Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Nyugat-Európa > Egyesült Királyság


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2009-12-06, 17:55   #1 (permalink)
Hivatásos témaindító
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 72
Hírnév szint: 15
Utazás a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás London

Az Egyesült Királyság fővárosa London nem csupán az egyik leglátogatottabb európai nagyváros, de sok honfitársunk lakhelye is. London turista és munkavállalói szemmel egyaránt.
Utazás nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-07, 23:12   #2 (permalink)
Új tag
 
Tinkmara logója
 
Csatlakozott: 09-12-05
Hely: Seaford, NY
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Tinkmara a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Én a kilnecvenes években éltem, dolgoztam Londonban 2 évig. Rengeteg élményem, emlékem van, melyeket sosem feledek. Azóta egyszer látogattam vissza és mai napig hiányzik ez a nyüzsgő, különleges világváros. Most New York Államban élek, nem messze Manhattantől és hihetetlenül hálás vagyok, hogy két ilyen hatalmas város az "ismerősöm".
Tinkmara nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2009-12-11, 12:49   #3 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nekünk folyamatosan terítéken van London, mint utazási célpont, de nem igazán akaródzik összehozni az utazást. Főleg a szállásköltség az, ami húzós.
Londonba bármikor mehetünk, még olcsó jegyet sem nehéz találni, de a szállás mindenképp többszöröse ennek.

Ha valakinek van jó szállásötlete az dobjon meg vele minket.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-12, 12:05   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-12-12
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
oklondon a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia Traveller, pontosabban milyen szállás ötletre gondoltál? Egyedül jönnél, baráttal, családdal? Gyerek/ek?
oklondon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-12, 23:10   #5 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szia!

Elsősorban olyan szállás érdekelne, ahol párommal ketten elalhatunk 2-4 éjszakát. Olyan szoba ami csak a mienk, ott lehet hagyni a cuccokat, bezárható.

Más igényünk nincs. Talán még azt is kibírnánk, ha a fürdő a folyosón lenne.

Köszi, ha tudsz javasolni valamit.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-13, 13:43   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-12-12
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
oklondon a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

mivel rövid időröl van szó szerintem az iwiw-en tutira találsz magánszállásokat, amiket akár ilyen rövid időre is kiadnak. egy éjszaka kb. 15 font, persze ez lehet olcsóbb is és drágább is, a hoteleket néztétek már? vannak olcsóbbak is, én már leltem a neten 25-30 fontért is, persze per fő per éjszaka, de vannak apartmanok amiket csak éjszakára számolnak.
oklondon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-14, 11:10   #7 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Iwiw-en? No ez eddig eszembe sem jutott volna. Szállást amúgy hol keressek az Iwiw-en?

Ez amúgy milyen formában működik? Valakinek van szabad szobája és azt kiadja?

Hoteleket néztünk és én is úgy találtam eddig, hogy olyan 28 font/fő/éj ár az alsó határ.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-16, 01:59   #8 (permalink)
Új tag
 
Tinkmara logója
 
Csatlakozott: 09-12-05
Hely: Seaford, NY
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Tinkmara a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A Bed&Breakfast-ek is "olcsók" szoktak lenni. Mi két alkalommal is ilyen helyen szálltunk meg. Mondjuk évekkel ezelőtt volt, így az árak mások, de megbízhatóak, kellemesek.
Tinkmara nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-16, 16:17   #9 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Valóban most már találtam 2 ágyas szobát reggelivel 10-12 ezer forint körül éjszkánként Londonban nem is rossz helyen. Azért ha valaki ennél olcsóbbat tud javasolni, akkor azt örömmel veszem.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-16, 18:57   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-12-12
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
oklondon a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia Traveller, bocs hogy csak most irok. szóval:

iwiw-- beállítások; oldalt "látogatás más városba", katt.
legalul beállitod az országot: Egyesült Királyság
kiválasztod hogy LONDON
utána ha minden jól megy vissza lökött a fö iwiwes oldalra, rámész felül a apróra és ott már alapból a Londoni apróhirdetések jelennek meg. Kiválasztod a kategóriát, kifejezést próbálsz eltalálni... Vagy egyből rámész pl.: az ingatlanra. Ott már keresgethetsz. Szia
oklondon nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-01-26, 14:31   #11 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Köszönöm. Ez tényleg jól működik.
A legtöbben mondjuk nem adnak ki szobát pár éjszakára, de azért találni igen kedvező ajánlatokat ilyen rövid időre is.
Aki pedig Londonba akar költözni egyenesen aranybánya.

Mi minden bizonnyal az év során kiugrunk egy ilyen pár napos városnézésre. Árasszatok el ötletekkel, bár amennyire Londont ismerem így is kevés lesz az időnk.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-01-27, 16:50   #12 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-01-27
Hely: Budapest, kertváros
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Miamar a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

sziasztok, kitudja megmondani milyen az idő március, áprilisban, angliában -londonban
Miamar nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-01-27, 16:59   #13 (permalink)
Új tag
 
Tinkmara logója
 
Csatlakozott: 09-12-05
Hely: Seaford, NY
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Tinkmara a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

London, Anglia a legcselesebb ország, ahol valaha jártam. Három márciust éltem át a Szigetországban, s mind teljesen más volt. Az egyik csupa esős, csupa ősz, a másik gyönyörű napsugaras. Egy biztos, nagy melegre nem kell számítani. Ám a rengeteg víz miatt, elvégre sziget, más a hőérzet is.

Szóval, a sok rizsa után, amit javasolnék: a jó öreg, réteges öltözködés mindig beválik. Legyen póló alul, pulcsi, meg egy kabát, amit mondjuk valahogy derékra lehet kötni, ha esetleg melegebbre fordul. És természetesen az elengedhetetlen esőkabát. Esernyő, ha a belvárosban nézelődni mentek, mint Piccadily Circus, Oxford Street és a híres helyek, elfelejthető, mert akkora a tömeg, nem lehet könnyen lavírozni, csak elveszi a jókedveteket.

Ha bármi más kérdésetek van, bátran. Remélem, azért kicsit tudtam segíteni.
Tinkmara nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-01, 11:29   #14 (permalink)
Új tag
 
Csillag logója
 
Csatlakozott: 10-03-19
Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
Csillag a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia utazás!

Igen munkavállalói szemmel is látogatott nem is kicsit . . . különösen mióta Magyarország bekerült az Európai Unióba és nem kell a magyaroknak vízum az Angliába utazáshoz nőtt csak meg igazán az ott élő magyarok száma . . . csak hát Londonban sincs kolbászból a kerítés ahogy sehol se. Ha 14:00 -ra meghirdetnek egy állást akkor 11:00 -kor már kilométeres sorok kígyóznak az irodák ajtajai előtt!

ui.: én inkább mint turista élvezem a dolgokat
__________________
Avon
Csillag nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-15, 15:13   #15 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-04-15
Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
Rekka a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy mi várható a holnapi napra szóló Easyjet jegyemmel? London Luton-ra utaznék, de a hírek alapján a vulkanikus hamu miatt ez lehet elmarad, vagy csúszik.

Szállás kifizetve, egy csomó mindennel együtt.
Ha nem tudok elutazni, akkor buktam a pénzt? Ennyire nem lehetek szerencsétlen!

Honnan tudok mindezekről információt szerezni?
Rekka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-16, 21:42   #16 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hmm. Kicsit későn olvasom.

Feltételezem törölték a járatot. Ilyenkor mindig a légitársaságot kell hívni. A jegy árát vagy megtérítik, vagy kapsz egy másik időpontra szóló jegyet. Több, mint valószínű, hogy választhatsz.

A szállás és a többi kifizetett díj már nehezebb kérdés. Ha szerencséd van megértőek, hisz tömeges jelenségről van szó.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-01, 00:36   #17 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-01
Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
seel a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Fórumozók!

Azt szeretném azoktól kérdezni, akik sokat jártak már londonban, hogy a főbb nevezetességeket érdemes inkább megnézni, vagy vannak kevésbé ismert, de szebb, érdekesebb helyek?
Ott a Tower, vagy a Westminster és Buckhingham palota, ja és ugyebár a a Big Ben is. Értelemszerűen direkt elkerülni nem akarnánk ezeket, a sok híres helyszín legtöbbjére szívesen elmennénk, de nem úgy szeretnénk a várost járni, mint az egyszeri turista. Kipipálva sorra az utikönyv egyes pontjait, akár órákat sorban állva valamiért, aminél van szebb és jobb majdnem ugyanott.

Az érzést akarom megtapasztalni, amit London tud nyújtani. Egy szép környék, egy igazán jó kis Pub, valami számunkra ismeretlen művészi társulat, vagy egy kellemes városi park lehet sokkal szebb emlék marad a városról, mint a Greenwich-i 0 hosszúsági fok.

Az idő, ami rendelkezésünkre áll majd Londonban az 5 nap és nem terezzük lejárni a lábunkat. Pihenni és kellemesen érezni magunkat megyünk. Ebbe kell beleférjen egy tartalmas program.

Minden tippet és tanácsot előre is köszönettel!
Seel
seel nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-01, 09:51   #18 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-04-15
Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
Rekka a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Itthon maradtunk. Szerencsére azonban nem került sokba a kaland. Úgy néz ki minden komolyabb tétel árát visszakapjuk.

London továbbra is vár ránk, de nem tudom mikor szervezzük le megint az utat.
Rekka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-09, 14:11   #19 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Akkor tényleg jól jártatok. Ennek örülök, mert egyéni szervezésnél ez bonyolultabb.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-16, 09:52   #20 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-04-15
Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
Rekka a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Az utazást elhasztottuk legalább 3-4 hónappal. Olcsó jegyet találni már most is leginkább csak őszre lehet és ahogy olvasom még mindig nem akar kialudni az a fránya vulkán.

Egy ilyen majdnem megvalósult londoni út arra mindenesetre jó volt, hogy most duplán utána fogunk nézni mindennek.
Rekka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-19, 13:31   #21 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szerintem jól döntöttél, hogy nem akarsz újra azonnal utazni. Most tényleg drága lenne egy őszi úthoz képest.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-26, 13:29   #22 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-11-03
Összes hozzászólás: 23
Hírnév szint: 0
szigetan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.szigetan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

London megéri a pénzét csak azt tudom mondani, bár persze, érdemes mindent kétszer lecsekkolni... Fiatalabb korosztálynak végképp jó a nyüzsgő éjszakai élettel rendelkező nagyváros. Én pl majdnem minden este buliztam valahol, kb az össze zenei müfaj amit szeretek innen ered, ittvannak a legnagyobb elöadók! Még bristolba is ellátogattam merthogy az a dubstep fővárosa, bár ezt az ottaniak aligha tudják A londoni népesség pedig egy kész kavalkád, minden népcsoport megtalálható itt, igazi brit akad a legkevesebb sztem
szigetan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-28, 11:49   #23 (permalink)
Tag
 
bokker logója
 
Csatlakozott: 10-04-14
Összes hozzászólás: 48
Hírnév szint: 0
bokker már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.bokker már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Legkevesebb az igazi brit? Kihalóban a queen's english és átveszi a helyét a feka szleng?? Nagy kár pedig azért angliának vannak olyan értékei amik így úgymond elsüllyednek a multinacionalitás tengerében... kár-kár
bokker nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-06-15, 18:06   #24 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-06-11
Összes hozzászólás: 13
Hírnév szint: 0
Katalin a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Cilinder nélkül - Weekend Londonban

London azzal szolgáltatta első meglepetését, hogy sem az eső nem esett, sem köd nem volt. A pénztárcám sem lett „anorexiás”, és igazából még a nők sem voltak csúnyák. Elgondolkoztató, hogy miként élhették túl ezek a klisék a mai kozmopolita és univerzális világunk változásait, beleértve a globális felmelegedést is. Hogy túlélték, az tény, hogy manapság már semmi alapjuk, az személyes tapasztalat.

