Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-11-24, 16:04   #28 (permalink)
traveller
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Több helyszín is van.
A Városháza tér, a Mariahilfer strasse, a Graben, Schönbrunn mind a karácsonyi vásár helyszíne.
Az első három ezek közül gyakorlatilag a központban van. Gyalog a Südbahnhof olyan 2km ezektől. Ez akár sétálva, városnézésként is bevállalható, de azért én tudok szebb helyeket is erre. Ott van viszont a metró, (U-Bahn), annak is az U1-es vonala, amivel pár perc a belváros.
Ráadásul ha Schönbrunn is érdekel, akkor oda már végképp csak azzal érdemes kimenni.

Ami miatt kicsit bajban vagyok az a Südbahnhof éppen zajló átépítése, ami miatt eléggé megváltozott a környék közlekedési szempontból is. Villamos és a metró is jár, de nem tudom pontosan hol kell ezekre felszállni.

Épp ezért lehet szerencsés leszállni már Wien Meidling-ben, amit pár éve pont a Südbahnhof felújítása miatt hoztak rendbe. Ott megáll az U6-os U-Bahn, tehát ugyanúgy metrózni kell. (Philadelphiabrücke megálló)

Egyszerű ám, csak már nagyon túlbonyolítottam. Inkább belinkelem a térképet:
http://homepage.univie.ac.at/horst.p.../largemap.html

Stephanzpaltz a központ a piros és a narancs vonal találkozásánál.
Schönbrunn a zöld vonalon kicsit balra.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel