Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Közép-Európa > Szlovákia


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2010-12-06, 14:04   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Magas-Tátra

A világ legkisebb kiterjedésű magashegysége, amely a Trianon előtti Magyarország határát alkotta Lengyelországgal. Természeti szépségeit a 2004. november 19 - én bekövetkezett, a fenyveseket hatalmas területeken letaroló orkán sem tudta jelentősen csorbítani, belső völgyeiből számtalan túraútvonal nyílik a hegymászók, vagy a hétköznapi turisták előtt a gránitcsipkék lenyűgöző birodalmába. Itt található a Kárpátok legmagasabb csúcsa, a 2655 m-es Gerlachfalvi-csúcs, de megkapó élményt jelentenek az egykoron gleccserek által kialakított tengerszemek, a havasi, alhavasi virágok, és esélyünk van medvével, zergével vagy mormotával találkozni Magas-tátrai barangolásaink során.
Kalandra fel tehát, és osszuk meg itt egymással az ebben a csodálatos hegységben szerzett élményeinket!
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-07, 11:05   #2 (permalink)
Adminisztrátor
 
Csatlakozott: 09-10-01
Összes hozzászólás: 107
Hírnév szint: 10
harzol a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mi is rengeteg helyen jártunk már a Magas-Tátrában és egy szem gyomorrontást leszámítva csak szuper jó élmények kötődnek hozzá.
Tátralomnic és Ótátrafüred, valamint a Csorba-tó környékén többször tájfutó verseny és edzés keretében jártunk, de persze legtöbbször kirándulni mentünk a Tátrába.
Poprádi-tó és környéke, a Rysy környéke volt az egyik gyakrabban látogatott terület. A Lomnici-csúcs bár szép és jó volt, de azért mégis csak lanovkával mentünk fel. Ráadásul már igen régen is volt, gyerekként pedig az maradt meg jobban, hogy augusztusban hógolyóztunk a Kő-pataki-tó környékén.
Még keletebbre nekem a Zöld-tó és maga Zöld-tavi völgy jött be legjobban. Itt amolyan futó kirándulás keretében jártam, bár a vége fele volt pár olyan szakasz, amit inkább gyalogoltunk, mert májusban még akadt pár hófolt.

Ahol viszont tényleg többször jártam és valamiért sztenderd útvonalnak számít az a Kis-Tarpataki-völgy, Téry menedékház, majd kicsit tovább a Vörös-torony-hágó láncos szakaszai és végül lefelé a Nagy-Tarpataki-völgy.

Sajnos az elmúlt pár évben nem jártam a Tátrában. Mikor legutóbb mentünk volna, akkor pont a viharkárok miatt lett lefújva az út, mert le voltak zárva az érintett területek.
Lassan jó lenne újra menni!
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-12-07, 11:33   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Írod a tájfutó versenyt. Nos, a Nagyszalóki-csúcsra felfelé menet (igaz, hogy kb. 10 kg-os hátizsákkal) találkoztam egy olyan sráccal, aki megfelelő szerkóban, bárminemű cucc nélkül, szó szerint elrohant mellettem - felfelé. Hihetetlen volt az a kondi, amivel ő rendelkezett. A Szalóki egyébként is nagyon fárasztó, monoton kaptatás, neki viszont gyerekjáték volt az egész. Ugyanígy csodálkozom a serpákon, akik pl. a Rabló-menedékházhoz viszik a cuccokat, vagy épp a Rysy alá.
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-07, 12:03   #4 (permalink)
Adminisztrátor
 
Csatlakozott: 09-10-01
Összes hozzászólás: 107
Hírnév szint: 10
harzol a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Most hogy mondod beugrott, hogy a Nagyszalóki-csúcs kimaradt a felsorolásból. Nagy élmény volt, mert egy felhőben gyalogoltunk. Vagy 10x hittük azt, hogy már fent vagyunk, mert úgy tűnt egy csúcsra érünk fel, de mindig volt tovább még út, ami egy rövid sík, vagy lejtős szakasz után még ment tovább fölfelé.

Serpák kapcsán egy Tátrát érintő videót ajánlok, mert ott rendezték nekik az idei VB-t:
harzol nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-07, 17:04   #5 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-25
Összes hozzászólás: 39
Hírnév szint: 0
Gréti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Gréti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

A Tátrában én is többször voltam. Még főiskolás koromban, barátokkal. Mindig a Poprádi tóhoz mentünk. Az ottani turistaházban, a padláson szálltunk meg. A mellette lévő hegymászótemetőben sajnos már ismerősöm is van, így oda is mindig kinéztünk.

Amit sajnálok, és ezért egyszer biztosan visszamegyek, hogy a Rysyre kétszer sem sikerült felmenni. Először időjárás, majd idő hiányában, aztán meg betegség miatt.
Gréti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-08, 15:27   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia! Csak nem Antal Péterről írsz? Nagyon megfogott a története, olvastam róla a neten is...
Ami a Rysy-t illeti: én is így voltam a Krivánnal: nekem másodjára sikerült, mivel egy nagyon tré edzőcipőben próbálkoztam az első alkalommal, aminek következtében rendszeresen visszacsúsztam - a csúcstól max. 100 méterre - egy sziklatömbről.
2 nappal később (jobb csukában) már összejött. Erőltetni nem szabad semmit, csak azt vállald be, ami még veszélyt nem jelent.
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-08, 15:35   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Jó a videó! Nagyon komoly edzettséget igényel ez a verseny, az tuti...
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-08, 15:49   #8 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-25
Összes hozzászólás: 39
Hírnév szint: 0
Gréti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Gréti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Igazából nem erőltetés volt. Az utolsó teljes napra terveztük a csúcshódítást, de aznap szakadt az eső, így elmaradt. Nagyon nem örültünk neki, ezért elhatároztuk, hogy másnap hajnalban megpróbáljuk. Mivel délután indult a vonat haza, ezért kitűztünk egy időpontot, hogy legkésőbb mikor fordulunk vissza, hogy elérjük. Az előző napi eső miatt azonban magasabbra érve hóval találkoztunk. Nekem nagyon tetszett, mert augusztusban még sosem láttam havat. Sajnos a hó miatt nem haladtunk úgy, ahogy kellett, és a csúcs alatt pár száz méterrel vissza kellett hogy forduljunk. Kárpótlásul nagyon finom forró csokit ittunk a legfelső menedékházban. Csúcshódítás nélkül is nagyon elégedetten és jó érzéssel értünk haza.
Gréti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-08, 19:36   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A Rysy alatti menedékház előtt valamekkora hómező mindig marad, ez tényleg klassz élmény augusztusban Az indulásos/érkezéses nappal valóban az a baj, hogy nagyobb túrát nem lehet tervezni. Az első nap (fél nap) számomra a bemelegítésé, általában Csorba-tó - Poprádi-tó - Békás-tavak, vagy egy Predné Solisko-túra (felvonóval), majd rövid mászás és gyönyörködés A hazautazás napján szoktam megejteni a bevásárlást(pl. Poprádról felszaladni Tátralomnicra, ahol 2 üzletben is lehet jó szuveníreket venni).
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-08, 19:44   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A Téry-menedékház környékén is szokott lenni hó a nyáron.
Csatolt kicsinyítések
magas-tatra-p1020280.jpg  
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-08, 20:00   #11 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

2010. július 9-én a Rabló-menedékház alatt ilyen hó volt
Csatolt kicsinyítések
magas-tatra-p1020619.jpg  
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-11, 01:15   #12 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 260
Hírnév szint: 14
cobranco a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

És ne felejtsük el a Tátra nagy előnyét...hogy marha közel van.
én 1 napos túrákra szoktam kiugrani,elsősorban nyáron.
Itt a célpont a Vyhodná Vysoká/2490m/ volt:


cobranco nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-12, 11:29   #13 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia!
Minden elismerésem!Bár többször is mondtad, hogy a kondíciód már nem az igazi, de szerintem ennek a "kis" útnak a megtétele épp az ellenkezőjét mutatja!
Szerencsére jó időtök is volt, és a július közepéhez képest már a hó is kevesebb volt a völgy felső részében a Rabló-mh. fölött. A Vychodná-Vysoka-ról gyönyörű a kilátás, látom, nem vagytok szédülősek
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-12, 11:35   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Jut eszembe: egy másik honlap Magas-Tátra fórumán anno valaki beírta, hogy lehet-e serpák segítségét kérni a turisták által is megmászható csúcsokhoz Mit ne mondjak, aranyos kérdés volt Ez nem a Himalája - az illető biztosan a tévéből tájékozódott a serpákkal kapcsolatban.
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-17, 11:23   #15 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-16
Összes hozzászólás: 26
Hírnév szint: 0
Vándor a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nektek mi a tapasztalatotok a TANAP-os emberekről?
Ismerős kijelentette, hogy soha többet nem megy a Tátrába, mert ordibáltak vele a TANAP-os ürgék.

