Téma: Athén
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-10-08, 14:20   #2 (permalink)
kvalcsi
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

A testőrség tagjait akik napjainkban is díszőrséget állnak a Parlament előtt, az Ismeretlen Katona emlékművénél evzonok-nak hívják. Öltözékük a legismertebb görög népviselet egyike és az albán népviseletből erednek. Őrségváltás óránként van, érdemes megnézni, mert nagyon jópofa dolog.
A mellette található Nemzeti parkban is jártam és én még láttam teknősöket mászkálni annál a kis tónál, amin egy hidacska ível át.

Athén leghíresebb látnivalója az Akropolisz, mely az attikai fennsíkból meredeken kiemelkedő kékesszürke színű mészkősziklára épült.
A nagy területen lévő monumentális műemlék több épületből áll.
- Pantheon: szűz Pallasz Athéné temploma, a világ egyik legismertebb ókori épülete.
- Erechteion: a fellegvár kultusztemploma az ismert kariatidákkal.
- Niké temploma: a győzelem istennőjének szentélye, a ión építészeti stílus egyik gyöngyszeme.
- Propülaia: a hatalmas bejárati kapu, i. e. 437–432 pentelikoni márványból építették, 1909–1917 között restaurálták.
- Beulé kapu: egy városfal része volt.
- Brauranion: Artemisz szentélye, csak maradványai láthatók.
- Athéna Ergané szentélye
- Chalkothéka: "érctár", istennőnek szánt fogadalmi ajándékok tárolására szolgáló csarnok romjai.
- Arréphoroik lakhelye
- Dionüszosz színház: az Akropolisz déli lejtőjén.
- Az Akropolisz alsó teraszán álló Eumenész-sztoa maradványaihoz nyugat felé csatlakozik a Herodes Atticus színház jó állapotban meglévő maradványa, ahol tudtommal nyaranta most is vannak előadások.
Az Akropolisz viszonylag jó állapotban maradt meg, de egy 1687-ben bekövetkezett robbanás sok pusztítást okozott. A műemlék restaurálása Görögország felszabadulása után kezdődött meg és a mai napig tart.
Volt egy nagyon klassz múzeum is a területén, de valószínű kicsinek bizonyult, mert 2009. június 20-án az Akropolisz lábánál megnyílt az Új Akropolisz Múzeum.
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések