Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Kelet-Európa > Moldova


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2010-08-17, 11:15   #1 (permalink)
Hivatásos témaindító
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 72
Hírnév szint: 15
Utazás a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Moldova és a Dnyeszter-menti Köztársaság

Izgalmasan hangzó vidék annyi szent.

Moldovának egyébként mivel nincs tengerpartja, és nagyobb sem, így az utazók főleg a városk, épületek miatt keresik fel, igaz nem túl nagy számban.

Akinek van már tapasztalata kérjük ossza meg velünk.
Utazás nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-29, 12:18   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-01-29
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
bundas84 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Moldovaban autostoppal

2011 augusztusaban indultam el Esztergombol a Moldovai koztarsasag iranyaba autostoppal.
Eldocogtem Budapestig,majd jott Nagyvarad aztan Kolozsvaron es Csikszeredan keresztul megerkeztem Bakoba.Onnan Vaslui varosa volt a kovetkezo uticel,majd Husi,aztan mar jo kozel is voltam a legforgalmasabb Roman-Moldav hataratkelohoz Leusenihez,melyet kisvartatva be is ertem.Pont a hatar elott tett ki a soforom,nem sikerult kozvetlenul fuvart kapni Romaniabol Moldovaba.A legnagyobb nyugalommal setaltam az ellenorzo kapu fele hogy majd gyalog atlepem a hatart.Am kozolte velem a rendkivul jomodoru hataror jo angol tudassal hogy sajnos ketlabon nem jutok be Moldovaba.Ramutatott a stopposokbol allo csoportra vagy otven meterrel elobb es mondta hogy veluk egyutt probaljak meg fuvart talalni.Miert ne?Nehany idos neni,egy Franciaorszagbol hazatero vendegmunkas es par helybeli tarsasagaban stoppoltam akik cigarettaert utaztak a hatar masik oldalara.A magyar-roman szotaraimnak koszonhetoen egesz jol eltarsalogtunk.Kicsi volt nagyon a forgalom a hatar fele,neha beallt egy-egy kamion a merlegre,de mondtak hogy nem erdemes veluk tartanom mert vagy fel napot kell varniuk a vamon az atjutassal.Nos igen,messze van a schengen.Neha elhaladt mellettunk egy-egy auto,akkor felpattant a kis csapat kitartott jobb kezzel es vagy megallt a jarmu vagy nem.Olykor sikerult egyet leinteni de nem fertem be rogton mert elore engedtem azokat akik mar korabban varakoztak.Aztan kisvartatva jott egy auto melynek soforje felajanlotta hogy harminc euroert elmegy Kisinyovba,es harom szabad helye van.Mondtam hogy en csak a hatar tuloldalara szandekozok eljutni,nem izgat a fovaros,de nem sikerult megegyeznunk.Aztan nemsokara sikerult a sofornek megtolteni a jarmuvet es tovabbindult.
Vagy ket ora telt el,mire lestoppoltam harmadmagammal egy taxit,melynek soforjevel megbeszeltem hogy a hatar masik oldalan kiszallok.Az elso kapunal termeszetesen kiszurtak a magyar utlevelemet es rogton kiszallitottak majd kerdezoskodtek hogy hova miert merre meddig?Valahogy elnyokogtem romanul hogy turista vagyok,a hatizsakomat nem kellett kinyitnom,csak elmeselni hogy mi van benne.Korulbelul tiz percet alltunk ezelatt elmentem penzt valtani a kozvetlen mellettunk levo bodehoz.Ot roman lejt adtam a taxisofornek mire o kedvesen ramformedt hogy tiz a fuvar ara.Megkapta a tizeset,az otost visszakaptam.A maradek roman lejem pedig moldav lejbe valtottam.Majd nemsokara tovabbindultunk keresztul a Prut folyon mely maga a hatar,az ut mentem magas keritessel.
Korabban megjegyeztem hogy amig fuvarra vartam a hataron,nagyon keves jarmu haladt a Moldovai koztarsasag fele,ellenben Romania fele vagy ket kilometeres volt a sor.Erdekes.Majd elertuk a moldav kaput es hasonlo kerdezoskodes mellett vegulis komolyabb fennakadas nelkul sikerult belepnem a Moldovai koztarsasagba.Mindharman kiszalltunk az elso benzinkutnal a taxisofor jo utat kivant nekem.A masik ket utas rogton betert a benzinkutra cigarettaert.Igen,ebben az orszagban meg lehet kapni szazotven forintnak megfelelo osszegert egy doboz Malborot,de ennel sokkal olcsobban is kielhetik a dohanyosok a szenvedelyuket.Jobbra-balra megkerdeztem egy-egy autost hogy megy e valaki befele Moldovaba de hiaba.Gyerunk hat gyalog.Szeles negysavos ut,Kisinyov 150 km mutatja a tabla,valamint udvozoljuk Moldovaba.Forgalom semmi,csak szembejovet az orszagbol kifele.Folyt kov...
bundas84 nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2012-01-29, 15:00   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-15
Összes hozzászólás: 25
Hírnév szint: 0
0vok a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Remélem sokat írsz majd, illetve sok élményben volt részed, mert sikerült felcsigáznod ezzel a bevezető résszel.
Ha amúgy is stoppoltál volna Kisinyov felé, akkor miért nem volt jó az első autó, ami oda vitt?
Mondjuk a 30 euró az nem kevés, de sok országban eleve pénzt kérnek a stopposoktól.
0vok nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-04, 18:26   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-01-29
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
bundas84 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Moldovában autóstoppal II.

