Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Délkelet-Európa > Görögország


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2009-12-02, 21:38   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-12-02
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
BeachGirl a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Nyaralás Görögországban

Sziasztok,
Ilyen még nincs itt, pedig Görögországról beszélni kell. Autóval kicsit messze van, én próbáltam és nem kívánom senkinek. 20 óra oda, 20 vissza. Ennyiből a föld másik felére el lehet repülni.
Nekem nagyon tetszett minden, főleg másodszor. Béreltünk robogót, faltuk az életet, mert elég olcsó minden. Rodosz és Thassos is egyaránt bejött. Jók a strandok is!
Zakynthos a következő amit látni szeretnék Görögországban. Csupa jót hallottam róla.
Az egész országot fel kell fedeznem.
Utazási irodákkal legyetek óvatosak! Mindig mást mutatnak fényképen a szállásról, mint a valóság. Ez valami Görög specialitás.
BeachGirl
BeachGirl nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-04, 18:22   #2 (permalink)
Tom
Új tag
 
Csatlakozott: 09-12-04
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Tom a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

mi ellenben pont az autós verzión gondolkozunk. a buszos út kiesett, mert akkor már tényleg inkább a repülő.
úgy számoljuk autóval egész jól kijövünk így barátok. ha minden jól megy 2 autóban leszünk heten vagy nyolcan.
sokkal szabadabban fogunk tudni megnézni mindent, mint ha befizetnénk egy útra, vagy repülővel érkeznénk.

felmerült, hogy kint béreljünk autókat, de ez valószínűleg drágább lenne. tudja valaki, hogy olyan autót, ami már nem a legkisebb, hanem mondjuk opel corsa méret mennyiből lehet kint bérelni 8-9 napra? ha nagyon olcsó még megfontoljuk.

nem tervezünk semmi extrát. egyenesen Thessaloniki a cél, majd onnan Olympos útbaejtésével Athén. ez persze még a programnak csak az aktívabb része. sokkal messzebb már nem is mennénk.

mit ajánlotok, mit ejtsünk még útba ami nagyjából ezen az útvonalon van és hol próbáljunk meg szállást szerezni 5 éjszakára?
útközben és athénban megoldjuk, ezek 1-1 éjszakák lesznek, illetve Athén talán kettő.
az 5 éjszakát viszont valami igazi paradicsomban szeretnénk tölteni, ahol gyönyörű környezetben strandolhatunk és este tudunk bulizni is!
olyan helyet keresünk tehát, ami nem esik nagyon ki, egyszerre eldugott és van élet. egy kisebb méretű sziget ideális lenne, valami kisvárossal.
tudtok ilyet ajánlani? természetesen olyat ahova be lehet jutni autóval (komp, vagy híd).

köszönöm ha segítetek
Tom nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-01-07, 09:40   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-12-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
izsolt a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

> tudja valaki, hogy olyan autót, ami már nem a legkisebb, hanem mondjuk opel corsa méret mennyiből lehet kint bérelni 8-9 napra?

http://autoberlesonline.hu/gorogorszag/
e szerint 8 napra egy klímás Fiesta 80 rugó

remélem nem minősül reklámnak, mi tavaly nyáron Bulgáriában béreltünk ezen a portálon keresztül még itthonról jóelőre és teljesen korrektek voltak
__________________
http://izsolt.freeweb.hu
izsolt nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-01-20, 16:14   #4 (permalink)
Tom
Új tag
 
Csatlakozott: 09-12-04
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Tom a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nagyjából hány óra lehet az út a Görög határig?

Merre szoktatok menni?
Tom nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-01-21, 20:13   #5 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én a helyedben nem vacakolnék és egyenesen végigmennék az E75-ös úton.
Persze ha egy kis változatosságra vágysz, akkor meg lehet variálni. Például a Google útvonaltervezője is kicsit mást javasol és van aki Macedónia helyett Bulgárián át megy.

Sarti környékét szokták emlegetni talán, ami megfelelne neked, de ha már elmész Athénig, akkor biztos találsz még jobbat.

Ami az útidőt illeti. Szerintem minimum 15 órával számolj, mert annyi úgyis lesz (Budapesti indulással). Hajnali indulással még épeszű időben oda lehet érni.

