Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Nyugat-Európa > Hollandia


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2010-07-28, 13:58   #1 (permalink)
Hivatásos témaindító
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 72
Hírnév szint: 15
Utazás a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Hollandia általában

Induljon egy téma Hollandiáról is, ahol mindennek helye van, ami Hollandiával kapcsolatos.
A Holland vidék, kisebb és nagyobb települések, a tengerpart...
Utazás nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-06, 20:43   #2 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hollandia nagyon sűrűn lakott és ráadásul igen sík vidék. A csatornákon, szélmalmokon túl tényleg csak a városok maradnak, no meg a tenger.

Érdekes dolog a mélyföld, de viszonylag egyforma mindenütt.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-11-19, 17:31   #3 (permalink)
Új tag
 
europabusz logója
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Kaposvár
Összes hozzászólás: 13
Hírnév szint: 0
europabusz már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.europabusz már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül europabusz részére
Smile

Sziasztok!

Mi hetente járunk Hollandiában, hetente látjuk az ország legkülönbözőbb helyeit. Van élményünk bőven!

A véleményünk szerint az egyik legnormálisabb ország Európában.

Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  hollandia201005084.JPG
Megnézték: 1874
Méret:  121,3 KB
Azonosító:  486
europabusz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-20, 16:04   #4 (permalink)
Új tag
 
europabusz logója
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Kaposvár
Összes hozzászólás: 13
Hírnév szint: 0
europabusz már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.europabusz már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül europabusz részére
Alapbeállítás Tavasszal

Tavasszal is csodaszép az egész ország.
Főként a virágtengerekkel.

Volt, hogy a gépkocsivezető társammal eredetileg motelben szerettünk volna pihenni, aztán a látvány és az átható jácint illat miatt úgy döntöttünk, hogy autóban alszunk nyitott ajtók mellett.

Mag kell, hogy mondjam az egyik legjobb élményem!

Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  hollandia201005043.JPG
Megnézték: 800
Méret:  153,2 KB
Azonosító:  500

Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  hollandia201005047.JPG
Megnézték: 1255
Méret:  79,3 KB
Azonosító:  501

Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  hollandia201005099.JPG
Megnézték: 827
Méret:  138,5 KB
Azonosító:  502

Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  hollandia201005107.JPG
Megnézték: 2000
Méret:  146,7 KB
Azonosító:  503

Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  hollandia201005105.JPG
Megnézték: 937
Méret:  123,3 KB
Azonosító:  504

Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  hollandia201005094.JPG
Megnézték: 1879
Méret:  166,5 KB
Azonosító:  505
__________________
Hetente indított járatokkal Európa országaiba! http://www.europabusz.com
europabusz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-07, 14:25   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
WhoKnows? a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Barátommal eddig kétszer voltam Hollandiában, kinn él az unokatesója, így a szállásról sosincs gondunk ! Egyszer márciusban jutottunk ki (3 és fél éve) meg most idén júniusban. De ilyen gyönyörűséges tulipánrengeteget egyszer sem fogtunk ki. Na sebaj, hoztunk haza hagymákat! Már el is ültettük, jövőre kíváncsi leszek! Meg amúgy is kárpótolt a sok-sok malom és csatorna. Gouda-ban laktunk, tündéri egy városka, pár nap alatt kiismertük és bátran mentünk (már térkép nélkül) hosszú esti sétákra. Istenem, mennyire visszavágyom oda! Idén még a csatorna-napokat is kifogtuk koncertekkel, piaccal! De ennek így van meg a varázsa, hogy csak ritkán jutunk ki.
WhoKnows? nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-08, 18:32   #6 (permalink)
Új tag
 
europabusz logója
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Kaposvár
Összes hozzászólás: 13
Hírnév szint: 0
europabusz már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.europabusz már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül europabusz részére
Alapbeállítás

Nekünk volt szerencsénk a virágtengereket látni és ebben az évben igyekszem majd jobb fényképtechnikával megörökíteni.

Április végén a földek sarkában nagy hegyekbe áll a földből kiforgatott tulipánhagyma. Mi ott szoktunk "kukázni".
__________________
Hetente indított járatokkal Európa országaiba! http://www.europabusz.com
europabusz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-02-08, 20:14   #7 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ha arra jársz, hozzál nekem is tulipánhagymát!! Légyszi!!!

Mikor kint jártam, vettem 3 csomaggal, de a fele ki sem nyílt, a másik fele meg virágzás után felszívódott.
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-07, 11:45   #8 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Keukenhof

A világ legnagyobb tulipánkertje hol máshol lenne megtalálható, mint Hollandiában. Lisse városka közelében, Amszterdamtól nem messze van Keukenhof:
Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Keukenhof - Lisse - Tulipánkert.jpg
Megnézték: 3591
Méret:  80,6 KB
Azonosító:  894
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-12, 22:48   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-05-12
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Nyenyusz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Holnap reggeli indulással 3 személyt magunnkal tudunk vinni Amszterdamból Budapestre. Ha érdekel valakit : +31626257770
Hétfőn reggel indulunk vissza, tehát Budapest-Amszterdam útra szintén tud velünk jönni 3 fő!
Nyenyusz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-04, 17:32   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-08-04
Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
Artemis már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Artemis már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Volt alkalmam egy pár várost/-kát, megnézni. Nekem nagyon tetszett amit láttam. Amszterdam, Den Haag (Hága) -ez tetszett a legjobban- Middelburg, Rotterdam, Delft, Volendam, Apeldoorn, Xanten, Maastricht.
Akiket érdekel a történelem, azoknak erősen javaslom a két utóbbit. Xantenban van egy hatalmas múzeum archeológiai park és ásatás, asszem olyan 10 eur volt a belépő per kop, de nagyon megéri. Maasrichtban menjetek el a Helpoort-hoz, van egy kisfilm az archeológiai munkálatokról és egy kedves idősebb úriember aki nagyon sokat (és érdekesen) tud mesélni (angolul is) a hely történelméről. Hága-nak gyönyörű (homokos - kagylós tengerpartja van. sokan voltak ott de valahogy nem volt zavaró. A víz természetesen baromi hideg de kis ideig el lehet viselni.
Érdekes élményt nyújthat a Delta-Expo ahol egy kisfilm és egy kiállítás keretében megnézheted hogy hozták létre a holland gát történetét és lehet tenni egy sétát is a gát egy bizonyos részén. Apeldoorn-ban pedig a HEt Loo kastély kihagyhatatlan, bár csak a park-ban szabad fotózni de ott is elcsattintottam jó pár képet. Majd teszek fel egy párat.
Artemis nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-05, 11:41   #11 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-25
Összes hozzászólás: 42
Hírnév szint: 0
Zsófi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mi teljesen más irányban jártunk Hollandiában. Nekünk inkább az északi részre volt kedvünk, bár sok minden nem úgy alakult, ahogy szerettem volna. Texel szigetén nagyon bájos kis városok voltak, de semmi extra nem volt bennük. A tengerpart nekem nagyon tetszett, de nagyon hideg volt, így a fürdés eszünkbe sem jutott.Nekem Alkmaar városa nagyon bejött. Mi a sajtpiac napján voltunk ott, amit az útikönyvünk nagyon látványosnak írt le. Tényleg izgalmasnak tűnt kb 5 percig, de igazából nem történt semmi. A városban nincs semmi más látnivaló, de szép és hangulatos. Ugyanez volt a tapasztalatunk Haarlemmel, de ott sajtpiac sincs. Hága nekem egy modern világvárosnak tűnt, ahol szinte semmi nem emlékeztetett a többi holland városra. Ez persze nem baj. A királyi kastély szép volt, de bemenni nem lehetett. Binnenhof és Madurodam viszont gyönyörű, aki Hágában jár, érdemes megnéznie. Mi augusztusban voltunk, de valószínű az egész nyaralás sokkal szebb lett volna áprilisban, amikor nyílnak a tulipánok.
Zsófi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-16, 22:23   #12 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-08-16
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Madzsar a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Kedves Hollandiaban munkat vallalok!

Sajnos, ide is bejutottak a a hazankra szegyent hozo emberek.
Kellene vegre valamit csinalni mar.
Par napja utaztam el haza innen vegervenyesen es ugy ereztem ezt meg kell osztanom az ide utazo munkat vallalo honfitarsaimmal.

Amersfoortban lakik egy kisebbsegi magyar aki Kokarol jott. Otthon nem igazan tisztesseges eletet elt, a testvere is bortonben van. O meg ki tudja miert nem. A lenyeg az, hogy minden regebb ota Hollandiaban lako magyarra ra akar szallni es ki akarja zsigerelni. Most lakcimet akar szerezni egy szegegy regebb ota Amersfoortban lako notol ..el akarja erni, hogy bejelentseg valahova es autot vehessen. Na igen, az nem baj, hogy nincs jogositvanya...ugyan az minek!!?
Nos, itt is tolvajkodott jo nehanyszor. Es tudomasomra jutott, hogy most Szombaton akar haza utazni latogatoba es kanabiszt es speedet akar hazacsempeszni a repuloteren. Ne hagyjuk ezt az egeszet ,szamoljunk le a rank szegyent hozokkal!!!
M.Tamas kokai lakos Hollandiaban is es Magyarorszagon is sok embert atejtett es lopott, csalt, hazudott. Szegyent hoz az itteni magyarokra es az itt elok zsirjan akar eloskodni ne hagyjuk!
A szarmazasat hasznalta ki, hogy kijusson ide: Magyarorszagon valamit elkovetett es egy onkentes programba sikerult valahogy bekerulnie ( gondolom a szarmazasa miatt ) es, igy kerult Hollandiaba.


Remelem nem irtam semmi torvenybe utkozot, de felhaboritonak tartom, hogy ilyen szemelyek beszennyezik a jo hirunket es a regebb ota Hollandiaban elo magyarokat akarja megkarositani, kihasznalni.
Madzsar nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-08-24, 14:23   #13 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-08-24
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Orsi898 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Hollandia

Helló!

Én Hollandiában lakom már 4 éve... Szép hely, teljesen más mint Magyarország.... Az emberek is mások. Én Rotterdamban lakom, itt érzem magam leginkább otthon... A káosz, ami itt van, emlékeztet Budapestre
Orsi898 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-10-05, 13:51   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-10-05
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Zsuzsa100 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás asszisztensiallas@upcmail.hu

Sziasztok!
Jovö héten megyünk Amsterdamba, tud valaki esetleg 2 fő munkás fiűnak szobát,kis lakást szállást hosszútávra.
Kérlek, ha tudtok segítsetek!
asszisztensiallas@upcmail.hu
Zsuzsa100 nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Benelux, Északi-tenger, Holland, Hollandia, tulipán

« Amszterdam | - »


Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 01:24 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.