Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Délkelet-Európa > Montenegró


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2009-10-06, 10:30   #1 (permalink)
Hivatásos témaindító
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 72
Hírnév szint: 15
Utazás a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Montenegró hegyei és tengerpartja

Montenegró kicsiny ország, ám annál szebb. Tengerpartja rohamosan fejlődik, ám még talán most is az egyik legcsodálatosabb a hazánkból autóval elérhető tengerpartok közül.
Az ország belsejében azonban olyan tájak, hegységek és kanyonok találhatók, melyekről nem is álmodnánk. A Durmitor-hegység, a Biogradi-tó, Skodra és sok-sok természeti csoda található itt.

Néhány év és tömegével fedezik majd fel ezeket a területeket a nyugati és hazai turisták. Igazi sláger lesz az utazók körében.

Szedjük össze itt mindezt amit már megtapasztaltunk Montenegróval kapcsolatban és mindazt amit még meg szeretnénk.
Utazás nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-10-15, 21:13   #2 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-15
Összes hozzászólás: 30
Hírnév szint: 0
nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül nokia részére
Alapbeállítás

ez mind és szép ami itt olvasható
ráadásul igaz is
nokia nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2009-10-15, 21:17   #3 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-15
Összes hozzászólás: 30
Hírnév szint: 0
nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül nokia részére
Alapbeállítás

Idézet:
nokia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ez mind és szép ami itt olvasható
ráadásul igaz is
4 éve járunk Montiba családostul és megvagyok elégedve mindennel
szép táj -rendes emberek - remek kikapcsolódás
nokia nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-10-20, 19:58   #4 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-15
Összes hozzászólás: 30
Hírnév szint: 0
nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül nokia részére
Alapbeállítás

sajna az idén kimaradt a nyaralás pénzügyi okokbol
de hallomásbol sokmindenkinek igy sikerült az idei év
nokia nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-10-25, 10:01   #5 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

nokia!

Te merre jártál Montenegróban?
Úgy értem milyen helyeket láttál és melyek tetszettek nagyon? Tengerpart volt az úticél, vagy más?
Olyan sok szépet hallottam és olvastam Montenegróról, hogy valószínűleg jövőre ellátogatunk oda. Úgy vagyok vele, hogy nekem látnom kell ezeket a helyeket még azelőtt, hogy a turisták hada meg nem szállja.
A tengerpart mondjuk más. Ott gondolom már most is sokan vannak.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-11-01, 12:55   #6 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-15
Összes hozzászólás: 30
Hírnév szint: 0
nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül nokia részére
Alapbeállítás

üzvözöllek
nos szinte az egész partot végigjártuk igen a tenger volt a célpont.
minden nagyon tetszik sok a látnivaló vannak igényes de vannak lepukkant helyek is.
4 év alatt sok helyen megfordultam MONTIBAN
igazábol uticélunk mindig a szállás helye BAR SUSAJN a nagyváros melletti kissebb település
onnan megyünk mindig strandrol strandra KOTORTOL ULCIJNUG bejártunk mindent.LOVCEN ami igazán megfogott a király sirja fent a hegyek között.GYÖNYÖRŰ
aránylag olcsó helyek rendes emberek
a tenger itt ott koszos ugye mivel ahol mi vagyunk BAR az kikötöváros.de a látnivalo potolja az élményt.
rengeteg strand van lent szinte nem lehet bejárni az egészet.

ha kérdésed vagy bármi van állok rendelkezésedre
nokia nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-11-06, 10:08   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-11-06
Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
Síelő a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

üdv mindenkinek!

volt már valaki síelni montenegróban? úgy tudom vannak hóbiztos terepeik, mi pedig szívesen kipróbálnánk valami meglepően újat.

Zabjak kellően nagy pályának tűnik a mi számunkra. mióta gyerekekel megyünk síelni nem igényelünk már annyira sok pályát.
Bjelasica is szóbajöhet, de innen sincs sok információm.

aki volt esetleg erre síelni, vagy akár nyáron látta a körülményeket az írjon legyen kedves pár sort.

igazság szerint vevők vagyunk a kalandra, de azért nagyon csalódni sem akarunk.
van értelme montenegróba menni síleni?
Síelő nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-11-14, 21:43   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-11-14
Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
Crna Gora a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Igen van!
Elméletben még nyáron is síelhető gleccser is van a Durmitorban, de március végéig több terep is nyitva tart.
Kifejezetten olcsón lehet síbérletet és szállást találni. Amennyire én tudom Zabjak a fő síközpont.

Nyáron voltam többször, sőt némi kötődésem is van. Kérdezzetek bátran.
Crna Gora nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-11-17, 15:20   #9 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ezt én is meg tudom erősíteni. Mi ugyan nyáron voltunk ott, de Zabjakban kifejezetten olcsó volt a szállás. Ismerős beszámolója alapján tavasszal még van hó arra felé, de a sípályáról nincs személyes tapasztalatom.
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-11-18, 20:57   #10 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-15
Összes hozzászólás: 30
Hírnév szint: 0
nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül nokia részére
Alapbeállítás

üdvözlet barátaim
pörgessük fel a fórumot

nem elveszett dolog ez a MONTENEGRÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ
nokia nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-11-21, 21:34   #11 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Jó, pörgessük fel a fórumot.

Nekem a tengerparton Sveti Stefan tetszett igazán. Hangulatos nyaralóváros, és nem olyan kicsi és betonos a tengerparti rész, mint Kotor környékén. Nekem ott nem tetszett, hogy nagyon kicsi strandok vannak, és azok is valami szűk, betonnal körülvett helyen.
Kotor belvárosa viszont nagyon tetszett. Sajnos arra csak kevés időnk jutott, az is sötétben, de nagyon megfogott. Szívesen vissza mennék még egyszer.

Amit mi rosszul csináltunk, hogy kevés időt hagytunk túl sok helyre, így igazán nem volt időnk teljes mértékben kiélvezni a helyek szépségét, gyakran rohantunk tovább idő hiányában.
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-11-22, 08:03   #12 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-15
Összes hozzászólás: 30
Hírnév szint: 0
nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül nokia részére
Alapbeállítás

nos igen vannak szép helyek és városok de sajna mint irtad kevés az idö mindenre hogy megnézd élvezd a látványt és megismerd alaposabban.
visszamennél??? ezt elhiszem
végülis hányszor voltatatok lent?? ha nem titok

nekem az idei elmaradt emiatt a fránya válság miatt de remélem jövöre sikerül
nokia nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-11-28, 14:55   #13 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Egyszer voltam ott, úgy emlékszem 8 napig. Erre sajnos nem emlékszem, mert sokat variáltunk. Én betegen indultam, de szerencsére gyorsan rendbe jöttem. Viszont kint szépen sorban lebetegedett. Napszúrás, hányás, láz, minden amit el tudsz képzelni. Ezért előbb hazajöttünk a tervezettnél.

A közben eső időszakban túráztunk a Durmitor Nemzeti Parkban és a Biogradi Nemzeti Parkban, fürödtünk és hajókáztunk a Skodra tóban. Megnéztük Sveti Stefant, Kotort és Cetinjét, és természetesen fürödtünk a tengerben.

És akkor a legkedvesebb élményem, ami miatt nagyon kedves, és barátságos országnak tartom, és bátran ajánlom mindenkinek Montenegrót:

Mi vad kempingezni vagy kempingezni akartunk, hogy spóroljunk az egyébként is olcsó szállás költségen. Egyik este valahol a Skodra tó környékén nagyon nem találtunk alkalmas sátorhelyet, és kempinget sem. Este 1 felé már kezdtünk kétségbe esni, hogy mi lesz velünk, mert a sötét csak nehezített a helyzeten, amikor megláttunk egy plakátot, ami egy kempinget hirdetett. Odamentünk, de nem kemping volt, hanem egy 4 vagy 5 csillagos apartmanház, étterem. A parkolóban már gyanús volt a helyzet hogy csupa luxus autó áll ott, sátor meg egy sem, de ha már itt vagyunk, legalább megkérdezzük. Hozzá tenném, hogy pár nap vadkempingezés után már kicsit koszos, és büdös az ember, ennek ellenére felajánlották, hogy verjük fel a sátrat, a szálloda udvarán. Elég vicces látvány volt. Nem kértek egy fillért sem, így cserében beültünk inni egy pohár italt, hogy valamennyit keressenek rajtunk. Ez egy zenés, puccos hely volt, ahol 2 dl almalé 12 Euro volt, de senki nem nézett ki bennünket. A tulaj odaült mellénk, beszélgettünk, és meghívott minket egy körre. Aztán miután bezárt a hely, kinyitották nekünk az uszodát, hogy fürödjünk le, és a biztonsági őrök meghívtak minket vacsorára a szendvicseikből. Mindezt teljesen ingyen.

Én eddig nem sok ilyen vendéglátó és barátságos emberrel találkoztam, pedig elég sokat utazunk.
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-11-30, 23:22   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-11-30
Összes hozzászólás: 11
Hírnév szint: 0
ProJó a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Montenegróban van arra lehetőség, hogy a kiépített strandokon kívül a tengerparton valahol csak úgy fürödjön az ember?
ProJó nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-01, 10:20   #15 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-15
Összes hozzászólás: 30
Hírnév szint: 0
nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül nokia részére
Alapbeállítás

üdv természetesen lehetséges sok embert láttam öszze vissza pancsolni
a tengerben
csak ugye ez nem látni a száraz földröl
de hajórol észrevehetö
nokia nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-01, 11:44   #16 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-11-30
Összes hozzászólás: 11
Hírnév szint: 0
ProJó a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Király. Szállás tekintetében mi a helyzet? Valami tengerparttól nem távoli olcsó, de nem ledurrant szállást tudsz javasolni?
Egyáltalán milyen árban lehet normális apartmant, vagy panziót találni?

No nem tengerpartira gondoltam - az se lenne rossz - hanem olyanra ahonnan azért 5 perc sétával lent lehet lenni a parton.
ProJó nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-02, 13:43   #17 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-15
Összes hozzászólás: 30
Hírnév szint: 0
nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül nokia részére
Alapbeállítás

estére leirok mindent én hol szoktam elszállásoni magam

légytürelmes
nokia nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-02, 19:31   #18 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Mi a helyszínen kerestünk szállást. Augusztusban kb 10-12 Euró volt egy apartman fejenként, éjszakánként 2007.-ben. Szinte minden házon kint van a kiadó tábla, de sokan az út szélén állva vadásznak szállóvendég után.
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-03, 23:32   #19 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-15
Összes hozzászólás: 30
Hírnév szint: 0
nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül nokia részére
Alapbeállítás

nos akkor
én elöre lefoglalt szállásra megyek minden évben SUSAJN BAR város
van ismerösöm lent de ithon beszélem le

8 euró / fö /éjj áron
ha valit érdekel részletesebben irok
és képeket is küldök

pápá
nokia nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-04, 16:19   #20 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Persze hogy érdekel! Még nekem is vissza kell mennem egyszer!
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-05, 20:40   #21 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-15
Összes hozzászólás: 30
Hírnév szint: 0
nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül nokia részére
Alapbeállítás

cserélhetünk cimet ha gondolod ott leirok mindeent
és lököm a képeket

m.sanyi35@hotmail.com
nokia nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-07, 21:39   #22 (permalink)
Adminisztrátor
 
Csatlakozott: 09-10-01
Összes hozzászólás: 107
Hírnév szint: 10
harzol a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szabad kérni, hogy itt a fórumon? Hátha másokat is érdekel.
Szállásnak lehetne nyitni egy témát a Szálláskeresés kategóriába. Ott és az Utazási irodák témában még a mérsékelt reklám sem tilos, szóval fotóstul, mindenestül jöhetnének oda az infók. Köszi.
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-01-28, 12:24   #23 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-11-14
Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
Crna Gora a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nokia!

Engem is érdekelnének a részletek a szállással kapcsolatban. Ide írd szerintem a fórumra.
Crna Gora nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-02-03, 17:13   #24 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-02-03
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
spacecow a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Csak csatlakozni tudok a hozzászólásokhoz. Írtam szállást a szálláskeresős topic-ba. A táj rendkívüli, a tengerpart csodás, az emberek igen barátságosak. És ami nem utolsó dolog, hogy még akár utószezonban is barátságosan jön oda a pincér és megkérdezi, hogy elégedettek voltunk-e a kiszolgálással... (nem úgy, mint idehaza...)

