Téma: Egyiptom
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-01-27, 19:18   #2 (permalink)
Bobita
Új tag
 
Csatlakozott: 10-01-27
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
Bobita a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mikor először 2004-ben Egyiptomban jártunk, akkor teljesen belebolondultunk. Persze főleg én, mert mindig is lenyűgözött a történelem és a történelmi emlékek.
Ezekből pedig rengeteg van Egyiptomban. Kairó és Alexandria nekem kicsit zsúfolt volt, jobban éreztem magam a sivatagi napokon. Kicsit meleg volt, mert beleválasztottunk a nyárba. Ezt az ilyen típusú utaknál senkinek sem ajánlom, de kibírható volt és az emlékek megszépülnek.
Programon volt a Gizai Piramisok, a Szfinx és tényleg jól elkalauzoltak minket.

Második alkalommal sima tengerparti nyaralás Hurghadában, ami a páromnak volt a vágya. Nem kellett csalódnunk a 4 csillagos szállodában és a Vörös-tengerben sem. Nagyon szuper volt, de nekem kicsit mehetnékem volt. Nem vagyok az a strandon fekvő típus, de a meleg engem is a víz közelében tartott.
Persze azért errefelé is akadt látnivaló, de az első úthoz képest azért nekem maradt hiányérzetem.

Legutóbb tavaly jártunk ebben a csodás országban. Egy Nílusi hajóúton vettünk részt, feszített programmal.
Karnak és Luxor templomok, Királyok völgye és sziklába vájt fáraó sírok. Krokodil nézés sem maradatott ki. Sok-sok minden más, de nekem ezek a legfelejthetetlenebbek. Egyszóval nagyon-nagyon jó volt.

Legközelebb lehet megpróbálkozunk egy egyéni szervezéssel. Volt már valaki így Egyiptomban?
Bobita nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések