Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Nyugat-Európa > Hollandia


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2009-10-14, 01:22   #1 (permalink)
Hivatásos témaindító
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 72
Hírnév szint: 15
Utazás a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Amszterdam

Számos látnivalót kínál Hollandia fővárosa, Amszterdam is.
Legtöbbünknek talán a virágpiac, a piros lámpás negyed, a marihuana jut eszünkbe Amszterdam városáról, de számos híres múzeum és egyéb látnivaló is található itt.

Te miért akarsz eljutni ide? Ha már voltál mi vonzott leginkább?
Utazás nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-10-25, 10:14   #2 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szinte csak felsorolásszerűen, amit semmiképp sem érdemes kihagyni:
- megnézni a lányokat a kirakatokban (fényképezés nélkül)
- Állatkert környéke
- tengerészeti múzeum
- spéci sörök
- Oude Kerk tornya

A város hangulata esténként valami hihetetlen. Zenészek és mindenféle más művészlelkek számomra nagyon bejöttek. Jó volt csak úgy lenni, szóval aki csak ténfereg céltalanul a belvárosi részen az magától is olyan dolgokat fog felfedezni, ami miatt megéri Amszterdamba utazni.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2009-10-26, 16:35   #3 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-25
Összes hozzászólás: 42
Hírnév szint: 0
Zsófi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nekem Amszterdamban két múzeum, a lakóhajó múzeum, és a sloteni szélmalom tetszett nagyon. Az idegenvezetés egyszerűen szenzációs volt. A piros lámpás negyedben tényleg nem szabad fényképezni . Én akartam, hogy a barátomnak megmutassam, mit hagyott ki azzal, hogy nem jött velem, de rám szólt az egyik leány az ablakból.
Ami még nagy élmény volt, hogy egy hajós városnézésre befizettünk, és a kapitány engedte, hogy mi vezessük a hajót. Ő is elég érdekes történeteket mesélt a városról, és a szokásokról.
Zsófi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-11-30, 11:48   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-11-30
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Füves a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás fű, füves süti, coffe shop

irány amszterdam! jövő héten megyek, haverokkal.
nevem csak poén, de azért szétnéznénk kenderboltokban is. coffe shop talán a nevük. tudtok ilyet ajánlani?
nem a fű érdekel, bár valami jó kis füves sütit lehet megkóstolnánk. ha haza is hozunk ilyet abból lehet probléma?
Füves nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-01, 17:39   #5 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-25
Összes hozzászólás: 42
Hírnév szint: 0
Zsófi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A piros lámpás negyedben egymást érik az ilyen üzletek, keresni nem nagyon kell őket. Van egy kendermúzeum is, ott is lehet vásárolni. Én nem voltam bent így a pontos kínálatot, és árakat nem tudok.

Ha a régi templomot (Oude Kerk-et) megtaláljátok, akkor gyakorlatilag ott is vagytok a negyedben. Csak este érdemes menni, mert délelőtt kihalt.

Behozni szerintem nem szabad, mert a magyar törvények nem engedik.

Jó mulatást!
Zsófi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-03, 22:18   #6 (permalink)
Adminisztrátor
 
Csatlakozott: 09-10-01
Összes hozzászólás: 107
Hírnév szint: 10
harzol a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Amszterdam fényképek

Felrakok néhány érdekesebb fényképet Amszterdamról. Itt sajnos én nem jártam, de párom fényképezett anno rendesen:

amszterdam-amszterdam-holland-szelmalom.jpg
amszterdam-amszterdam-csatorna.jpg
amszterdam-amszterdam-dom-ter.jpg
amszterdam-amszterdam-piroslampas-negyed.jpg

Élőben persze biztos még szebb.
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-12-11, 19:57   #7 (permalink)
Új tag
 
tanager logója
 
Csatlakozott: 09-12-11
Hely: Írország
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
tanager a hírnévhez vezető út elején jár.
Smile

Sziasztok!

Én is megpróbáltam összegyűjteni Amszterdam top 10 látnivalóját, itt olvashatjátok el

üdv:
tanager
__________________
www.autoberlesonline.hu/blog/
tanager nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-01, 11:32   #8 (permalink)
Új tag
 
Csillag logója
 
Csatlakozott: 10-03-19
Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
Csillag a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nem lehet fényképezni a piros lámpás negyedben de Picit (Csonka Bandit) az egyik magyarnak csak sikerült lekapnia
__________________
Avon
Csillag nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-09, 14:19   #9 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nézegetem a különféle utazási lehetőségeket. Fapados jegyeket kora őszre Amsterdamba, de nem találok jó megoldást.
Wizz 10.000 fölött repít Eindhovenbe és onnan még legalább ugyanennyiért buszozhat el az ember Amszterdamig.
Valahogy nem látom, hogy 30 ezer alatt megjárnánk a várost oda-vissza, ami mostanában már nem olyan vonzó.

