Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Utazás a gyakorlatban > Utazási irodák


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2010-08-26, 20:02   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-08-26
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
gica a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Kárpáteurópa Utazási Iroda

Vigyázzatok a Kárpáteurópa utazási irodával,mert nagyon csúnyán átver, akit tud.
Most jöttünk haza Romániából.Senkinek nem ajánlom,hogy velük utazzon!
gica nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-26, 22:20   #2 (permalink)
Új tag
 
Utazás Trend logója
 
Csatlakozott: 10-08-20
Hely: Trendisztán
Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
Utazás Trend a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
gica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Vigyázzatok a Kárpáteurópa utazási irodával,mert nagyon csúnyán átver, akit tud.
Most jöttünk haza Romániából.Senkinek nem ajánlom,hogy velük utazzon!
Kedves Gica,

Mi volt a baj? Mivel vert át a Kárpáteurópa utazási iroda?

Utazás Trend
Utazás Trend nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-09-29, 12:18   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-20
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Mari a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én nagyon meg voltam elégedve a Kárpáteurópa Dél Erdélyi kőrútjával!
Júliusban voltam velük, szerintem minden csodálatos volt!
Mari nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-02, 11:36   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-02
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
dolly a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
gica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Vigyázzatok a Kárpáteurópa utazási irodával,mert nagyon csúnyán átver, akit tud.
Most jöttünk haza Romániából.Senkinek nem ajánlom,hogy velük utazzon!
Kedves gica! Kérlek, írd le, mi volt a probléma? Én 1 hónap múlva készülök Velük utazni! Vagy ne tegyem?
Köszi: dolly
dolly nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-02, 16:47   #5 (permalink)
Adminisztrátor
 
Csatlakozott: 09-10-01
Összes hozzászólás: 107
Hírnév szint: 10
harzol a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Gica írt, de e-mailben.
Idézem:

Idézet:
Az utazás egy olyan Mercedes kisbusszal történt,ahova több embert zsúfoltak be mint ahány személy elfért volna (előtte átalakították), a szállás a magánházaknál ablaktalan átjáró helyiség, 5-6 emberre 1 fürdőszoba(benne a WC) is.Az idegenvezető erőszakos,rugalmatlan ember volt.A cél:minél több pénzt kiszedni a zsebedből! Ha megszólalsz magyarul Dél-Erdélyben,akkor nem szolgálnak ki az étteremben(letagadják,hogy van ennivaló).Amikor reklamáltam, még az utazási irodának állt feljebb.Keress inkább más irodát!
üdv.Gica
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-21, 23:45   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-21
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Kárpát a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Gica,

Kíváncsiak vagyunk ez mikor, melyik úton történt. Szeretnénk tanulni belőle, ha hibáztunk kijavítani.

Természetesen irodánk követhet el hibákat,de az leírtak kicsit hihetetlennek tűnnek:
- utazás elött átalakított busz, hogyan lehet egy busz átalakítani házilag
- erőszakos idegenvezető (évek óta azonos, kipróbált idegenvezetőkkel dolgozunk)
- magánszállások (különböző típusú házak vannak, de mind leellenőrzött)

Várjuk az információkat

Kárpateurópa Utazási Iroda
Kárpát nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-24, 13:28   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-08-26
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
gica a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

2010 augusztusban volt az út.Nem azt mondtam,hogy házilag az út előtt alakították át a buszt,hanem ilyet bérelt az utazási iroda valamelyik busztársaságtól. A lényeg az volt,hogy az utolsó pillanatban jelentkező 4 utast valahogy elhelyezzék még.(nagyobb a haszon)
Az idegenvezető neve valamilyen Jenő volt,akinek esztergályos az eredeti szakmája.Én is csináltam idegenvezetést (pedagógus vagyok) osztálykirándulásokon. Az egyik legfontosabb a jó szervezés , rugalmasság és időben tudatni mindent az érintettekkel.
gica nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-02, 19:35   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-21
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Kárpát a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Természetesen egy utazásnál nagyon nehéz minden utas igényeinek megfelelni.
Kovács Jenő 10 év vezet csoportokat, évente 20 - 25 utat visz, nem szokott probléma lenni az utjain (helyismeret, tárgyi tudás, szevezőkézség, rugalmasság), sokan több különböző úton voltak vele, direkt keresték az általa vezett csoportokat.

"elötte átalakították"
A buszok meghatározott ülésszámra vannak vizsgáztatva, annyi utast vihetnek, ahány főre az engedély szól. Természetesen mindenki arra törekszik, hogy minden helyet eladjon (buszon, vonaton, szinházban, moziban) ebben mi az elitélenő. Egy utazási iroda gazdasági vállkozás, nem jóléti szolgálat. A cél - az utasok maximális kiszolgálása mellett- a nyereség elérése. Ebben mi a bűn és mi az átverés?
Kárpát nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-03, 12:29   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-09-03
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Beus a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Gica!

Mi a barátainkkal voltunk tavaly májusban az utazási iroda szervezésében Erdélyben, Jenő idegenvezetése alatt. Minden nagyon szép és jó volt. Olyan ellátásban volt részünk, melyet a mai napig emlegetünk, természetesen jó értelemben. A szállás Farkaslakán volt Sándor bácsinál de jobbat nem is kívánhattunk volna. Jenő olyan helyekre is elvitt bennünket, ahova más kirándulási csoportok el sem jutnak, vagy nagy sebességgel átrobognak. Maximális tudása, mellyel elkápráztatott bennünket példaértékű. Segesváron pld. a várban egy étteremben ebédeltünk barátainkkal, a pincér enyhén szólva is csak törte a magyart, de amikor kihozta az ételt, nem felejtette el, hogy kik is vagyunk és piros-fehér-zöld volt a díszítés. Szerintem ez azért nem az Ön által leírtakat erősíti. Mi már alig várjuk, hogy jövőre ismét mehessünk, és ragaszkodni fogunk az utazási irodához is és Jenőhöz is. Mindenkinek csak ajánlani tudom.
Beus nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-23, 19:08   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-09-22
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
vera a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én mindenkinek csak ajánlani tudom a Kárpáteurópa Utazási Irodát! Most jöttünk haza a horvátországi körútról felejthetetlen élményekkel, új ismeretekkel. A szervezés és az idegenvezető is kiváló volt. Az út ára pedig hihetetlenül olcsó!
Köszönjük.
vera nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-16, 11:43   #11 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-08-16
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Ltoth45 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Kárpáteurópa Utazási Iroda

Én is csatlakozom Beus hozzászólásához, mi is voltunk tavaly a horváth úton, előző évben Erdélyben is, jól szervezett út volt mindkettő, a szállás és Jenő idegenvezetése is példás volt.
Ltoth45 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-03, 08:39   #12 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-09-02
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
holimari a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Kedves Gica,Beus valamint akit még illet

Magamról: A fél világot bejártam már, utazási irodákkal, saját szervezésben barátokkal, partner utazási irodákkal,stb.A világot megismerni általában évente két-háromszor kelek útra. Sokféle út van, alaposan felkészülök előtte minden esetben.
Utazási irodákról általánosan: Ahány annyiféle; mielőtt befizetnénk egy-egy útra ellenőrizzük le az irodát, (no nem a fórumon összehordott panaszok és dicséretek alapján) megfelelő biztosítással rendelkezik,stb.

Kárpáteurópáról:Tavaly utaztam velük először, Erdélyi barangolások programjukon vettem részt, olyannyira tetszett, hogy mégegyszer végigjártam most is ugyanazt az útvonalat. A szállások, ellátások, programok megfelelőek voltak, az igért színvolanon teljesítettek. Én abban a szerencsében részesültem, hogy az idegenvezetőnk (Pivárcsi Benedek) volt mindkét utamon. Maximális felkészültsége még engem is meglepett (fiatal kora ellenére) nem tudtak olyasmit kérdezni tőle az utastársak, amire ne tudta volna a megfelelő választ, megoldást. Kárpáteurópának külön gratulálok a tehetséges idegenvezető-gárdáért, mert Veled ellentétben Gizus én a Ti idegenvezetőtökről ("Valamilyen" Jenő? ) is informálódtam.Csak pozitív információkat kaptam.

Utitársakról általában: Hát, mit ne mondjak....Sokan azt gondolják, hogy Parlament bal szárnya lesz mindenhol a meghirdetett egyszerű falusi szállások helyén, a közös fürdőszoba használat pedig azt feltételezi, hogy a Burj El Arab márványszobás fürdőszobája jár minden egyes utasnak.

