Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-01-22, 13:13   #12 (permalink)
Szendi
Új tag
 
Csatlakozott: 10-01-21
Összes hozzászólás: 11
Hírnév szint: 0
Szendi a hírnévhez vezető út elején jár.
Wink Télen a Kis-Balatonnál

Én télen is sokat kkimegyek a Kis-Balatonraa kutyámmal sétálni.Maga a Kis-Balaton is több helynél látogatható, én ismerem minden bejáratát , nagy túrákat lehet tenni, kerékpárral, vagy gyalog is.Télen is szép, csak a madárvilág nem olyan gazdag,mint nyáron.
Van egy bejárat a Sármelléki reptér után, a fő utnál megy le egy kis földút balra.Igazából az a része csak engedéllyel szabadna látogatni, de én mindig bemegyek , még nem találkoztam ellenőrrel, senkivel soha.Erre található meg a Fekete István emlékház, illetve a Matula-kunyhó is. Kárókatonákat is itt lehet megfigyelni, de az egész rész csodálatos, csak sokat kell menni érte.
2út van itt, az egyik visz a Matula-kunyhóhoz a Diásszigetre, a 2ik pedíg Hídvégre ér ki, nem sokkal utánna már Kányavár is ott van.
Én nem fizetnék be erre a buszos túrára, amit szerveznek Fenékpusztán, biciklivel sokkal érdemesebb körüljárni a területet, csak nem legális.
Mára már akkora területet foglal el kb a Kis-Balaton, mint a Velencei-tó.

A másik kedvenc szakaszom, mikor Sármellékről elindulok le a Zala partjára.
Végig tekerek a Zala töltésen, pecások mellett, Zalavárig, ott van a Kis-Balaton kutatóház, és a kápolna, vár rom.
Nem rég elkészült a kerékpárút is a Kutatóháztól, Hídvégig.Igazából lehet tenni egy jó nagy karikát. Csináltak egy kilátót is, nekem tetszik.
Szendi nem elérhető   Válaszol idézettel