Téma: Kréta
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2014-05-15, 10:43   #24 (permalink)
rálya
Új tag
 
Csatlakozott: 14-05-13
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
rálya a hírnévhez vezető út elején jár.
Smile

Szia Kvalcsi!
Először is köszönöm a gyors, pontos válaszodat!
Sokat segítettél, mert az ilyen infók főként az elképzelésembe vetett bizodalmat erősítik - vagy éppen elgondolkoztatnak akár.
Remek az az autóbérlési link!
Krétán először fogunk járni, nyaralni és mögöttünk - Görögország tekintetében - még csak az egyébként felejthetetlen Sarti a mérce, de nyilván az egy más kategória.
Kíváncsi vagyok erre a szeptemberi, krétai, repülőgépes utunkra...
Azt csak sejtem, hogy Kréta nem elsősorban a tengerparti heverészésről kell, hogy szóljon, (mellétéve azt az egy hetes ottartózkodásunk idejét nagyon meg kell becsülni), ezért is gondoltam a viszonylag drága fakultatívok helyett a gépkocsi bérlésre, barangolásra - és az idegenvezetésből saját felkészülésre.
A rövid ott tartózkodásunkra is tekintettel 3 nap autóbérlésnél többre nem nagyon gondolhatok és természetesen legfeljebb K-Kréta lehet a barangolás célja.
És a benzinkutak? Ámbár nem hinném, hogy több tankkal fogyasztanánk, de azért jó tudni, hogy kutak azért vannak úgy 30-50 kilométerenként?
Mindenképpen (?) szeretnék átutazni a déli partra és tervezett útvonalul a Stalis-Demati-Tsoutsouros lenne. Két dolog okán gondolnám ezt, egyrészt belepillanthatunk a nem mutogatott Krétába, másrészt az érintetlenebb (?) déli partba. Jól gondolom? Javasolod? :-)
A többi - "látom" - adja magát, Heraklion-Knossos, Agia Nikolaos...
----------------------
Ahogyan gyűjtögetem az információmat látom, hogy a kinti árak a hazaiakéhoz képest olyan + 50≥ % lehetnek. Jól látom?
E tekintetben abban bízom, hogy a félpanzió az étkezések döntő többségét rendezi majd.
Üdv!
Rálya
Ui.: Ha már utikönyv vásárlás előtt állok még, melyiket javasolod?
rálya nem elérhető   Válaszol idézettel