Tengerszem csúcson (Rysy) nekem volt szerencsém járni korábban. Jövő évre felmerült újra, de ezúttal a Lengyel oldalról. Arról tudna valaki információval szolgálni?
Vándor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-17, 12:51   #16 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 260
Hírnév szint: 14
cobranco a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hát velünk is ordibáltak már...igaz,hogy vadkempingezésen kaptak...
A Rysy északi oldala joval húzósabb,mint a déli...erre készüljél,ráadásul sokkal nagyobb a tumultus a lengyel oldalon,külön belépőjegy van a parkolásért megin külön kell fizetni,a Morské Okoig meg úgy hömpölyög a tömeg,mintha valami rockkoncerten lennél.
__________________
Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/
cobranco nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-18, 10:21   #17 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-16
Összes hozzászólás: 26
Hírnév szint: 0
Vándor a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Azt tudom, hogy nehezebb, de felszerelés is kell már hozzá?

Majd valamikor jó időben terveznénk.
Vándor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-18, 16:33   #18 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Bevallom őszintén, hogy én még nem találkoztam (látni persze láttam őket) a TANAP embereivel. Fura olvasni konfliktusokról, mert én kb. 35-40x voltam a Magas-Tátrában az utóbbi 8-10 évben, de semmilyen problémám nem akadt a helyiekkel. Egy lengyel barátom mondta, hogy nagyon szigorúan veszik, ha letérsz a kijelölt ösvényről, és komoly büntetésre számíthatsz. Én ilyet még nem tettem, ergo gőzöm nincs, milyenek, ha megszegi az ember a szabályokat. Kérdezném, hogy nem tudod véletlenül, hogy az ismerősöddel milyen apropóból kiabáltak? Nehéz elképzelni, hogy alaptalanul viselkednének bunkó módon, de ki tudja.
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-18, 16:39   #19 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Amúgy a Solisko alatti menházhoz tartván, a felvonónál kiabált egy pasival a személyzet egy tagja, mert turista a kiléptetőn nem volt képes kimenni (erőltette a kart). Akkor nekem is elment a kedvem, hogy használjam a felvonót (amúgy is piszok drága), inkább elsétáltam a Jamszkó-tó irányába fotózgatni (úgyis pihenős napom volt, az előző napi "vízhólyagos" túra miatt).
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-18, 22:53   #20 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 260
Hírnév szint: 14
cobranco a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Vándor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azt tudom, hogy nehezebb, de felszerelés is kell már hozzá?

Majd valamikor jó időben terveznénk.
a jó idő az alapszabály,de felszereltség nélkül is teljesithető,egy alapedzettség azért nem árt hozzá...a Rsyvel szemben /észak felé/húzódó Orla Perc gerinc ellenben már kemény...és ekkor még finoman fogalmaztam.
__________________
Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/
cobranco nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-19, 10:23   #21 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hát, igen, alapedzettség kell a Rysy-hez elsősorban!
Hasonló nehézségű, mint a Kriván, amit egy 85 éves (!) lengyel bácsival másztam meg (olyan vádlija, volt, mint nekem 2), majd utána másnap (akkor én már nem voltam vele) a Rysy-t hódította meg. Szlovák oldalról ment fel, lengyel oldalon pedig le. Elképesztő! Vannak közös fotóink a Krivánon, a kettős keresztnél...A felesége 10 éve halt meg, szegény azóta egyedül járta be az egész Tátrát, mígnem összeakadt velem a Krivánra menet, úgy 1800-on. Nagy barátok lettünk, de a muris az volt, hogy mindenki azt kérdezgette (akivel találkoztunk a Krivánon), hogy "hány éves az öreg?" 1921. szept. 9-én született, és 2007. júliusában másztuk meg a Krivánt együtt...
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-20, 16:52   #22 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-16
Összes hozzászólás: 26
Hírnév szint: 0
Vándor a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszönöm.
Rossz időben már csak a csökkent (vagy akár negatív) élmény miatt sem mennénk, felszerelésünk pedig nincs.
Kondíció rendben van. Mentünk már 2000 méter szintet egy nap oda-vissza.
Vándor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-22, 10:42   #23 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