Beus! Te Tudtad, hová mész, miért mész. Azt kaptad amira befizettél.Ezért a véleményedet igencsak osztom.
Gizus! Te viszont a (már megbocsáss nem Téged akarlak megbántani) kóválygó turisták táborához tartozol, akik bizony, bizony a nagyobb tábort alkották az idei utam során is. Hogyan fogsz emlékezni, mit láttál, hallottál az út során, ha még annyi fáradságot sem vettél, hogy az idegenvezetőd nevét megjegyezd?

U.i. Elnézést a túl hosszú véleményért, valamint a kis kitérőkért, itt ugyanis a Kárpáteurópa Ut.Ir.-ról kellene ugye véleményt cserélni.

Korrekt, idegenvezetője kifogástalan, felkészült. Szállások megfelelőek, a busz a tavalyihoz képest kicsit valóban fadadosra sikeredett, a buszvezető segítőkész, vezetési stílusa, gyakorlata nem kifogásolható. Jövőre a Moldvai csángókat szeretném meglátogatni természetesen a Kárpáteurópával. Ott pedig lehet, hogy pottyantós budiban is részem lesz. De már alig várom.

Maradok mindenki más véleményét is tiszteletben tartva hű fórumozótok.
holimari nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-15, 22:19   #13 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-08-16
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Ltoth45 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sajnos módosítanom kell a véleményemet...sumákolnak ugyanis az utaslistával, ott azonnal le kellett volna fényképeznem.
Május 25-én már befizettem és a buszban beírtak kettőnket a második sorba.
Indulás előtt 4 nappal azonban már a 10- soba kerültünk át, pedig pont emiatt
fizettem be időben, mert felkeségem nem bírja hátul az utazást.
Na majd talán Jenőben bízhatunk és korrigálja ezt a hibát - Őt nem ilyennek ismertem meg, ugyanis már utaztunk vele.
Ltoth45 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-26, 09:23   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-09-26
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Molnari54 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mi most voltunk (09.17-09.23) Erdélyben az iroda szervezésében.Leírhatatlan élményben volt részünk. Az idegenvezető (Jenő) felkészültsége,hozzáállása tökéletes volt, annak ellenére, hogy bizony mi utasok ( 56 fő) elégé megnehezítettük időnként a dolgát. Türelmes megbízható ember.
A buszt amivel mentünk, egy igen gyakorlott és felkészült buszsofőr ( Zsolt) vezette,aki nem csak a vezetés tudományát bizonyította,hanem az idegenvezetésben is jártas.Tökéletes párost alkottak ők ketten.
Az irodáról csak annyit,hogy felejthetetlen utazást bíztosítottak számunkra.
Köszönjük.
Molnari54 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-26, 09:30   #15 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-01-22
Összes hozzászólás: 22
Hírnév szint: 0
Kvacs a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

No én csak annyit tudok, hogy ezeket a véleményeket nem valódi utasok írják, hanem az utazási iroda munkatársai.
Ennek megfelelően mindenki döntse el maga, hogy mennyire tartja hitelesnek az utazási irodát.
Kvacs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-26, 15:13   #16 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-09-26
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Molnari54 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Kvacs!
Mindenki magából indul ki. Mi valóban utasok voltunk. Honnan veszi a bátorságot, hogy megkérdőjelezze a véleményem valódiságát?
Molnari54 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-26, 23:39   #17 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-01-22
Összes hozzászólás: 22
Hírnév szint: 0
Kvacs a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Molnari54 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mi valóban utasok voltunk.
Szavam önmagában nem sokat ér, de így, hogy voltál kedves lebuktatni magatokat a többes szám használatával már bizonyítást is nyert!

Örömteli, hogy pont egymást ismerő utasok tömege mond önként véleményt egy mások által lehúzott utazási irodáról. A baj csak az, hogy nagyon átlátszó az önreklám. Felerősíti a negatív véleményeket. Gratulálok!
Kvacs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-27, 10:49   #18 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-09-26
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Molnari54 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Kvacs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szavam önmagában nem sokat ér, de így, hogy voltál kedves lebuktatni magatokat a többes szám használatával már bizonyítást is nyert!

Örömteli, hogy pont egymást ismerő utasok tömege mond önként véleményt egy mások által lehúzott utazási irodáról. A baj csak az, hogy nagyon átlátszó az önreklám. Felerősíti a negatív véleményeket. Gratulálok!
Kedves Kvacs!
Igazad van, a szavad valóban nem sokat ér.
Na de mi van a magyar nyelv ismeretével ?
Szeinted, ha a párommal voltam, akkor hogyan kellett volna fogalmaznom?
A kettő az egy? vagy több????????
Gondolom erre is tudsz valami okosat írni.
Írhatsz bármit, az élményt nem tudod elvenni.
Molnari54 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-27, 12:26   #19 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-01-22
Összes hozzászólás: 22
Hírnév szint: 0
Kvacs a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nyilván az elégedett utas legfőbb célja, hogy minden fórumon dicsérje az utazási irodát, majd nyomon kövesse a fórum további életét és szükség esetén meg is védje.

