sok helyen csak kihasználják az embert és átverik az egésszel, iszonyatos pénzeket húznak le másokról csak mert odabiggyesztik valahova azt a szót, hogy wellness, a sok hülye meg már el is hiszi hogy akkor annak ilyen drágának kell lennie.
KeriKe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-06, 20:25   #5 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Még a végén kiderül, hogy ez a manapság olyan nagyon felkapott Wellness dolog valójában mindienki szerint csak egy buta divat hullám.

Engem havonta egy kedvező wellness ajánlattal mindig megtalálnak. Kezdetbe egy hét normál szállás áráért kínálták, de már megszorulhattak. Most olyan 4 normál éjszaka árából kínálnak egyet. Ha belevesszük még a fürdőbelépő árát is, akkor lassan még elfogadható is lesz egy-egy ilyen ajánlat.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-23, 12:24   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-23
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Orsi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Az alábbi linken találtok egy kérdőívet, szakdolgozatom megírásához szeretnék tőletek segítséget kérni.
https://spreadsheets.google.com/view...amV3aHZsU0E6MQ
Előre is köszönöm.
Orsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-23, 12:35   #7 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Kitöltöttem. Nem finomkodtam benne, remélem nem baj. Nem vagyok az a nagy wellness párti.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-02, 14:22   #8 (permalink)
Tag
 
Hiccs logója
 
Csatlakozott: 10-04-27
Összes hozzászólás: 55
Hírnév szint: 14
Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Mi voltunk családdal Hévízen. Életem egyik legpihentetőbb nyaralása volt, attól függetlenül , hogy körbejártuk a környéket. Meggyőzött arról, hogy nem kell ,messzire menni ha minőségi pihenést akarunk, igaz a magyar átlaghoz képest kissé költséges volt, de még mindig olcsóbb mintha kilométereket utaztunk volna külföldre és mégis ott éreztem magam, rengeteg külföldi vendég volt alig hallottunk magyar szót

Kipróbáltam amit csak lehetett, a tavat, masszázst, iszappakolást, csokipakolást stb
Hiccs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-09, 15:00   #9 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-11-24
Összes hozzászólás: 51
Hírnév szint: 15
sorszan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.sorszan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Mi is már régóta tervezzük hévizet, ismerősöktől csupa jót hallottunk róla. Tényleg olyan mintha nem is Magyarországon lennél?

Mondjuk ha már ott vagyunk mi biztos nyáron mennénk hogy strandoljunk pár napot a Balatonnál is.
sorszan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-29, 17:48   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-29
Hely: Mátészalka
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Pancsuri a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Már én úgy vagyok vele s éppen ebben a percben is ,hogy azt a szállodát ahol nincs minimum 2-3 gyógyvizes medence meg sem nézem,annyira megszoktam,hogy 3-4 csillagnál minimum lenni kell ilyeneknek.Mellette a szaunák, konditermek is fontosak.Divat mert valami ujat mindig ki kell a kedves vendégnek találni,hogy eltudják adni a "szobákat" de hát mi meg vevők vagyunk mi azaz a "turisták" az új dolgokra.voltam már úgy,hogy a 4 csillagosnak mondott szállodát 6 óra múlva elhagytam egy régen bevált 3 csillagosért mert sokkal jobbak voltak a körülmények.Szóval a wellness az igen is kell mindenkinek, a gyógyvíz a masszázs a szauna, mert MEGÉRDEMELJÜK!!!!!
Pancsuri nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-27, 13:36   #11 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-27
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
viki0724 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nekem a wellness lazítást, kikapcsolódást és főleg stresszmentesítést jelent. Tavaly voltam egy wellnes akció keretében Mezőkövesden. Ajánlani tudom mindenkinek.
viki0724 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-14, 15:30   #12 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-01-26
Összes hozzászólás: 45
Hírnév szint: 0
Kitty már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kitty már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nekem nincsenek jó élményeim róla. Pár héttel ezelőtt voltunk. Előre lefoglaltunk mindent (most voltunk ilyenen először). Azt tudni kell, hogy szállás és reggeli volt benne az árban, de egy nagyon jó szállodába mentünk. Mint kiderült a vacsora már csillagászati árakon volt, mint ahogy a vacsorához rendelt ital is. A Wellness részleg nem volt túl nagy, de nagyon kulturált volt. Ami a legrosszabb volt, hogy szinte mindent ránk akartak tukmálni. Néha még bekopogtak a szobánkba is, hogy nem kérünk-e ezt meg azt. Inkább azt éreztük, hogy ránk akarják erőszakolni a szolgáltatásaikat. Amikor letelt a hétvége olyan borsos számlát kaptuk, hogy csak pislogtunk, és olyan tételek voltak feltüntetve, amit nem is használtunk. Ennek az elrontott hétvégének az árából már vehettünk volna egy új plazma tv-t.....
Kitty nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-25, 17:02   #13 (permalink)
Tag
 
bokker logója
 
Csatlakozott: 10-04-14
Összes hozzászólás: 48
Hírnév szint: 0
bokker már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.bokker már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én szerencsés helyzetben lakom, Hévíz környékén lakom, de például a kehidai vagy a Marcali fürdőt is sűrűn látogatjuk. Szándékosan írtam a különbséget mert színvonalban és árban is hatalmas a szakadék. Kehida igazi Welness élmény, de az igazi nekem akkor is a tóban való lötyögés ősszel
bokker nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-06-19, 19:25   #14 (permalink)
Új tag
 
Miskolci logója
 
Csatlakozott: 13-06-18
Összes hozzászólás: 17
Hírnév szint: 0
Miskolci a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nekem a Wellnes egyet jelent a pihenéssel.
Miskolci nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
masszázs, wellness



Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 09:26 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.