Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európán kívül > Ázsia


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2010-11-22, 11:29   #1 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Thaiföld

A Távol-Kelet egyik kedvelt nyaralóhelye Thaiföld és mesés tengerpartjai.
Érdekes kultúra, különleges ételek, történelmi és földrajzi látnivalók szerte Thaiföld különböző pontjain, vagy a hatalmas és nyüzsgő Bangkok városában.

Vannak azonban nemzeti parkok is, mint például a Tarutao nemzeti park. A kép igen sokat elárul:
Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Tarutao nemzeti park.jpg
Megnézték: 37028
Méret:  81,6 KB
Azonosító:  514
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-17, 15:00   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-16
Összes hozzászólás: 26
Hírnév szint: 0
Vándor a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Azt se felejtsük el, hogy sokan csak a nők miatt mennek oda, akik aztán többnyire még lányok csak és fillérekért árulják magukat.
Sokszor emiatt nem is nagyon szeretik a nyugati turistát, mert aki beleillik a modellbe, azon rögtön a prostikat hajtó gazdag nyugatit látják.
Többekkel beszélgettem már Thaiföldről és eléggé megoszlottak a vélemények. A mindenki által ismert tömegeket vonzó helyekre (Bangkok, Pattaya...) az az általános kép, hogy drágább az ország többi részénél és ráadásul nagyon piszkos. Igazán szép és élvezhető helyeket mindegyikőjük véletlenül találta!

Sokan a kosz és a nem túl bizalomgerjesztő helyi hozzáállás miatt tartózkodnak minden helyi ételtől. Van aki erre is azt mondta, hogy nagyon olcsó és nagyon jó volt.
Hasmenése érdekes mód mindenkinek volt. A paranoiás semmit ki nem próbálónak és a mindent bevállalónak egyformán. Széntabletta alap felszerelés.

Oltások nem tudom kötelezőek-e, vagy csak nagyon ajánlottak, de azokat is beadatta magának mindenki még itthon, utazás előtt.

Amit ismerőseim megnéztek és mond is nekem valamit: Bangkok, azon belül a Királyi-palota és Khao San Road; Kwai folyó és annak a filmből ismert hídja; kigyófarm;

Ezek után én úgy látom, hogy főleg a kalandvágyó típusnak jön be Thaiföld. Azok akik szép rendezett és nyugodt pihenést akarnak nem annyira való.

Én természetesen szeretném kipróbálni!
Vándor nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-12-20, 18:14   #3 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-12-19
Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 0
prakheo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Bizony bizony nincs igazad! Én már húsz alkalommal voltam thaiföldön és hidd el,hogy a
világ legcsodálatosabb helye.Ha tehetném ott élnék! Annyi figyelmet kedvességet és őszinte mosolyt sehol nem kapsz!Különben Budapest sokkal koszosabb,lepusztúltabb és
elmaradottabb mint Bangkok! Ha egyszer eljutsz oda majd te is meglátod!
Prakheo
prakheo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-02, 01:32   #4 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-07
Összes hozzászólás: 51
Hírnév szint: 14
keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Biziny bizony mindkettőtöknek igaza van :-) Tapasztalataim szerint viszont a balinézek sokkal kedvesebbek és figyelmesebbek.
keri nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-25, 20:56   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-08-04
Összes hozzászólás: 24
Hírnév szint: 0
etrex a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Pattya szerintem is egy koszfészek. Nekem nem tetszett.

Sok szép hely van Thaiföldön. Ez szerintem nincs a listán sem.
etrex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-28, 02:27   #6 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-07
Összes hozzászólás: 51
Hírnév szint: 14
keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Üdv Mindenkinek !

A gépemen a háttérkép éppen a thai nyaralásunk képeiből készített kollázs . Sikerült egy jó összeállítást készítenem . Legalább is számomra jót ! Lehet , megmutatom Nektek is . Mondhatom fénykép mániás vagyok.Bár még a profi képek készítését gyakorolnom kell... Szóval a lényeg az , h a nyaralás minden pillanata előjön , és ez annyira nagyon jó érzés...
Leírnám , mi a párommal hogy éltük meg az őszi Phuketi látogatásunkat .
Októberben 10 napot töltöttünk Phuketen , azon belül is Patongon . Innen mentünk programokra : Phi-Phi Island , James Bond Island , Dél-sziget túra ( Buddha látogatás , különböző piacok , elefánt szafari , Orchidea farm , Bang-Rong kikötő , thai éjszakai élet )
Egy napos utazás után megérkeztünk a szállodánkba, ami Patongon volt . Mi szállodásak vagyunk , szeretjük a kényelmet , és onnan indulunk útnak . Felkerestük a Robiékat , akiket a világhálón találtam pár évvel ezelőtt . Mivel Thaiföld már vonzott régóta , így elmentettem az oldalt , bízva abban , h egyszer teljesül az álom Robiékkal még itthon felvettem a kapcsolatot . Gondoltam szükség lesz rájuk , mivel az angol tudásom még gyengécske , bár dolgozom a javításon .
Robiékban nem csalódtunk . Sőt ! Úgy gondolom , sok olyan dolgot tudtunk meg amit nélkülük nehéz , vagy nem is lehetett volna .
Phuket , az "Andamán-tenger gyöngye" , Bangkoktól 850km-re délre a maláj-fsz-en lenyúló thai terület mellett helyezkedik . 49km hosszú és 21km széles . Thaiföld legnagyobb szigete és legkisebb tartománya . A phuketi nemzetközi repülőtér kb 50 perces autóútra van a nyugati partoktól .
Hat Patong a sziget legfelkapottabb üdülőhelye . Karon és Kata strandok is népszerűek , mi az utóbbin voltunk többször , ugyanis a Robiék itt élnek . A víz szuper , lassan mélyülő , hőmérséklete hibátlan , kb 30° , homokos parttal . A mi szállodánk kb 10 km-re volt Robiéktól . Többnyire ők jöttek értünk , ami nekünk kb napi 600 ftunkba került . A taxi vagy tuk-tuk drágább , és időnként lehúzósnak éreztük a txisok részéről . Talán kicsit kihasználják a turistákat . A közlekedést így lehet megoldani , vagy a bátrabbak bérelhetnek robogót . Ami lehet veszélyes is a fordított közlekedés miatt . Bár Patongon vannak olyan utcák is amik európai kresz szerint működnek . Szóval érdekes

1 . Első kirándulásunk alkalmával a Bang Rong kikötőben voltunk , láttunk helyi halászokat , mangrove erdőket , Gibbon rehabilitációs központot , útban a Bang Pae vízeséshez gumifa erdőket is . A sziget 1/3 részét gumifa ültetvények borítják . Kis edényekben fogják fel a fatörzsön ejtett metszésből kicsorgó kaucsuktejet . Ezután a vágást lehántolják a fát bekötözik és másik metszési felületet keresnek , h a kéreg regenerálódhasson . Erről ennyit
Vízesésről annyit leírnék , h a fiatalok egyik extrém szórakozása közé tartozik , h felmásznak a vízesés tetejére , ezt fokozatosan érik el , mindig egy kicsit magasabbra , és ugrálnak le . A lényege az , h a zuhatag medre sziklás és ha tévesztenek végzetes is lehet . Szemtanúi voltunk egy ugrásnak , kb egy 12-13 éves lány ugrott , komolyan idegfeszítő és borzalmas érzés volt . Végzetes nem lett az ugrás , de a medencéje sérült .

2 . Thailand tényleg híres szexturizmusáról . Nekem ezt ott látni , hááááát érdekes volt , de tetszet :-) Voltunk "A" negyedben , és Patongon a Bangla Road-on , ami éjszakára kissé átalakul :-) Buli hátán buli , rengeteg szebbnél szebb , férfiből lett nő , meleg párok , meg ami létezik minden...És ez ott olyan természetes , minthogy itthon elmész a gyerekeddel a játszótérre . Ez itt tradíció !
Ladyboy - ok nem tévesztendők össze a magyar tranvesztitával , és a melegekkel sem . Ez nem kigúnyolandó ! Sok esetben már a szülők kiválasztják melyik gyerek legyen Ladyboy ,kiskoruktól hormonkészítményt kapnak , ami "átvarázsolja" őket .
Ha valaki párban érkezik a "mosoly-országába" , a lányoknak nincs félnivalójuk , a thai lányok nem vetnek szemet a férfi egyedre


3 . Oltást nem vettünk fel egyet sem , végig thai kajákon éltünk , hasmenésünk max , a thai konyhára jellemző "nagyon csípősség" miatt volt . De az itthon is okozhat némi kellemetlenséget :-) Mikor Tunéziában voltunk , hazajövetelünk után még 3 hétig volt hasmenésem . Valószínű mindenki másképp éli meg ezt is . A kaják ... !!! Háááát , ha valaki bevállalós és szereti az újdonságokat fantasztikus kulináris élményekkel gazdagodhat . Kaja neveket nem írok , mert azokat "képtelenség" - számomra - megjegyezni Azért egyet sikerült : KAO PAD ez egy sült rizs , ami készülhet csirkével , sertéshússal , no meg tengergyümölcsével , persze jó csípősen halolajjal , sok zöldséggel . Megtanultam a receptet , Andinak és Nam-nak köszönhetően .
A gyümölcsöket frissen készítik , olyan gyümölcsből amiből szeretnéd : ananász , mangó , kókusz , papaja , banán , narancsok , lime , görögdinnye , licsi , longkong ...

4 . Voltunk hajókirándulásokon a fent említett szigeteken : Phang Nga öböl több , mint 40 mészkő oszloppal , James Bond - sziget , ami ismerős lehet a '74-es Az aranypisztolyos c J.B. filmből .
A lakatlan Ko Phi Phi Ley 4km-re fekszik Ko Phi Phi Don-tól , majdnem teljesen függőleges ,meredek sziklatornyok veszik körül . Ezek a csodák biztosítottak hátteret A part c. filmhez . A fő helyszín a Maya - öböl . Képek majd az albumban lesznek .

5 . A Dél-sziget túra szintén tartalmas volt . Voltunk egy igazán érdekes piacon , ahol sok esetben a szám is tátva maradt . Gondolok itt olyanra , h a sertés , de nevezhetjük malacnak is , teljesen kifilézve , a belsőségek is , amibe a belek is beletartoznak . Mindez egy része kirakva egy standra , sátorállvány ponyva nélkül és a malacunk maradéka kifüggesztve . Persze a Nap süt ezer ágra 35°-ban . Továbbá csótány paszta vagy krém , mindegy minek nevezzük , érdekes szaggal , egyébként gusztusosan tálalva . Sült bogárkák meg társai , szinte citromsárga csirkék ( felpucolva ) , rengeteg kívánatos zöldség és gyümölcs . Állatira tetszett !
Hopp , éjszakai piacon is voltunk ami Phuket legérdekesebb piaca a Talad Tai Rot , szombat és ha jól emlékszem vasárnap éjszaka van . Itt meg aztán MINDENt találsz naggggyon pici pénzekért .
A túra része volt a halpiac és a gyöngyhalászok látogatása is , a Három Strand - kilátó ahonnan szemünk elé tárul Patong , Karon és Kata strandja , elefánt park ahol lehet elefánt - tracking-elni .
Megnéztük a hatalmas Buddha szobrot ami egy hegy tetején ül , messziről nézve nem tűnik ekkorának .Hihetetlen az érzés !

6 . Programjaink között szerepelt az Orchidea - farmon tett látogatás . Ezzzzt , imádtam ! Nem jutottam szóhoz , nem tudtam hova kapjam a tekintetem . Mivel nőből vagyok , a virágokért oda vagyok...

