Utazás Fórum

Utazás Fórum (http://forum.utazas.hu/)
-   Szlovénia (http://forum.utazas.hu/szlovenia/)
-   -   Szlovén tengerpart (http://forum.utazas.hu/szlovenia/113-szloven-tengerpart.html)

Halasi 2010-05-08 13:19

Szlovén tengerpart
 
Rövid, ám annál szebb tengerpartja van Szlovéniának. Én mindig csak 1-1 napra jártam ott. Azt nem tudom elmondani, hogy milyen ott egy hetes, vagy hosszabb nyaralás. Ellenben olyan csodálatos napokat töltöttem Piranban és a környékén, hogy úgy gondoltam feltétlenül meg kell osszam másokkal is.
Ideális megállóhely lehet azoknak, akik mennek tovább Olaszország felé, de akik Szlovéniában kirándulnak azoknak se lesz hosszú leugrani a tengerhez. Feltétlenül ajánlom még télen is!
Mi egyszer síelésből ugrottunk le ide. Míg a hegyekbe nagy hó és köd volt, addig itt tiszta mediterrán hangulat és kellemes 12 fok volt.
Fura is volt Piran kicsit kihaltan. Mikor felvittük a társaság tagjait a várfalhoz és mögötte észrevették a focipályát nagyot ámultak. Újra felmerült a kérdés, hogy aki onnan kirúgja a labdát az kiszedi-e a tengerből, ahova minden bizonnyal simán elgurul.
Portoroz nagyobb hoteleivel, kaszinóival nem annyira a mi világunk, de az is szép hely.

Jozef 2010-07-25 15:28

Szerintem a Szlovén tengerpart túl rövid, még a Szlovének is Horvátországba járnak nyaralni. Fürödni 1 hétre tehát biztos nem oda mennék, hanem a szomszédba.

Strandok persze vannak, kövesek, mint mindenhol arrafelé. Kevéssé gyerekbarát talán, mint Horvátország. Előnye azért, hogy közel van.

Tutanhamon 2010-08-17 13:12

arra figyeljetek, hogy a szlovén tengerparton a kempingekben nehezen találni szabad helyet, főleg a főszezon alatt.
a strandok kövesek és ahogy én tapasztaltam ingyenesek, de autóval közlekedőknek fizetni kell a behajtásért, parkolásért (1.20 eur/óra)
portorozban egyébként egyszer utaztunk valami ingyenes szállítással, ami bevitt minket a központba. persze a városon belülre nem engedtek minket és a parkolás itt is pénzbe került
az árak vegyesek, szerintem drágább, mint horvátország. 8 eur körül lehet azért már enni egy pizzát.

strandolás:
Koper nekünk nem tetszett strandoláshoz, Piran már inkább, de Strunjan és Izola volt a legjobb.

Tutanhamon 2010-08-17 13:14

fényképet nem tud valaki feltölteni Piranról?
a mi képeink elvesztek sajnos.

harzol 2010-08-17 20:58

Csatolások: 3
Fényképekkel én is tudok szolgálni.

Koper madártávlatból, az országútról fényképezve:
Csatolás 77

Piran felülnézetből:
Csatolás 78

Szlovén tengerpart:
Csatolás 79

Sajnos nem voltunk ott csak egy fél délutánt, így sokat nem tudok hozzátenni, mindenesetre én is szívesen visszamennék!

Bomi 2010-09-03 09:25

Jó látni ezeket a fényképeket. Mi májusban voltunk Piranban, de csak pár órát. Sajnos nem volt ilyen szép időnk, mint nektek, így inkább beültünk egy tengerparti étterembe.

Felülnézetből hogyan fényképezted le a városkát? Van valami kilátó ott?

harzol 2010-09-14 12:44

A várból, ami a már említett focipálya mellett van. Valójában tehát nem igazi felülnézet, de ez a képen is látszik.
Ha Piranban jártok, akkor feltétlenül keressétek fel ezt a helyet. Nekem az egész Szlovén tengerpartból az a kilátás tetszett legjobban.

Digi 2014-04-02 17:36

Kedves Fórumozók!

Július közepén Zalaegerszegen fogunk nyaralni.
Szeretnénk 1 napra átmenni Szlovéniába, de nincs autónk.
Tudja valaki, hogy tömegközlekedéssel, hogy lehet oda jutni, és hova menjünk?

Köszönettel
Digi


A pontos idő 08:07 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.