Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Nyugat-Európa > Egyesült Királyság


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2010-11-21, 18:52   #1 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Látnivalók Angliában

Rengeteg olyan különleges helyszín és nevezetesség található Angliában, amit egy utazás alatt érdemes lenne felkeresni.
Nem London, hanem inkább a vidék és a további városok látnivalóit szeretném ha összegyűjtenénk.

Elsőnek jöjjön a Newcastle és Gateshead között a Tyne folyón átívelő Milleniumi-híd és a kilátás a Tyne hídra:

latnivalok-angliaban-milleniumi-hid-newcastle-gateshead.jpg
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-26, 13:30   #2 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-01-26
Összes hozzászólás: 59
Hírnév szint: 15
KeriKe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.KeriKe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

traveller!

Nagyon szép a kép, amit feltöltöttél! Annak ellenérem hogy Anglia nem tartozik a kedvenceim közé. :-)
Voltam már ott sok helyen, illetve voltam Walesben is. Nekem nem jön be, ha lehet így fogalmaznom.
De persze, ízlések és pofonok. Szép zöld minden, a látványosságok is szépek, de valahogyan nekem összességében nem nyerte el a tetszésemet.
Spanyolország, na az igen! :-)
Igazság szerint, Angliával az is a bajom, hogy nem szeretem az emberek modorát sem. Olyan hideg az egész, a szó mindkét értelmében.
Na igen, az időjárás sem túl kedvező. És nekem nem is a hideggel van bajom, hanem a rengeteg esővel.
KeriKe nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-11-28, 10:43   #3 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Rye - Sussex

Nem semmi fénykép ez sem. Sussex-ben található Rye fölött igen érdekes viharfelhők gyülekeznek.

latnivalok-angliaban-rye.jpg
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-02, 15:37   #4 (permalink)
Tag
 
Hiccs logója
 
Csatlakozott: 10-04-27
Összes hozzászólás: 55
Hírnév szint: 14
Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szerintem az egyik legérdekesebb a Stonhenge, mert mai napig titok övezi Én még nagyon szerettem a szigeteit. pl. Brownsea ahonnan az első cserkésztábor indult, és tele van a sziget pávákkal. Nekem az angol kis faluk nyerték el még a tetszésemet. A kis sövénnyel szegezett utak, amik persze életveszélyesek, mert nem tudod, hogy mikor jön szembe valaki
Hiccs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-12, 11:38   #5 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Haytor Rocks

Újabb fénykép, ezúttal a dél-angliai Haytor Rocks-ról, mely a dartmoori lápvidék területén található Devon megyében.
Az itt található rengeteg sziklacsúcs egyike látható a képen téli viszonyok közt, behavazva:
latnivalok-angliaban-haytor-rocks.jpg
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-12, 11:48   #6 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Ladybower víztározó - Peak District Nemzeti Park

Újabb különleges kép Angliából a Ladybower víztározóról, mely a Peak District Nemzeti Park területén található Derbyshire megyében.
latnivalok-angliaban-ladybower-viztarozo.jpg
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-02, 12:47   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-10-01
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
nikosz2004 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Fantasztikusak ezek a képek!
Le a kalappal!

N
nikosz2004 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-26, 16:05   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-10-26
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Rosa90 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Nagyon tetszik a sok kép amit feltettetek, és úgy alapból a téma Imádok utazni, és bár lenne lehetőségem bejárni a világ összes országát A kedvencem Olaszország és Japán!! Igaz Japán úgy a szívszerelmem, hogy még nem voltam kint... Angliát is csak a képekről, ismeretterjesztőkből ismerem. A Digin van a T&L csatorna, és azon találtam egy nagyon jó műsort, konkrétan az "1000 hely, amelyet látni kell". Ti már láttátok? Szerintem nagyon igzalmas, onnan nézem mi legyen a következő úti cél? :P
Rosa90 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-26, 16:14   #9 (permalink)
Adminisztrátor
 
