Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Észak-Európa > Izland


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2010-04-19, 16:55   #1 (permalink)
Hivatásos témaindító
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 72
Hírnév szint: 15
Utazás a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Izland, vulkánok és gejzírek

Most igen aktuális téma Izland és az ott igen gyakran előforduló vulkanikus tevékenységek.
Nem csak az Eyjafjallajökull vulkán Európa légi közlekedését megbénító kitörése gyakorol azonban hatást a turizmusra, de normál esetben ezen jelenségek, természeti képződmények éppen Izlandra vonzanak látogatókat.

Jártatok már Izlandon? Szívesen megnéznétek az ott található legfőbb látnivalókat, a tűzhányókat és gejzíreket?
Utazás nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-01, 09:57   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-04-15
Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
Rekka a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én egy egész utazásról maradtam le a vulkán miatt, de nem bánnám, ha kárpótlásból valaki megmutatná nekem a tettest.
Természetesen csak jó távolról és az se zavarna ha Izland többi részét mutatnák meg. Persze nyáron, mert a nagy hidegekre nem vágyom.

Olvastam sok mindent Izlandról, amíg a légtérzár miatt érintett voltam és csodás hely lehet. Akkora területen olyan kevés ember és ilyen sok természeti jelenség.
Igazán nyugodt és másmilyen élete lehet az ottani embereknek.
Rekka nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-08-17, 16:42   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-08-16
Összes hozzászólás: 13
Hírnév szint: 0
Tutanhamon a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

én nem értem azokat akik a pár szép helyszín miatt képesek napokig fagyoskodni. mennyivel láttok többet, mint az aki fényképen, videón nézi ugyanazt?
Tutanhamon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-21, 19:51   #4 (permalink)
dru
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-21
Összes hozzászólás: 22
Hírnév szint: 0
dru a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én egy alapvetően lusta ember vagyok, még az egyiptomi hőségben sem tudtam élvezni a piramisnézést (bocs, tudom a kedvenced), de Izladot szívesen megnézném. Nem télen, mert akkor nem látni semmit a sötétben, de nyáron annál inkább.

Biztos fura, hogy víz van, talaj van, de fák mégsincsenek. Aztán a sok vulkanikus dolog, mint azt mindenki írja, mondja és hallja.
dru nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-01, 13:02   #5 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Langisjór tó

No hát akkor jöjjön egy fényképek a Langisjór tóról, Izland déli részéről.

Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Langisjór tó - Izland.jpg
Megnézték: 14772
Méret:  79,9 KB
Azonosító:  379
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-04, 22:15   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-04
Összes hozzászólás: 18
Hírnév szint: 0
Kosko a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Meg tudja valaki mondani, hogy Izland valutájára, az izlandi koronára milyen hatást gyakorolt a válság: Olcsóbb lett tőle Izlandra utazni?
Kosko nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-09, 11:23   #7 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Lehet kicsit késői a válasz, de igen. Izland olcsóbb lett, számottevő mértékben, de még így is nagyon drága a hazai viszonyokhoz képest. Persze azért ha valamikor, akkor most érdemes Izlandra utazni, mert egy ilyen északi, ráadásul tengeri ország mindig is drága lesz.
A válság miatt az izlandi korona nagyot esett. Előtte 90-110 koronába került 1 euró, most pedig 252-be. Persze ez nem jelenti azt, hogy minden kevesebb, mint a fele lenne ha Izlandra utazunk, mert az import áruk együtt drágultak a korona értéktelenedésével.
A szolgáltatások, helyi termékek ára tehát drasztikusan esett, míg a többi terméké csak kis mértékben. Már a mi szempontunkból, mert az Izlandiaknak minden drágább lett.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-09, 11:24   #8 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Jökulsárlón

Ha pedig már Izland, akkor egy kis kedvcsináló naplementés kép a Jökulsárlón gleccser lagúnáról:
Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Jökulsárlón - Izland.jpg
Megnézték: 6017
Méret:  68,7 KB
Azonosító:  844
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-01-23, 23:04   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 18-01-23
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Joseph S a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Utazási Tippek Izlandba

Megosztok veletek 6 tippet, hogyan engedhessetek meg magatoknak egy Izlandi utazást.

Amikor utazunk valahová az utazás költsége fontos szempont. Izland egyértelműen drága ország, azonban, ha előre tervezünk és néhány tippet szem előtt tartunk csökkenthetjük az utazás költségeit. Itt van 6 tipp, hogyan spórolhatsz pénzt, ha Izlandba utazol.
1. Foglalj időben előre, ha főszezonban szeretnél utazni június és szeptember között. Ez érvényes a repülő járatokra, hotelekre, motelekre, Airbnb lakásfoglalásra és autó foglalásra is. Óriási árkülönbségek lehetnek, ha előre foglalunk és nem az utolsó percben keresgélünk az interneten.
2. Nagyon jó ajánlatokat lehet kapni Airbnbvel ha előre foglalsz. A legjobb lakásokat megtalálhatod viszonylag olcsó áron az airbnb oldalán. (https://www.airbnb.hu/)
3. A CarRenters.is és a Caritas.is Izland legjobb közvetlen interakciós autókölcsönzői és ugyanaz vonatkozik rájuk, mint az Airbnb weboldalra. Az ország legjobb ajánlatait kaphatod az említett cégeknél, azonban a legeslegjobbakat előre lefoglalják. Kifejezetten, ha nyáron szeretnétek utazni előre kell foglalni. Továbbá, a Carrenters.is olyan autókat is felajánl utasok számára, melyekben kényelmesen lehet aludni. (https://carrenters.is/)
4. Nova kettő az egyben. Szerezd be a Nova telefonkártyát és töltsd le az alkalmazást is. Az alkalmazás megjelöli a számodra kedvező éttermeket és kettő az egyben ajánlatokat. (nova.is)
5. Alkohol tipp: A reptéren található vámmentes üzletekben érdemes alkoholos italokat vásárolni. Akár 70 %-kal olcsóbban lehet alkoholt venni a reptéren, mint a városban. Továbbá érdemes letölteni az „appy hour” nevű alkalmazást, mivel megmutatja a város legboldogabb aktuális pillanatait, melyhez te is csatlakozhatsz.
6. A fürdők kiválóak Izlandon és az egyik leginkább pénztárcabarát időtöltést kínálják. Körülbelül 5 USD egy fürdő vagy szauna meglátogatásának az ára. Ráadásul nagyon kényelmes lehet fürdőt látogatni, ha amellett döntesz, hogy autóban éjszakázol. Az ország bármely részén találsz fürdőket, még a legkissebb halászvárosokban is. A következő linken találhatsz közfürdőket: https://sundlaugar.is/?lang=en
Joseph S nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2020-01-08, 22:53   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 20-01-08
Hely: Reykjavík, Izland
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
helloizland a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hú... ez így azért erős túlzás. Egyetlen kép sem ad vissza semmit abból, amikor az ember ott van, abban a környezetben, hallja a bálnák légzését, a jéghegyek ropogását, az itt élő emberek kedvességét, az elmondhatatlanul tiszta levegőt és még vég nélkül lehetne sorolni. Ha egy kép mindezt visszaadná senki sem utazna.

Aki utazik, az nagyságrendekkel többet kap. Ha képet nézegetsz, attól nem lesznek élményeid. Még senkit sem hallottam azt mondani, hogy "tavalyelőtt láttam egy fotót egy tengerpartól, életreszóló élmény volt..."

Egyébként meg nem kell fagyoskodni, tény, Izlandon sokkal hidegebb van nyáron, mint amit mi magyarok otthon megszoktunk, viszont a tél a déli és délkeleti részen egyértelműen enyhébb mint Magyarországon. És csak megfelelő ruházat kérdése és máris nem fázik az ember
helloizland nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2020-01-08, 22:59   #11 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 20-01-08
Hely: Reykjavík, Izland
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
helloizland a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
traveller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha pedig már Izland, akkor egy kis kedvcsináló naplementés kép a Jökulsárlón gleccser lagúnáról:
Csatolás 844
A képen nem a Jökulsárlón, hanem a Diamond Beach látható. A Jökulsárlón lagúna a főút túloldalán található. Bár kétségtelen, hogy a parton található jégdarabok a lagúnából származnak
helloizland nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2020-01-08, 23:07   #12 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 20-01-08
Hely: Reykjavík, Izland
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
helloizland a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
dru eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én egy alapvetően lusta ember vagyok, még az egyiptomi hőségben sem tudtam élvezni a piramisnézést (bocs, tudom a kedvenced), de Izladot szívesen megnézném. Nem télen, mert akkor nem látni semmit a sötétben, de nyáron annál inkább.

Biztos fura, hogy víz van, talaj van, de fák mégsincsenek. Aztán a sok vulkanikus dolog, mint azt mindenki írja, mondja és hallja.
Van azért bőven téli látnivaló is, amit csak ilyenkor láthat az ember, például a jégbarlangok, a fantasztikus fényviszonyok és a persze a sarki fény. A téli táj legalább annyira elképesztő mint a nyári, minden nap egészen más arcát mutatja, egyszerűen nem lehet megunni. Csak a november-január közötti időszak a vészes sötétség szempontjából, a többi hónap már teljesen oké.

Fák is vannak ám, csak jóval kevesebb, mint máshol. Sokan nem is tudják, de összesen 32 hivatalos erdeje van az országnak és jelenleg nagy ütemben történik a facsemeték telepítése és a munkából nagyon sok helyi cég és magánszemély is kiveszi a részét. Remélhetőleg 100 éven belül sokkal jobb lesz az erdő-helyzet. Kár, hogy mi már azt nem láthatjuk
helloizland nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Eyjafjallajökull, gejzír, Izland, tűzhányó, Vulkán, vulkánok

« - | - »


Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 2 (0 tag és 2 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 19:12 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.