Téma: Thaiföld
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2011-05-19, 21:32   #17 (permalink)
prakheo
Tag
 
Csatlakozott: 10-12-19
Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 0
prakheo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Thaiföldi apróságok(1)-csak egy elszakadt szandál

A nővérem esetét szeretném elmesélni,akinek az útját én szerveztem Thaiföldre. Mindennap kérdezte:mi lesz velünk a barátnőmmel,hogy nem
csoportos úton veszünk részt? Nem lesz idegenvezető,meg csoporttársak, akikhez lehetne igazodni,és a biztonságunk szempontjából is megnyugtatóbb volna.
Állandóan bizonygattam,minden le van szervezve,várnak rátok, megvannak a programok,a szállás,a transzferek.Ha megérkeztek egy egész
ország fogja fogni a kezeteket. Hát persze,válaszolt,csak azért mondod, hogy ne idegeskedjek.Végre eljött az utazás ideje,és másnap már telefonált is, hogy minden rendben. A szervezés szerint mennek a dolgok és már indulnak is az első programra. Aztán az egyik nap a legforgalmasabb helyen, a Silom úton elszakadt a szandálja. Ott állt féllábon, kezében a szakadt szandál. Pillanatok alatt körbeállták őket az emberek. Mindenki segíteni akart. Tanakodtak mit lehetne tenni, mikor megjelent egy hölgy és közölte, ő tudja, hogy itt a közelben van egy cipész. Kézenfogta a nővéremet és egy kis utcácskába vezette. Thai nyelven kiabált valamit a közelben játszó gyerekeknek, akik rögtön hoztak egy széket. Tessék csak leülni,mutogatta az ismeretlen asszony és bement a szemközti ajtón. Hozta a cipészt és vékony hangon ecsetelte, hogy itt ez a turista és nem tud továbbmenni, mert hát az a fránya szandál elszakadt.
Közben egy idős néni ásványvizet hozott és bizonygatta,hogy jó hideg. Visszatértek a gyerekek is. Kérdezték nincs e szükség valamire. Az egész
utca felbolydult,mindenki tenni akart valamit,amíg a cipész végzi a dolgát. Mosolyogva mutatták mindjárt kész, csak nyugalom, az öreg jó cipész, érti a dolgát. Nem telt el húsz perc és valóban kész is volt. A mester nem fogadott el pénzt, mondván a hölgy már kifizette. Amíg a nővéremék kiértek a sarokig, mindenki mosolygott és integetett. Este csengett a mobilom. A testvérem volt. Igazad volt mondta és elmesélt mindent. Azóta sokszor kérdezik tőle:mi köt téged Thaiföldhöz,hogy annyit jársz oda vissza? Ilyenkor ábrándos mosollyal feleli:á csak egy elszakadt szandál!

PRAKHEO
prakheo nem elérhető   Válaszol idézettel