Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2011-07-15, 13:16   #3 (permalink)
Zsófi
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-25
Összes hozzászólás: 42
Hírnév szint: 0
Zsófi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Azért én úgy gondolom, hogy a legtöbb helyen az emberek alapvetően kedvesek, és nem bántják az idegeneket. Szicíliában a maffia sem engedi bántani a turistákat, Egyiptomban is védik a nyaralókat, mert pénz. Én azt sem hiszem, hogy egy közember bárkit is bánta, csak azért mert idegen. Az átlag ember éli az életét és nem foglalkozik szerintem a politikával. Amikor a szlovák magyar viszonyban voltak apróbb zökkenők, engem akkor sem ért ott semmi negatív tapasztalat. Szerintem mindenhol örülnek annak, aki pénz visz. Ennek ellenére én sem biztos, hogy olyan helyre megyek, ahol korlátozva érzem magam a közbiztonság miatt.
Másik része a dolognak, hogy ami európai szemmel félelmetes lehet, azt a helyiek csak jó szándékból teszik. Egy barátnőm járt úgy Egyiptomban, hogy egy arab kikapta a kezéből a 2 éves gyerekét és egy tevéhez ment vele. Ők meg a nagy tömeg miatt nem tudtak rohanni utána. Nagyon megijedtek, hogy elrabolják a babát, de csak egy fényképet akart az arab pasi. Utána ki sem mertek mozdulni a hotelból. De ilyen lehet az araboknál, törököknél, indiaiaknál a szerintünk erőszakos tukmálás, alkudozás, nagyhangúság, ami ijesztő lehet, de náluk a hétköznapi élet része. Aki ezeket nem tudja elfogadni, az sosem fog egy ilyen más kultúrájú országot biztonságosnak találni.
Zsófi nem elérhető   Válaszol idézettel