Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Utazás a gyakorlatban > Telekocsi


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2014-02-28, 00:33   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-01-22
Összes hozzászólás: 22
Hírnév szint: 0
Kvacs a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Telekocsi tapasztalatok

Sziasztok!

Rég írtam ide, de most újra itt vagyok, méghozzá azért, mert Telekocsi témában nem találtam egy rendes fórumot. Hát csinálok egyet.

Aki nem ismerné a telekocsi lényegét, annak pár mondatban a lényeg:
Egy internetes felületen az autósok megadhatják milyen útvonalon közlekednek, mennyi hely van náluk és mennyiért vinnének el utasokat.
Ha jelentkezik utas, akkor ő beszáll a benzinköltségbe egy jellemzően vonatjegynél is alacsonyabb összeggel és kényelmesen, gyorsan eljut a céljához.
Mindenki jól jár és még a környezetet is kíméltük.
Az erre specializálódott weboldalakon jól ki van találva, hogy a felek egymásra találjanak és a felek elkerülhessék az esetleges kellemetlen autósokat/utasokat.
Ez egyébként nem szokott probléma lenni. Jellemzően aki kipróbálja a telekocsizást az onnantól kezdve lelkes használóvá válik.

Személyes tapasztalatom sofőrként és az utasaim elbeszélése alapján nagyon pozitív. Évente 40-50 ezer km-t autózom és 4 hónapja regisztráltam be az egyik oldalra. Eddig majdnem 50 utasom volt és közel 80 ezer Ft benzinpénzt szedtem. Eddig egy külön dobozban gyűjtöttem, de el kell gondolkozzak mit csináljak vele. Mindazonáltal nem ezért pozitív az élmény, hanem az útitársak miatt. Jókat beszélgetünk, megosztjuk tapasztalatainkat a telekocsizásról és hasonlók. Ahogy tapasztalom sokan tömegközlekedés helyett amikor csak lehet telekocsiznak és alapvetően elégedettek. Anyagilag és időben, kényelemben is jól járnak.

No akkor jöjjön az oldal amit én használok és nagyon meg vagyok elégedve vele:
Oszkár - Magyar telekocsi rendszer

További oldalak, kisebb felhasználószámmal és részemről tapasztalat nélkül:
http://www.zivi.hu/
http://www.autosztunk.hu/
http://www.telekocsi.eu/

Várom mások tapasztalatait, élményeket, észrevételeket.

Üdvözlettel,
Kvacs - "sofőr"
Kvacs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-11, 10:42   #2 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nem sokkal azt követően, hogy írtál regisztráltam én is az Oszkár telekocsi oldalon.

Eddig egy utas sem jelentkezett, igaz jellemzően 40-50km-es utakat töltöttem fel, nem nagyvárosok között.
Biztos lenne igény ilyen utakra is, de félek ehhez még kicsi a felhasználói bázis.

Autósnak, utasnak is az a jó, ha minél többen megismerik ezt a lehetőséget. Én drukkolok.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2014-05-25, 10:17   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-08-04
Összes hozzászólás: 24
Hírnév szint: 0
etrex a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A két oldalnak nagyjából 100-100 ezer regisztrált felhasználója van. Sokat cikkeznek róluk és többször elhangzik.

Arról nincs valami adat, hogy autós és utas milyen arányban van közöttük?

Úgy érzem autósokból van több. Nem is kevéssel. Gyengébb viszonylatokban alig-alig akad utas, népszerű célpontok között pedig ár/sofőr alapján válogathatnak az utasok.

Jelentkezzen, ha valaki utasként használja az Oszkárt, vagy a régi Zivit, azaz Autohoppot! Esetleg olyan autóstól is szívesen olvasnék ezekről, akinek rendszeresen vannak utasai.
Kvacs! Neked például hogyan jött össze ennyi utas? Valaki más esetleg?
etrex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-05-25, 10:24   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-08-04
Összes hozzászólás: 24
Hírnév szint: 0
etrex a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Másik kérdés, ami eszembe jutott. Igazából én ezért sem próbáltam még a telekocsizást.

Céges autóm van. A cég részéről nincs semmilyen korlátozás, ráadásul 100%-ban a cég fizeti az autó fenntartását és az üzemanyagot. Mondhatni ideális autós helyzet.

Ha én ezek után felvennék egy utast és pénzt fogadnék el tőle az törvényileg milyen megítélés alá esne? Én ugye nehezen beszélhetek költségmegosztásról.
etrex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-19, 13:38   #5 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én azóta szállítottam néhány utast. Egész pontosan hármat az Autohop-on és egyet az Oszkáron. A tapasztalataim pozitívak, mindig rendben volt minden.

Ezen felül még volt néhány eset, mikor foglaltak, majd visszamondták, vagy csak érdeklődtek, de ez soha nem okozott problémát, mert amúgy is mentem volna. Aki visszamondta az is legalább 1 nappal előre.

Nem sok az a kb. 4000 forint, amit ezáltal spóroltam, de tekintve az általában bejárt útvonalaimat ez nem nagy csoda. Aki nagyobb városok (főleg ha az egyik vége Budapest) ingázik annak mindenképpen nagyon megéri.

Az Oszkár fizetős lett, így szerintem most már az Autohop a jövő.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-05-09, 10:44   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-08-05
Összes hozzászólás: 13
Hírnév szint: 0
Carel a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én nagy telekocsis vagyok. Működik a dolog, szeretem nagyon.

Szerencsére van miből választani. Korábban csak az Oszkár volt és jó is volt. Azóta elüzletiesedett és részben fizetős lett.
Ellenben az Autohop beolvadt a nagy nemzetközi BlaBlaCar oldalba - https://www.blablacar.hu/

Ez utóbbi nagyon tetszik, de még nincs elég felhasználója, így mindkét oldalon hirdetek.

Nagyon jókat beszélgetek az utasokkal. Persze van aki inkább csöndben utazik, de ez ritka. A telekocsizásról mindig váltunk pár mondatot. Azt mesélik, hogy utasként néha főnyeremény, néha csak kicsit olcsóbb, mint a vonat. Sokan csak akkor néznek menetrendeket, ha nem találnak telekocsit.
Van egy útvonalam, ami tömegközlekedéssel majdnem 5 óra lenne. Autóval 2 órán belül megvan és én fele annyit kérek, mint a Volán. Azon az úton mindig van utasom és mindig nagyon boldogok, hogy megyek. Van akivel már szinte barátok vagyunk. Neki szólni szoktam előre, ha megyek. Nehogy ne férjen épp be, ha jönne.

Elég sokat megyek. Sofőrként nagyon unalmas ugyanazokat az útvonalakat sok századszor megjárni. Én jobban élvezem ha van utasom, mert érdekesebbé teszi az utat. Ha nincs kedvük beszélgetni, akkor meg olyan, mint ha egyedül mennék.
Az anyagi oldala kevésbé motivált a telekocsizásnak. Úgy voltam vele, hogy ez csak plusz dolog. Ha összejön valami kis pénz az jó, de van, hogy nem is kértem. Nem vezetem, hogy hány utasom volt, mennyit fizettek, de a statisztikák megvannak az oldalakon.
Egy gyors kalkuláció szerint valahol 500-600 ezer Ft körül spórolhattam. Ennyi lehet az utasaim hozzájárulása az évek alatt. Így utólag azt mondom hűha!
Carel nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-05-14, 13:53   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-05-14
Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
Max22 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A hivatásos és fekete fuvarozók komoly veszélyt jelentenek a műfajra. Oszkáron már legtöbbször ilyenek ajánlatait találom, normál autóst vadászni kell. Ezért kezdtem másfelé kacsintgatni, így találtam ezt a fórumot is.