Az arra hajlamosaknak – ide sorolva magamat is – elég egy hétvége a brit fővárosban ahhoz, hogy végérvényesen hatalmába kerítse őket az „angolság” mint életérzés. A „Párizst látni és meghalni” mondás helyett mostanában már csak azt hajtogatom, hogy „Londont látni és visszamenni”. Ebben a városban ugyanis egyszerűen képtelenség unatkozni, hiszen csak a városnézés kötelező elemeinek megtekintése önmagában több napra elengedő látnivalóval szolgál.

Hozzá is láttam, hogy az útikönyvem első néhány oldalán található nevezetességeket felkeressem, de mivel a térképeken képtelen vagyok eligazodni, első utam rögtön a város egyik modern látványosságához, a London Eye óriáskerékhez vezetett: hátha madártávlatból könnyebben átlátom a több mint 7 milliós várost. Félelmeim alaptalannak bizonyultak, a turistaáradat (2 millió fő havonta!) sodrása ugyanis tökéletesen jelzi a városnéző útvonalat, az óriáskerék pedig 135 méteres magasságánál fogva mindig betájolt a helyes irányba. A London Eye 32 üvegkapszulájával különben a világ legmagasabb kilátókereke címmel büszkélkedhet, a félórás panorámautazás – avagy a londoniak szóhasználatával élve: a repülés – pedig nemcsak térképhelyettesítésre, hanem pazar fényképek készítésére is alkalmas. Olyan szikrázó napsütésben, amiben nekem részem volt, a monstrum tetejéről akár 40 kilométerre, az angol királynő windsori nyári rezidenciájáig is el lehet látni.

Közelsége miatt még városnéző buszra sem volt szükségem ahhoz, hogy kipipálhassam a Parlamentet, a Big Bent és a Westminster-apátságot a listámról. A Parlament épületkomplexumát az 1834-es tűzvész után neogótikus stílusban építették fel, és bár kívülről mindenki ismeri, azt kevesen tudják, hogy belülről is igazán látványos: 11 udvarát és 1100 termét az angol történelem nagy alakjainak portréi díszítik. Az a szerencse, hogy nem lehet mindet végigjárni, így maradt időm másra is. Az épület északi végén található a Clock Tower (Óratorony), benne a legendás Big Ben haranggal. Sokan tévesen az egész torony elnevezésének hiszik, pedig a Big Ben név csak a több mint 13 tonnás harangra vonatkozik, melynek jellegzetes harangjátéka az egész világon ismert. A torony másik látványossága, Anglia legnagyobb órája 8 méter átmérőjű, óramutatói 1895 óta mutatják a pontos időt. A harang hírneve miatt viszont sajnos trónfosztottá vált a Parlament másik oldalán emelkedő Jewel Tower (Ékszertorony), pedig a már említett tűzvészt majdnem csak ez a bástyaszerű építmény élte túl. Beceneve a „Király privát szekrénye”, mivel egykor az angol kincstárat, drágaköveket és aranykincseket őriztek benne.

Következő állomásom a gótikus Westminster-apátság volt, amelyet szintén érdemes nemcsak kívülről, hanem belülről is megtekinteni. Ez a székesegyház hagyományosan az angol királyok koronázási és temetkezési helye, de sok más híresség is itt talált végső nyugalomra, így az itteni túra felér egy történelmimemória-frissítéssel is. A költők sarka mellett (Poets’ corner) látni kell VII. Henrik óriási kápolnáját és különleges kőből csipkézett mennyezetét.