"Rossz időben már csak a csökkent (vagy akár negatív) élmény miatt sem mennénk"Az az igazság, hogy a Tátra-feelinghez hozzá tartozik a rossz idő is (sajnos), de tökéletesen igazad van: a panorámától megfosztva, csak kínlódsz a csúszós köveken, vagy a hóban. Egyszer a Nagy-Morgásra mentünk fel úgy, hogy odafelé semmit sem láttunk a tájból a felhő miatt, szerencsénkre a Kőpataki-tóhoz visszaérve már kitisztult, és akkor láttuk, hogy mit nem láttunk addig
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-22, 13:22   #24 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 260
Hírnév szint: 14
cobranco a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

a Nagy-Morgás valamilyen medvés hely...?
__________________
Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/
cobranco nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-23, 23:04   #25 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
cobranco eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
a Nagy-Morgás valamilyen medvés hely...?
Nem medvés, legalább is nem tudok róla!
Velká Svist'ovka: magyarul nem is Nagy-Morgás a neve, de hát igyekszem a magyar neveket alkalmazni, ha sikerül. 2001-ben a Rysy alatti menedékház környékén támadott meg több embert is egy kölyök mackó, és bár nem okozott komoly sérüléseket (mindössze 60 kilós volt), de a feltűnése olyan magasságban (és ott), több, mint meglepő!
Egy másik fórumon olvastam, hogy a Nagy Hincó-tónál is láttak medvét (1946 m), amit először nem igazán hittem, de a Rysy-s sztorit elolvasván, már mindent el tudok képzelni. Éreztem már oltári erős ragadozó szagot a Hincóra felmenet, még a törpefenyő övezetben, úgy 1700 m körül. Róka, vagy ne adj isten, medve lehetett. Sok variáció nincs. Olyan erős, szúrós bűz volt, mint az állatkertben a ragadozóknál.Őkelme (bármi is volt) nyilván biztonságban érezte magát a törpefenyős dzsumbujban, így ott dekkolt fényes nappal, közel a turistákhoz. A Téryhez menet a nyáron, a túraösvény kellős közepén, méretes medvetrágya volt. Nyilván a medvéknek is egyszerűbb a kiépített ösvényen korzózni.Délután 5-6 óra környékén már nincs tömeg arrafelé. Kb. 2-300 m-enként akadtunk össze egy-egy emberrel - júliusban...
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-23, 23:10   #26 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ezt a szerencsétlent hülyére vertem
Bevallom, ez csak gyakorlás volt, hátha a faterjával is összeakadok
Amint látható, nem kell félni a medvétől - verhető
Csatolt kicsinyítések
magas-tatra-magas-tatra-evaval-2010-098.jpg 098.jpg
Megnézték: 1030
Méret:  1,05 MB
Azonosító:  641  
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-23, 23:22   #27 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A medve elpáholásához a Zamkovsky-ban merítettem erőt, nagyon kiadós és jó kaját adtak, udvarias kiszolgálással, és kettőnknek 4 (!) feles Borovickát a "cég" ajándékaként, ingyen. Mivel a kedvesem soha nem iszik alkoholt, így kénytelen voltam mindet meginni. Egy szőke hölgy volt a kedves turista csalogató, tartsa meg a jó szokását! Amúgy nem utolsó dolog üzleti fogásnak!
Csatolt kicsinyítések
magas-tatra-magas-tatra-evaval-2010-086.jpg 086.jpg
Megnézték: 796
Méret:  1.005,9 KB
Azonosító:  642  
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-23, 23:25   #28 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A sült kolbász mellé egy ilyen adag specialitás is bekívánkozott az éhes gyomorba - finom volt ez is!
Csatolt kicsinyítések
magas-tatra-magas-tatra-evaval-2010-087.jpg 087.jpg
Megnézték: 931
Méret:  949,5 KB
Azonosító:  643  
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-23, 23:39   #29 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Na, itt ne próbálkozzatok "gulyásleves" elfogyasztásával, hacsak nem szeretitek a tömény, olvasztott, forró zsírt /több centi vastagon állt az alján található hagymadarabok fölött, mindössze 2 db mini(mű)hússal/. Az ominózus hely Chata pod Soliskom (Szoliszkó alatti menedékház) 1840 m-en.
Csatolt kicsinyítések
magas-tatra-magas-tatra-evaval-2010-524.jpg 524.jpg
Megnézték: 848
Méret:  806,6 KB
Azonosító:  644  
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-23, 23:46   #30 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Aki viszont imád napozni a csodás tátrai környezetben, az ne álljon meg a Szoliszkó alatti menháznál, hanem irány az Elülső(Predné)-Szoliszkó! Garantált lebarnulás, ha kifogjátok a napos időt!
Csatolt kicsinyítések
magas-tatra-magas-tatra-evaval-2010-462.jpg 462.jpg
Megnézték: 7645
Méret:  1,11 MB
Azonosító:  645  
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-25, 12:00   #31 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 260
Hírnév szint: 14
cobranco a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

ezek a kajás képek meghozták az étvágyamat...
__________________
Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/
cobranco nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-25, 17:46   #32 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-25
Összes hozzászólás: 39
Hírnév szint: 0
Gréti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Gréti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Én még nem láttam medvét a Tátrában, pedig sokan sokszor mondják, hogy még a városokba is bemennek. Egy kisebb boccsal pedig szívesen összefutnék, persze ha már jóllakott. Kik azok a TANAP emberek? Én ilyenről még nem hallottam.
Gréti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-25, 18:03   #33 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 260
Hírnév szint: 14
cobranco a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Azok a parkőrök...egyébként a kis medve nem akkor veszélyes ha még nem lakott jól,hanem ha OTT AZ ANYJA.
__________________
Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/
cobranco nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-25, 21:15   #34 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
cobranco eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
ezek a kajás képek meghozták az étvágyamat...
Nem csodálom! Szerintem jó a kaja a Téry-menedékházban is (kolbász, gőzgombóc, stb.), a Rainerben a forralt bor ízlett, a Zöld-taviban viszont (amikor ott jártam) nagyon olajosra csinálták a gőzgombócot, és így az ehetetlen volt. Kár érte, mert pl. a Téryben ugyanaz isteni!
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-25, 21:27   #35 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-06
Hely: Szolnok
Összes hozzászólás: 27
Hírnév szint: 0
RchWagner a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Gréti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Én még nem láttam medvét a Tátrában, pedig sokan sokszor mondják, hogy még a városokba is bemennek. Egy kisebb boccsal pedig szívesen összefutnék, persze ha már jóllakott. Kik azok a TANAP emberek? Én ilyenről még nem hallottam.
Nekem volt szerencsém találkozni medvével, úgy 5 éve. A Kopa-hágóról tartottunk a Késmárki Fehérvíz-völgyben a parkoló felé. Már szürkület volt, amikor a patak túlsó partján kilépett egy kb. 200 kg körüli példány egy szikla mögül, majd pár lépéssel már a mi oldalunkon termett (egy a patakon keresztbe átdőlt fenyőt használta hídnak). Nem volt messzebb 15 m-nél, de nem vett bennünket észre, mivel a lezúduló víz minden zajt elnyomott, látni nem látott meg, a patak pedig elvitte a szagokat. A lányom menekülni kezdett (tudtuk, hogy nem szabad, de ő sajnos ezt tette), én pedig, jobb híján futottam utána. A medve vélhetőleg átvágott az ösvényen, és bement az erdőbe. Egy ideig nem mertünk visszamenni, majd 2 cseh turistával "megerősítve" muszáj volt. A macinak már a nyomát sem láttuk. Ami nagyon érdekes volt: ez nem olyan kihízlalt példány volt ám, mint az állatkertekben látható társai! Karcsú volt, és nagyon világos színű, inkább szürkésbarna. Pár másodpercig láttuk csak (a futás miatt), de jól megfigyelhető volt, ahogy lefelé lógatott fejjel, de nagyon határozottan lépdelt a keskeny fatörzsön.
RchWagner nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-07-13, 19:42   #36 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-07-13
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
btibix a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Kirándulás: Szlováka

Hello ha valakit érdekelne egy olcsó, testreszabhato felvidéki kirándulás irjon. Én Szlovákiában lakom és jól ismerem Szlovákia egész területét. Elég jo kapcsolatokkal rendelkezem ezért nagyonjo áron tudok szállást biztositani akár a Magastátra szívében is. Informáciot a btibix@gmail.com cimen tudok adni.
btibix nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2016-12-15, 01:32   #37 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 260
Hírnév szint: 14
cobranco a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Üdv mindenkinek!

Pár perc nyár ebben a fagyos időben

Itt egy „best of” ízelítőként még augusztusból:



Helyszín:
Északi-Kárpátok/Tátra,Pieninek/

További infók a fotoalbumban:
http://indafoto.hu/cobranco/tatra_csillagturak_2016

Kellemes nézelődést!
__________________
Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/
cobranco nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Kárpátok, Lengyelország, Magas-Tátra, magashegység, Szlovákai, Tátra



Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva


Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Alacsony-Tátra Utazás Szlovákia 1 2010-08-02 00:27


A pontos idő 11:12 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.