Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Nyugat-Európa > Belgium


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2010-03-01, 19:29   #1 (permalink)
Hivatásos témaindító
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 72
Hírnév szint: 15
Utazás a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Belgium topik

Turisztikai szempontból talán kevéssé híres idehaza Belgium, az Északi-tenger partján fekvő 10 milliós Benelux ország, ám mégis rengeteg látnivalóval bír.
Természeti szépségei sem elhanyagolhatóak, ám Belgiumba mégis főleg a történelmi városai (Antwerpen, Brüsszel, Liége...) miatt no és persze a híres Belga sörök miatt érdemes elutazni.

Jöhetnek a kérdések és válaszok, no és persze az élménybeszámolók Belgiummal kapcsolatban.
Utazás nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-26, 13:20   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-11-03
Összes hozzászólás: 23
Hírnév szint: 0
szigetan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.szigetan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Brüsszel és Antwerpen nagyon szép illetve tudnám ajánlani a festői szépségű Brugge-t is! Illetve Leuven-t, az egyetemvárost. Aki kint jár sosem fogja elfelejteni. A belgák nagyon rendesek, közvetlenek, vendégszeretőek, a söreik finomak, a csokik mégjobbak. Szerintem Európában a legjobb uticél olyan egyetemistáknak, akik ki szeretnének menni tanulni 1-2 évet ösztöndíjjal. Vissza se akarnak majd jönni!
szigetan nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-09-18, 16:06   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-01-27
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
Bobita a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

szigetan! Te mikor voltál Belgiumban?
Én már vagy 6 éve.
Brüsszel nekem is tetszett, bár tulajdonképpen a Groote Markt és környéke az ami említést érdemel, mert ezen felül én semmi említésre méltót nem láttam.
Persze turistaként, mert élhető szép helyek sok helyütt vannak.
Gent és Bruges még tényleg említésre méltó. Előbbit észak Firenzéjének szokták nevezni, nem véletlenül. Graslei igazán meggyőző!
Bobita nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-21, 18:06   #4 (permalink)
dru
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-21
Összes hozzászólás: 22
Hírnév szint: 0
dru a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nem hinném, hogy mostanában Belgiumba keverednék. No nem azért, mert nem lenne kedvem, de ár/érték arányban úgy gondolom mást fontosabb megnéznem. Ti nem így látjátok?
dru nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-06, 22:24   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-05
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
Emőke1 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
dru eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem hinném, hogy mostanában Belgiumba keverednék. No nem azért, mert nem lenne kedvem, de ár/érték arányban úgy gondolom mást fontosabb megnéznem. Ti nem így látjátok?
De, teljesen így van. Szállásdíjak azért elrémisztőek, most voltam a múlt héten Brüsszelben, hideg volt.
Emőke1 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-16, 13:36   #6 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-01-26
Összes hozzászólás: 59
Hírnév szint: 15
KeriKe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.KeriKe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szeretnék pár tanácsot vagy tapasztalatot kérni Belgiummal kapcsolatban. Fél évre mennék ki tanulni (Kortrijk-ba) ha Isten is így akarja. Érdeklődnék, ha valaki volt már kint tanulni, milyen élmények érték, színvonalas-e a tanítás, milyenek a külföldi diákokkal, átlagban olcsó/drága-e a szállás, milyen szállástípust ajánlotok..stb. Bármi ami az eszetekbe jut és számomra hasznos lehet, nagyon szépen megköszönném.
KeriKe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-20, 16:50   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-16
Összes hozzászólás: 26
Hírnév szint: 0
Vándor a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én huzamosabb ideig nem voltam Belgiumban. Nem éltem ott, csak turistáskodtam, de amit ez alatt le tudtam szűrni az a következő:
Abszolút nyugatias és hazai viszonyokhoz mérten profi minden és az ország lakói elég toleránsak is. Nem hiszem, hogy problémád lenne a Belga oktatással. Már ha a nyelvüket érted. Milyen nyelven lesz a tanítás?

Az árak tekintetében már nincs ilyen jó hírem. Ugyan nem egy Dánia, de még csak nem is londoni árak vannak, de mi csak horrorisztikus áron találtunk anno magunknak szállást.
Neked fél év távlatban egész biztosan más módon kell szállást nézned. Iskola nem ajánl semmit?
Ottani diák közösséget kellene valahogy elérned és tőlük tanácsot kérni. Akár Facebook-on. Csak egy tipp.
Vándor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-24, 00:33   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nekem pechem volt, már ami az első benyomásokat illeti Brüsszelről. Talán kitalálnátok magatoktól is: az arab negyed felől mentünk be a városközpontba. Hihetetlen szemét, évszázados kulturális, civilizáltsági elmaradás. A központ az más. A székesegyház gyönyörű, de a főtér(?) is, amelyik mindenféle virággal van tele.
Érdemes megnézni Napóleon végzetes vereségének a helyszínét, Waterloo-t. Ami szánalmas: Napóleon szobra élethű méretben látható egy körforgalomnál, közvetlenül az ezt jelző tábla mellett...
Van egy utca, ahol kizárólag tengeri "herkenytyűk", mindenféle halak, rákok, polipok és egyéb tengeri valamik vásárolhatók. Látványnak sem rossz.
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-04, 17:01   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-08-04
Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
Artemis már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Artemis már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Csatlakoznék az utolsóhoz. Belgiumban nekem is a Waterloo-i kirándulás tetszett a legjobban.AZ hogy "Brugge (Bruges) említésre méltó" egy kicsit lekezelőnek találom. Sztem az ország legszebb városkája. Leuven annyira nem fogott meg. Pár óra elég volt belőle. Brüsszel nagyon tetszett és Antwerpen is.Ez utóbbiban egy kicsit lehangoló volt, hogy az összehordott szemét ott díszeleg az utca közepén, valami kukaelszállítási díjak kikerülése miatt, de mindent összevetve nagyon szép város. Asszem évente egyszer van ott valami hajós felvonulás a Schelde-n, amikor mindenféle történelmi hajókkal (vitorlások stb) mennek végig a folyón. Sajnos azt már nem tudtam megvárni de érdekes lehet. Ja és a Rubens-ház. Hááát, ha már ott vagy akkor nézd meg de nem okozott maradandót.
Brüsszelben viszont én személy szerint nem ennék az éttermek utcájában. Az összes (nem belga) pincér kint állt az utcán és az orrát túrta (sajna szó szerint) elég kiábrándító volt.
A sörük nekem nem ízlik, maradok a németeknél A sült krumplijuk viszont isteni!!! De hát ugye ízlések - pofonok.
Artemis nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-11, 12:53   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-12-11
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
addie a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

hahahaaa
__________________
addie
addie nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Antwerpen, Belga Királyság, Belgium, Benelux, Brugge, Brüsszel, Északi-tenger, Gent, Liége

« Bruxelles | - »


Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva


Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Finnország topik Utazás Finnország 9 2011-10-01 15:44


A pontos idő 19:48 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.