Következzék egy kis királyi kényeztetés – gondoltam –, de mivel már nem hiszek a mesékben, békacsókolgatás helyett inkább
a Buckingham-palota felé vettem az irányt. A királyi család mostani és hajdani rezidenciái hatalmas érdeklődést keltenek, viszont csak korlátozottan látogathatók. A 600 szobás Buckingham-palota, az angol királyi család első számú otthona például csak augusztus elejétől szeptember végéig fogad nem kékvérű vendégeket. A palotában található viszont a mindennap nyitva tartó Királynő Galériája is, ahol olyan különlegességek láthatók, mint Rembrand, Rubens vagy Dürer festményei. A bútorok, kerámiák és ékszerek láttán rájöttem: nem is lehet olyan rossz királynak lenni. Ezt a véleményt csak tovább erősítette a palota előkelő kertje és a Royal Mews kocsiparkja, ahol megcsodálhattam a királyi család hintóit, de Vilmos herceget sajnos sehol nem találtam. Pedig még a közvetlenül a palota mögött található The Goring éttermet is felkerestem, amely annak köszönheti hírnevét, hogy a kiváló angol étlap mellett olykor a királyi család egy-egy tagja is megtekinthető vagy inkább fellelhető itt.

Visszaereszkedtem hát a földre, és lábfájdalmam enyhítésére betértem a St. James Parkba, azaz csak betértem volna, ha befértem volna. A szép idő miatt ugyanis alig volt egy zöld folt a gondozott, meseszép, virágos parkban, köszönhetően annak, hogy a londoniak, amikor csak tehetik, kihasználják, hogy városuk mintegy 30 százaléka zöldterület. Gyakran ebédidejüket és baráti összejöveteleiket is a parkokban töltik – persze mondanom sem kell, hogy a legtöbb zöldterület a királyi család kezében van. A St. James Parkban található az azonos nevű palota, amely Károly herceg és fiainak lakhelye, és egy tó is, amely viszont számos kacsának ad otthont. Útikönyvem tanácsára innen a Hyde Park mellett található Kensington Park felé indultam, amelyet a bedekker még ennél is látványosabbnak ígért. Igaza volt, az itteni palota gyönyörű, Diana hercegnő lakott benne a halála előtti években, ma viszont királyiruha-kiállítás színhelye, többek között az anyakirálynő és Diana ruhakölteményeivel. A szökőkutakkal tarkított park igazából felér egy arborétummal, a hercegnő emlékére pedig még egy sétányt is létesítettek. A palota korábbi növényházában most egy kicsi, de annál különlegesebb étterem található, ahol angol módra elteázgatva pihenhettem ki az addigi fáradalmakat, erőt gyűjtve a további állomásokhoz.

Az óriáskerék vezetésével visszatértem a Temze-partra, hogy megnézzem a város másik védjegyét: a Tower hidat. Az 1894-ben átadott felnyitható híd 43 méter magas tornyaiból elkészítettem a kötelező naplementés fényképeket, majd átsétáltam a Tower börtönhöz, ahol korhű ruhákba öltözött idegenvezetők mesélték el a torony sötét történetét, a raboskodó királyok életét és Boleyn Anna szomorú sorsát. Érdekes egyveleg, hogy már a XIV. századtól kezdve itt tartják a koronázási ékszereket, amelyeket a királynő és a királyi család mind a mai napig használ. A turisták kedvenc időtöltéseinek egyike, hogy a Tower őrével fotóztatják le magukat, így hát én is elkaptam egyet. És bár egyenruhájuk ugyanolyan, mint 400 évvel ezelőtt, mégsem félelmetes, viszont felmerül a kérdés, hogy akkor miért is nevezi őket a köznyelv Beefeatersnek, azaz húsevőnek.

Apropó hús: a tradicionális angol vacsora évszázadokon át elképzelhetetlen volt marhasült nélkül, miközben a klasszikus angol konyha – a testes húsok és halfélék mellett – egyszerűen elkészíthető ételekre, lepényekre és pudingra épült. A brit szakácsművészet azonban távolról sem kifogásolható, sőt egyre több séf nyúl vissza a gyökerekhez, hogy a nagyközönséggel is megismertesse az ízletes helyi specialitásokat. Még a vegetáriánusoknak is kóstolásra ajánlott a marhasült hagyományos kiegészítője, a Yorkshire-puding, amely valójában egy egyszerű, kisütött tésztabunda. Ha megszerettük, egyszerű a dolgunk: sok pubban és kávéházban hatalmas Yorkshire-pudingot rendelhetünk, amit zöldségekkel, húsokkal vagy éppen curryvel töltenek meg.
Gasztronómiai téren egyébként sem lehet ok a panaszra: csak a brit fővárosban 70 nemzetközi konyha kínálatával 6000 étterem, illetve 3000 kávézó és bár szakosodott a gyomorkorgás megszüntetésére. Minden, ami szem-szájnak ingere, kezdve a brit életforma szerves részévé vált puboktól a kínai negyed étkezdéin át a színháznegyed (West End) hátsó utcáiban fellelhető vendéglátóhelyek előadás előtti/utáni menükínálatáig. A pénztárcakímélő helyeken az üzletpolitika része a „hozd a saját italodat” rendszer, ami varázsütésre csökkenti az éttermi számlánk végösszegét.

Miközben én estére teljesen kimerültem, a kulturális és szórakozási lehetőségek nem: zene, színház, múzeum vagy akár bulizás terén a londoni kínálatot szinte lehetetlen felülmúlni. Fáradtság ide vagy oda, egy kellemes sörözést egy hamisítatlan angol pubban nem lehet kihagyni: arra viszont előre fel kell készülni, hogy a választással nehéz dolgunk lesz, ugyanis majdnem minden sarkon áll egy kellemes kis vendéglátóhely. Bármit is választunk, előtte vagy utána érdemes egy sétát tenni a Temze-parton, díszkivilágításban is megszemlélni a Big Bent és a Tower hidat, vagy egyszerűen csak ücsörögni a padokon, és hallgatni a zenészeket.

Másnap kezdődött elölről a „mit láttam, mi mindent kéne még megnézni” izgalma: elkezdtem listát írni arról, hogy mit szeretnék még csinálni, amikor legközelebb Londonba jövök. Hogy kiszellőztessem a fejem, sztárvadászatra indultam, hiszen Londonban van otthon Harry Potter – akivel persze nehezen találkozhatunk –, Madonna, Orlando Bloom, de még David Beckham is, akikkel szintén nem könnyű összefutni. Mivel nekem életnagyságban kellettek, ellátogattam hát Madame Tussaud viaszmúzeumába, és megtapogattam a viasz Brad Pitt élethű, szilikonból készült fenekét, bár sajnos autogramot kérni nem tudtam (uraim, Kylie Minogue itt hasonló adottságokkal bír). Hírességkörutam folytatásaként a National Gallery következett a Trafalgar téren, amely számos más érdekes múzeummal együtt ingyenesen megtekinthető, szerdán egészen este kilencig. Egyik ámulatból estem a másikba Leonardo, Michelangelo és Van Gogh képei között ingázva. Akik az őszi utazást választják, azoknak jó hír, hogy az új impresszionistákat és korai modern művészeket felvonultató tárlat „Manet to Picasso” címmel szeptembertől látható. Idő híján a többi híres múzeum – mint a British Museum, a Tate vagy a Portrait Gallery – következő látogatásom listájára kerültek, én pedig átsétáltam a Trafalgar téren a St-Martin-in-the-Fields templomba, ahol hetente többször is ingyenes koncerteket adnak ebédidőben. Pincéjében nagyon kellemes étterem és egy ajándékbolt is található, ahol rögtön beszereztem még pár ajándékot a piros emeletes buszt formázó hűtőmágnesek mellé.