Kipróbáltam az új oldalt, a Blablacárt és sok mindenben furcsa, de nem rossz. Meglepődtem, hogy milyen sok a nemzetközi út. Nekem szinte mindig van megfelelő. Hivatásos sofőrbe eddig (4 alkalom) nem futottam bele. Ez pozitív.
Cserébe figyelnem kell, hogy milyen nemzetiségű a sofőr. Egyik utam egy ukrán hölggyel volt, akivel nem tudtunk kommunikálni közös nyelv hiányában. A lényeget épp megértettük egymással, de ő az utasaival ukránul vagy oroszul beszélt. Ha ezt tudom viszek valami olvasnivalót magammal.

Belföldön nem találtam megfelelő utat a Blablán, így végül legutóbb is Oszkárral mentem.

A normál mezei autós egyformán kedves és jófej az oldalaktól függetlenül.
Max22 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-06-03, 17:57   #8 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ha jól gondolom, akkor Romániában ezzel a telekocsizás sem megengedett mostantól:
http://444.hu/2015/06/03/betiltottak...rt-romaniaban/

Ez elég unortodox megközelítés, hisz hányszor van mindenféle rendszerek nélkül is olyan, hogy több ismerős együtt utazik, majd a végén szétdobják a költségeket.

Gondolom a cél az illegális fuvarozók kiszűrése volt, de kissé túllőttek a célon. Remélem itthon semmi ilyesmi nem forog a törvényhozók fejében.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-06-04, 22:00   #9 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Külföldi utak esetén vigyázzatok nagyon, ha magyarul nem beszélő utast visztek!
http://444.hu/2015/06/04/krisztian/

Szerintem simán el kell kérni az útlevelet és ha nem mutatja, akkor gyorsan búcsút inteni neki.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-06-04, 22:31   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-05-14
Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
Max22 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Igen, ez komoly probléma. Évek óta próbálkoznak az embercsempészek telekocsiba beprotezsálni a csempészett utasokat.

Az Oszkáron elég nagy gondot is okoz, a BlaBlán nem tudom.
Ellenben rajta vannak az ügyön a telekocsi oldalak és Oszkáron szép kis blogposzt is van róla:
http://blog.oszkar.com/embercsempesz...-telekocsival/

Ezt el kell olvasni és aki ezek után mégis valahogy embercsempészeket vesz fel a kocsijába az egy idióta. Nyilván lehet az ember naiv, de azért lássuk be. Elég nyilvánvaló jelei vannak ha menekült a leendő utas.
Kb. ha nem tud magyarul, akkor útlevél-ellenőrzés. Akkor is ha fehér bőrű.
Max22 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-07-06, 22:25   #11 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Beszáll a Google is a telekocsi piacra, a méltán népszerű Waze közösségi navigáció csapatán keresztül!

A RideWith egyelőre csak Izraelben és csak Androidon érhető el:
http://bitport.hu/automegosztassal-kiserletezik-a-waze

Érdekes megközelítések lesznek benne, de az irány nagyon tetszik és a Google háttér sok jót ígér!
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-10-09, 15:49   #12 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-10-09
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
RetiGabor a hírnévhez vezető út elején jár.
Post

Sziasztok!

Én is oszkározok egy ideje és szerintem is szuper a kezdeményezés.
Igaz, hogy fizetős lett, de szerintem nem kérnek olyan horror árat és az ügyfélszolgálat is jó cserébe.
Egyszer a Blablánál volt egy kérdés, amire azóta sem válaszoltak. Én azóta nem is próbálkozom velük.
Akkor már inkább fizetek (ami nem is az én pénzemből megy el amúgy), de legalább normálisak velem.
RetiGabor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-11-11, 19:29   #13 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Friss cikk, mely foglalkozik a 2 naggyal és még azon túl is bizonyos kérdésekkel:
http://hvg.hu/elet/20161111_telekocs...finanszirozas_
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
BlaBlaCar, Oszkár, Sharing Economy, Telekocsi, útitárs keresés, Zivi



Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva


Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
szerbiai tapasztalatok peterka Szerbia 2 2013-01-26 16:22
Székelyföldi tapasztalatok peterka Románia 0 2011-01-21 14:20


A pontos idő 14:03 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.