Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Utazás a gyakorlatban > Szálláskeresés


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2010-12-20, 17:28   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-16
Összes hozzászólás: 26
Hírnév szint: 0
Vándor a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás CouchSurfing

Felmerült már itt a fórumon a CouchSurfing, azaz a kanapé szörfölés.

Ez nem más, mint egy ingyenes lehetőség arra, hogy idegen helyeken szállást találjunk, vagy épp mi lássunk vendégül távolról jött utazókat.

Abszolút pozitív a dolog, aminek van egy központi honlapja: http://www.couchsurfing.org/

Az ott regisztráltak ajánlhatnak fel szálláshelyet szabad ágyaikra, kanapéikra, illetve kereshetnek is. Nem csak szállás, hanem akár egy esti sörözésre is lehet itt társaságot keresni.
Persze legtöbben a szállás miatt regisztrálnak, ami nem csak ingyenesség okán cool, hanem mert rögtön egy másik élet hétköznapjaiba, egy másik kultúrába kóstolhatunk bele.

A tagok egymást értékelhetik, írhatnak egymásról véleményt, így elvileg a problémás egyének kiszűrhetők.
Egyébként általában nincs ilyen gond, mert bárki mondhat bárkinek nemet. Nincs semmi kötelezettség ezen a téren.

No akkor hajrá. Jöjjenek a tapasztalatok és vélemények!
Vándor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-20, 17:38   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-16
Összes hozzászólás: 26
Hírnév szint: 0
Vándor a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Rögtön elmondom, hogy én ugyan nem vagyok regisztrálva az oldalon, de a családban vannak többen is akik igen.
Így volt alkalmam belekóstolni kicsit ebbe a világba és sokat is meséltek nekem róla.

Általában 1-2 ember szállt meg nálunk nem túl sűrűn. Jelentkező még csak-csak lenne, de nem árt a házigazda jelenléte.
Nem azért, mert különben gond lenne, de ez ilyenkor mindig átcsap ismerkedésbe, sőt idegenvezetőként kalauzoltuk nemegyszer a vendégeinket Budapesten.
Jó kis sütés főzés is szokott lenni. Ha több éjszakát maradnak a vendégek, akkor általában egyik nap mi csinálunk valami hazai specialitást, aztán másnap ők nyűgöznek le minket a saját konyhaművészetük egy-egy különlegesebb fogásával.

Nyelvgyakorlásnak sem rossz egyébként vendéget fogadni. Kivétel ha tényleg csak aludni ugrik be a vendég, de ez a levelezés során már előre ki szokott derülni.
Ennyit a szállásadó/fogadó oldalról.

Utazóként még nem volt szerencsém kipróbálni a CouchSurfinget, de jókat hallottam róla. Nyilván a fiatalok és főleg 1-2, max. 3 fős csoportok tudnak leginkább így megszállni és általában csak pár éjszakára. Azért senki ne gondolja, hogy majd a 4 fős családdal beköltözik valahova egy egész hétre. Nem kizárt ugyan, de ez nem jellemző.
Szerte a világban sokfelé vannak szállásadók, mondhatni most már lassan mindenhol a földön.
Vándor nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-01-27, 17:54   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-10-09
Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
Dávid a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszönöm Vándor!
Regisztráltam az oldalon és nézegetem a lehetőségeket. Elég hihetetlen, hogy eddig még nem is hallottam erről.
Akárhol lehet megszállni a világban és a pozitív visszajelzések aránya 99% fölött van. 1millió ingyen szállás szerte a világban!

Más nem próbálta még?
Dávid nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
CouchSurfing, ingyen szállás, kanapé, szállás



Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 09:30 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.