Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Magyarország


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2009-10-06, 08:19   #1 (permalink)
Hivatásos témaindító
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 72
Hírnév szint: 15
Utazás a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Budai-hegység

A legkézenfekvőbb kirándulóhely 2 millió budapesti lakosnak a városba nyúló Budai-hegység.
Sokan nem is gondolnák milyen gyönyörű helyek vannak akár BKV busszal is megközelíthető helyen. A Csíki-hegyek, a Nagy-kopasz a kilátójával, a Nagy-szénás a kopasz csúcsával, vagy akár a Sas-hegy majdhogynem a város szívében a legtöbb fővárosinak a közelségük ellenére sem mond sokat.
Persze itt van számos ismertebb és látogatottabb helyszín is, így a Normafa, a János-hegy, vagy a Hármashatár-hegy is.
Beszélgessünk hát a Budai-hegységről és adjunk egymásnak tippeket, hogy mit érdemes felkeresni ott.
Utazás nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-10-17, 23:44   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-10-17
Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
szelektívHU a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

2 évvel ezelőtt a kutyámmal mentem és vagy 40 kullancs hömpölygött a szőre között. Azóta nem szívesen megyek. Egyszer voltam, magamra öntöttem egy vödör BIO kullancsirtót, de a kutyát szegényt nem vittem. Pedig a Normafától a Csillebérc felé, csendes, változatos táj fogad, és kilátás van egész Budaörsre , nagyon szép. Szerencsénk van sárkányrepülősöket is láthatunk
szelektívHU nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2009-10-19, 09:30   #3 (permalink)
Adminisztrátor
 
Csatlakozott: 09-10-01
Összes hozzászólás: 107
Hírnév szint: 10
harzol a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ez a kullancs téma kicsit túl van lihegve.
A kutyában valószínűleg azért volt ennyi, mert folyamatosan a susnyásban rohangált, hempergőzött. Benned meg valószínű egy sem volt, mert az úton mentél.

A kullancs nem ugrik a fáról a nyakadba, mint azt sokan hiszik. Ellenben bárhol lehet, nem a Budai-hegyekben, vagy a többi hegységben. Zöldövezeti részen, a Népligetben, Városligetben, Margitszigeten éppúgy előfordulhat, mint bárhol ahol jelentősebb növényzet van.

Ez ne tartson vissza senkit, hogy felmenjen kirándulni egyet a Normafához, Hármashatár-hegyre...
Nem árt figyelni a kullancsra, de nem történik semmi tragédia, ha belédmegy egy. Én tájfutok, így pár százat már kiszedtem magamból életem során.

Ráadásul most itt az ősz és lassan a tél, így tavaszig gyakorlatilag nem kell számolni a kullancsokkal, így még az is nyugodtan mehet a Budai-hegységbe és más erdős részekre kirándulni, aki ezek után is retteg a kullancsoktól.
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-10-25, 09:07   #4 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én is úgy vagyok ezzel, hogy nem szabad ilyenek miatt kerülni a hegyeket, mint a kullancs. Ez valami városi betegség, belénk nevelt hülyeség.

A Budapestiek számára ez egy jó kifogás, hogy miért maradjanak a TV előtt. Itt van kéznél egy remek túrázási, kikapcsolódási célpont és alig használja ki valaki a 2 millió fővárosiból.

Ma is szuper idő van, mégsem láttam reggel valami sok embert odafent.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-10-25, 20:40   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-10-17
Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
szelektívHU a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Félreértés, nem belém nevelődött ellenkezőleg, világ életemben minden hétvégén jártam a budai hegységet. Ma is voltam valóban szép idő volt. Amít írtam az nem nevelődés volt, hanem a véres valóság. Több tucat kullancs, rajtam is volt de rajtam kevés, a kutyámban pedig azelőtthöz képest feltűnően sok. Ez inkább olyan viszonyítási statisztika volt ami elrémítő volt.