Természetesen volt "pihenőnap" is , amit a szállásunkon töltöttünk . A személyzet kedves , bár tapasztaltunk már ettől kedvesebbet is . Negatívum , hogy 11 óránál előbb semmilyen bár , kávézó nem nyitott ki . Ez azért volt rossz , mert egy nyugodtabb , távolabb eső pici öbölben volt a szálloda . Persze ez nem rontotta el a nyaralásunkat .

A mi 10 napunkba ennyi fért bele . Remélem nem hagytam ki semmi hasznosat , érdekeset és nem sikerültem unalmasra sem !!!
keri nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-28, 11:37   #7 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
keri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv Mindenkinek !


Ladyboy - ok nem tévesztendők össze a magyar tranvesztitával , és a melegekkel sem . Ez nem kigúnyolandó ! Sok esetben már a szülők kiválasztják melyik gyerek legyen Ladyboy ,kiskoruktól hormonkészítményt kapnak , ami "átvarázsolja" őket .
Ha valaki párban érkezik a "mosoly-országába" , a lányoknak nincs félnivalójuk , a thai lányok nem vetnek szemet a férfi egyedre
Mik a Ladyboyok? És mire jók? Nekem ezt nehéz megértenem.
Ha a lányok nem a fiúkat nézik, akkor én eléggé félnék. Vagy kiszúrják az egyedülállókat és rájuk kacsintgatnak?
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-28, 20:53   #8 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-07
Összes hozzászólás: 51
Hírnév szint: 14
keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szia Edit
Jogos a kérdés , aki még nem járt Thaiföldön valószínű nem sok fogalma van erről . Nekem sem volt .
A ladyboyok általában nőnek öltöznek, nőként viselkednek, és átesnek hormonkezelésen; sokuk mellplasztikán is ; egyesek keresztülmennek nemváltó műtéten is, hogy nemi szervüket átalakítsák, valamint ádámcsutka-kisebbítő műtéten és további orvosi folyamatokon. Sokszor már kamasz korukban megállapítják transzszexuális identitásukat. A sminkjük, öltözetük, alkatuk igen nőies. A ladyboyokat onnan lehet megkülönböztetni a nőktől, hogy magasabbak és nagyobb a kezük, mint a nőké.Sok ladyboy a szórakoztatóiparban dolgozik a turisták által kedvelt településeken, táncosnők és énekesnők, kabarékban vagy prostituáltként.Thaiföldön a ladyboyok sokszor dolgoznak boltban, kávézóban, étteremben és butikokban is.
Nyugathoz képest a thai kultúra jobban tolerálja őket .Sokak szerint ez a buddhista kultúrának tudható be, ami nagyon fontosnak tarja a toleranciát, mások elfogadását.
Mint írtam is , a nőknek nincs félnivalójuk . Sem egyedül sem párban . A szabad prédát keresik a férfiak között .
keri nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-28, 21:39   #9 (permalink)
Adminisztrátor
 
Csatlakozott: 09-10-01
Összes hozzászólás: 107
Hírnév szint: 10
harzol a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Thailföld képek - keri

keri!

Szenzációs beszámoló, szenzációs képek.
Nehogy valakinek elkerülje a figyelmét a sok album, amit feltöltöttél megtekinthető itt: http://forum.utazas.hu/album.php?u=430

Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Thaifold - Phuket.jpg
Megnézték: 1847
Méret:  100,3 KB
Azonosító:  885Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Thaifold - Phuket - 1.jpg
Megnézték: 1427
Méret:  89,2 KB
Azonosító:  879Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Thaifold - Phuket - 2.jpg
Megnézték: 5601
Méret:  90,4 KB
Azonosító:  880Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Thaifold - Phuket - 3.jpg
Megnézték: 1741
Méret:  83,3 KB
Azonosító:  881Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Thaifold - Phuket - 4.jpg
Megnézték: 3678
Méret:  90,4 KB
Azonosító:  882Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Thaifold - Phuket - 5.jpg
Megnézték: 1388
Méret:  73,4 KB
Azonosító:  883Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Thaifold - Phuket - 6.jpg
Megnézték: 1256
Méret:  84,7 KB
Azonosító:  884
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-29, 00:26   #10 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-07
Összes hozzászólás: 51
Hírnév szint: 14
keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Köszönöm , igyekeztem A képekkel mindig úgy vagyok , h itthon jövök rá , nem fényképeztem le "mindent" . Bár , ahogy sikerül eljutni egy újabb fantasztikus helyre mindig több és több képet próbálok készíteni az adott helyről . Azt is ami nem csak a szép , hanem a valóság is , és persze ez is pont azért szép . Mindig kicsit rutinosabb utazó lesz az ember
keri nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-29, 00:40   #11 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-07
Összes hozzászólás: 51
Hírnév szint: 14
keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

A 3.résznél , nem a gyümölcsöt készítik frissen , hanem a gyümölcsleveket .
keri nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-29, 12:05   #12 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-10-27
Összes hozzászólás: 20
Hírnév szint: 0
grave a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én tudom kik a layboyok, de a mai napig nem sikerült megértenem miért jó ez nekik.
Nem tudok rájuk látványosságként gondolni, hanem inkább olyan emberek a szememben, akik a kultúrájuk, családjuk hülyeségének áldozatai lettek.

Nem ők választják ezt a nem hétköznapi sorsot.

Thaiföld nagyon vonzó, gyönyörű helyekkel van tele és olcsó a turistáknak. Keri beszámolójából ez ki is derül.

Ko Tapu, a James Bond sziget környékén csodállak, hogy tudtál ilyen fényképeket csinálni. Hol volt a sok turista?
Csak néhány képen látszanak, hogy ott vannak a közelben.
grave nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-29, 22:37   #13 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-07
Összes hozzászólás: 51
Hírnév szint: 14
keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Köszi grave Neked is Próbáltam úgy helyezkedni , h ne látszódjon a rengeteg ember .