----
www.deladria.hu
spacecow nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-03, 01:22   #25 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-08-03
Összes hozzászólás: 15
Hírnév szint: 0
Taksi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Még Horvátország sok szegletét se láttuk, de szerintetek érdemes direktbe Montenegróba menni a délnyugati szomszédunk helyett?
Taksi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-16, 20:28   #26 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-15
Összes hozzászólás: 30
Hírnév szint: 0
nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül nokia részére
Alapbeállítás

Idézet:
Taksi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Még Horvátország sok szegletét se láttuk, de szerintetek érdemes direktbe Montenegróba menni a délnyugati szomszédunk helyett?
Attol függ hogy mik az elvárásaid az árakkal kapcsolatban meg a látnivalókkal hogy álsz?
ha fürcsizni indulsz akkor Horvátba menj
de ha nézelödni is akarsz nem nagy távolságokat bejárva akkor Montenegró legyen a kiválasztott
igaz nincs olyan szép tiszta vize de kárpótol a látnivaló szerintem az árakrol ne is beszéljünk mennyivel olcsobb minden
nokia nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-23, 10:18   #27 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-10-26
Összes hozzászólás: 4
Hírnév szint: 0
reni80 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Részben az újdonság, részben az árak miatt idén Montenegróba szeretnénk utazni.
Több ismerős is mesélt róla nagyon jókat.

Két gyerekkel - még egyik sem iskolás - melyik környéket javasolnátok?

Vizet nagyon szeretik és könnyű autós túra helyek is érdeklenének minket a környéken. Ugye nem csak sziklás partszakaszok vannak?
Mely részeken van kavicsos tengerpart? Homokosat még nem láttak a gyerekek, de most is ki fogják bírni nélküle.
reni80 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-23, 21:04   #28 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-15
Összes hozzászólás: 30
Hírnév szint: 0
nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül nokia részére
Alapbeállítás

Idézet:
reni80 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Részben az újdonság, részben az árak miatt idén Montenegróba szeretnénk utazni.
Több ismerős is mesélt róla nagyon jókat.

Két gyerekkel - még egyik sem iskolás - melyik környéket javasolnátok?

Vizet nagyon szeretik és könnyű autós túra helyek is érdeklenének minket a környéken. Ugye nem csak sziklás partszakaszok vannak?
Mely részeken van kavicsos tengerpart? Homokosat még nem láttak a gyerekek, de most is ki fogják bírni nélküle.
szia
van ott minden homokos sziklás kavicsos is
csak szét kell nézni rendesen és megtaláljátok a megfelelöt
nokia nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-23, 21:45   #29 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-17
Összes hozzászólás: 13
Hírnév szint: 0
peterka már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.peterka már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás montenegro árak

Ez engem is érdekelne, kb milyen összegekben kell gondolkodni? Nem ötcsillagosra vágyunk, csak tiszta és vendégszerető panziókra. Négyen lennénk a két gyerekkel együtt.
Az autónkat nem fogják ellopni? Hülye kérdés de nem tudom milyen állapotok uralkodnak ott
peterka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-26, 18:22   #30 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-15
Összes hozzászólás: 30
Hírnév szint: 0
nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.nokia már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül nokia részére
Alapbeállítás

Idézet:
peterka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez engem is érdekelne, kb milyen összegekben kell gondolkodni? Nem ötcsillagosra vágyunk, csak tiszta és vendégszerető panziókra. Négyen lennénk a két gyerekkel együtt.
Az autónkat nem fogják ellopni? Hülye kérdés de nem tudom milyen állapotok uralkodnak ott
Függ hogy merre méssz
vannak olcsó szállások csak keresni kell őket vagy engem
kocsidat ne féltsd nem lopják el
de a forgalomba vigyázz mert elég brutálisan és szemtelenül vezetnek
de majd meglátod
nokia nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-28, 10:28   #31 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-25
Összes hozzászólás: 39
Hírnév szint: 0
Gréti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Gréti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ha tengerpart, akkor szerintem Sveti Stefanba vagy Kotorba menjetek. Apartmant viszonylag könnyű találni a helyszínen is, sokan állnak az út szélén kis táblákkal, hogy szállás kiadó. Nekünk 3 éve 10 Euro volt a szállás, és ezért tiszta szobákat kaptunk. A kemping nem volt olcsóbb, és elég zsúfolt volt.

Kotor nagyon szép, mindenképpen érdemes megnézni. Az ottani tengerpart nem olyan vonzó, mert kicsi, és betonos, de a várost látni kell. Sveti Stefan partja kavicsos, pálmafás, igazi mediterrán strand.
Gréti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-13, 11:15   #32 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-10
Összes hozzászólás: 15
Hírnév szint: 0
Malex a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Montenegró viszonylag olcsó nyaralást kínál. Viszont sajnos egyes helyei nagyon piszkosak. Mi Barban nyaraltunk pár éve, és kifejezetten rossz tapasztalataink vannak a higiénával kapcsolatban. Másik negatívuma, hogy nem igazán multinacionális nyaralóhely, főleg szerbek látogatják. De árai valóban jók, az ország gyönyörű, és egyes tengerszakaszok állítólag tiszták is. Egy próbát megér.
Malex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-13, 12:29   #33 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Az, hogy nem multinacionális nyaralóhely, az szerintem egyáltalán nem hátrány. Az ilyen helyeken még nem rontották el a turisták a környezetet. Pl Hawaiin állítólag már semmi nem emlékeztet a sziget eredeti jellegére a sok nyaraló miatt. A másik előnye, hogy leginkább e miatt olcsó, mert még nem kaptak rá a külföldiek. Pár éven belül nagyon meg fog drágulni szerintem. Szerintem tiszta volt a tenger. Az emberek meg kifejezetten barátságosak. Én bátran ajánlom bárkinek.
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-01, 17:56   #34 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-06-01
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Miracle a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Dobra Voda (Dobre Vode)-be mennénk, járt már valaki ott, van ott élet? vagy inkább nyugis hely? Azt olvastam van diszkó, de én inkább éjszaka szeretnék mászkálni a bazárban, nézelődni, Bár viszont messze van gyalog.
Miracle nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-06-03, 21:58   #35 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Dobra Vodában nem jártam, de Kotor tökéletesen alkalmas arra, amit szeretnél.
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-21, 23:01   #36 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 260
Hírnév szint: 14
cobranco a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Üdv mindenkinek!

Még június elején lenyomtunk egy Balkáni bringatúrát,...sebtiben összedobtam egy "best of"-ot izelitőképpen:



Útvonal:
Zabljak-Durmitor Sedlo/1907m/-Piva Kanyon-Scepan Polje-Foca-Cemerno/1293m/-Gacko-Bileca-Grahovo-Herceg Novi-Risan-Perast-Kotor-Tivat-Budva-Bar-Virpazar-Rijeka Crnojevica-Podgorica-Moraca Kanyon-Crkvine sedlo/1045m/-Kolasin-Mojkovac-Tara Kanyon-Zabljak-Crno Jezero

A vágás kicsit silány,de remélem azért nézhető.

jó szórakozást!
__________________
Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/
cobranco nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-10-21, 19:09   #37 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 260
Hírnév szint: 14
cobranco a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Legelső Balkáni túrám helyszíne felejthetetlen élmény volt,kódolva volt tehát,hogy előbb utóbb vissza kell ide térni. Ez öt év elteltével idén tavasszal következett be,az élményeket egy,a túráról készült több részből álló monumentális filmeposz keretébe foglaltam,akit érdekel,ajánlom megtekintésre:



Útvonal:
Autós rész:
Budapest-Röszke-Belgrád-Cacak-Uzsice-Nova Varos-Pripolje-Mojkovac-Kolasin
Bringás szakasz:
Kolasin-Matesovo-Komovi hegység-Tresnjevik hágó/1573m/-Andrejevica-Sutjetska-kanyon-Murino-Plav-Plavsko jezero-Gusinje-Grbaja völgy/Prokletije/

Térkép:
https://www.bikemap.net/hu/route/375...ntenegro-2017/

Fotoalbum:
https://www.facebook.com/media/set/?...1&l=73429109e6
__________________
Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/
cobranco nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-02, 23:24   #38 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 260
Hírnév szint: 14
cobranco a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Remélem nem sértődik meg senki,ha így télvíz idején egy csipetnyi nyarat megpróbálok alattomosan becsempészni 
Tavalyi Balkáni túránk soron következő epizódját fogadjátok nagy szeretettel:

A tartalomból:
Utazóink országot cserélnek,újra Montenegró hegyeit tapossák.Cél a tenger!Vajon elérik-e vagy sem?Egy biztos,víz lesz bőven!A sportprogram mellett,40 fokos hőség,hűsítő csobbanás és egy maratoni gasztroblokk is borzolja majd az idegeket.A szemfülesek arra is választ kaphatnak,miért ez a sorozat második része,mikor valójában már a hatodik…


http://www.youtube.com/watch?v=i6BQdpr31gc

Útvonal:
Brejsa-Sedlo Steygras-Povcici-Ostros-Gornja Briska-Livari-Donji Murici-Beska gorica-Starceva gorica-Karanivivi-Seoca-Zaliv Lucica-Gmozur erődsziget-Virpazar-Crmnicko Polje-Sotonici-Rasatovac hágó-Petrovac-Perazica Do

Térkép:
http://cobranco.hu/terkepek/balkan.2017..html

Fotóalbum:
https://www.facebook.com/media/set/?...1&l=e62b70f2a9

Jó szórakozást!
__________________
Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/
cobranco nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-02-23, 23:24   #39 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 260
Hírnév szint: 14
cobranco a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Így tél vége felé titkon mindenki/még,ha nem is vallja be/ a nyár közeledtét várja.Azoknak,akik elfelejtették,milyen is az,itt egy emlékeztető a mediterrán tengerpartról.
Tavalyi Balkáni túránk következő epizódja megtekinthető:

Egy kis spoiler:
Miután kalandorainkat egy „luxusszállodában” éri a reggel,a Montenegrói tengerpart meghódítására készülődnek.Olyan húsbavágó kérdések foglalkoztatják őket,hol töltsenek több időt,a vízben vagy a kerékpáron,hány homokos és hány sziklás tengeröblöt támadjanak be a Budvai-riviérán,vajon a tengeri halak bekéreckedtek-e már a serpenyőbe,van-e szörny a Kotori –öbölben?
Ezekre,az amúgy nagyon érdekfeszítő kérdésekre is választ kaphatnak azok,akik velünk tartanak.



Útvonal:
Perazica Do-Petrovac-Manastir Rezevici-Drobnici-Drebeli-Sveti Stefan-Przno-Milocer-Becici-Budva-Mogren beach-Jaz-Jadranska Magistrala-Lastva-Vrmac tunnel-Kotor-Muo-Prcanj-Donji Stoliv

Térkép:
http://cobranco.hu/terkepek/balkan.2017..html

Fotoalbum:
https://www.facebook.com/media/set/?...0002142005779&

Kellemes időtöltést!
__________________
Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/
cobranco nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-15, 01:28   #40 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 260
Hírnév szint: 14
cobranco a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Egy filmes program az ünnepekre.Akit érdekel,újra egy csipetnyi Montenegro,ezúttal a sport lesz a főszereplő a Balkán-régió egyik leglátványosabb B.I.G.-feladatának,a Lovcén Nemzeti Park,Njegoj-csúcsának a meghódítása:

A mai epizódban szereplőink megpróbálják „odatenni” magukat.Kénytelek is,mivel a Kotori-öböl fölött magasodó emblematikus hegytömb,a Lovcén,nem csupán látványvilágában egyedülálló,hanem igen kemény feladat is.Légifelvételek készítése repülés nélkül,irdatlan lejtőzések szintén repülés nélkül/vagy igen?/,egy oltári zabálás szintén a napirendi pontok között szerepel…



Útvonal:
Donji Stoliv-Prcanj-Muo-Kotor-Tojica-Zanev Do-Krstac hágó/894m/-Jezersky vrh/Njegosev Mavzolej 1657m/-Ivanova-Korita Bielosi-Ulici-Cetinje-Petrovici-Rijeka Crnojevica

Térkép:
http://cobranco.hu/terkepek/balkan.2017..html

Fotoalbum:
https://www.facebook.com/media/set/?...1&l=2a22a1aae3

Kellemes ünnepeket!
__________________
Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/
cobranco nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2018-03-30, 16:47   #41 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 260
Hírnév szint: 14
cobranco a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A tavalyi balkáni körutazásunk utolsó felvonását fogadjátok szeretettel:

Ebben a részben újra a természeti látnivalókon a hangsúly.A Balkán-Dunakanyar különleges lagunáitól kezdve az Albán-Alpok montenegrói letörésének egyedülálló sziklavilágáig,lesz minden.A 40 fokban beiktatunk egy hűsítő programot is,útba ejtjük a főváros,Podgorica panelházait,de tényleg csak az élvezetek fokozására.A testnevelés óra ezúttal intenzívebbre sikerül,mint valaha,az pedig,hogy,hogyan lehet csonttá fagyni a nyár közepén,szintén nem marad titokban.



Útvonal:
Lipovnik-Rijeka Crnojevica-"Balkán Dunakanyar"-Brezine-Farmaci-Podgorica-Gornji Medun-Bezjovo-Gornja Krzanja-Cerovac-plató-Gornje Stavce-Treskavac hágó/1670m/-Bukomirsko jezero-Mokra katun-Verusa-Crna planina-Tara völgye-Matesovo-Kolasin

Térkép:
http://cobranco.hu/terkepek/balkan.2017..html

Fotoalbum:
https://www.facebook.com/media/set/?...1&l=7e18719ad2

Kellemes Ünnepeket!
__________________
Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/
cobranco nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2021-10-29, 23:09   #42 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 260
Hírnév szint: 14
cobranco a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Attraktív helyszínek, lenyűgőző természeti csodák, gasztronómia, romantikus tengeröblök, , mindez az őszi Adria különleges hangulatába öltöztetve.
Egy „roadmovie”-t ajánlok, Európa legfiatalabb államából Montenegróból. Célpontban a tengerparti régió, de aki a hegyeket szereti, annak sem kell könyörögni.
Tartalom:
Ki ne hallott már a Kotori-öbölről? Ha mégse, annak mindenképpen itt a helye, aki már volt biztos vissza akar jönni. Nos, ez történt utazóinkkal is. Első állomásként betámadják Európa legdélebbi fjordját, melyet ezúttal mindhárom dimenzióból feltérképeznek. Az égbetörő hegyek garantálják a sportélményt, a kristálytiszta tenger, a csobbanás élményét, a part menti tavernák pedig egytől-egyig a kulináris élvezetek tárházai. Valóban tejjel-mézzel folyó kánaán ez? Kiderül, akik velünk tartanak…

Adria-karika 1.rész: "Kotori-öböl 3 dimenzióból" 2019. /Montenegro/ 2K 1440p


Útvonal: Lepetani-Kamenari-Morinj-Risan-Grkavac-Ledenice-Morinj-Perast-Donji Orehovac-Dobrotas-Kotor-Muo-Prcanj-Donji Stoliv-Lepetani

#adria #balkán #montenegro #kerékpártúra
__________________
Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/
cobranco nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2021-11-19, 18:45   #43 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 260
Hírnév szint: 14
cobranco a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Az alig 200 km hosszú Montenegrói-tengerpart, Adriai viszonylatban a kisebbek közé tartozik, viszont változatossága, tagoltsága miatt simán a dobogósok között a helye. Ebben a kis röpke filmes esszében túrázóink sorra veszik az ismert és kevésbé ismert nyaralóhelyeket, lesz sportfeladat, strandteszt, sőt a balkán gasztronómia rejtelmeibe is betekintést nyerhetünk.

Adria-karika 2.rész: "Budvai-riviéra" 2019. /Montenegro/ 2K 1440p


Útvonal: Lepetani-Donji Lastva-Tivat-Durosevici-Milovici-Plavi Horizont-Radanovici-Jaz beach-Budva-Virpazar-Murici-Stevgrass hágó-Vladimir-Ulcinj-Utheja-Dobrava-Dobra Voda-Bar-Sutomore-Petrovac-Sveti Stefan

#adria #balkán #montenegro #kerékpártúra
__________________
Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/
cobranco nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2021-12-03, 22:57   #44 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 260
Hírnév szint: 14
cobranco a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ki gondolná, hogy alig pár kilométerre a Montenegrói riviérát körülölelő zordon partmenti hegyek másik oldalán Európa egyik legkülönlegesebb és leglátványosabb édesvizi lagunája lapul. Nos, ezúttal ide szeretném invitálni a kedves nézőket egy amolyan „virtuális kirándulás” erejéig.



Útvonal: Sveti Stefan-Przno-Milocer-Becici-Budva-Boretti-Kosmac-Brajici-Boguti-Rijeka Crnojevica-Komarno-Virpazar

#adria #balkán #montenegro #kerékpártúra
__________________
Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/
cobranco nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Adria, Balkán-félsziget, Durmitor Nemzeti Park, hegyek, Montenegró, tengerpart

« Montenegró képek | - »


Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 22:33 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.