Téma: Magas-Tátra
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-12-23, 23:04   #25 (permalink)
RchWagner
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
cobranco eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
a Nagy-Morgás valamilyen medvés hely...?
Nem medvés, legalább is nem tudok róla!
Velká Svist'ovka: magyarul nem is Nagy-Morgás a neve, de hát igyekszem a magyar neveket alkalmazni, ha sikerül. 2001-ben a Rysy alatti menedékház környékén támadott meg több embert is egy kölyök mackó, és bár nem okozott komoly sérüléseket (mindössze 60 kilós volt), de a feltűnése olyan magasságban (és ott), több, mint meglepő!
Egy másik fórumon olvastam, hogy a Nagy Hincó-tónál is láttak medvét (1946 m), amit először nem igazán hittem, de a Rysy-s sztorit elolvasván, már mindent el tudok képzelni. Éreztem már oltári erős ragadozó szagot a Hincóra felmenet, még a törpefenyő övezetben, úgy 1700 m körül. Róka, vagy ne adj isten, medve lehetett. Sok variáció nincs. Olyan erős, szúrós bűz volt, mint az állatkertben a ragadozóknál.Őkelme (bármi is volt) nyilván biztonságban érezte magát a törpefenyős dzsumbujban, így ott dekkolt fényes nappal, közel a turistákhoz. A Téryhez menet a nyáron, a túraösvény kellős közepén, méretes medvetrágya volt. Nyilván a medvéknek is egyszerűbb a kiépített ösvényen korzózni.Délután 5-6 óra környékén már nincs tömeg arrafelé. Kb. 2-300 m-enként akadtunk össze egy-egy emberrel - júliusban...
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel