Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2012-09-04, 19:26   #4 (permalink)
bundas84
Új tag
 
Csatlakozott: 12-01-29
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
bundas84 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Moldovában autóstoppal II.

Már vagy öt perce gyalogoltam amikor elhaladt mellettem egy kamion de hiába integettem neki.Majd egy rendkívül mutatós fehérnép sétált velem szembe akire rá is köszöntem oroszul de nem felelt.Micsoda modor?Szembe jöttek azért a járművek szép számmal,de mellettem továbbra is gyér volt a forgalom.Aztán csak érkezet egy 1968-ban gyártott Jaguar német rendszámmal amelyik meg is állt.A volán mögött jómodorú ötvenkörüli férfi akivel valamiért angolul kezdtük meg a társalgást.Mondtam hogy megyek befelé az országba de nem tudok fizetni a fuvarért,mire ő mondta hogy ne bolondozzak már inkább szálljak be.Az anyósülést elfoglalta egy hatalmas videókamera,így csak hátul akadt számomra hely.
Arnie-nak hívták a jóembert valahonnan Frankfurt környékén él és eljött Moldovába konkrét cél nélkül hogy a Jaguárját sétáltassa,és mindezt lefilmezze(http://www.oldtimergeschichten.de/pa...der.php).Hamar be is kapcsolta a videokamerát és elmesélte neki hogy megérkezett a Moldovai köztársaságba valamint hogy gazdagodott egy potyautassal azaz velem.Ezzel együtt én is a lencsevégére kerültem először.Szó szót váltott és kiderült hogy mindketten emberünkre akadtunk,magányos utazók vagyunk és csak az útonlét öröme hozott minket Moldovába.Amint beértünk az első városba szereztünk egy térképet és néztük hogy valyon merre induljunk tovább?Közben körénk sereglettek a helyiek és csodálták a különös járművet.Jómagam meg próbáltam velük szót érteni hol románul hol pedig oroszul,végülis megbeszéltük amit nagyon akartunk.Kérdeztük mit érdemes megnézni az országban,a criovai borospincéket mondták nagyon de útitársam aztmondta nem kér a turistalátványosságokból.Nem is vesztünk össze ezen.Továbbmentünk hely szerint a piacra és vettünk néhány alapvető nagyon olcsó és jó minőségű élelmiszert.Elindultunk semerre,aztán letértünk a főútról és megálltunk egy falu főterén piknikezni.Volt ott egy kerekeskút amiből húztunk vizet és kényelmesen letelepedtünk egy padra.Mindketten kiraktuk az ennivalónkat és jóízüen megebédeltünk.Aztán úgy döntöttünk elmegyünk Kisinyovba egy napra.Folyt köv....
bundas84 nem elérhető   Válaszol idézettel