Téma: Egyiptom
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2011-05-29, 00:29   #48 (permalink)
AnaMi
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-31
Hely: Cairo- Budapest
Összes hozzászólás: 15
Hírnév szint: 0
AnaMi a hírnévhez vezető út elején jár.
Smile 2011 Cairo a forradalom után

Mindenkinek !!!!!!
Most jöttem vissza Cairo ból, március elsején mentem ki,, minden tiltás, tiltakozás ellenére .
Ahol utasbiztosítást akartam kötni, de olyan napi árat mondtak, amiből kint fél évig meg lehet élni, igy úgy döntöttem"hazamegyek" -Cairo ba- biztosítás nélkül.
Nem volt bennem semmi félsz, vagy aggodalom.6 October-city- ben laktam 5 napig, tiszta ,
jol felszerelt lakásban- pc, tv, légkondi-de kicsit messze Cairo tól.
Csere, be Maadi ba,, nem tul szép környék, de patyolattiszta lakás,, közel a metro.
Bérleti díj,, 0 . Filippi barátnőm vendége voltam, de több kiado lakás kulcsa is nálam volt
- baráti szivesség- hogy legyen választási lehetőségem.
Tahrir,, minden héten ott voltam ahol a forradalom elkezdődött.
Eleinte csak hétköznap- ilyenkor csak néhány állandóan a téren tartózkodó fiatal tartotta a "frontot" minden eshetőségre készen.
De Cairo legtöbb terén jelen voltak, jelszavuk, " addig maradunk, míg a nép akarata nem teljesül".
Péntekenként viszont megteltek a terek,minden gond nélkül lehetett ott tartózkodni.
Mikor először mentem pénteken, az volt a forradalom kezdetétől számított 100. nap. igazi élmény, mindenki boldog , felszabadult, és ,, elkészült az arab országok egybevarrt hatalmas zászlója.
Egyszerűen csodás volt ott lenni , magával ragadott a hangulat, az öröm.
Mindenki kedves volt, és kiváncsi, lehet e látni a változást, lépten nyomon megállítottak, beszélgetni, fényképezni, vagy csak meghívni egy teára.
És persze voltam Alexandria ban, kicsit fura volt, hogy al Montaza kastély nem látogatható,
tank őrizte, de a park nyitva, és gyönyörű.
Itt fogtam életemben először igazi fegyvert a kezembe- a haverom vett e magának-
Minden lehető felületet az egyptomi zászló szinei fedtek végig a tengerpart mentén is.
Hurghada ban semmi nyoma nem volt a lezajlott eseményeknek, talán csak kevesebb turista, azok is zömmel oroszok.
Nagy átalakításba kezdtek utak , járdák,,
Készülve az alacsony árak által idecsábított turistákra,
5 napot maradtam, nekem már túl meleg volt .
Ismét Cairo.
Sok időt töltöttem a Nilus partján, vagy hajon- étteremben, vagy valamelyik klubban .
Felfedeztem a Libanon i konyhát, ami igazán meglepően finom ízeket produkál, és az első számú kedvenc,, a shawerma-juk.
Ha erre vágytam , taxi és irány az étterem, már tudták, hogy a pitát jól megpirítva szeretem.
A Libanese Nights étteremben annyira kedvesek voltak, hogy végig az imádott egyptom i énekesem- Tamer Hosny- dalai szóltak.
Bár azt hiszem , ebbe a haverom keze is benne volt.
Mint mindenhol, ahol megjegyeztem Tamer a kedvencem, igyekeztek minél több számát lejátszani, evvel is tovább marasztalni .
Voltam igazi frissen pörkölt kávét áruló boltban, itt különböző erösséggel pörkölik,
majd ízesítik a megdarált kávét- szegfűszeg, gyömbér, meg sok más.
Kicsit belekontárkodtam az eladásba, de sikerem volt.
Becsábítottak egy fodrász üzletbe is,, miután kifésültem a hajam, a tulaj vette kezelésbe,,
csak fésülgette- mást nem engedtem-
Készültek a fotok, amik már másnap a kirakatban voltak, jó reklám,,,,
Kijárási tilalom, ,,,
először éjféltől reggel 6 ig, majd 02 től reggel 6 ig.
Előfordult, hogy a Down Town ból hajnali 4 kor indultam haza, egyedül, taxival,
mindenhol katonai kordonok, ahol meg kell állni, mivel nem látták ki ül a kocsiban,
kopogtak az ablakon, jo álmos , nyügös voltam, és nem igazán kedvesen szóltam ki ,
miután látták, hogy külföldi ül bent, csak intettek, hogy tovább, a következő ellenőrző pontnál már úgy mentünk át , mit kés a vajon.
És mindvégig teljes biztonságban éreztem magam.
Márciusban átéltem egy igazán nagy záport, ami egy napig tartott, utána 3 napig nem tudtam kimenni, olyan magasan állt a viz -utcai csatornázás nincs-
De utána,,, minden olyan ZÖLD lett- sajnos , csak rövid ideig, hiába, itt a homok az úr .
Azt hiszem napokig tudnám sorolni az élményeket,, füszerezve a fotokkal, soha sem tudok betelni Egyptom mal,, a millió csodával, az emberekkel, még mielőtt a hazaútra gondoltam ,
már azon agyaltam, mikor, hogy tudok visszamenni.
Rengeteg fénykép készült aminek egy része már látható a face book on .,,,,, AnaMi Teyinka ,,
itt meg lehet nézni, Ha kérdeznél, vagy érdekel valami, irj a facebook on,, szivesen válaszolok, adok több infot,, ÉS most mondom el mindenkinek, MAGYAR vagyok, szeretem a hazámat, büszke vagyok a magyarságomra, de a nagy SZERELMEM akkor is Egypt !!
AnnaMaria
AnaMi nem elérhető   Válaszol idézettel