De ha már Londonban van a világon a legtöbb színház, az általuk ígért élményt sem szabad kihagyni: este nézzünk meg mondjuk egy világhírű előadást, valódi sztárszereposztással. Egy tipp a vékony pénztárcájúaknak: Shakespeare szobra mellett érdemes megnézni a Leicester téren található jegyárusok bódéit, ahol számos aznapi előadásra akár féláron is lehet jegyet kapni.
Mivel az otthoniak több kilométernyi bevásárlólistával engedtek el, a színháznegyed bevásárlóhelyei felé vettem az irányt, ahol mi tagadás, igazi vásárlási láz ütött ki rajtam a rengeteg üzlet, áruház és az óriási piacok láttán. A legelőkelőbb bevásárlóutca a Bond Street világhírű designer-márkákkal, a megfizethető áruházak sorát pedig az Oxford Street vonultatja fel, és persze számos pláza és üzletközpont is akad. Ezek közül a Covent Garden külön is említést érdemel: az egykori apátsági zöldségeskert helyén az üzletek és éttermek mellett számos utcai zenész és művész produkcióit élvezhetjük, akiket nemegyszer viszontláthatunk az esti színházi vagy zenei előadásokon is. Ha csak annyit mondok, hogy 30 ezer üzlet és akár 70, 80 vagy 90 százalékos szezonvégi leárazás, nem kérdéses, hogy Londonban merre kell keresni a nem időben hazaérő hölgyeket!
A következő út már tervezés alatt áll, hiszen egy ilyen dinamikus és kreatív városban hamar elrepül egy hétvége. Bár az a gyanúm, hasonlóan járnék akkor is, ha több hetet lenne alkalmam eltölteni a brit fővárosban.

Angol konyha

Számos viccnek szolgáltatott már alapanyagot, mégis van néhány olyan étel és szokás, ami angol közvetítéssel jutott el öreg kontinensünkre, mint például a teaivás vagy a szendvicsek készítése. A szendvics ugyanis John Montaguról, Sandwich 4. grófjáról kapta a nevét, aki londoni miniszter és egyben szenvedélyes kártyajátékos is volt. A legenda szerint az egyik hosszúra nyúlt játék során a grófnak nem jutott ideje az evésre, így a szolgálója beletette az ételt két szelet kenyér közé, mire játékostársa szintén kért egy olyan „kenyeret, mint Sandwich”. Ezenkívül természetesen a britek fémjelzik az angol reggeli fogalmát is, ami sokkal kiadósabb, mint más reggelik: gyümölcslével kezdődik és zabkásával folytatódik. A „királyi” reggelik szerves része még a pirítós, a többfajta kenyér, a dzsem és a hazánkban is kedvelt sült sonka tojással (ham and eggs), de előszeretettel fogyasztanak rántottát és más kiadós ételeket is.
Katalin nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-23, 11:05   #25 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-11-24
Összes hozzászólás: 51
Hírnév szint: 15
sorszan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.sorszan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ha minden jól megy szeptembertől megyek Angliába.
sorszan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-21, 18:04   #26 (permalink)
dru
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-21
Összes hozzászólás: 22
Hírnév szint: 0
dru a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Milyen volt? Vagy még ott is vagy?

Mesélj kérlek!

Hyde park mókusait tessék ám megetetni feltétlenül, mert London mókusok nélkül nem járja!
dru nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-04, 00:32   #27 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-10-03
Hely: most éppen Belgium
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
sylvia43 a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés MSN-en keresztül sylvia43 részére
Alapbeállítás

Üdv mindenkinek, életem során sok helyen megfordultam, mint turista és a mostani célom Kensignton/London. Szeretném megismerni az ottani "Art Gallery" művészeket, lenne is egy művész, akinek a képeire kíváncsi lennék. Ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném. Sylvia/Belgium
sylvia43 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-04, 11:13   #28 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-10-04
Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
Lou5 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sylvia!

Pontosan mire lennél kíváncsi? Melyik művész képeit keresed pontosan?
Írd meg itt a nevét, hátha ismerős, vagy tudok javasolni valamit!