Nincs valakinek valami átszállásos, vagy egyéb tippje?
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-26, 13:03   #10 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-01-26
Összes hozzászólás: 59
Hírnév szint: 15
KeriKe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.KeriKe már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Piros lámpás negyed abszolút megnézendő. Olyanokat lát itt az ember, hogy soha nem gondolta volna. Pl szexmozi hát az agyam eldobtam hogy ilyen van. Én benéztem coffee shopokba is, az érdekes az ilyen helyeken, hogy nem vegyitik dohánnyal a kendert, tehát teljesen tisztán sziívják, bemegy az ember már a terjengő ganjaszagtól beáll kb. Olyan választék van fűből, hogy az vmi eszméletlen Muszály ezt is kipróbálni, ha már ott jár az ember, legalább véleménye legyen a témáról, mégha nem is tetszik neki, bár ezt kötve hiszem Aki meg nem szeret dohányozni annak ott a süti vagy a gombusz, bár azt lehet hogy azóta betiltották? Én behozatallal meg sem probálkoznék tekintve h az itthoni törvények tiltják...
KeriKe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-28, 17:28   #11 (permalink)
Tag
 
bokker logója
 
Csatlakozott: 10-04-14
Összes hozzászólás: 48
Hírnév szint: 0
bokker már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.bokker már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szexmozi? Te jó ég! Hát nemtudom, nemsemmi! Mindenesetre izgalmas lehet. Amszterdam egy rendhagyó "nyaralás" lenne az biztos de egyszer feltétlenül ki kell próbálni, csak az a baj hogyha már összegyüjtöttem a pénzt akkor inkább vmi tengerparti nyaralásra költöm. De majd egyszer ellátogatok, a füves süti is kimaradt még az életemből ugyh azt is kifogom próbálni, remélem nem veszélyes, meg nem is tudom h mi lesz velem ha megeszem, ennek még utána kell olvassak
bokker nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-05-31, 21:05   #12 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-25
Összes hozzászólás: 42
Hírnév szint: 0
Zsófi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hollandiában is gyönyörű tengerpartok vannak! Érdemes kis időt eltölteni. A Watt tengerben még fókákat is lehet látni, ha szerencséd van. (Nekünk nem volt.) Apály idején meg kis szigetek képződnek a tengerben, amiken sétálni lehet.
Viszont ide leginkább barátokkal érdemes utazni,nem családdal.
Zsófi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-30, 13:02   #13 (permalink)
Tag
 
bokker logója
 
Csatlakozott: 10-04-14
Összes hozzászólás: 48
Hírnév szint: 0
bokker már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.bokker már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hát az biztos hogy coffee shopolni én se mennék el jóanyámékkal, kitérnének a hitükből. Bár vicces lenne őket betépve látni
bokker nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-03, 15:03   #14 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-11-24
Összes hozzászólás: 58
Hírnév szint: 15
tramcrash már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tramcrash már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én elmennék velük is egyszer egy ilyen coffee shopba, legalább látnák, hogy nem olyan gonosz dolog ez az egész mint ahogyan hiszik azt egyesek. Én kb ezek miatt mentem oda amikor voltam és kegyetlen hetünk volt Városnézés előtt 1-2 jó kis ütike, este meg egy kis gomba jobbnál jobb
tramcrash nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-20, 10:10   #15 (permalink)
Új tag
 
europabusz logója
 
Csatlakozott: 10-11-19
Hely: Kaposvár
Összes hozzászólás: 13
Hírnév szint: 0
europabusz már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.europabusz már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül europabusz részére
Alapbeállítás Coffee Shopra nincs időnk ...

... azonban körülnézni igen.

Nekem csak az a bajom Amsterdammal, ami Hágával is illetve Mastrichttal, nevezetesen, hogy a városok nagy része koszosabb, mint a vidéki városok többsége. Főleg a törökök által lakott negyedek.

Meg kell, hogy mondjam Groningen vagy Apeldoor, de sorolhatnám még tovább sokkal látványosabbak, mint Amsterdam.

Bár, azért itt is van mit nézni!

amszterdam-hollandia200901.jpg amszterdam-hollandia200913.jpg

amszterdam-hollandia200912.jpg
__________________
Hetente indított járatokkal Európa országaiba! http://www.europabusz.com
europabusz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-28, 22:34   #16 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-25
Összes hozzászólás: 42
Hírnév szint: 0
Zsófi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
bokker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szexmozi?
Meg szexmúzeum és még színház is van. De én a szüleimmel voltam, így ezeket kihagytam. Meg valószínű egyébként sem mentem volna be, de így az ősökre lehet fogni. A piros lámpás negyedben viszont jártunk, bár nem sok ideig.
Zsófi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-08, 12:38   #17 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
WhoKnows? a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mi kétszer jutottunk el Amszterdamba, idén Van Gogh Múzeumot és az Anne Frank Házat néztük meg, 3 éve meg sétáltunk a városban és egy csatornán hajókázáson is részt vettünk. Akkor mi is meglátogattuk a piros lámpás negyedet, én is majdnem beleestem abba a hibába, hogy fényképezni akartam, de párom unokatesója (aki kinn él 10 éve, hozzájuk mentünk) figyelmeztetett...viszont ők nagy füvesek, úgyhogy minden sarkon bementünk egy coffee shopba, hát, én még egy slukkot sem szívtam soha, de a fű illata isteni. Szép látvány volt, ahogy kanapékon kidőlve egymás hegyén-hátán az emberek láttunk füves sütit is, de nem egy szép látvány, előbb fanyalodnék a cigire. :P
WhoKnows? nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-24, 00:25   #18 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
europabusz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
... azonban körülnézni igen.

Nekem csak az a bajom Amsterdammal, ami Hágával is illetve Mastrichttal, nevezetesen, hogy a városok nagy része koszosabb, mint a vidéki városok többsége. Főleg a törökök által lakott negyedek.

Meg kell, hogy mondjam Groningen vagy Apeldoor, de sorolhatnám még tovább sokkal látványosabbak, mint Amsterdam.

Bár, azért itt is van mit nézni!

Csatolás 491 Csatolás 492

Csatolás 493
Amsterdam szerintem egy külön kategória. Jellegzetes víz/csatorna szag, viszont nagyon látványos, egyedi és rendkívül pezsgő város. Az egész levegőjét "áthatja" a kábítószer. Adják, veszik, kínálják. A szex-shopok környékén minden előfordulhat: engem, az abszolút heterót, egy behemót homokos néger szólított le.
Nekem Nijmegen jött be, mint rendkívül hangulatos, tiszta város, gyönyörű, több évszázados (jól megőrzött) városközponttal. Bringák? Mindenütt. Hogy lopják-e? Azt már nem tudom
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-04, 15:06   #19 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-07-04
Hely: Partium
Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
Európa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Európa már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Akkor egy-két dolgot megemlítenék kempingezésünkről Hollandia fővárosában.

Egyik barátom születésnapja alkalmából arra gondolt hogy ugorjunk ki Amszterdamba pár napra bulizni egy jót, hát mit-mondjak, tetszett az ötlet így még négy haverral elindultunk autóval a biciklik fővárosába.

Arra az elhatározásra jutottunk hogy kempingbe megyünk és azt a pénzt amit a szállodára költöttük volna a bulizásra fordítjuk. Találtunk is egy ennek a célnak megfelelő sátorozó helyet és mivel nem főszezonban voltunk akadt is hely bőven, azt még hozzá kell tennem hogy tavasszal voltunk és az átlagosnál magasabb volt a hőmérséklet így szerencsénk is volt ami az időjárást illeti.

Az út kb. 18-20 óra volt, ködös-esős időjárás végig de ahogy megérkeztünk Hollandiába kisütött a nap, ennél több nem is kell ami a lényeg hogy az Amszterdami kemping foglalást követően, fáradságunk ellenére, nekilódultunk egy kis városnézésnek, hat mit-mondjak, hatalmas élményben részesültünk és itt most nem csak a piros-lámpás negyedre értem, már maga a látvány miatt megérte elmenni.

Amszterdam központjára szerintem több időt kell szánnunk mint egy nap, a különféle múzeumok és a csodalatos enyhen dőlt épületek látványa egyszerűen lenyűgöző nappal, este pedig a coffee shoppok és a piros-lámpás negyed "dolgozói" nyújtanak hatalmas élményt a turistáknak.

Sok híd és hajó, melyek a csatornákon közlekednek, sok ezer bicikli látható, nem hiába nevezik a biciklik fővárosának. Nekem nagyon tetszett amit ott láttam pedig szerintem Amszterdam látnivalóinak a negyedet ha láttam akkor jó, ezért is tervezem hogy visszamegyek oda hogy bepótoljam amit elszalasztottam.

amszterdam-hpim1652.jpg
amszterdam-img_0027.jpg
amszterdam-s6301338.jpg
amszterdam-s6301343.jpg
amszterdam-s6301372.jpg
__________________
Útvonaltervező Európa bármely pontjára! Gyors és egyszerű útvonaltervezés!
Európa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-07, 00:37   #20 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-07
Összes hozzászólás: 51
Hírnév szint: 14
keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.keri már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hali
Volt szerencsém nekem is e csodás városba látogatni ! Röviden a történet , hogy "kerültem" oda : Barátnőm 10 év után hazalátogatott New Yorkból . egy szerda délelőtt borozgattunk ( ami szintén nem szokványos az én esetemben !) egy pubban , és Ő kitalálta , h mivel kicsi az esély ,h a közeljövőben még hazajönne , megszeretné nézni Amszterdamot . Vagy a coffee shoppok-at ??? Mondta , menjek vele . Szerdán kitalálta és pénteken repültünk .
Felejthetetlen 3 napot töltöttünk ott ! Természetesen a város központi részét bebarangoltuk (nem csak coffee shoppokat ) , ami fantasztikus szép . Ahogy az előttem szólók is írták , a rengeteg bicikli , a régi és ferde épületek, a piros lámpás negyed , a gyönyörű zöld parkok , és a várost övező csatornarendszer . Mind-mind bámulatos .
Bár az időjárással nekünk nem volt túl nagy szerencsénk , május végén mentünk , gondoltuk ott is szép időnk lesz . Hideg is volt esett is , bár nem mindennap ,de ez nem szegte kedvünket egyáltalán . Volt mivel javítani Például csokis muffinnal . Volt benne valami érdekes illatú fűszer is ...
A lényeg , h így is - úgy is naggggggyon szupi volt !!!
Képek az albumban
keri nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-04, 17:10   #21 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-08-04
Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
Artemis már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Artemis már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én csak egyszer voltam egy pár órára. Baromis sokan voltak , főleg a Dam square-n . Szinte már oldalazva kellett haladnom. Én bizony nem nagyon találtam nappal kihalt részt. végiggyalogoltam a piroslámpás negyeden is (természetesen ).
Artemis nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-05, 11:31   #22 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-25
Összes hozzászólás: 42
Hírnév szint: 0
Zsófi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A piros lámpás negyed sem volt nappal kihalt? Mi egyetlen embert nem láttunk délelőtt arra.
Zsófi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-09, 11:54   #23 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-08-04
Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
Artemis már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Artemis már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Abszolút tele volt. A csajok ott vonaglottak a kirakatban, ajtók csapódtak ki-be, az utcákat belengte a fűszag. Szóval minden volt csak kihalt nem. Lehet hogy mikor ti voltatok épp mindenki tupákolt, vagy valamelyik "szolgáltatót" vette igénybe.
A csónakkirándulás annyira nem fogott meg. Nagyon magasan van a csatornák pereme, fotózni csak a házak tetejét tudtam.
Artemis nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-09, 12:24   #24 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-25
Összes hozzászólás: 42
Hírnév szint: 0
Zsófi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Artemis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A csónakkirándulás annyira nem fogott meg. Nagyon magasan van a csatornák pereme, fotózni csak a házak tetejét tudtam.
Ebben egyet értek. Fotózni mi sem tudtunk, már csak azért sem, mert imbolygott a csónak. De ingyenes volt az Amszterdam kártya miatt, így kár lett volna kihagyni. Ami még nagyon tetszett, az a kapitány dumája volt menet közben. Ráadásul mi, utasok is vezethettük a hajót, nyilván az egyszerűbb részeken. Nekem azonban azok a helyek sem tűntek egyszerűnek. A hajó egyszerűen nem arra ment, mint én akartam. Azért ez így jó sokat tett az élményhez.
Zsófi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-10, 09:44   #25 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-08-04
Összes hozzászólás: 8
Hírnév szint: 0
Artemis már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Artemis már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hát így már nekem is élmény lett volna
Artemis nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-02, 19:30   #26 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Álljon itt egy rendkívül hangulatos kép Amszterdamról:
amszterdam-amszterdam.jpg
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-09-04, 17:01   #27 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-09-04
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Alcarin a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás olcsó szállás AMszterdamban

Sziasztok!

Szeptember 10-17-ére foglaltam szállást az amszterdami Budget Bargain Hostel Toko nevű helyre, egy kétágyas szobába. Nem valószínű, hogy el tudok menni, és már kifizettem a szállást, tehát az az egy opcióm maradt, hogy továbbadom. 70 euróért adom, szerintem ez teljesen jó ár. Akit érdekel, írjon e-mailt!
Alcarin nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Amszterdam, főváros, Hollandia, város, városnézés



Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 11:29 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.