Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Délkelet-Európa > Görögország


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2010-10-16, 10:39   #1 (permalink)
Ian
Új tag
 
Ian logója
 
Csatlakozott: 10-10-16
Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
Ian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Ian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Karpathos

Sziasztok!
Idén sikerült eljutnunk a Dodekani szigetek egyik legdélebbi tagjára: Karpathosra. Méretét tekintve közel megegyező Kos szigettel, de hangulatában különbözik a többi népszerű szigettől, Rodosztól és Kos-tól. Karpathos-t egy hegyvonulat uralja, csak a déli részének egy kis része tekinthető síknak. Több, inkább kisebb méretű strand van a szigeten, ahová rövidebb-hosszabb szerpentines úton lehet lejutni. Jellemzően a legjobb partok apró kavicsosak vagy sziklásak, de a homokos strandokat kedvelők is megtalálhatják a nekik megfelelőeket. Mivel Karpathos nem annyira felkapott hely, mint a fent említettek, ezért itt sokkal nyugodtabb mederben folyik az élet . Az eddig megismert szigetek közül ez volt a legtisztább, sokan természetesen jogosan ezt több szigeten is kifogásolták. Itt viszont csak elvétve volt ilyen jellegű probléma. Látnivalók terén inkább a természetiek a hangsúlyosabbak, az egyik kivétel Olymbos városa, ahová most kezdik el építeni az utat. Ez valóban egy különleges település, magasan a hegyoldalba építették anno, a kalózok elleni védekezésül. Az ide vezető utat leszámítva, a szigeten az úthálózat rendkívül jó, minden főbb településhez szilárd burkolatú út vezet. Gyönyörű látvány a hegyoldalban kanyargó útról a zöld fenyőerdők és a tenger kontrasztja! Repülőtere is van Karpathosnak, egy-egy iroda is szervez ide utat, de egyénileg is el lehet ide jutni, mint azt mi is tettük. Legnépesebb települése Karpathos vagy ahogy helyiek hívják Pigadia. Itt kb. 3000 ember él. Összesen nagyjából 6500 lakosa van Karpathosnak. Kiadó szoba rengeteg van a szigeten, mindenki megtalálhatja a neki megfelelőt.
Üdv
Ian nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-28, 12:20   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-03-26
Összes hozzászólás: 17
Hírnév szint: 0
Vicic a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nekem nagyon tetszik, hogy pont a tisztaságot emelted ki.
Ti is repülővel mentetek?
Magánszervezés kapcsán kicsit mesélhetnél nekünk. Ez a Karpathos nem egy olyan hely, ahova csak elindul autóval az ember.
Vicic nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-03-28, 13:21   #3 (permalink)
Ian
Új tag
 
Ian logója
 
Csatlakozott: 10-10-16
Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
Ian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Ian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szia!
Valóban nem is autóval mentünk le ide...motorral
Egyébként a tavalyi év volt az első, sok-sok év után, amikor ismét egyénileg utaztunk: akkor épp Karpathosra és Rodoszra. Nektek is tudom ajánlani ezt a formát, mert szerintem anyagilag jobban megéri, legalábbis egy család, 3-4 fő esetén. A hátulütője a dolognak az oda és visszaút időigénye, de ez sem kiesett idő, mert csodálatos tájakon haladtok keresztül. Nem beszélve a komphajózás életre szóló élményéről!
Itt írtam is a tavalyi nyaralásunkról egy rövidke kis élménybeszámolót:
Karpathos 2010
Amit majd kiegészítek a rodoszi élményekkel is...
A szállásunkról is írtam:
Roses Studios
Ha bármilyen kérdésed van, akkor akár itt vagy itt is szívesen válaszolok rá:
Rodosz-Kos-Karpathos fórum
Üdv
A Karpathos rész még feltöltés alatt van, mert betelt a tárhelyem és a napokban volt bővítés. Majd több kép és leírás is fent lesz heteken belül...
Rodosz-Kos-Karpathos
__________________
Rodosz, Kos és Karpathos sziget: http://www.rhodes-kos.com
Ian nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-28, 15:13   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-03-26
Összes hozzászólás: 17
Hírnév szint: 0
Vicic a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszönöm. Ezek szerint neked egy egész honlapod van minderről? Nem semmi.

A komp honnan indul Karpathos szigetére és mennyi ideig megy?
Vicic nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-28, 16:08   #5 (permalink)
Ian
Új tag
 
Ian logója
 
Csatlakozott: 10-10-16
Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
Ian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Ian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

A több év alatt összegyűlt utazási adatot, amiket én gyűjtögettem össze, szerettem volna megosztani másokkal is és ha már így alakult, akkor szívesen felteszem másokét is. Ezért készítettem ezt az oldalt...ez a hobbim
Pireas-ból indul (Athénból) a komp és kb. 14 óra az út...
Alapvetően 2 nagy hajótársaság utaztat oda: Blue Star Ferries és az Anek Lines. Az utóbbi az olcsóbb...
__________________
Rodosz, Kos és Karpathos sziget: http://www.rhodes-kos.com
Ian nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-28, 22:14   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-03-26
Összes hozzászólás: 17
Hírnév szint: 0
Vicic a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A 14 óra elég soknak tűnik. Mit lehet egy ilyen kompon csinálni addig?
Látnivaló gondolom csak a tenger, míg Karpathosra ér az ember. Ezt pár óra alatt igen meg lehet unni.
Vicic nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-28, 22:59   #7 (permalink)
Ian
Új tag
 
Ian logója
 
Csatlakozott: 10-10-16
Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
Ian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Ian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Lehet sétálni és nézelődni a fedélzetek között...mivel több szigeten is kiköt az is egy élmény...aludni is lehet ...nyugi eltelik az idő, sőt...
De persze embere válogatja...gondolom, hogy te még soha nem utaztál ilyen komphajón...1x ki kell próbálni...
__________________
Rodosz, Kos és Karpathos sziget: http://www.rhodes-kos.com
Ian nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-22, 07:27   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-10-22
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
aron11 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Alapvetően 2 nagy hajótársaság utaztat oda: Blue Star Ferries és az Anek Lines. Az utóbbi az olcsóbb...
__________________
harry
aron11 nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Dodekanészosz-szigetcsoport, Dodekanéz szigetek, Égei-tenger, Görögország, Karpathos, Pigadia, sziget

« Santorini | Lefkada »


Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 21:03 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.