Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Délkelet-Európa > Ciprus


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2010-08-17, 11:32   #1 (permalink)
Hivatásos témaindító
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 72
Hírnév szint: 15
Utazás a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Ciprusi vakáció

A Földközi-tengeri szigetország, Ciprus igen jó turisztikai adottságokkal bír.
A főleg Brit utazók által kedvelt ország nem csak tengerpartja és ideális klímája miatt népszerű, hisz mind kulturális, mind történelmi szempontból érdemes lehet felkeresni.

Várjuk ki tud mesélni személyes tapasztalatok alapján Ciprusról!
Utazás nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-21, 19:46   #2 (permalink)
dru
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-21
Összes hozzászólás: 22
Hírnév szint: 0
dru a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szerintem most ideális az időjárás Ciprusra utazni, így mindenkinek csak azt tudom mondani, hogy hajrá!

Ráadásul kevesebb a turista is, ami nem utolsó dolog. Még 1 hónap múlva is simán lehet 30 fok!
Apartmanban szálltunk meg mikor ott voltunk, autót is béreltünk. A Britek elég sokan vannak, így angolul magától értetődik, hogy tudnak. Az árak olcsóbbak voltak, mint idehaza. Mármint az autóbérlés és a szállás.
Ja és mi semmit nem foglaltunk le előre. Éjjel a repülőtéren sem volt gond, hogy autót akartunk bérelni és az őszi időpontnak hála a szállás miatt sem kellett aggódnunk, mert volt hely bőven.
Nem tudom rájuk a válság hogyan hatott, de szerintem most sincs másképp.

Agia Napa egy nagyon forgalmas, élettel teli hely. Nem családosoknak való! Larnaca szintén!
Azért a tengerparti lustulást is lehet Cipruson űzni egész álló nap, arra is kiváló hely.

Nekem nagyon pozitívak a tapasztalataim, egyedül a sok szemét volt kicsit kiábrándító!
dru nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-10-08, 11:16   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-10-04
Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
Lou5 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Paphos, ( Páfosz ) érdekelne. Egy igen kedvező ajánlatot kaptam. Nem valószínű, hogy befizetek, de azért érdekel Ciprus és Paphos is.
Úgy látom Ciprus délnyugati partján van. Wikipédia alapján egy erőd és római kori ásatások, melyek az UNESCO világörökségének a részei a fő látnivalók ott.
Vannak még katakombák, Szent Pál oszlopa, királysírok is.

Nem hangzik rosszul. Tengerpartról még nem találtam semmit.
Lou5 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-08, 12:01   #4 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Azt se felejtsük el, hogy Paphos közelében van a Görögök sziklája (Petra Tou Romiou), vagy más néven Aphrodité sziklája.
Azt mondják itt született Aphrodité és aki a tengerben találhat sziklacsoportot 3x körbeússza az örökké fiatal marad.

Hozzáteszem, ezt az úszkálást én nem javaslom senkinek, mert nem egy sétagalopp.
Mitológia egyébként eléggé jelen van Ciprus történetében, így aki kedveli jó helyre utazik.

Az Akamas Nemzeti Park orchidea csodáit sem érdemes kihagyni a környéken.

Egész kedvet kaptam Ciprushoz.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-06, 16:09   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-10-06
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
bkriszta a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Augusztusban voltunk Cipruson, nekem nagyon tetszett. Mi Larnakában voltunk, de sokkal szebb a tengetpart Ayia Napán (Nissi Beach), vagy Proteroson (Fig Tree Bay). Legközelebb mindenképp inkább oda mennék.
Viszont nagyon nem ajánlom a Blue Travelt, mi nagyon megjártuk velük! Az első éjjelt a szállodánk medencéjének partján kellett töltenünk, mivel az iroda kicsit elszámolta magát a férőhelyeket illetően. Ezek után reklamációnkat még csak válaszra sem méltatták.
bkriszta nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-10, 14:02   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-10-10
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Lili61 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok! A lányomnak keresnék jó nászúti helyet Cipruson, mindenáron oda akarnának menni. Már a tv-ben is utánanéztem, szerencsére a Digitv-nél van egy nagyon jó csatorna a Discovery Travel&Living, ahol gyönyörűszép tájakat mutatnak be. Várom, hogy legyen valami Ciprussal kapcsolatos műsor is.
Lili61 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-27, 18:46   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-08-27
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Fuji82 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Ciprus-szír helyzet

Sziasztok!



Párommal szeptemberben-októrberben tervezzük a nászutunkat és nagyon szeretnénk Ciprusba menni de a szomszédos Szíriában fennálló lázongások, felkelések miatt félünk ezt az úticélt választani pedig nagyon szeretnénk. A felelősség a miénk, hogy végül is mit választunk de szeretném kikérni a véleményetek, hogy el merjünk-e menni. A Külügyminisztérium honlapján nincs fent a nem javasolt országok listáján. Rodoszon, Mallorcán és Gran Canarian gondolkodunk még. Kérlek írjátok meg véleményetek, tanácsotok!



Köszönöm szépen!



Gábor
Fuji82 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-27, 20:25   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-06-11
Összes hozzászólás: 13
Hírnév szint: 0
Katalin a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia!

Ciprus az EU tagja és egyben egy biztonságos ország. Megkockáztatom biztonságosabb, mint Magyarország.

Szíria nincs is közel és a két országnak nincs olyan vitája, ami miatt bármi konfliktus kialakulhatna.
Ciprus a szíriai eseményekkel kapcsolatban legfeljebb annyiban lesz érintett, hogy szövetséges (Ensz, Nato...) csapatok használják a katonai objektumait, de jelen állás szerint erre sincs esély.

Menjetek nyugodtan.

Katalin
Katalin nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-27, 21:36   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-08-27
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Fuji82 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszöjük szépen Katalin!
Én még kevésbé aggódom...a párom annál inkább. Megy a vajúdás Gran Canaria és Ciprus között. Ciprus volt előbb de a politikai helyzet miatt egyre inkább hajlounk Gran Canaria felé. Csak sajnos oda, azzal az utazási irodával amivel megyünk kizárólag 7 éjszakás turnust lehet választani, mi pedig szerettünk volna 9-10 napra menni.
Gondolkodunk, nézegetjük a képeket mindkét helyről...
Meglátjuk!
Fuji82 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2022-10-28, 15:42   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 22-10-28
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
utazolany a hírnévhez vezető út elején jár.
Thumbs up Ciprus utazási tanácsok

Cipruson a legegyszerűbb, ha autót béreltek, ugyanis a buszok elég kiszámíthatatlanul járnak.
Viszont autó nélkül is rengeteg kis szuper szervezett program van, ahol elvisznek Ciprus legszebb látnivalóihoz.

Nekünk Páfosz tetszett a legjobban, ez picit nyugisabb, mint a sziget többi része és a látnivaló is valamennyivel több.

Itt bővebben olvashattok Ciprus időjárásáról, költségeiről:
https://mindiguton.hu/uticelok/ciprus/

Páfosz környéki látnivalók és szállásajánló:
https://mindiguton.hu/ciprus-latnivalok
utazolany nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Aphrodité, Ayia Napa, Ciprus, Földközi-tenger, Nicosia, Paphos

« - | Paphos - Páfosz »


Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 03:14 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.