Már vagy öt perce gyalogoltam amikor elhaladt mellettem egy kamion de hiába integettem neki.Majd egy rendkívül mutatós fehérnép sétált velem szembe akire rá is köszöntem oroszul de nem felelt.Micsoda modor?Szembe jöttek azért a járművek szép számmal,de mellettem továbbra is gyér volt a forgalom.Aztán csak érkezet egy 1968-ban gyártott Jaguar német rendszámmal amelyik meg is állt.A volán mögött jómodorú ötvenkörüli férfi akivel valamiért angolul kezdtük meg a társalgást.Mondtam hogy megyek befelé az országba de nem tudok fizetni a fuvarért,mire ő mondta hogy ne bolondozzak már inkább szálljak be.Az anyósülést elfoglalta egy hatalmas videókamera,így csak hátul akadt számomra hely.
Arnie-nak hívták a jóembert valahonnan Frankfurt környékén él és eljött Moldovába konkrét cél nélkül hogy a Jaguárját sétáltassa,és mindezt lefilmezze(http://www.oldtimergeschichten.de/pa...der.php).Hamar be is kapcsolta a videokamerát és elmesélte neki hogy megérkezett a Moldovai köztársaságba valamint hogy gazdagodott egy potyautassal azaz velem.Ezzel együtt én is a lencsevégére kerültem először.Szó szót váltott és kiderült hogy mindketten emberünkre akadtunk,magányos utazók vagyunk és csak az útonlét öröme hozott minket Moldovába.Amint beértünk az első városba szereztünk egy térképet és néztük hogy valyon merre induljunk tovább?Közben körénk sereglettek a helyiek és csodálták a különös járművet.Jómagam meg próbáltam velük szót érteni hol románul hol pedig oroszul,végülis megbeszéltük amit nagyon akartunk.Kérdeztük mit érdemes megnézni az országban,a criovai borospincéket mondták nagyon de útitársam aztmondta nem kér a turistalátványosságokból.Nem is vesztünk össze ezen.Továbbmentünk hely szerint a piacra és vettünk néhány alapvető nagyon olcsó és jó minőségű élelmiszert.Elindultunk semerre,aztán letértünk a főútról és megálltunk egy falu főterén piknikezni.Volt ott egy kerekeskút amiből húztunk vizet és kényelmesen letelepedtünk egy padra.Mindketten kiraktuk az ennivalónkat és jóízüen megebédeltünk.Aztán úgy döntöttünk elmegyünk Kisinyovba egy napra.Folyt köv....
bundas84 nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Chişinău, Kisinyov, Moldova, Moldovai Köztársaság

« - | - »


Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva


Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Dél-Afrikai Köztársaság Utazás Afrika 5 2014-02-19 08:30


A pontos idő 01:17 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.