Téma: Velence
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-03-23, 08:23   #5 (permalink)
Itália
Új tag
 
Csatlakozott: 10-03-23
Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
Itália a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Bomi!

1. Mestre felől lehet bemenni Velencébe, de nem ajánlanám. Ennyi időre egy vagyon lehet otthagyni az autót, ráadásul mindenféle magán parkolók is vannak, ahol még drágább parkolni.
2. Attól függ melyikből, de alapvetően ha a Szent Márk tér tábláit követitek, akkor jó úton jártok. Piazza San Marco néven ki van táblázva. Egy térképet azért szerezzetek, de ez szerintem elég helyben. Turisták által látogatott helyeken szerintem lehet akár ingyen is szerezni valami egyszerűbbet.
Velence csak elsőre átláthatatlan, utána szerintem ki lehet ismerni.
Vannak még vízitaxik, gondolák és menetrendszerint közlekedő vízibuszok. Utóbbiaknál arra érdemes figyelni, hogy ne valami lassú járatra száljatok, mert akkor inkább várostnézni fogtok, mint utazni.
3. Ha bent Velencében kerestek, akkor keresgéljetek a neten. Ha nem ragaszkodtok hozzá, akkor ajánlom Jesolo környékét. A strandszezon előtt még igen kedvező áron lehet szobát találni ott és vízibusszal könnyen be lehet jutni a városba. Parkolóért viszont sajnos a hajóállomáson is fizetni kell.
Van még számos más lehetőség, Mestre, Fusina, amit érdemes megfontolni. Ezekről a helyekről akár busszal is be lehet jutni.
4. Szerintem elsőre elég lesz. A lábatok így is le fog szakadni. Van aki egy nap alatt körbeszaladja és neki annyi elég is.
5. Van. Venice Connected a neve (korábban Venicecard) és nagyon sokmindenre jó. Utazásra is, így szerintem nektek is meg fogja érni a pénzét.
Itália nem elérhető   Válaszol idézettel