Lou
Lou5 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-06, 11:55   #29 (permalink)
Tag
 
Hiccs logója
 
Csatlakozott: 10-04-27
Összes hozzászólás: 55
Hírnév szint: 14
Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sziasztok!
London szuperjó hely!!! Én nem ott laktam, hanem közép Angliában egy évig, de sokszor elutaztam oda, király bulihelyek vannak és rengeteg magyar. London Eye-t ajánlom mindenkinek, de csak ha jó az idő!
Hiccs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-06, 13:25   #30 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-11-24
Összes hozzászólás: 58
Hírnév szint: 15
tramcrash már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tramcrash már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sziasztok!
Információra lenne szükségem, lehetőleg olyan embertől, aki Londonban él vagy élt huzamosabb ideig. Párommal együtt tervezzük, hogy a második diplománk elvégzése előtt kimegyünk egy félévre vagy évre Londonba(vagy akár huzamosabb időre is). Ő úgy néz ki, ki tud menni Erasmus cserediák program keretében, én azonban már lemaradok erről, mivel befejezem az iskolát. De mindenképpen vele szeretnék tartani, ezért munkát kellene szereznem elsősorban. Másodsorban pedig szállást. Ha valaki tud Londonban munkát, akkor az írjon légyszi (leírom akkor a végzettségem, eddig munkatapasztalataim és nyelvtudásom) mert nagyon fontos lenne ez nekem. Másodszor pedig ha tudtok szállást, nem túl drágán, akkor arról is szívesen fogadok információkat. Egyébként a kiutazást február illetve január környékén tervezzük, ha ez nem jön össze, akkor jövő szeptembertől! Köszönöm a segítséget!
tramcrash nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-25, 16:03   #31 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-07-25
Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
fadi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Nekem nem tetszett :(

Sikerült Londonban eltöltenem egy rövid kirándulást, amiben persze minden látványosság benne volt, egy őshonos, valódi, idősebb angol nővel laktam. Pirítós, jam, párolt zöldségek és hús, tea reggeltől délutánig

A sok előttem szólóval ellentétben viszont engem a város egyáltalán nem nyűgözött le. Lehet hogy a globalizáció hatása, de gyakorlatilag a sok össze-vissza emberen kívül engem semmilyen "London" érzés nem fogott el. A város elég koszos, zsúfolt, ugyanazokkal a boltokkal, gyorsétermekkel találkoztam mint itthon. Persze megnéztem én is a sok látványosságot, de ennél sokkal fontosabb a város hangulata, ami engem nem győzött meg egy kicsit sem.

Lehet, hogy a vidéki angol városok szebbek, vagy hangulatosabbak ott nem volt még szerencsém járni, de persze ha tehetném akkor minél többet megnéznék. Nem akarom kihúzni a gyufát (a sok London fantól ), de kell egy ellenvélemény is.

És bocsássatok meg, de ezt nem bírtam egyszerűen kihagyni:
fadi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-09, 17:21   #32 (permalink)
ddd
Új tag
 
Csatlakozott: 11-08-09
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
ddd a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás SEGÍTSÉG! nagyon fontos lenne

Augusztus 18.-án megyek Angliába, egyik barátnőmmel, és nem tud-e valaki, valami házat, amibe egy szobát, vagy egy részt kibérelhetnénk, és közösen fizethetnénk. Csak, hogy ne kelljen az utcán aludnunk. Tényleg nagyon fontos lenne. Ha valaki, tud valamit segíteni, azt nagyon megköszönnénk.

email: ss.unilah@gmail.com
ddd nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-02, 19:34   #33 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Tower Bridge

London egyik jelképe a Tower Bridge (Tower híd) a Temze minden bizonnyal leghíresebb hídja. A középső felnyitható rész két oldalán található tornyok mint látható igen szépen ki vannak világítva.
london-london-tower-bridge.jpg
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-10, 00:56   #34 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-10
Összes hozzászólás: 15
Hírnév szint: 0
Malex a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Londonba eljutni már régi vágyam. Sajnos még nem sikerült. Nagyon kíváncsi vagyok, milyen lehet egy olyan sok milliós, multikulturális város, mint London. Biztosan izgalmas, de valószínűleg stresszes is.
Malex nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Anglia, Egyesült Királyság, főváros, London, Temze, Tower Bridge



Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 07:37 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.