Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Közép-Európa > Svájc


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2010-08-03, 12:15   #1 (permalink)
Hivatásos témaindító
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 72
Hírnév szint: 15
Utazás a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Svájcban nyaralni, telelni

Sokak szemében Svájc egy igazi mintaállam. A soknyelvű, kulturálisan igen változatos alpesi ország a gazdagságot, függetlenséget szimbolizálja.
A sziklás, hófödte hegycsúcsok és zöld legelők (Milka tehénnel) sokunk fejében jelen vannak, de Svájc gazdag városairól, annak bankjaival is sokaknak van elképzelése.

No de milyen is valójában Svájc?
Utazás nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-21, 19:22   #2 (permalink)
dru
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-21
Összes hozzászólás: 22
Hírnév szint: 0
dru a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mennyire lenne drága Svájcba menni síelni? Úgy értem valaki volt már és meg tudja mondani, hogy az átlag Osztrák árszínvonalhoz képest mennyivel drágább? Szállás, étkezés, síbérlet egyaránt érdekelne!
dru nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-10-08, 23:18   #3 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nem voltam még, de nem véletlen.
Olasz, vagy Francia Alpok sokkal olcsóbb. Ha meg nem akar sokat utazni az ember, akkor Ausztria. A síbérlet a fő költség.

Persze van aki szilveszterkor megy síelni. No annál pl. egy nem csúcsidős svájci síelés már olcsóbb. Végső soron azért járnak Svájcba magyarok is síelni. Mindennek megvan a maga előnye. Szerintem 130%-140% az osztrák költségekhez képest, de ez is viszonyítás kérdése, mert olcsó és drága hely is van mindenhol.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-23, 12:56   #4 (permalink)
Tag
 
Hiccs logója
 
Csatlakozott: 10-04-27
Összes hozzászólás: 55
Hírnév szint: 14
Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szerintem nem kellene így ezen az alapon leírni Svájcot. Ez szinte minden népszerűbb hellyel így van, hogy főszezonban drága, és last- vagy first minit-ben szinte alacsonynak mondható áron lehet jelentkezni az utazásokra. Én voltam már Ausztriában, és nagyon kellemes élményeim kapcsolódnak hozzá. Végeredményben nem csak síelni lehet, hanem számtalan más programot is lehet találni (pl: bobpályák, szurdoktúra). Az én véleményem az, hogy aki Svájcba szeretne menni síelni, az ne adjon alább az elképzeléseiből...vagy szervezze meg maga az utazást (már azzal is olcsóbban lehet kijönni), vagy válasszon egy kevésbé népszerű időpontot...
Hiccs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-24, 15:16   #5 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Gornergrat - Zermatt

Dehogy írom én le.
Svájc gyönyörű és ha tehetném igen gyakran kerekednék fel és néznék szét különféle helyeken.

Itt van például az alábbi helyszín.
Zermatt közelében a Wallisi-Alpokban található a Gorner-gleccser szomszédságában található a Gornergrat, mintegy 3089 méteres megasságban. Obszervatórium és szálloda is működik itt, megközelítésé pedig Zermattból a Gornergrat vasút (Gornergratbahn) segítségével lehetséges legegyszerűbben. Ez egy fogaskerekű vasút, ami egyben Európa legmagasabban fekvő vasútvonala is.
Zermatt és környéke amúgy is a szívem csücske, hisz nem lehet belsőégésű motorral ellátott autóval közlekedni és így csak elektromos járművek vannak mindenfelé.
Zermatt az egyik végállomása a Glacier Express vasútvonalnak, ami mintegy 7,5 óra alatt ér St. Moritz városába. Ezen nagy álmom végigvonatozni egyszer.

A közelében található a nemrég Index címlapon is bemutatott Monte Rosa menedékház is, ami szintén a környezetvédelem egyik szimbóluma, mint az egész környék úgy általában.
Visszatérve Gornergrat-ra. A környéken természetesen számos síterep is van, ami nekem is nagyon sok pénzt megérne, de ez már Svájci viszonylatban is drágának számít.

Gleccser a lábunk alatt, hegyek mindenfelé, melyek közül egy ki is emelkedik. Mind látványban, mind magasságban. A fényképen is látható.

Ez pedig nem más, mint a... Tippeket hozzászólás formájában lehet küldeni. A győztesnek (na jó és mindenkinek) belinkelek egy szenzációs videót.

svajcban-nyaralni-telelni-gornergrat.jpg
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-25, 13:10   #6 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-01-26
Összes hozzászólás: 45
Hírnév szint: 0
Kitty már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kitty már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én is pont síelni készülök és Svájcba.
Ugyanezzel a problémával küzdöttem, hogy túl drága.
Őszinte leszek, a környező országokba nem akarok menni, mert egyrészt nem biztos, hogy lesz akkor hó, másrészt meg szeretnék olyan helyre menni, ahol még nem jártam. És Svájc pont ilyen!
Szóval, engem az első meglepetés akkor ért, amikor elkezdtem repülőjegyeket nézegetni, ugyanis találtam már 16000 körül oda-vissza jegyet.
A városokban vagyok tanácstalan. Genf környékét, illetve Zürichet néztem.
A legolcsóbbnak a SwissAirt találtam.
Jaj, és egy kis vigasz azoknak, akik a drágaság miatt nem mennek Svájcba:

http://www.swiss.com/web/EN/various/...land_form.aspx

A remény hal meg utoljára, ahogyan szokták mondani.
Van itt olyan, aki volt már Svájcban síelni?
Írhatna néhány információt, ha van ideje!!
Kitty nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-30, 12:43   #7 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-11-24
Összes hozzászólás: 58
Hírnév szint: 15
tramcrash már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tramcrash már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

traveller, a barátom járt ott a fogaskerekű vasútnál, mondjuk ő kifejezetten a vasút miatt, bejárt már pár országot, hogy megnézze, beutazza a vasútvonalakat és az ott készült képei alapján mondhatom, hogy elképesztően gyönyörű az a hely. Én is kaptam onnan képeslapot!

Én mondjuk a havat meg a hideget annyira nem szeretem, Svájcba inkább mennék túrázni vagy szintén vonatozni.. bár a párom szeretne meggyőzni, hogy menjünk, mert ő imád síelni, én viszont a nyaralást szeretem inkább vízben tölteni, mint hóban..
tramcrash nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-02, 14:14   #8 (permalink)
Tag
 
Hiccs logója
 
Csatlakozott: 10-04-27
Összes hozzászólás: 55
Hírnév szint: 14
Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
tramcrash eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
traveller, a barátom járt ott a fogaskerekű vasútnál, mondjuk ő kifejezetten a vasút miatt, bejárt már pár országot, hogy megnézze, beutazza a vasútvonalakat és az ott készült képei alapján mondhatom, hogy elképesztően gyönyörű az a hely. Én is kaptam onnan képeslapot!

Én mondjuk a havat meg a hideget annyira nem szeretem, Svájcba inkább mennék túrázni vagy szintén vonatozni.. bár a párom szeretne meggyőzni, hogy menjünk, mert ő imád síelni, én viszont a nyaralást szeretem inkább vízben tölteni, mint hóban..
Régi nagy álmom körbeutazni Európát, akár sátorral is Csak hát munka mellett az minimum egy hónap, összegben sem igen tudom összesen mennyire jönne ki még leminimalizálva is. De ha mellészegődik a szerencse talán egyszer teljesül az álmom.

Kár hogy ilyen nyereményjáték nincs
Hiccs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-03, 12:56   #9 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-11-24
Összes hozzászólás: 51
Hírnév szint: 15
sorszan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.sorszan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ne legyél telhetetlen!! .)
Azért ez a Swisses játék is nagyon jó, persze annak, aki megnyeri.
Én is kitöltöttem, mert még soha nem jártam Svájcban. Csak az baj, hogy még legalább 2 hét, mire kiderül, ki utazhat.
Azért én reménykedem!
Merre utaztok legközelebb egyébként? Én tervezek egy tavaszolást, ha lehet így fogalmazni, méghozzá Svédországban. Még soha nem jártam az északi országokban, Angliáig utaztam, illetve a lengyel, francia, német magasságig.
Az is egy nagyon szép hely, rengeteg dokumentumfilmet láttam már Svédországról, illetve Norvégiáról, Dániáról.
sorszan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-03, 16:11   #10 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-11-24
Összes hozzászólás: 58
Hírnév szint: 15
tramcrash már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.tramcrash már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Hiccs, népszerűsítsük az ötletet, hátha egy sportszergyártó felfigyel rá
tramcrash nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-30, 16:25   #11 (permalink)
Tag
 
bokker logója
 
Csatlakozott: 10-04-14
Összes hozzászólás: 48
Hírnév szint: 0
bokker már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.bokker már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Kitty eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A remény hal meg utoljára, ahogyan szokták mondani.
Van itt olyan, aki volt már Svájcban síelni?
Írhatna néhány információt, ha van ideje!!
Svájc nagyon szép, gyönyörű tájak, csak hát ahogy mondják igen borsos az ára, amit csak megerősíteni tudok. A vendéglátás kb 2-szer, a síbérlet 1,5-szer drágább az ausztriai árakhoz képest.
Szóval jól fel kell tölteni a bankkártyát indulás előtt , mondjuk ezzel az ajándék utazással nagyon olcsón ki tudsz jönni. (Mintha csak Jasnára ugornál ki csúszni párat )
bokker nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-24, 21:03   #12 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-19
Hely: Szlovakia
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
almart már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.almart már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Svajc-Genfi-to

Sziasztok,

mi tavaly nyaron nyaraltunk SVajcban a Genfi-to mellett.
Nagyon szep volt,bebarangoltuk a videket,jartunk Montreuxban,Genfben,Gruyeresben,francia oldalon Yvoireban,Annecyben,Chamonixben.
Izelitoul nehany kep:
Csatolt kicsinyítések
svajcban-nyaralni-telelni-dscn1857.jpg   svajcban-nyaralni-telelni-dscn1874.jpg   svajcban-nyaralni-telelni-dscn1890.jpg   svajcban-nyaralni-telelni-dscn1916.jpg   svajcban-nyaralni-telelni-dscn1923.jpg   svajcban-nyaralni-telelni-dscn1950.jpg   svajcban-nyaralni-telelni-dscn1956.jpg   svajcban-nyaralni-telelni-dscn1980.jpg   svajcban-nyaralni-telelni-dscn2001.jpg   svajcban-nyaralni-telelni-dscn2024.jpg   svajcban-nyaralni-telelni-dscn2035.jpg  
almart nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-05, 20:49   #13 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-02-20
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
szalay3 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

tramcrash-nak:
Én tavaly voltam a feleségemmel Svájcban (mi a vasutak és a hegyek miatt mentünk oda). a blogomban leírtan néhány érdekes tényt, amivel olcsóbbá lehet tenni egy ilyen utat (de valóban elég drága, de nem 1 1/2 szerese egy német útnak). Ha érdekel, nézd meg itt:
http://utazasok-svajc.blogspot.com/2...au-region.html
http://utazasok-svajc.blogspot.com/2...n-4-6-nap.html
üdv szalay3
szalay3 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-06, 17:52   #14 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 260
Hírnév szint: 14
cobranco a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Azért valljuk be,Svájc kimondottan drága/kiváltképp most,hogy elszabadult a svájci frank/,úgyhogy én a sporolás egy egyszerű módját választottam: Biciklitúra-vadkemping!

Hihetetlen,milyen olcson ki lehetett hozni,néhány kényelmi szolgáltatás feláldozásával.

2009-es utifilm itt:

http://en.sevenload.com/videos/dP6R7...and-Italy-2009

2010-es utifilm itt:

http://en.sevenload.com/videos/or9gQ...HD-720p-Part-1
http://en.sevenload.com/videos/TltHs...HD-720p-Part-2
__________________
Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/
cobranco nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2017-02-25, 01:16   #15 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 260
Hírnév szint: 14
cobranco a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Itt egy rövid előzetes,néhány perces „best of”a tavalyi alpesi kiruccanásunkból összeollózva:




Útvonal:
Landquart (520 m) - Wolfgang pass (1.631 m) - Davos(1.558 m) - Tiefencastel (850 m) - Albula pass (2.315 m)-St. Moritz (1.822 m) - Majola pass (lefelé 1.824 m) - Chiavenna (333 m) - Morbegno (262 m) - Passo San Marco (1.985 m) - Lecco (214 m) - Passo del Ghisallo 758 m) - Como(201 m) - Argegno (122 m)-Campione ( 300 m)-Lugano (270 m)-Menaggio (203 m) - Chiavenna (333 m) - Splügen pass (2.113 m) - Bonaduz (640 m) - Landquart ( 520 m)

Térkép:
https://drive.google.com/file/d/0B7u...dtNFdmS0U/view
__________________
Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/
cobranco nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Alpok, Schweiz, St. Moritz, Svájc, Switzerland, Zermatt

« - | - »


Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva


Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Hová mész nyaralni az idén? CubaFiesta Csevegés 54 2012-02-15 16:00


A pontos idő 17:25 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.