Mindazonáltal én manapság már nem biztos, hogy autóval mennék Görögbe.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-01-25, 08:56   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-01-22
Összes hozzászólás: 22
Hírnév szint: 0
Kvacs a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Rodoszról tudna valaki mesélni egy kicsit?
Érdekelne még Évia szigete is.
Kvacs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-07, 22:25   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-07
Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
Tomii a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ez a két sziget ég és föld. Évia majdnem szárazföld, tán még híd is visz rá.

Rodosz ezzel szemben egy igazi nyaralóknak való paradicsom. Én nagyon kellemes 10 napot töltöttem ott el jó 10 éve.
Bulis, fiataloknak való hely, sok látnivalóval. Autóval 1-2 nap alatt körbe lehet járni az egész szigetet, a bérlés nem volt olyan drága. Az utak viszont elég rosszak és a vezetési stílusuk is megvan. Maga Rodosz városa külön napot is megér. Majd ha végigmentek a Lovagok utcáján egész a Nagymesteri palotáig, akkor megtudod miről beszélek! Vannak romok, várfalak egy erőd, sok szép épület. Ha netán máshol keresnétek szállást, akkor éjszaka legalább egyszer nézzétek meg az óvárost.
Strandolásról: Amennyire rémlik van homokos és köves part is. Faliraki például homokos parttal rendelkezik és nekem nagyon tetszett.

Viszont nem volt egy olcsó mulatság. Jártam már Görögországban máshol is, de Rodoszon majd a duplája volt minden. Kivéve a piákat! No az olcsóbb volt, mint itthon.

Hajókázni érdemes elmenni. Mi Symi szigetre tettünk egy kirándulást és nekem nagyon bejött. Biztos sokfelé lehet ilyen hajós kirándulásokat csinálni.
Tomii nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-17, 15:50   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-08-15
Összes hozzászólás: 13
Hírnév szint: 0
Tutanhamon a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Lefkada mond nektek valamit? erről szeretnék most kicsit többet megtudni.
Tutanhamon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-21, 17:33   #9 (permalink)
dru
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-21
Összes hozzászólás: 22
Hírnév szint: 0
dru a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Lefkada

Lefkada egy csendes nyaralóhely, azoknak való, akik tényleg pihenni akarnak és nem bulizni.
Családosoknak ideális és azoknak akik buli helyett inkább kirándulni szeretnek. Görögországban nem nagyon lehet hibázni, Lefkadán még úgy sem.

Erdők, olajfa ligetek borítják és jó nagy hegyek vannak rajta.
Nyugati parton nagyon nagy sziklák vannak a parton a magas hegyek miatt, így keleten él a többség, ott kavicsos a part. Szépségben a nyugati oldala verhetetlen Lefkadának, kényelem szempontjából inkább a keleti.

A városok nem nagyok, de azért Lefkas, Nidri és Vassiliki már megüti azt a méretet, hogy bőven megtalálj mindent, amit vásárolni szeretnél.

Szerintem Lefkadára mindenképp autóval érdemes menni, de én majd egész Görögországgal kapcsolatban ezt vallom.
dru nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-08, 19:49   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-01-22
Összes hozzászólás: 22
Hírnév szint: 0
Kvacs a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Tomii eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez a két sziget ég és föld. Évia majdnem szárazföld, tán még híd is visz rá.

Rodosz ezzel szemben egy igazi nyaralóknak való paradicsom. Én nagyon kellemes 10 napot töltöttem ott el jó 10 éve.
Köszönöm, így ennyi idő elteltével is.

Végül sajnos a tervek, tervek maradtak és nem jutottunk el Görögországba idén. No majd talán jövőre.
Kvacs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-05, 07:14   #11 (permalink)
Ian
Új tag
 
Ian logója
 
Csatlakozott: 10-10-16
Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
Ian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Ian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Pár kiegészítés és gondolat az én szemszögemből, ehhez a topichoz...
Valóban az E75-s úton kell végigmenni Görögország felé. Jó pár éven keresztül én is az utazási irodás utakat (repülős) favorizáltam Görögországban, de az idei év után már inkább az egyéni szervezést fogom előtérbe helyezni. Az igaz, hogy 1 nap mire Athénig lejut az ember, de onnantól kezdve csak előnye van a saját járműnek. Mindent összevetve, szerintem olcsóbb így a nyaralás, mintha irodán keresztül menne az ember. Persze, kell hozzá némi talpraesettség és/vagy nyelvismeret, mert enélkül bizony kicsit nehéz lesz kint boldogulni. Még Rodosz vonatkozásában is érdemes elgondolkodni, hogy autóval menjetek le...

Ha már Rodosz is szóba került pár hozzászólással előrébb...
A saját tapasztalatom alapján állíthatom, hogy egyáltalán nem drágább, mint a szárazföldi rész. Az utak is kiválóak, a legtöbb települést szilárd úton lehet elérni. Arról nem is beszélve, hogy a látnivalók terén bőven felveszi a versenyt a szárazföldi résszel. Kedvező szállást és jó strandokat is könnyen lehet találni. A környező szigetekre induló kirándulási lehetőségekről nem is beszélve, mint a pár hozzászólással előbb említett Symi.
Üdv
__________________
Rodosz, Kos és Karpathos sziget: http://www.rhodes-kos.com
Ian nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-11, 14:32   #12 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Tomii eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hajókázni érdemes elmenni. Mi Symi szigetre tettünk egy kirándulást és nekem nagyon bejött. Biztos sokfelé lehet ilyen hajós kirándulásokat csinálni.
Akkor pár infó Symiről.

A mély öblöktől felszaggatott, 58 km2 területű sziklás szigetnek a századelőn még 30.000 főnyi lakossága mára éppen a tizedére fogyatkozott. Lakói halászattal, szivacshalászattal foglalkoznak. A szigetet főként kivételes szépségű, festői kikötője miatt keresik fel egyre többen. Napközben elsősorban a Rodoszról kirándulóhajókon érkező túristák özönlik el a tengerparti sétányt és a környéken lévõ sikátorokat. A sziget éghajlata kellemes, kivéve július és augusztus hónapokat, amikor forróság uralkodik.
Pireuszból induló és oda érkező komphajójáratok hetente 3-szor ejtik útba Symit. Az utazás kb. 20 órát vesz igénybe. Rodoszról naponta 2-4 kirándulóhajó köt ki a szigeten. A szigeten Jálosz (Gialos) kikötő és a szomszédos Pedhi között a felsőváros (Ano Szimi vagy Hórió) érintésével minibuszjárat közlekedik. A kikötőből több mint féltucatnyi strandolásra alkalmas partszakasz, s a közeli kis szigetek megközelítéséhez motoros bárkák és kisebb vizialkalmatosságok vehetők igénybe.
Symire is jellemző a súlyos vízhiány, ezért nagy szállodák nem igen épültek. Jáloszban (Gialos) bérelhető szoba vagy apartman, főszezonban azonban elég borsos áron. Az örökösen forgalmas kikötőnegyedben az éttermek is elég drágák, így érdemesebb a távolabbi, kis utcákban lévő tavernákba betérni.
Panormitisz a sziget délnyugati csücskében a tengerparton fekszik. Symiből azaz Hórióból kisbusz szállítja az utasokat ide. A kis kökötő feletti dombon áll Symi fő látványossága, a sziget és a matrózok repülősök védőszentjének, Mihály arkangyalnak szentelt Táksziárkhisz-kolostor. A Rodosz felől jövő kirándulóhajók általában itt kötnek ki először. A kolostor magja a 18. században, a harangtornya pedig 1905-ben épült. A gazdag kolostortemplomban található Mihály arkangyalt ábrázoló ikon a 18. századból való és a szépen faragott ikonosztáz is. A kolostorban 500 zarándokot tudnak elszállásolni, erre leginkább minden év augusztusában és novemberében van szükség, amikor a védőszent ünnepére Görögország minden sarkából sereglenek ide a hívők.
Csatolt kicsinyítések
nyaralas-goeroegorszagban-simi-kikoeto.jpg   nyaralas-goeroegorszagban-panorama.jpg   nyaralas-goeroegorszagban-simi-monastery.jpg   nyaralas-goeroegorszagban-hazak-1.jpg  
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-05, 15:01   #13 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-05
Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
N. Gabriella a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Igazán sokat tudsz Görögországról és szépek a fényképek is.

Ha egy párnak nászútjukra kellene ajánlanod egy különleges és romantikus helyszínt Görögországban, akkor mit ajánlanál?

Alapvetően Görögországnál különlegesebb helyre szeretnénk menni, de a sok témát és fényképet átnézve rájöttem, hogy nem feltétlenül az ország neve tesz egy helyet különlegessé.
N. Gabriella nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-06, 10:27   #14 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szia Gabriella!

Erre a kérdésre nehéz így válaszolni, mert sok mindentől függhet, elsősorban az anyagiaktól. Az sem mellékes, hogy szervezetten vagy egyénileg szeretnétek menni és mennyi időre? Tengerpart érdekes, vagy csak a látnivalók?
Szerintem Santorínin Oia, Firostefani, Imerovigli vagy Fira városkája nagyon romantikus.

Santorini
http://santoinfo.hu/
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-14, 09:33   #15 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-25
Összes hozzászólás: 39
Hírnév szint: 0
Gréti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Gréti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Életem első külföldi nyaralása Görögországban volt a szüleimmel. Mivel az iskolában akkor tanultuk az ókori görögöket, lelkesen terveztem, mit szeretnék látni. A mi szállásunk Tolo faluban volt, ami a Peloponészoszi félszigeten van, egy kis apartmanban. Utunk során alig vártuk, hogy felbukkanjon a tenger. Minden dombtetőről azt néztük, látszik e már. A pálmafák is nagy örömet okoztak. Az első éjszakát egy kempingben töltöttük, valahol Korfuval szemben. Én nagyon szerettem volna, de nem volt időnk átmenni. Másnap értünk le Toloba. Nagyon hangulatos kis város volt. Igazi nyaralóhely. Nekem nagyon tetszett, ahogy mindenhol boltok, butikok vannak, és sok helyen magyar nyelvű a kiszolgálás. Nem tudom, ma hogy működik, de akkoriban alkudozni kellett a boltban, és sokat engedtek az árból. A tengerpart is gyönyörű volt. lassan mélyülő, széles homokos part. Ami nem tetszett, hogy kicsit beljebb úszva már medúzák is voltak. Akkoriban nem a tisztaságról voltak híresek számomra a görögök. Az apartmanban gyíkok és sáskák voltak, de mások patkányt is láttak. Engem nem zavart, de mi nem is voltunk sokat ott. Ami gyerekként különösen tetszett, az az utcasöprés volt. Mindenkinek csak az volt a lényeg, hogy előtte tiszta legyen, ezért csak a szomszéd elé söpörte a szemetet. Fél órával később a szomszéd meg visszasöpörte.
A mi nyaralásunk leginkább kirándulással zajlott, és csak esténként strandoltunk. Mi bejártuk Olimpiát, Thébát, Athént, Spártát, a Meteora kolostorokat, meg mindent, amiről csak a törikönyvben olvastam.

Spárta nagyon tetszett, de semmi ókori nem volt ott. Ellenben narancsfák szegélyezték az utakat, és éppen értek. Leszedtünk egy két szemet, de elég keserűek voltak. Végül megkérdeztünk egy helyi lakost, itt hol találunk romokat. Ő javasolta Mystrast, ami 5 km volt, és egy ókori város állt egy várral a közepén. Ami nagyon tetszett, hogy az épületek elég jól megmaradtak, még a falfestmények is látszottak a templom falain, és a várban is.
Tolo felé eltévedtünk kicsit, és beértünk egy kicsi faluba, ahol irgalmatlan szűk utcák voltak. Az egyik utcát teljesen elfoglalták egy kávéház asztalai, ahol a pap kártyázott a falubeliekkel. Mi nagyon zavarba jöttünk, hogy megyünk itt tovább, ám ők nyugodtan felemelték az asztalokat, odébb vitték egy partba, és visszaültek iszogatni, meg kártyázni. Mi meg mehettünk tovább.
A másik kedvenc utam egy hajókirándulás volt. Hydra és Spetz szigetére hajóztunk át. Az út kb 3 óráig tartott Hydrára. Ennek a szigetnek az a jellegzetessége, hogy nincs rajta egy autó sem. Az emberek öszvérrel és szamárral közlekednek. Mi is szamaragoltunk egyet, körülnéztünk a szigeten, és indult a hajó tovább. Spetz egy átlagos kis sziget, de a strandja nagyon jó volt.
A többi kirándulás is tetszett, de azok elég sablonosak. Olimpiában versenyt futottunk, Thébában jósoltattunk, mint gondolom mindenki.
A mai napig egy nagyon jó élmény a görög utunk. Ami nekem még az országból hiányzik, az Korfu és Kréta, de remélem egyszer oda is eljutok.
Gréti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-22, 07:50   #16 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-20
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
zorba58 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Sziasztok!

Görögországi nyaraláshoz keresünk utasokat vagy akár csoportokat is.
zorba58 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-24, 11:18   #17 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-08-03
Összes hozzászólás: 15
Hírnév szint: 0
Panpa a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Valaki elmondhatná nekem, hogy miért jó idegenekhez betársulni nyaraláshoz.
Pont Görögországban voltunk úgy, hogy menet közben összeismerkedtünk egy kedves családdal és tényleg nagyon jól jött ki a dolog.
Ez viszont főleg a szerencsén múlt.

Most itt leszerveztek egy közös utat, aztán menet közben derül ki, hogy a két család tűz és víz, akkor az nem valami jó.
Panpa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-26, 18:13   #18 (permalink)
Ian
Új tag
 
Ian logója
 
Csatlakozott: 10-10-16
Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
Ian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Ian már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Panpa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Valaki elmondhatná nekem, hogy miért jó idegenekhez betársulni nyaraláshoz.
Pont Görögországban voltunk úgy, hogy menet közben összeismerkedtünk egy kedves családdal és tényleg nagyon jól jött ki a dolog.
Ez viszont főleg a szerencsén múlt.

Most itt leszerveztek egy közös utat, aztán menet közben derül ki, hogy a két család tűz és víz, akkor az nem valami jó.
Tökéletesen egyetértek Veled Panpa! Teljesen idegenekkel max. csak az adott helyen érdemes közös programot szervezni, ha pl. összeismerkedtek az adott szálláson, belevéve, hogy ha nem működik a dolog, akkor mindenki megy a maga útjára . Ezt tapasztalatból mondom, sajnos én is belefutottam ilyenbe!
__________________
Rodosz, Kos és Karpathos sziget: http://www.rhodes-kos.com
Ian nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-27, 11:52   #19 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-07-27
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Pempo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás zakynthos

SZiasztok

Érdeklődni szeretnék, hogy Zakynthos-on a Hotel Contessa-rőól van-e valakinek aktuális információja (tengerparrtól való távolság, szálloda tisztasága, étkezés stb). Mi aug elején mennénk egy hétre és olyan sok téves és elavult infot találtam más fórumokon, gondoltam itt hátha akad pár aktuális is.

Köszönöm
Pempo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-10, 00:11   #20 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-09
Összes hozzászólás: 15
Hírnév szint: 0
Malex a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Görögország fantasztikus. Eddig kétszer nyaraltunk ott, először Leptokarián, utána pedig Pargán. Utóbbi igazán multinacionális nyaralóhely, és a legegzotikusabb, ahol valaha jártam. Feltétlenül menjetek el ti is!
Malex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-20, 10:05   #21 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-20
Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
Frenzy a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Egyszer komppal mentünk Velencéből Patras-ig,majd onnan Evia szigetére mentünk kocsival.
Ha valakit érdekel szivesen leirom a tapasztolatokat.
Frenzy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-20, 10:09   #22 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-08-03
Összes hozzászólás: 15
Hírnév szint: 0
Panpa a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Persze, hogy érdekel minket. Engem különösen. Hogyan jött egy ilyen fura útirány?
Panpa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-20, 10:32   #23 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-20
Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
Frenzy a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Utazás kiállitáson egy Görög hölgy ajánlotta ezt az útvonalat,én meg "ráizgultam" mert azért egy ekkora hajó az nem semmi élmény pláne annak aki még nem utazott ilyennel.
Igaz tovább tart az út mintha autóval mennék, de én nem bántam meg.
Frenzy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-20, 10:45   #24 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-20
Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
Frenzy a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Jegyet budapesten vettünk a Mahartnál elővételben,de velencében is lehet venni szerintem.
Főszezonban voltunk de nem volt tömeg a hajón.
Mi béreltünk egy négyszemélyes ablakos kabint,de a fedélzeten is lehet utazni ha valaki birja a 36-órás utat.Sokan választották ezt a megoldást,mert olcsó.Vannak éttermek,boltok,medence,cukrászda,butik,bár mozgólépcső lift recepció stb.Olyan mint egy 3 csillagos szálloda.
Frenzy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-20, 11:33   #25 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-20
Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
Frenzy a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Reggel 9-kor indultunk autóval dunántúlról,kényelmesen délután négy körül voltunk Velencében a kikötőben,szépen ki van táblázva.
Ott az irodán felvettük a jegyeket,majd az autóval beálltam a hajó gyomrába(utasok a csomagokkal külön szállnak fel)a legalsó szintre,mert utolsó állomáson szállunk ki.Középső rakodószinten kamionok vannak többnyire,aztán van még egy szint ahol megint kamionok+személyautók.Innen fel kell menni a recepcióra ahol bemutatni a papirt,majd egy matróz elkisér a kabinhoz szerencsére mert el lehet tévedni elsőre.
Kabinban volt két emeletes ágy,wc,zuhanyzó fésülködő tükör.Fedélzeten is vannak wc-k zuhanyzók aki nem vesz kabint.
Este hatkor indultunk végig szépen lassan Velencén ki a nyilt vizre aztán gó.
Másnap Délután kiköt Igoumenitsán,majd átmegy a hajó Korfu-ra ott is beáll egy zsebkendőnyi kikötőbe majd irány Patras ahol másnap hajnalban kikötés,majd kihajózás.
Frenzy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-20, 15:19   #26 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Egyszer tényleg érdekes lehet egy ilyen. Vagy te ha másodszor mennél ugyanoda, akkor is szívesen bevállalnád?
Plusz nem lehet, hogy mennek közelebbről is (pl. Fiume) hasonló kompok?