A Ladyboy-okkal kapcsolatban igazad van , sok esetben a szülők választanak . Nem is látványosság ez , inkább érdekesség a mi részünkről . A párom konkrét nem tért magához, azt mondta : "na most már húzzunk innen , ebből ennyi elég volt" A másik érdekesség , h a férfiak többsége nem dolgozik , ezt a nők teszik . A "lány gyereket" küldik el kisebb falvakból is dolgozni turista helyekre és ők tartják el a családot .
Ha egy nyugati férfi egy thai lányt választ párjául és a kapcsolatból akár esküvő is lesz: a férfinek gondoskodnia kell a lány családjáról , és nagyon komoly az eljárás , h a thai lány elhagyhassa hazáját , a minisztériumból kell úgymond engedélyt kérni . És vagy megkapja vagy nem .
keri nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-11, 15:52   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-05-11
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
huehar a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás segítséget szeretnék kérni

Sziasztok,

a férjem rábólintott, hogy elballagjunk Thaiföldre. Mivel ilyet életében többször nem fog kijelenteni, ezért szeretném kihasználni a dolgot, amennyire lehet. Ami beleférne (hogy lássunk is és pihenjünk is), az Bangkok-Angkor Wat-Phuket/Koh Samui/akármi. Utazási irodák ajánlataiban viszont nem igazán van hasonló (vagy megszervezik, de 600e +illetékért...). Úgy gondoltam, megyünk egyénileg.

Amiben kérem a bölcs tanácsokat:

mikor érdemes menni időjárás szempontjából? Megbízhatóak-e a fapadosok Bangkokba (60e + illeték?!)? Melyik reptérről mennyiért érdemes Bangkokból Angkorba/nyaralóhelyre menni? Melyik nyaralóhely szép (és tömegturizmustól mentes)? Tudnátok lecsekkolt hotelt ajánlani (reggeli legyen meg normális szoba és közel a parthoz a nyaralóhelyen)?

Bocs, teljesen szűz vagyok a Távol-Keletben... Nagyon köszönök minden infót, segítséget! Éva
huehar nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-12, 19:06   #15 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-05-12
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Amithai a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Éva !

Szerintem ezen az oldalon sok kérdésedre megkapod a választ. www.thaicentrum.hu
Amithai nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-13, 23:30   #16 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-07
Összes hozzászólás: 51
Hírnév szint: 14
keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szia Éva
Igaz , Phuket nem csendes bár ez így nem teljesen igaz . Van nyüzsgős és nyugodtabb része is . Én mindenképp ajánlanám ott Robiékat . Ők bevezetnek az ottani életbe maximálisan . ( Thaiföld-extrém )
keri nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-19, 22:32   #17 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-12-19
Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 0
prakheo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Thaiföldi apróságok(1)-csak egy elszakadt szandál

A nővérem esetét szeretném elmesélni,akinek az útját én szerveztem Thaiföldre. Mindennap kérdezte:mi lesz velünk a barátnőmmel,hogy nem
csoportos úton veszünk részt? Nem lesz idegenvezető,meg csoporttársak, akikhez lehetne igazodni,és a biztonságunk szempontjából is megnyugtatóbb volna.
Állandóan bizonygattam,minden le van szervezve,várnak rátok, megvannak a programok,a szállás,a transzferek.Ha megérkeztek egy egész
ország fogja fogni a kezeteket. Hát persze,válaszolt,csak azért mondod, hogy ne idegeskedjek.Végre eljött az utazás ideje,és másnap már telefonált is, hogy minden rendben. A szervezés szerint mennek a dolgok és már indulnak is az első programra. Aztán az egyik nap a legforgalmasabb helyen, a Silom úton elszakadt a szandálja. Ott állt féllábon, kezében a szakadt szandál. Pillanatok alatt körbeállták őket az emberek. Mindenki segíteni akart. Tanakodtak mit lehetne tenni, mikor megjelent egy hölgy és közölte, ő tudja, hogy itt a közelben van egy cipész. Kézenfogta a nővéremet és egy kis utcácskába vezette. Thai nyelven kiabált valamit a közelben játszó gyerekeknek, akik rögtön hoztak egy széket. Tessék csak leülni,mutogatta az ismeretlen asszony és bement a szemközti ajtón. Hozta a cipészt és vékony hangon ecsetelte, hogy itt ez a turista és nem tud továbbmenni, mert hát az a fránya szandál elszakadt.
Közben egy idős néni ásványvizet hozott és bizonygatta,hogy jó hideg. Visszatértek a gyerekek is. Kérdezték nincs e szükség valamire. Az egész
utca felbolydult,mindenki tenni akart valamit,amíg a cipész végzi a dolgát. Mosolyogva mutatták mindjárt kész, csak nyugalom, az öreg jó cipész, érti a dolgát. Nem telt el húsz perc és valóban kész is volt. A mester nem fogadott el pénzt, mondván a hölgy már kifizette. Amíg a nővéremék kiértek a sarokig, mindenki mosolygott és integetett. Este csengett a mobilom. A testvérem volt. Igazad volt mondta és elmesélt mindent. Azóta sokszor kérdezik tőle:mi köt téged Thaiföldhöz,hogy annyit jársz oda vissza? Ilyenkor ábrándos mosollyal feleli:á csak egy elszakadt szandál!

PRAKHEO
prakheo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-24, 16:23   #18 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-12-19
Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 0
prakheo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Thaiföldi apróságok(2)-úgy bizony a teremtő

És újra Bangkok.Ez a varázslatos város.Ahol még a rohanó 21.-század is néha
megpihen,és azt mondja:de jó hogy itt vagyok!Meg a szellemek,a nekik kitett
apró házacskákban,ahol étel,ital,és füstölő várja őket.Ez Bangkok,a múlt és a
jelen,a régi és az új fantasztikus keveréke,egy megfejthetetlen csoda,ahol a
tradíciók,az íratlan törvények,a régi szokások,és a vadonat új trendek,mágikus
egységet alkotnak.A Lak Muang és az Erawan szentélyek áhitata,miközben
az utca másik oldalán épp az égi vasút fordul nagyívben.A modern kor és az
apró csodák városa.Ahol egy pillanatra mindig megáll az idő,hogy a lelked
megtisztulhasson.És hát a mosoly,a lenyűgöző mosoly városa.
Egy Thai embertől mindent el lehet venni,csak a mosolyát nem.
Mert azt genetikailag belé kódolta a Teremtő !