Csatlakozott: 09-10-01
Összes hozzászólás: 107
Hírnév szint: 10
harzol a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ez olyannyira jó téma, hogy külön topikot is megérdemel itt a fórumon. 1000 hely, amelyet látni kell
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-06-24, 12:13   #10 (permalink)
Új tag
 
Miskolci logója
 
Csatlakozott: 13-06-18
Összes hozzászólás: 17
Hírnév szint: 0
Miskolci a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Látnivalók Angliában

Én Angliában Manchesterbe szeretnék elutazni nem csak azért mert a hely vörösöknek szurkolok, hanem a város is nagyon tetszik képekről.
Azonban egy igazi iparvárost is megnéznék mégpedig Newcastle-t.
Miskolci nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-28, 15:32   #11 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-08-28
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
filo333 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Skocia - Oktober eleje

En egy London - Manchester - London utvonalat szerveztem le Wales-en (ket nemzeti parkon keresztul (az Ir tengerre is kijutva) + Cardiff) keresztul.

Tehat Livepool, Barmouth, Cardiff, Stonehendge, Southhampton, London.
Manchester hanyagolhato, a varos ugyan szepnek tunik kepekrol, a valosagban sokkot kaptam. A legnagyobb latvanyossag szamunkra az Old Trefford volt, es ez nagyjabol el is arulja az egeszet. (a kozpontban voltunk)

3 napot szantunk az egeszre - 500 merfold. A vegen kicsit elcsusztunk, de jo volt.
Alap koltsegeket tekintve 100 font alatt kocsiberlessel (benzinnel), szallasokkal megusztuk + 50-80 font etkezes, parkolas, latvanyossagok (belepojegyek) stb.

A Wales-i resz nagyjabol ennyit ert. Ha Manchestert kikerulod, es Liverpooolba mesz egybol 3-4 nap eleg az egeszre. (mivel az egesz eleg hasonlo, tehat mondjuk ha megnezed a legszebb varat, akkor nem akarsz meg masik harmat megnezni)

Skociaba szeretnek eljutni Londonbol, akinek van kedve irjon.

Az utazas meg van tervezve, de senki nem er ra. 3 napot terveztem az akciora (Lutonrol repulovel Invernessbe majd lecsorogva 3 ap alatt napi 3-4 oras vezetessel, tehat kocsiberlessel), es kb. 150 fontba kerul alapbol (aktualis koltsegek) (2 szobaval es 5 emberrel szamolva) + kaja/pia/belepojegyek, amit mindenki maga fizet.

Ez maganut (koltsegek aranyosan elosztva), kell 1-2 sofor, aki tudja vezetni is az angol jarganyt.

Tevezett idopont oktober eleje, ha nem tudom ravenni a mostani tarsasagot az utra.

Ertelme az utnak, legyen fogalmad, hol vagy Angliaban, es aztan meg eldontheted, hogy maganban hol erdemes tobb idot eltolteni.
filo333 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-08-28, 15:58   #12 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-08-28
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
filo333 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Az arak fejenkent ertendoek.
filo333 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-05-24, 11:55   #13 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-05-22
Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
heni a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Dél-Wales csodálatos hely. Busszal, vonattal vagy autópályán érdemes elmenni Swanseaig, innen mar mellékutakon fel le a hegyekbe, ki a tengerpartra. Csodálatos beach-ek sziklás partszakasz, kiépített kirándulóhelyek, régi templomok és kastélyok.
A Walesiek nagyon barátságos, vendégszerető nép. Bár sok angol és más bevándorlók is, svédek, japánok, arabok stb... Mumbles gyönyörű, tenger által átölelt kis ékszerdoboz. Mindenkinek bátran ajánlom! Sok hírességnek is van itt háza (Pl Katarina Zeta Jones stb...)
heni nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Anglia, látnivalók, Newcastle

« London | - »


Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 06:06 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.