Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Dél-Európa > Spanyolország


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2009-12-02, 20:59   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-12-02
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
BeachGirl a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Spanyol tengerpart

Sziasztok,
A Spanyol tengerpart kicsit messze van, de nekem annál különlegesebb. Már kétszer is voltam ott.
Ha érdekel a téma írj!
BeachGirl
BeachGirl nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-01-28, 13:07   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-11-28
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
Roni a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Spanyolországban még nem voltam. Mint oly sok hely a földön ez is tervezve van, csak pénz kérdése.
Fapados repülővel olcsón el lehetne utazni, de utána az autóbérlés egy vagyon. Barcelona és Madridon kívül sokat kell utazni, tengerpart is csak így érhető el. Marad ezért az autó és akkor végig lehet járni a Francia határtól Gibraltárig a partokat. Vagy még tovább is, Portugálián át vissza.
Stoppal jártak korábban barátaim Spanyolországban, ők is azt mondják érdemes.
Roni nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-06-25, 17:32   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-06-25
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Tenerife a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én is imádom Spanyolországot, de nekem a kedvencem a Kanári-szigetek, azon bellül pedig Tenerife.
Tenerife nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-12, 13:16   #4 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nekem nagyon tetszett az a kicsi rész is Spanyolországból amit láttam. Calellában nyaraltunk, de elmentünk Blanesbe, ahol egy fantasztikus botnikuskert található valamint Tossa de Mare-ba is. Nagyon hangulatos kis város, a várat feltétlenül érdemes megnézni ahonnan a kilátás sem utolsó.
Aki szeretne delfin, fóka, papagáj showt nézni és közben csúszdázni is annak ajánlom a Merinelandot, mely könnyen megközelíthető Calella, Pineda de Mar, Santa Susanna és Malgrat nyaralóhelyekről a kimondottan ide induló buszokkal.

A kedvenc városom viszont Barcelóna. Imádom António Gaudi különleges alkotásait. A Sagrada Familia azaz a Szent Család temploma a mai napig épül, mert csak adományokból építhető. Szintén a Világörökség részét képezi a fantasztikus Güell park, ami olyan egyedi, amit sehol máshol nem látni a világon. Sorolhatnám jó hosszan a látnivalókat, de amit feltétlen meg kell említenem az a Zenélő szökőkút melyet az 1929-es barcelónai világkiállításra építettek. Más-más zenére és a zene ütemére változtatja a színeket.
Eljutás: 1-es, 3-as és 8-as metró: Placa Espanya megálló.

Jegyár: Ingyenes

Showk: Májustól-szeptemberig csütörtök-vasárnap: 21:30, 22:00, 22:30, 23:00, 23:30, októbertől áprilisig péntek-vasárnap: 19:00, 19:30, 20:00, 20:30
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-13, 12:55   #5 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-25
Összes hozzászólás: 39
Hírnév szint: 0
Gréti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Gréti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én nagyon régen jártam Spanyolországban. Megnéztem mindent, amit írtál, de mára sajnos nem emlékszem semmire belőle. Ami viszont felejthetetlen, az 3 dolog.
Barcelona mellett van a Port Aventura vidámpark, ami nagyon színvonalas, csak az ételekért kell fizetni a belépő után.
Barcelonában voltunk bikaviadalon, ami nekem nagyon tetszett, főleg a torreádorok.
Voltunk egy Jeep szafari túrán. Mindenki kapott egy jeepet, és vezetőt. Voltunk vele borkóstolóban, kiszáradt folyómedrekben, és olyan falukban, ahol 8 lakos élt, a legfiatalabb 70 éves.
Gréti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-13, 21:20   #6 (permalink)
Új tag
 
Írországi Utazók logója
 
Csatlakozott: 10-08-13
Hely: Írország
Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
Írországi Utazók a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nekem eddig Mallorca tetszett a legjobban, ha érdekel róla több infó, akkor itt megtalálod
Mallorca Blog
Kanári-szigeteken Fuerteventurán voltunk, az is nagyon szép és különleges hely.
Madrid pedig rengeteg látnivalót rejtet, múzeumok, galériák - egy élet is kevés hozzá, hogy felfedezzük.
Legkülönlegesebb élményem, mikor egy barlangházban szálltunk meg tavaly Andalúziában.
__________________
Írországi Utazók -Utazási tippek Írországban élőknek és Írországba utazóknak
Írországi Utazók nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-13, 12:08   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-08-03
Összes hozzászólás: 15
Hírnév szint: 0
Panpa a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Jegyár iránt érdeklődnék! Port Aventura vidámparkba mennyi a belépő ára?
Panpa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-14, 09:22   #8 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Panpa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jegyár iránt érdeklődnék! Port Aventura vidámparkba mennyi a belépő ára?
Szia!

Itt megnézheted a jegyárakat.

http://www.portaventura.es/tarifas-h...entura-parques
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-10, 09:36   #9 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Tossa de Mar - tengerpart

A Földközi-tenger Tossa de Mar közelében:
spanyol-tengerpart-tossa-de-mar.jpg
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-15, 19:44   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-15
Összes hozzászólás: 25
Hírnév szint: 0
0vok a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ha igazán különleges élményekre vágytok, akkor ajánlom, hogy az északi tengerpartokról induljatok délnek.
Cartagena, Murcia, Alicante... Csodálatos helyeket fedezhettek fel: óriáskaktuszok, pálmák, kolostorok...

Enni pedig ajánlatosabb egy helyi "kispiszkos"-ban, mint valami kicsicsázott turistacsalogatóban. Főleg, ha tengeri herkentyűkre vágytok.
0vok nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-22, 17:14   #11 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-22
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
kleri55 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szép napot mindenkinek. Szeretnék információt kérni Tőletek. Juliusban szeretnénk elutazni Salouba egy hétre, sajnos nincs semilyen információm Spanyolország ezen részéről. Érdekelne melyik hotelt ajánlanátok, tenger közelsége és a jó elhelyezés és ellátás szükséges. Kocsival mennénk, igy nem igazán jelent problémát az érkezés és indulási időpont. Szeretjük a viszonylag zajos nyüzsgő környéket. Válaszotokat előre is köszönöm.
kleri55 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-20, 11:47   #12 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-05-20
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
thepret a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tenerifén éltem majdnem öt évet, örök szerelmem marad, minden évben visszamegyek!
thepret nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-12, 10:43   #13 (permalink)
Új tag
 
EszterChicWeddings logója
 
Csatlakozott: 11-12-14
Hely: Marbella Costa del Sol
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
EszterChicWeddings a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül EszterChicWeddings részére
Alapbeállítás

Sziasztok, en a Costa del Sol-on elek , Marbellan, a Malaga-i reptertol 40 km-re.
Eskuvoket szervezek itt. Ha tudok szivesen valaszolok kerdesekre ha ez a terseg erdekel titeket.
EszterChicWeddings nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-06, 23:09   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-06
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Barcelona szállás a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás csalódás

Idézet:
0vok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha igazán különleges élményekre vágytok, akkor ajánlom, hogy az északi tengerpartokról induljatok délnek.
Cartagena, Murcia, Alicante... Csodálatos helyeket fedezhettek fel: óriáskaktuszok, pálmák, kolostorok...

Enni pedig ajánlatosabb egy helyi "kispiszkos"-ban, mint valami kicsicsázott turistacsalogatóban. Főleg, ha tengeri herkentyűkre vágytok.
én voltam alicantéban és nagy csalódás volt, bár lehet hogy csak mert nagyon sok szépet ahllottam elötte és magas elvárásokkal mentem...
közel se vol tolyna nagy élet, inkább mint Balatonfüred januárban, én pedig májusban voltam, ami ott már egész meleg!
Barcelona szállás nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-25, 17:51   #15 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-06-25
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
ferber a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kleri 55 szia, látom tavalyi a bejegyzésed, de nálunk most aktuális a helyszín. Kérlek segíts Nekünk ha eljutottál Salouba, érdekelne minden vélemény az autós utazástól az ott töltött időig. Köszönjük szépen.
ferber nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Spanyolország, tengerpart



Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 08:26 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.