PRAKHEO
prakheo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-25, 20:55   #19 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-12-19
Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 0
prakheo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Thaiföldi apróságok(3)-ég és föld !

Tőlem is sokan kérdezték már az ismerősök,hogy az Európában élő emberek
miért nem tudnak olyan őszintén kedvesek és figyelmesek lenni,és szívből
jövően mosolyogni,mint a Thai emberek?Mindig azt válaszolom,hogy ez igazán
egyszerű.Ott kellett volna hogy szülessenek!De megpróbálom másképp
megközelíteni.Ha egy európai és egy Thai ember találkozik az Európainak az
jut az eszébe hogy:MIT KAPHATOK ettől az embertől?A Thainak meg az hogy:
MIT ADHATOK ennek az embernek?Mivel ezzel ritkán győzöm meg a
hallgatóságot hát folytatom.Az európai várja a csodát,a Thai meg csinálja!
Nos erre mondják,hogy ég és föld!
prakheo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-26, 12:37   #20 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-12-19
Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 0
prakheo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Thaiföldi apróságok(4)-ilyen egyszerű!

Sokan a szememre vetik,hogy elfogult vagyok Thaiföldel kapcsolatban.
Szó se róla ott még nem csaptak be,nem fizettem semmiért többet mint amit
kaptam,és még sohase csalódtam az ott élő emberekben.
Van is egy mondásom:Ha egy Thai ember valamire azt mondja,hogy nincs;
az soha nem is létezett.Ha valamire azt mondja,hogy nem megoldható;ott az
isteni csoda is kevés.A többit megoldják.Ilyen egyszerű!

PRAKHEO
prakheo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-28, 13:39   #21 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-12-19
Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 0
prakheo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Thaiföldi apróságok(5)-akinek nem inge.....

Felettébb bosszantó,mikor olvasom jó párszor,hogy Thaiföldre a férfiak
a hírhedten könnyűvérű nőkért utaznak.Vegyünk egy szupermarketet,ahol
több száz üveg szeszesital van kirakva.Akkor aki oda belép,az mind
alkoholista???Nem ártana,ha először a saját portánk előtt söpörnénk.
Lassan már nincs olyan újság,ahol ne volna nyílt szexuális hírdetés,vagy
weboldal,részletes ismertetéssel a rendelhető extrákról.Nálad-nálam jeligére!
Meg az a bizonyos szőlő,ami nem édes!Utazásaim során eleget láttam,ahogy
a hölgyek görcsösen markolták a párjukat,nehogy már eszükbe jusson!
Mi a franc van rajtuk olyan vonzó?!Ráadásúl a Thai emberek el sem ítélik őket,
mert azt mondják,sajnos nekik ilyen munka jutott,de dícséretes,mert segítik
a családjukat.Mert az öregek és a család szent!Higgyék el minden utazó
maga dönti el,hogy igénybeveszi e a kínálkozó lehetőséget.
Mindenesetre,akinek nem inge.....

PRAKHEO
prakheo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-30, 12:49   #22 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-12-19
Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 0
prakheo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Thaiföldi apróságok(6)-hétköznapi boldogság

Ha űlt már hajnalban valaki Bangkokban a Chao Phraya folyó partján,
elnézve ahogy a felkelő nap első sugarai megcsillannak a Wat Arun templom
csúcsán,ha látta már a millió apró porcelán mozaik villogó ragyogását,a
szerzetesek csónakjainak felbukkanását a folyó felett lebegő hajnali párából,
ahogy lassan a parthoz sodródnak,hogy ételes edényeik megtöltése után
újra csendben eltünjenek.Ha hallotta az ébredező város apró neszeit,az
árúkkal megrakott uszályok motorjának tompa dohogását,ahogy erőlködve
araszolnak céljuk felé.Ha érezte az utcai sütödék ujjáélesztett faszén-parázsának kesernyés füstjét,a szellemházakba frissen kirakott főtt rizs illatát,
ahogy összekeveredik a füstölőpálcikák bódító szagával.Ha valaki egyszer
átélte mindezt,és szívesen megállította volna az időt,elmondhatja-ha néhány
pillanatra is-de kézenfogta őt a hétköznapi boldogság!

PRAKHEO
prakheo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-30, 22:57   #23 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-07
Összes hozzászólás: 51
Hírnév szint: 14
keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sziasztok !
Itt nem lehet like-olni ? Nagyon tetszenek PRAKHEO thaiföldi apróságai !
keri nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-30, 23:00   #24 (permalink)
Adminisztrátor
 
Csatlakozott: 09-10-01
Összes hozzászólás: 107
Hírnév szint: 10
harzol a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
keri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok !
Itt nem lehet like-olni ? Nagyon tetszenek PRAKHEO thaiföldi apróságai !
Bal oldalt a neve alatt a is mérleggel tudsz neki "hírnevet" adni.
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-04, 12:59   #25 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-12-19
Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 0
prakheo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Thaiföldi apróságok(7)-jó hogy vannak dolgok...

Ez a történet több mint húsz éve kezdődött.A barátommal voltunk Thaiföldön,
és mivel ő akkor volt először,így eléggé vehemensen vetette bele magát a
szórakozásba.Fiatalemberként engem se kellett sokáig győzködni,hiszen
régóta tudjuk,könnyű Katit táncba vinni.Az ötödik nap reggelén azonban jött
a hidegzuhany.Ugyanis összeszámoltuk a maradék pénzünket.Hát mit mondjak?
Percekig nem kaptunk levegőt.A szállásunk a reggelivel,meg a hazafelé szóló
repülőjegyünk ki volt fizetve.De a megmaradt pénzünk viszont szinte semmi,
miközben még hat nap hátravolt az útból.Egyöntetű volt a vélemény,hogy
ebből fejenként,napi egy tányér főtt rizsre futja.Éhen nem halunk.
A szállodánkkal szemben volt egy piac,csomó kifőzdével,meg gyorsétkezdével.
Alaposan körbejártuk őket,mérlegelve melyiket válasszuk.A pénzünk ugyan
nem,de a tartásunk megmaradt.Találtunk egy szimpatikus,tiszta helyet ahol a
középkorú vékony főnökasszony,sűrű hajlongások közepette invitált a szabad
asztalhoz.Örültünk,hogy a rizs finom,hatalmas adag,és nagyon olcsó.Így még
egy üveg vízre is futotta.Szép az élet.A főnöknő többször érdeklődött,hogy
kérünk e még valamit.Láttuk a kirakott szószokat,így kértünk,mindjárt négyet.
A rizst négyfelé osztottuk,mindegyikhez külön mártás,az olyan mintha négyféle
ételt ennénk.Ez már mennyei lakoma.A tulajdonosnő végig mosolygott ránk
amíg ettünk.Nem tolakodóan,olyan anyásan.Mint aki azt mondja:hát van
étvágyuk a gyerekeknek.El is neveztük őt Maminak.Másnap már törzsvendégnek számítottunk,az utolsó nap pedig a családi asztalnál ülve
ettük az adagunkat.A Mami még húst is sütött hozzá,de nem fogadott el érte
pénzt.Azóta nagyon sokszor voltunk nála.A barátom Thai lányt vett el
feleségül,és a Mami volt az esküvői tanúja.Ma is Bangkokban élnek és minden
hónapban egyszer ott vacsoráznak.De már hárman,mert viszik a kisfiúkat is.
A Mami lett a keresztanyja.Én is mindig felkeresem.Az első utam oda vezet,ha
Bangkokban vagyok.Bemutattam neki a feleségemet és a lányomat.
A lányom hét éves korában volt kint velem.Ma már orvos.Mikor az orvosi eskü
fotóit mutattam a Maminak,könnyes szemmel mondta:nemrég még itt ült a
családi asztalnál,és alig ért le a lába.Legutóbb is a régi rituálé szerint zajlott
minden.Először a főtt rizs a négyféle szósszal,az soha nem változik.
Az már tradíció.Utána jöhet a többi finomság.Manapság egyre többször
panaszkodik szegény,hogy már alig tud hajnalban felkelni,meg fájnak a csontjai,az izületei.Pedig már három segédje is van,és mégis,egyre nehezebb.
De a mosolya,ahogy nézi amikor eszem,a mosolya az a régi.Jó hogy vannak
dolgok,amik nem változnak.

PRAKHEO
prakheo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-15, 13:39   #26 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-15
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
Tawan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Most szombaton érkeztünk haza egy hónapos rendszeres útunkról. Prakheo pont láttalak "élőben" mint már annyiszor, alig egy hete

Phuketen voltunk 3 hetet, Robiéktól "csak" kirándulásokat és jó vacsorákat kaptunk, mivel Patongon a kórházzal szemben laktunk 500 B/ nap. Annyira új a szállás, hogy itt épül. A mapjack.com-on bejárhatjátok sok város utcáit.
Link to this location: http://www.mapjackdemo.com/?e=2PkwThguWcGF
Samuin az időjárás élőben: thaicam.com
Tawan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-15, 14:37   #27 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-12-19
Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 0
prakheo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia Tawan !
Hogy gondolod,hogy élőben láttál?Jó lenne ha megírnád,mert hirtelen nem tudom
értelmezni.Személyesen,vagy a nevem után a templom?Lassan megírom a 8.-ik részt
az apróságoknak,de utána már csak az őszi Thaiföld-Burma utamat fogom szervezni.
Ez lesz a 21.-ik utam a csodák földjére.Ígérem egy szabálytalan útinapló keretében erről is írni,és tudósítani fogok.Akinek kedve van az jöhet.Üdv:Prakheo
prakheo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-15, 15:16   #28 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-15
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
Tawan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Igen! A Smaragd Budhát és watját láttam

Mi még csak a felét voltunk, egyszer Kambodzsa, Angkor.
Szép írásaidat örömmel és megtapasztalva olvastam.

2010 ben a Patongi takarítónő vendégelt meg a szerény szállásán, jót ettünk, táncoltunk énekeltünk karaokéztunk.
Idén a szállásunk mögött lévő éttermes elutazásunk éjszakáján vendégelt meg minket minden jóval étellel itallal, mindíg a csirkemellet pakolta a dugig lévő tányérunkra.

Egy dolog amiben a Thaiok, ha közlekednek nem ismernek tréfát az, hogy a gyalogosnak sosincs elsőbbsége, a zebra nem számít.
Tawan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-15, 20:42   #29 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-12-19
Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 0
prakheo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Thaiföldi apróságok(8)-egy bolondos emlék

Már régóta tanakodom magamban,hogy mivel fejezzem be az "apróságokat".
Ősszel ujra Thaiföld-Burma útra megyek és már gőzerővel kellene szervezni
az utamat.Ígérem egy szabálytalan útinapló keretében hírt adok az élményeimről.Amiről most írni fogok,szintén egy régi történet.A barátaimmal
a szállodánk melletti utazási irodával léptünk kapcsolatba,hogy ők szervezzék
meg nekünk az összes programot és kirándulást.Nagyon kedvesen fogadtak és
valóban egy mindenre kiterjedő,több napos ajánlatot állítottak össze,ami árban
is rendkívűl kedvező volt.Az utca másik oldalán volt egy virágüzlet,és én átrohantam,hogy egy gyönyörű csokorral kedveskedjek.A legnagyobbat választottam.Akkorát,hogy átcipelni is művészet volt.Letéve az irodában,
büszkén mondtam,hogy az én és a barátaim ajándéka.Minden alkalmazott rám
nézett és döbbenet űlt ki az arcukra.Volt aki a szemét is eltakarta.A kínos
csendet egy fiatal lány törte meg,aki odasúgta:ez egy halotti koszorú!!
Istenem ezt a szégyent!Pedig olyan volt mint a többi.Lehet hogy a szinei vagy
a kötése utalt rá,nem tudom.Villámgyorsan felkaptam és visszavittem az
üzletbe.Pénzt vissza nem adunk,válasszak egy másikat,szólt a verdikt.Egy nagy ládában álló,fikuszféle növény mellett döntöttem.Mire átvittem,kisebb
forgalmi dugó alakult ki.Ráadásul kétszer majdnem elütöttek és dudaszótól
zengett az utca.A jóbarátok persze nem jöttek segíteni.Naná,majd a légkondiból a 40 fokba!Ez a virág már jó volt.Mindenki dícsérte és köszönte.
Kérték,hogy egy óra mulva jöjjünk vissza,addig legépelik a részletes programot.Visszatérve az a fiatal hölgy fogadott,aki figyelmeztetett a hibámra.Hátrakiáltott a főnöknőnek:itt van a,itt van a-nevemet nem tudván-
rávágta a virágos fiú!A magyar,egészítettem ki.A magyar virágos fiú!Így lett
egy kapitális bakiból,névadó legenda.Jó régen történt,de a növény,még a mai
napig is ott áll az irodában.Én pedig minden nekik küldött levelet azóta is így
írok alá.Ez ma már csak egy bolondos emlék.De hozzámtartozik,és ahoz amit
így hívok:thaiföldi apróságok.

PRAKHEO

VÉGE
prakheo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-28, 23:08   #30 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-28
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Dorka a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Keri!

Ki ez a Robi? Mi idén novemberben szeretnénk menni, egyéni szervezéssel.
Dorka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-30, 17:15   #31 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-15
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
Tawan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én is voltam Robiéknál és több kirándulást tőlük rendeltem meg. Többször ettem is náluk.
A reptérre is Ők vittek ki, hajnal 4-kor.

Tehát, Robiék:
Thaiföld extrém lapon találhatóak.
Tawan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-30, 17:20   #32 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-15
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
Tawan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

http://www.thaifold-extrem.hu/

Pontosak, kedvesek, tartalmas programokat állítanak össze háztól-házig.....
Idén 05 - 06 hóban találkoztam velük. A fotók hitelesek (nem fotosoppok).
Csak, ajánlani tudom Őket!!!!
Tawan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-07, 01:22   #33 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-07
Összes hozzászólás: 51
Hírnév szint: 14
keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szia Doraka !

Elnézésedet kérem , de az utóbbi időben nem volt időm idelátogatni De az előttem szólók leírták a lényeget . Ha kell , az egész nyaralást leszervezik . Maximálisan a vendégeiket szolgálják . Érdemes felvenni velük a kapcsolatot . Szállás , kaja , program , transzfer stb. Kérlek tájékoztass az utazás fejleményeiről , és persze majd az ottlétről is kérünk beszámolót
keri nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-07, 01:24   #34 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-07
Összes hozzászólás: 51
Hírnév szint: 14
keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ne haragudj , Dorka Becsúszott egy a bötű
keri nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-07, 16:36   #35 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-15
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
Tawan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nézzétek meg ezt a színvonalas blogot:

http://noreg.blog.hu/tags/thaif%C3%B6ld
Tawan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-15, 09:48   #36 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-15
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
Tawan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

http://phuketwan.com/tourism/survive...tourist-14404/

Én mindíg viszek magammal már vagy 4 éve, 1 liter jó magyar 20% -os bio ecetet, a partra és kirándulásokra, ha tengerre megyek. Eddig megmeradt mind, odaadtam a takarítónéninek ill, kinti havernak.
Tawan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-04, 10:51   #37 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-15
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
Tawan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Augustus 11-től nem kell vízum Thaiföldre se.
Tawan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-17, 09:57   #38 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-15
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
Tawan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Thai Napok a Vásárcsarnokban




2011. Augusztus 15 - 19. között Thaiföld beköltözik a Vásárcsarnokba! Mindenkit várunk szeretettel, aki szeretne ízelítőt kapni Thaiföldből!


Nagyvásárcsarnok, 1093 Budapest, IX. kerület, Vámház krt. 1-3
Tawan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-17, 10:33   #39 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-15
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
Tawan a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

http://elnyeltebangkok.blog.hu/
Tawan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-29, 12:26   #40 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-12-19
Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 0
prakheo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Thaiföldi apróságok

Kedves Barátaim !

Örömmel jelentem,hogy visszaérkeztem a szokásos évi Thaiföld-Burma
utamról.Természetesen írni fogok róla,csak egy kicsit még hagyom,hogy
az emlékek leülepedjenek.

Üdv: PRAKHEO
prakheo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-07, 19:02   #41 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-12-19
Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 0
prakheo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Thaiföldi apróságok(9)-long life the king!

December 5.! A thai emberek egyik legszebb ünnepe.A király születésnapja.
Szemükben és lelkükben a királyuk,élő isten!Feltétel nélküli imádattal tisztelik,
és ez belűről fakad.Képesek órákat várni,hogy egy pillanatra láthassák.
Idén is százezrek várták az utak mellett,amerre elhaladt a SIRIRAJ kórházból
érkező konvoj.Volt aki a király képével a kezében,volt aki zászlóval,vagy
virággal,vagy csak imádkozva,de órákig várta királyát,hogy kifejezze háláját
és szeretetét.Hosszú életet a királynak!Hosszú életet a királynak!Sóhajok,
imák,fohászok.Most 84 éves minden thai apja,aki 1946 június 9.óta
Thaiföld uralkodója.A 68 milliós nemzet rajongásig szereti és aggódik érte.
BHUMIBOL ADULYADEJ a Csakri-dinasztia tagja,a IX.RÁMA.
Aki felemelte és sikeressé tette az országot,és méltán büszkévé a népét.
Aki királyként is ember tudott maradni,népe jólétéért és boldogulásáért
küzdő ember.Alakja a thai nemzet egységét,és összetartó erejét szimbolizálja.
Thaiföld minden lakója ünnepli királyát!A mai napig tartó csoda megteremtőjét,
a mosoly országának éltető erejét.Tiszta szivemből mondom én is:
HOSSZÚ ÉLETET A KIRÁLYNAK!!

