Téma: Kenya
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2012-11-07, 20:15   #38 (permalink)
szabafer
Új tag
 
Csatlakozott: 12-11-07
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
szabafer a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Kenyában október-novemberben

Sziasztok!

Családommal most érkeztünk vissza Kenyából.Két dolog miatt írok. Az első hogy én is rengeteg hasznos információ szereztem a fórumok böngészésével és hátha tudok segíteni néhány infóval másoknak,a másik hogy megígétem egy ottani magyarul beszélő idegenvezetőnek hogy írok pár sort az élményeimről. Igen Mathiasról van szó akivel mi is szerveztettük a szafarinkat és oly sok szó esett róla az előző hozzászólásokban. Én is csak jókat tudok írni róla és az általa szervezett szafariról,de ne szaladjunk előre.Egy csodálatos szállodában volt foglalásunk 8 éjszakára all inclusive ellátással. Ez a Southern Palms Beach Resort minde igényt kielégítő komplexuma,ugyanott amiről "keri" nevű forumozó is hasznos tanácsokkal szolgált,ezúton is köszönöm neki.A szállodában az ételek kifogástalanok,változatosak /nekem nagyon bejött az afrikai konyha/ a kert a medencékkel tiszták, gyönyörűek az emberek barátságosak,az italok,koktélok finomak.Valakinek esetleg a szobák egyszerű berendezése okozhat némi csalódást de nekünk teljesen megfelelt.Az Indiai-ócán lenyűgöző,délelőtt az apály miatt visszahúzódott vízben búvárkodtunk,délután a dagály miatti nagy hullámokon játszottunk.Késő délután medence,bárok,koktélok,animátorok által szervezett programok.egyszerűen nem lehet unatkozni.Néhány gyakorlati tanács amit én is kerestem a fórumon: mi sem magunkat sem a 4 és 13 éves gyerekeinket nem oltattuk be semmiféle védőoltással,még hasmenést sem kapott közülünk senki de természetesen mindenki saját maga dönti el ezt. Nagyon sok ajándékot melegben nem olvadós cukrot,nyalókát,tollat vittünk de ez is kevésnek bizonyult mert a szegénységgel szembesülve az ember szinte elszégyelli magát és késztetést érez hogy segítsen. Mi is minden olyan dolgot otthagytunk amit tudtunk ruhákat,pólókat napszemüveget stb.az embrek szemében az öröm mindent megér.Aki Mathiassal szeretne utazni,szafarizni annak tudom ajánlani hogy vigyen magyar címeres, feliratos,zászlós ajándékokat ,pólót sapkát,kulcstartót, stb eszméletlen nagy fazon és magyar fan. Elénk is az első találkozásunkra egy "magyarul beszélek" feliratú pólóba jött ki hogy felismerjük.A szafari napján pedig "nyugdíjas vagyok - viszlát meló,pihenés helló" pólóban jött,hát jót nevettünk.Az ár gyerekkedvezménnyel 700 euró volt plusz 60 a maszáj falu meglátogatása amit mindenkinek ajánlok. Az ellentmondások országa ez a gyönyörű kelet-afrikai ország és a nehéz körülmények között élő emberektől csak tanulni lehet mert ők mindezek ellenére vidáman mosolyogva csak ezt mondják : HAKUNA MATATA és POLE POLE. Én is ezzel búcsúzom.Szívesen válaszolok bárki kérdéseire.
szabafer nem elérhető   Válaszol idézettel