Egyébként ma a norma fa volt kitűzve célul, bár itt elég sokan vannak azért csend és nyugalom varázsa megvolt. Egy pár kedvcsináló kép ma készült:


Persze az az életben sokkal szebb színek voltak.


Elég sokan voltak, ami itt nem látszik, mégis nyugalom, nyugtató emberzsibaj volt jellemző.


A zöld színek eltűntek, helyette, meghatározhatatlan látvány mindenhol.

Érdemes kimenni a kullancsokat ellenőrizni kell, ma 25 fok volt biztos a kullancsok is tudták ezt.
szelektívHU nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-10-26, 16:35   #6 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Anna-rét mindig is sok embert vonz. Érdemes egy kicsit távolabb menni, ha nem akarsz embereket látni.
A KFKI-tól lehet egyet sétálni Budaörs irányába és a hegytetőkön magányosan csatangolni, vagy ha több ideje van az embernek, akkor Nagykovácsi körüli hegyeken is jól el lehet bóklászni.
Engem mondjuk nem zavar ez a mennyiségű ember. Inkább örülök, ha sokan vannak.

Ti csak sétálni, kutyát sétáltatni jártok fel, vagy esetleg mást is?

Én szoktam biciklizni, kocogni és régebben még síeltem is, de a Normafánál a síelést az elmúlt 10 évben már hanyagoltam.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-10-26, 17:19   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-10-17
Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
szelektívHU a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

"KFKI-tól lehet egyet sétálni Budaörs irányába " na pont ez a szakasz amit hanyagolok. Ha megyek akkor próbálok csak a kövezett úton menni. De ugy meg mit ér a kirándulás. kutyát arra már nem sétáltamon. De a környék zegét zugát bejártam. Én szeretem a budai hegységet , egy kiadós sétára korlátozódik.
szelektívHU nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-10-26, 19:51   #8 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Most viccelsz?
Ott egy hatalmas kövezett, sőt kezdetben aszfaltozott út vezet abba az irányba. Ajánlom kipróbálásra. KFKI-nál a buszvégállomásról csak menni kell tovább ugyanabba az irányba.
Gyönyörű kilátás lesz és ha szeretnéd, akkor egy fűszál sem fog hozzád érni.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-10-27, 17:55   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-10-17
Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
szelektívHU a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

tudom zegét zugát ismerem, de mit ér a természet ha a fűre lépni tilos,
A budaörsi házam is látható onnan..
sziklamászás, dombmászás, sőt ha van ernyőd akkor még repkedhetsz is. rendszeresen járnak széllovasok oda, órákat lehet nézni őket.
Egyik ismerősöm egyszer fennakadt egy fenyőn, pár csontja megtört de nem lankadt a hobbyja felé.
Szóval jó könyék
szelektívHU nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-11-30, 21:18   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-11-30
Összes hozzászólás: 11
Hírnév szint: 0
ProJó a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mi rendszeresen feljárunk a hegyre. Most hétvégén is fent sétáltunk. Fura volt, mert néhol rettentő nagy köd volt, néhol pedig kifejezetten szép tiszta idő.
Én már azt várom, hogy essen egy kis hó. Szeretem, ha ropog a talpunk alatt.

Kiváltságosnak érzem magam a hegyekben. 2 millió ember szorong a szmogos városban odalent, míg én fent sétálgatok. Ingyen. BKV bérlet úgyis megvan!
ProJó nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-01-26, 10:38   #11 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-01-26
Összes hozzászólás: 45
Hírnév szint: 0
Kitty már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kitty már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hát én itt vagyok lent a szmogban
Hétvégén kirándulni kellene egy kicsit.
Kitty nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-01-27, 09:33   #12 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Feltétlenül menj ki kirándulni a hegyekbe, mert most eszméletlen gyönyörű. A városban már koszos és ronda a hó, de a hegyekben még fehér és csillogó.
Persze a Normafa környéke nem az igazi, mert ott akkora volt hétvégén a tömeg, hogy alig lehetett megmozdulni. Amolyan szabadtéri zsibvásár jellege volt a sok árus és rengeteg ember miatt.
Én most hétvégén tervezek egy túrát a Nagy-Kopasz kilátójába. Már csak azt kell eldöntenem, hogy Nagykovácsi felől, vagy Telki irányából másszunk fel.
Még az is lehet tömegközlekedéssel oldjuk meg és akkor Telkiből megyünk majd Nagykovácsiba.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-02, 09:35   #13 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

A napokban járt fent valaki a hegyekben?
Mekkora a sár odafent.

Kihasználva, hogy ma még jó idő van délután járnánk egyet a Solymár fölötti hegyeken.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-04, 12:27   #14 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-01-26
Összes hozzászólás: 45
Hírnév szint: 0
Kitty már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kitty már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

A hétvégére tervezek egy kisebb kirándulást a Budai hegyekbe, ha az idő engedi.
Ilyenkor ősszel szeretem a legjobban a magyar hegyeket, mert csodálatos, színpompás és hihetetlenül változatos kép fogad..
Én általában nem tervezek útvonalat, maximum annyit, hogy honnan induljak, aztán megyek, amerre tetszik vagy kedvünk van. A Budai hegyekben eltévedni képtelenség, kijutni is bárhonnan egy óra alatt ki lehet, úgyhogy ilyenkor a természetre bízzuk magunkat :9
Kitty nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-04, 14:17   #15 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-11-30
Összes hozzászólás: 11
Hírnév szint: 0
ProJó a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Eltévedni el lehet, de tény, hogy hamar kikeveredik az ember valami lakott helyre, ahol van tömegközlekedés is.
Én azért vinnék térképet és becéloznék valami különleges helyet. A Nagy-kopsz tetején van egy kilátó. Az egy remek kirándulás része lehet Telik és Nagykovácsi között. Aki jobban bírja az megy tovább és a Nagyszénás tetejéről is körbenézhet.

Ha nincs terv, akkor pont ezekre a legszebb helyekre nem jutsz el!
ProJó nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-14, 14:49   #16 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nagyon szép kirándulást tehetünk akár rossz időben is a cseppkövekben bővelkedő Pálvölgyi-cseppkőbarlangba, mely a Budai-hegység leghosszabb barlangrendszere, az országban pedíg a harmadik legkiterjedtebb. Az eddig feltárt rész hossza több mint 7200, mélysége pedig 104 méter. A hőmérséklet állandó 11 Celsius fok, ezért nyáron is vigyünk magunkkal egy pulcsit.
Nyitvatartás: Kedd-Vasárnap: 10.00 - 16.15 óráig., Hétfőn zárva
Könnyen megközelíthetjük a Kolosy tértől induló 65-ös busszal, melyről a Pálvölgyi-cseppkőbarlang megállónál kell leszállni.

A másik látnivaló a Szemlőhegyi barlang Európa egyik legszebb természetes barlangrendszere, példátlan szépségű természetes ásványi formációival.
Megközelíthető a Kolosy térről induló 29-es busszal.
Nyitvatartás: Szerda- Hétfő: 10.00 - 16.00 óráig., Kedden zárva
A barlangi túrák óránként indulnak és kb. 40 percet vesznek igénybe.
Akár babakocsival vagy kerekesszékkel is látogatható.
Ide is fel kell öltözni, mert télen-nyáron 11-12°C a hőmérséklet
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-22, 15:38   #17 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-11-24
Összes hozzászólás: 58
Hírnév szint: 15
tramcrash már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tramcrash már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nekem mindig az osztálykirándulások jutnak eszembe ezekről a helyekről, annyit jártunk oda a gimiben, télen-nyáron-ősszel-tavasszal, de mindig szép volt a táj, meg az erdő, manapság is szívesen visszalátogatok oda
tramcrash nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Budai-hegyek, Budai-hegység, Budapest, hegyek, kirándulás



Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 06:06 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.