Téma: Egyiptom
Hozzászólás egyedi megtekintése
Régi 2010-08-03, 01:19   #13 (permalink)
Taksi
Új tag
 
Csatlakozott: 10-08-03
Összes hozzászólás: 15
Hírnév szint: 0
Taksi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Még az első időkben voltam Hurghadán, a Tropicana Palacio hotelben.
Érdemes tudni, hogy a szállodák többsége messze esik a várostól, így Taxival kell közlekedni. Nekünk néhány száz forintnál soha nem volt több az út, de a végére jöttünk bele igazán az alkudozásba. Ekkor már volt olyan is, hogy nem vitt el minket az első autó!

A város elég sűrű, tele van szuvenírárusokkal, ahol persze a sok silány holmin kívül nem sok mindent kapni. Hoztunk belőlük fillérekért. Alkudni erőből kell ezekre is, mint mindenre, de ebben partnerek az eladók is, akik nem hagynak elmenni és egyre mennek le az árakkal. Pár mecseten túl nincs más látnivaló Hurghadában, én legalábbis nem emlékszem semmi említésre méltó dologra.

A Vörös-tenger közel 30 fok meleg volt és nagyon sós. Lehet megcsaltak az érzéseim, de sósabb, mint máshol a tengerek. A tengerfenék, a korallzátony viszont hibátlan, leszámítva az emberi pusztítás apróbb nyomait. Erősen kapacitálják az arra hajlamosakat, hogy ne csak snoorkellingezzenek, hanem rendes búvár felszerelésben merüljenek. Ezt nem mertem kipróbálni, merthogy semmi ismeretem nem volt róla.

Kimozdulni elég hosszadalmas. Kairo pl. egy napból aligha járható meg, bár állítólag szerveznek buszos utakat. Piramis mindenek felett, azt még a Hurghadára búvárkodni érkezők se hagyják ki, ha nem voltak még Egyiptomban. Luxor és a Nílus már kicsit kevesebb utazással megúszható program, mint Kairo.
Taksi nem elérhető   Válaszol idézettel