PRAKHEO
prakheo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-27, 09:32   #42 (permalink)
Új tag
 
kneitner logója
 
Csatlakozott: 12-11-26
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
kneitner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás egyéni út

Sziasztok!

Egyénileg szeretném leszervezni a thaiföldi nyaralásunkat. Két hétre mennék a gyerekeimmel. Tippek hogy hová menjünk, melyik szállodába, melyik szigetre? Hol érdemes szállást foglalni? Köszi a segítséget, előre is!
kneitner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-11-27, 12:49   #43 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-12-19
Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 0
prakheo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia!
Nagyon szívesen segítek, de ez nem egyszerű, ha nem tudja az ember, hogy mikor akarsz utazni, milyen színvonalon, mekkora költségvetéssel, stb.
A lehetőségek hatalmasok! Bővebb információt készséggel adok ha felhívsz telefonon, az 1-2-210-570 számon, vagy írsz az e-mail címemre:
dvorszky.istvan@gmail.com
Üdv,

PRAKHEO
prakheo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-03-21, 14:16   #44 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-12-19
Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 0
prakheo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  dvorszky_borító.jpg
Megnézték: 1170
Méret:  907,7 KB
Azonosító:  1158

Kedves Barátaim!
Örömmel értesítek mindenkit, hogy megjelent a Burmáról írott könyvem,
Az arany pagodák országa Mianmar címmel.
Kapható a Kossuth Kiadó könyvesboltjaiban, és megrendelhető,
a kossuthvevoszolg@t-online.hu e-mail címen!
A megrendeléseteket minél hamarabb adjátok le, mert jelenleg csak kis példányszámban került a boltokba! Üdvözlettel, PRAKHEO.
prakheo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-05, 13:58   #45 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-03-05
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Nocika00 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Thaiföldi nyaralas

Keszülünk Thaiföldre Bangkokba ,de fogalmunk sincs onann hova tovabb mit ajanlottok közepkoru hazaspar vagyunk,es honann indul olcso jarat Bangkokba???Budapest vagy Amszterdam ,vagy bRüssel??
Nocika00 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-03-06, 12:52   #46 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-12-19
Összes hozzászólás: 38
Hírnév szint: 0
prakheo a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mikor akartok indulni?
Bangkokból hová akartok menni, országon belül, vagy szomszédos ország?
Budapestről is vannak olcsó (viszonylag) járatok Bangkokba, mindig vannak akciós jegyek, például most a Qatar Airways-nak van -20%-os akciója, de ahhoz tudni kell, az indulási időtöket. Az Aeroflot is normális áron adja a jegyeit. Nézzétek meg a Nagypihenés Irodának a honlapját,
a www.thaicentrum.hu oldalon, vagy hívjátok az (1)213-5133 telefonszámot, ők mindenben tudnak segíteni, a repjegytől a hotel foglalásig, vagy a programok összeállításában is szívesen adnak tanácsot.
Címük: 1013 Budapest, Attila út 15. 1 emelet.
De van egy magyar úriember által vezetett utazási iroda Bangkokban, a Colibri Bangkok Trip Service, amit itt tudtok megnézni: www.thailandmagyarul.com valamint tudtok írni nekik magyarul a colibri.bangkok@gmail.com e-mail címre! Szívesen segítek én is tanácsokkal, ha felhívtok az (1) 2-210-570 telefonszámon! Üdvözlettel, PRAKHEO
prakheo nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-09-16, 20:53   #47 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-09-16
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
kjanos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Segítség kérés
Január 1-10 között indulnánk Thaiföldre 14 napot töltenénk kint Pattaya kivételével, bármelyik part vagy sziget megfelelne.
Tudtok repjeggyel szállásokat ajánlani jó áron? hol érdemes körülnézni.
kjanos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-10-02, 11:50   #48 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-09-16
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
kjanos a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szevasztok
Január 2-től mennénk Phuketre. 10-11 napot töltenénk ott majd átmennénk 3-4 napra
Phi Phi szigetére, vagy valami hasonlóra. Napi 15-20 ezer forintot szánnánk fejenként szállásra.
Tudtok ajánlani ötletelni, ebben?.
Köszönettel
Kelemen J
kjanos nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-12-24, 11:10   #49 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-12-24
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
suvert a hírnévhez vezető út elején jár.
Smile nyaralás

Eloszor szeretnék Thaifoldre utazni 2015 februárjában. Melyik desztinációt ajálnátok. P.
suvert nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-12-25, 20:27   #50 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-11-30
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
katinka a hírnévhez vezető út elején jár.
Smile suvert

Idézet:
suvert eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Eloszor szeretnék Thaifoldre utazni 2015 februárjában. Melyik desztinációt ajálnátok. P.
Decemberben voltam Thaifoldön, A Fehérvár Travel utazási Irodával.
Angol nyelv tudása nélkül, nem ajánlom , viszont ez az utazási iroda nagyon felkészült
idegenvezetőkkel rendelkezik. Egyénileg szerintem, nem könnyű, kiigazodni
és annyit látni mint mikor mindenhová visznek. Igaz, hogy drágább,de elsőre
úgy gondolom ,hogy biztosabb.
katinka nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Ázsia, Bangkok, Korallok, Patong, Pattaya, Phi Phi, Phuket, Samui, Távol-Kelet, Thaiföld



Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 13:48 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.