Én is csak pazarlom az időmet, de engem legalább hajt az igazság. Az átlátszó, hazug emberek lebuktatása.
Kvacs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-08-16, 10:06   #20 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-08-16
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Tamás74 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
gica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Vigyázzatok a Kárpáteurópa utazási irodával,mert nagyon csúnyán átver, akit tud.
Most jöttünk haza Romániából.Senkinek nem ajánlom,hogy velük utazzon!
Sziasztok! Én Baltikumi körutazáson voltam az irodával. Nagyon rossz tapasztalatokkal jöttem haza. Első éjszaka 6-an nem ugyanabban a szállodában kaptunk szállást mint a többiek. A vacsora nem volt normálisnak nevezhető. Utolsó előtti éjszaka poloska és csótány volt a meglehetősen "retro" berendezésű szállodai szobában. Az idegenvezetőnk eltévedt a városban. 60 ember volt az autóbuszra zsúfolva, egy egy pihenőszünet nagyon hosszúra nyúlt és jóformán minden programra úgy rohantunk, majd este 9-10-re értünk a nem épp luxus kategóriájú szállodákba. A reggelinél nem tudtunk leülni mert nem volt annyi hely.

Soroljam még?
Tamás74 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2019-06-14, 08:55   #21 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 19-06-09
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Margit a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Vigyázzatok a Kárpáteurópa utazási irodával,mert nagyon csúnyán átver, akit tud.
Most jöttünk haza Romániából.Senkinek nem ajánlom,hogy velük utazzon!
Ez egy 2010-es beírás, de sajnos 9 év után is érvényes.
A Csíksomlyói pünkösdi búcsúra busszal történt utazással kapcsolatosan van mit reklamálni.
Először is az idegenvezető, Németh Endre által nyújtott szolgáltatás minősíthetetlen volt. Beszálltunk a buszba, egy jó reggelt köszönés még megvolt, majd szinte végig síri csent. Elmondta, hogy ő végigjárta Erdély minden szegletét, ha kérdésünk van, kérdezzünk. Szinte végig aludta az utat. Sajnálom, hogy nem fotóztam le, mennyit aludt ez az ember az úton.
Kolozsvár főterének és a Mátyás szobor ismertetése kimerült abban, hogy az idegenvezető a főtéren vásárolt egy korsó sört magának és megállapította „jó sört adnak”.A Bánffy kastély udvarán álltunk, mert esett az eső. Itt már nem bírtam ki, kérdeztem. Hisz azt mondta, kérdezzünk, ha érdekel bennünket valami.
Erről a kastélyról mit lehet tudni?
Válasz: Ez a Bánffy palota. Barokk stílus.
Ennyi.
Hazafelé úton hátraült egy üres helyre, a második sofőr ült elöl és ő terelgetett bennünket, hogy egy egy megállás esetén mikor indul tovább a busz.
Nagyon sokat tudnék írni, elsősorban a minősíthetetlen idegenvezető miatt, egyes vendégek minősíthetetlen szállása miatt, a meghirdetett, de elmaradt táncház miatt.
Margit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2019-06-14, 09:09   #22 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 19-06-09
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Margit a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A Kárpáteurópa Utazási Irodával felvettem a kapcsolatot, az utasok panaszait egy személyben képviselve, de azt a választ kaptam, hogy a panaszok kezelésnek ez a módja - adatvédelmi jogszabályok alapján - nem lehetséges.
Az Iroda az adott utassal kötött szerződést, tehát én ilyen formában nem járhatok el az utasok nevében.
Ez csak hivatalos meghatalmazással lehetséges vagy az érintett utazóknak közvetlenül kell eljuttatni panaszaikat az irodához.
Margit nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Kárpáteurópa, Utazási iroda



Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva


Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Utazási iroda vagy magánszervezés? traveller Útra kelünk 7 2015-05-24 12:07
Kubainfo.net - Utazási iroda Kubában www.kubainfo.net Utazási irodák 0 2009-10-04 11:33


A pontos idő 10:22 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.