Téma: Magas-Tátra
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-12-25, 21:27   #34 (permalink)
RchWagner
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Gréti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én még nem láttam medvét a Tátrában, pedig sokan sokszor mondják, hogy még a városokba is bemennek. Egy kisebb boccsal pedig szívesen összefutnék, persze ha már jóllakott. Kik azok a TANAP emberek? Én ilyenről még nem hallottam.
Nekem volt szerencsém találkozni medvével, úgy 5 éve. A Kopa-hágóról tartottunk a Késmárki Fehérvíz-völgyben a parkoló felé. Már szürkület volt, amikor a patak túlsó partján kilépett egy kb. 200 kg körüli példány egy szikla mögül, majd pár lépéssel már a mi oldalunkon termett (egy a patakon keresztbe átdőlt fenyőt használta hídnak). Nem volt messzebb 15 m-nél, de nem vett bennünket észre, mivel a lezúduló víz minden zajt elnyomott, látni nem látott meg, a patak pedig elvitte a szagokat. A lányom menekülni kezdett (tudtuk, hogy nem szabad, de ő sajnos ezt tette), én pedig, jobb híján futottam utána. A medve vélhetőleg átvágott az ösvényen, és bement az erdőbe. Egy ideig nem mertünk visszamenni, majd 2 cseh turistával "megerősítve" muszáj volt. A macinak már a nyomát sem láttuk. Ami nagyon érdekes volt: ez nem olyan kihízlalt példány volt ám, mint az állatkertekben látható társai! Karcsú volt, és nagyon világos színű, inkább szürkésbarna. Pár másodpercig láttuk csak (a futás miatt), de jól megfigyelhető volt, ahogy lefelé lógatott fejjel, de nagyon határozottan lépdelt a keskeny fatörzsön.
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel