Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Délkelet-Európa > Törökország
Regisztráció Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2011-04-25, 10:09   #1 (permalink)
Hivatásos témaindító
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 72
Hírnév szint: 15
Utazás a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Alanya

Az egyik legfelkapottabb üdülőhely a Török riviérán Alanya.
Látnivalókban nincs hiány, hisz a Vörös Torony, a Damlatas-barlang, a hangulatos óváros, a homokos tengerpart tartozik a legfőbb vonzerők közé.
Sokan kötik össze Alanyában töltött nyaralásukat Antalya felkeresésével is, ám Antalya egyébként is jelentős szerepet tölt be a tágabb környezet életében, hisz ott található csak nemzetközi repülőtér.

Várjuk akár a tavalyi élménybeszámolókat Alanyából, akár az idén oda utazók kérdéseit.
Utazás nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-29, 10:56   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-10-27
Összes hozzászólás: 20
Hírnév szint: 0
grave a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tavaly nyáron Alanyában nyaraltunk, All-Inclusive, egy hotelben.
Szállás rendben volt teljesen, így inkább a programokról írnék.

Pamukkale volt az egyik fő programunk és egyszerre imádtuk és bántuk. Utazási irodával szervezve mentünk és nagyon hosszú és izzasztó volt az út. Mások olcsóbban, magánszervezésben és gyorsabban jutottak oda ugyanúgy Alanyából. Nekünk egy teljes és nagyon fárasztó nap volt, rövid érdemi programmal.
Mindezek ellenére Pamukkale csodálatos, jó volt fürdeni is, csak ne lettek volna annyian.

Alanya környéki barlangok felkeresése hajóval már minden szempontból tökéletes program volt. Sikerült másik tapasztalatai alapján a tömegtől elszakadva 2 másik házaspárral kihajózni egy teljesen független helyi hajós által. Ennyi barlangot nem is láttam még összesen sem, most pedig csak jöttek sorban. Gyönyörű víz, fürdőzések, rugalmas programban. Nagyon jó volt.

Rafting és Safari túra volt még ajánlott program, de ezeket kihagytuk. A hőmérséklet hatására az aktív kikapcsolódásra kevésbé vágytunk, a szárazra pedig még úgy sem.
Élveztük a tengerpart és a hotel nyújtotta szolgáltatásokat, a várost. Alanya szűkebb környezetét igyekeztünk bejárni, ami taxival sikerült. Egyből ajánlotta is a sofőr a legjobb kilátóhelyet. Vár, templomok és még sok egyéb apróság.
grave nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2023-05-13, 16:47   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 23-05-13
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Angel1985 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Fakultatív programok

Üdvözlök mindenkit!


Szeretnék megosztani pozitív tapasztalatokat a fórum olvasóival .

Aki esetleg Alanyán jár és szeretne emlékezetes programokon részt venni, annak bátran ajánlom a NASA tourt.

Én Facebookon keresztül léptem kapcsolatba velük , nagyon segítőkészek voltak, bármi kérdésem volt azonnal válaszoltak.

Foglaltam náluk egy Sapadare Kanyon túrát és egy Green Kanyon túrát .

Mind két programon nagyon jól éreztem magam.

A Sapadare Kanyon túrán a dzsipen a sofőrök és az idegenvezetők rendkívül szórakoztatók voltak ☺️

Ilyen vidám programon rég voltam már ☺️

A Green Kanyon túra is csodálatos volt, lenyűgöző a táj és a smaragd zöld folyó valami hihetetlen gyönyörű.Amit még fontosnak tartok megjegyezni , hogy magyar kísérő is volt a túrákon, úgyhogy emiatt is mindenképpen érdemes foglalni náluk, hiszen ez mindenképp könnyebbség .

Brigitta jófej, kedves lány és minden tájékoztatàst megadott amire csak szükségem volt.

Az áraik pedig hát , majdnem fele a többi iroda árainak.

Csodálkoztam is , hogy ennyi mindent nyújtanak ennyi pénzért csak.. egész napos program, ebéddel együtt.
Angel1985 nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Alanya, Damlataş-barlang, Földközi-tenger, Török riviéra, Törökország

« Isztambul | - »


Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 08:10 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.