No mindegy. Inkább mesélj kicsit Görögországról. Menni diőt voltatok Patrasban? Visszafele hogyan és merre jöttetek?
Én ezért szeretek saját magam ülni a kormánynál, mert az út alatt sokszor több helyen állok meg, mint az út végállomásán felkeresek.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-20, 16:36   #27 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-20
Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
Frenzy a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

-Közelebbről nem mennek kompok tudomásom szerint.
-Másodszor is bevállalnám,bár én nem megyek kétszer ugyanoda.
Patrast csak felületesen néztük meg,mert reggeli vásárlás után a korinthosi csatorna majd pedig Athen érintésével Evia szigetre Edipsos nevü városkába mentünk,ott töltöttünk 10 napot, nem sok Magyar jár arrafelé,leginkább Görögök nyaralnak ott.Legnagyobb nevezetesség a sziklárol a tengerbe ömlö forróviz.Bejártuk a szigetet,elmentünk egy nap Athénba ahol éppen sztrájkoltak az acropolison ugyhogy nem lehetett megnézni.Sebaj láttam már egyszer.
Haza felé végig autóval jöttem Macedonián keresztül,sima út volt kb 1300km 14 óra alatt.Többször jártam már Görögországban főszezonban,utószezonban,bulizos üdülőhelyen,kis üdülőhelyen.Vannak különbségek.
Frenzy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-09-20, 23:27   #28 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 261
Hírnév szint: 14
cobranco a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Idén tavasz végén leruccantunk egy kis aktív kikapcsolódásra a mediterrán régió egyik eldugott helyére.
A „földi paradicsom” gyenge kifejezés arra,amit ott találtunk,már ami a látványvilágot illeti.
Összedobtam egy „röpke” előzetest az ott forgatott útifilmből:



Útvonal:
Nyugat-Görögország:
Avramkani-öböl-Akarnanika-hegység-Messolongi lagunák-Rio-Antirió híd-Pelloponésos-Pátra-Kilini
Jón-szigetek:
Kefalonia-Ithaka-Lefkada
Meteorák

Térkép:
http://cobranco.hu/terkepek/gorgo.2016..html

Fogadjátok szeretettel!
__________________
Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/
cobranco nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2022-08-13, 13:37   #29 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 261
Hírnév szint: 14
cobranco a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Görögország mindenki kedvence, felkapott üdülőhelyein egymásnak adják a kilincset a nyaralók. Persze vannak a tömeg turizmus által ismeretlen vidékei, különleges, néha megdöbbentően izgalmas helyszínei is a dél-Európai országnak. Néhány véletlenszerűen összedobott snitt a tavaly tavaszi monumentális mediterrán túrán készült filmekből kedvcsinálónak...vagy kedvelvevőnek ��

__________________
Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/
cobranco nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Balkán-félsziget, Égei-tenger, Görögország, nyaralás, Rodosz, tengerpart, Thassos, Zakynthos



Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 16:14 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.