Téma: Erdély
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2011-07-24, 10:07   #4 (permalink)
Edit
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nagyon szép a videód. A tájakat elnézve, nekem is eszembe jutott pár régi erdélyi emlék. Ugyan én nem ezeken a helyeken jártam, de azt hiszem Erdély természeti értékei vitathatatlanok. Mi inkább régi magyar városok, falvak környékét néztük meg, de azért a Szent Anna tó belefért a mi programunkba is. Tusnádfürdőig mentünk vonattal, onnan turistaúton másztunk fel a hegyre, majd a túl oldalon a tóhoz. Mivel nagyon meleg volt, nagy lelkesedéssel indultunk strandolni, de nagyon hideg volt a víz. Ennek ellenére már csak azért is belementünk. Ami még nagyon megfogott, az a Szent Anna tótól nem messze lévő Mohos nevezetű mocsár. Mára állítólag nagyon kiépítették a kirándulóknak, de 2000 környékén még egy pallón kívül abszolút természetes volt. A tó és a mocsár is egy vulkán kráterében van, így egy egyedülálló klímája van a területnek egyedülálló növény és állatvilággal. Ez a mocsárban nagyon szembetűnő volt. Idegenvezetőnk nagyon jó fej volt, és megengedte nekünk, hogy a pallóról lelépve tényleg térdig, néha combig merüljünk a mocsárba. Az egész nagyon érdekes volt, mert elmondása alapján igazából egy tó fölött voltunk, amit több méteres vastagságban fedett moha. Ebben süllyedtünk el. Ezt nehezen hittük el neki, de mikor ugrálni kezdtünk a pallón, hullámozni kezdett a tó. Ezzel sikerült meggyőznie minket. Itt sikerült természetben (virágboltban persze már láttam ilyet) először látnom húsevő növényt is.
Bárkinek aki erre jár, nagyon bátran ajánlom, hogy egy napot szánjon rá erre a tájra.
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel