Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Észak-Európa > Norvégia
Regisztráció Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2010-12-13, 09:58   #1 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Norvégia és látnivalói

Csodálatos ország, csodás látnivalókkal. Norvégia lenyűgöző tájai tán egyedül a klíma miatt nem vonzanak annyi turistát, mint amennyit a látványosságok okán gondolhatnánk.
Vízesések, csodás fjordok, hegyek és megannyi más látnivaló vár ránk Norvégiában.

Hammerfest a föld legészakibb városa. A képen a város és fölötte a sarki fény látható.
Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Sarki fény - Hammerfest.jpg
Megnézték: 16852
Méret:  59,8 KB
Azonosító:  621
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-18, 10:23   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-16
Összes hozzászólás: 26
Hírnév szint: 0
Vándor a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Az egyik, ha nem a legszebb ország ahol jártam Norvégia. Egyben talán az egyik legdrágább is.
Tömegközlekedéssel utaztunk végig egész a sarkkörön túlra. Oslo - Bergen - Trondheim - Bodø - Narvik volt az elnagyolt útvonal. Ott még tettünk egy kitérőt Lofoten szigetcsoportra, majd délnek vettük az irányt.

Repülővel mentünk, az országon belül utaztunk vonattal (drága, de gyönyörű volt), busszal, hajókkal (ez végképp drága volt, de sokszor kihagyhatatlan), stoppoltunk is.

Igazán különleges élmény volt az éjszakai világosság. Nyáron voltunk, így északon már le se ment a nap. Egyébként is szeretem a naplementét, de amikor az hosszú órákig tart akkor még különlegesebb.
Látnivalókat nem is lehet felsorolni. Már az első fjornál is lepadlóztunk, aztán valahol a Geiranger fjord környékén aléltunk el teljesen. A táj, a hegyek, a víz jelenléte folyamatosan lenyűgözött minket. Ennyi vízesést és ilyen különlegeseket is ritkán látunk máshol.

Az étel is nagyon drága, mint szinte minden. Szerencsére a modern bolthálózatokban mindig van egy-két dolog, amit olcsón meg lehet venni. Viszont kár lenne csak ezeken élni. Lazacot nem szabad kihagyni. Lehetőleg Bergenban a halpiacon. Ezt mondja minden útikönyv is.

Rénszarvasokról nem akartam elhinni, de tényleg beléjük botlik az ember. Nem vacakolnak. Simán kint lófrálnak akár az országúton. (Most volt is hír, hogy egy részükre fényvisszaverő mellényt adnak, mert sok a baleset. Hát ez nem tudom vicc-e, de az alapja jogos.)

Aki nem volt még annak lehet hiába mesélem mindezt, mert nem lehet leírni. Tenger alatti alagutak, olyan helyek, ahol ha nem lenne nagyon hideg tömegnyomor lenne a turisták miatt. Naplemente a tengerparton, a nap eltűnése nélkül.
Vándor nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-12-29, 17:27   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-29
Hely: Mátészalka
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Pancsuri a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szeretnék egyszer eljutni ám nem tudom hogy a legérdemesebb.Körutazással,vagy egy konkrét szállodai ajánlat keresésével????Ha egy konkrét városba mennék melyik lenne az amelyiknek sok elegáns szállodája van s a lehető legszebb helyei vannak,a tengerpartja is fürdőzésre alkalmas.
Pancsuri nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-17, 09:48   #4 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

No ez a fénykép elég jól megmutatja, hogy aki a következő pár hónapban Norvégiába utazik, az milyen látványban részesülhet.
A kép a Lofoten-szigeteken található Reine halászfalut és a fölé magasodó hegyeket ábrázolja.
Kattints a képre a nagyításhoz

Cím:  Lofoten-szigetek - Norvégia.jpg
Megnézték: 3972
Méret:  75,1 KB
Azonosító:  1096
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-09, 23:48   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-09
Összes hozzászólás: 15
Hírnév szint: 0
Malex a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Norvégia lenyűgöző ország, nagyon szeretem. Tavaly júliusban jártam ott, és bár szükségem volt a tavaszi kabátkámra, egy életre szóló élmény volt. Oslo is nagyon szép város, de Bergen és környéke lenyűgöző.
Malex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-04-27, 10:39   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-04-27
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Zsófikus a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,
Tudnátok segiteni, hogy mivel érdemesebb utazni Oslóból a Valle és az Odda nemzeti parkba majd vissza Oslóba? 2 hétre mennénk nyaralni, de egyelőre nem találtunk hasznos oldalakat.
Aki járatos a dologban, légyszives irja meg, hogy melyik a kifizetődőbb, esteleg küldhettek linket is autóbérlésre és szállásfoglalásra Osló és a nemzeti park közelében. Szállásnál nincsenek nagy igényeink
Köszike!
Zsófikus nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-07-15, 19:08   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-28
Hely: Svédország
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
EBMZicke már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.EBMZicke már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.EBMZicke már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés MSN-en keresztül EBMZicke részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül EBMZicke részére
Alapbeállítás

Norvegia tenyleg csodalatos!Ha szabadnapos vagyok,neha a ferjemmel szoktam kamionozni.Ö leginkabb Oslo ,Kongsvinger,Moss,Horten,Lillehammer,Skien,stb környeket jarja be.
Csatolt kicsinyítések
norvegia-es-latnivaloi-img_8377.jpg   norvegia-es-latnivaloi-471401_3709422102949_1314618081_o.jpg   norvegia-es-latnivaloi-551894_3806851378620_771599718_n.jpg  
EBMZicke nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-02-27, 20:43   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-02-27
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
kerékpáros62 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Jotunheimen hegységben június közepétől keresünk egy hölgyet gyalogtúrákhoz

A világ egyik legszebb tájain a fjordok országában pld. Geiranger fjord, Trollveien,Bergen, Stavanger,Oslo útvonalon .... ~ három hétre.
kerékpáros62 nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Hammerfest, látnivalók, Lofoten, Norvégia, sarki fény

« Hemsedal | Repjegy »


Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 05:48 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.