Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Délkelet-Európa > Törökország


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2010-02-26, 10:53   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-02-26
Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
Worry a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Törökország nyaralás

üdv

már részben kifizetett törökországi nyaralásunk van kemer-ben, ami antalya közelében van.
az utazási iroda eddig egy szót sem szólt a vízumról és most olvastam valahol, hogy egész törökország vízumköteles.
elég ideges lettem, mert ilyesmivel nem akartunk foglalkozni! nem hiányzik a plusz ügyintézés és mi van ha valamiért nem kapunk vízumot?

valaki elmondaná, hogy mit kell tennünk? mire számítsunk?

Ildi
Worry nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-02-26, 15:53   #2 (permalink)
Tag
 
CubaFiesta logója
 
Csatlakozott: 09-10-04
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 68
Hírnév szint: 15
CubaFiesta már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.CubaFiesta már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül CubaFiesta részére
Alapbeállítás

Idézet:
Worry eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
üdv

már részben kifizetett törökországi nyaralásunk van kemer-ben, ami antalya közelében van.
az utazási iroda eddig egy szót sem szólt a vízumról és most olvastam valahol, hogy egész törökország vízumköteles.
elég ideges lettem, mert ilyesmivel nem akartunk foglalkozni! nem hiányzik a plusz ügyintézés és mi van ha valamiért nem kapunk vízumot?

valaki elmondaná, hogy mit kell tennünk? mire számítsunk?

Ildi
Ha az iroda csomag ajánlatában nem szerepelt a vízum, mint költség, akkor azt egyéni úton kell beszerezni. Persze attól még jelezhették volna, hogy mi az eljárás ilyen esetekben. Általában ez így elegáns:

Tartalmaz: pl. szállás, transzfer...stb.
Nem tartalmaz: pl. vízum, egyéb ktg-ek...stb.

Én úgy tudom, hogy Törökországba a turista vízum magyar állampolgároknak 15 EUR (a Nagykövetségen 9000 Ft, a határon 20 $, 30 napra jogosít), melyet a török határállomásokon (közúti és reptéri átkelőhelyeken) felvehettek.

CubaFiesta
__________________
Kuba::Kubainfo :: Kubai hotelek
CubaFiesta nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-03-02, 09:54   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-02-26
Összes hozzászólás: 5
Hírnév szint: 0
Worry a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

köszönöm
mindezeket szerencsére megerősítette az utazási iroda is. a vízum miatt nem kell idegeskednünk, mert azt mindenki magkapja. az ára sem olyan vészes, igaz jobb lett volna előre tudni, hisz ennyivel is drágább az út

voltál már kremer-ben, vagy antalyaban?
Worry nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-03-02, 19:31   #4 (permalink)
Tag
 
CubaFiesta logója
 
Csatlakozott: 09-10-04
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 68
Hírnév szint: 15
CubaFiesta már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.CubaFiesta már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül CubaFiesta részére
Alapbeállítás

Idézet:
Worry eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
voltál már kremer-ben, vagy antalyaban?
Nagyon szívesen.

Még nem, de már gondolkodtam rajta én is, hogy meg kellene nézni. Tenni egy országjáró túrát és megismerni a főbb nevezetességeket. Több kollégám, ismerősöm is mesélte, hogy van egyfajta bája. Ha hazajöttetek érdekelne, hogy ti mit láttatok, nektek mi volt a tapasztalatotok törökkel kapcsolatban.

CubaFiesta
__________________
Kuba::Kubainfo :: Kubai hotelek
CubaFiesta nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-26, 12:10   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 09-10-27
Összes hozzászólás: 20
Hírnév szint: 0
grave a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mennyire javasoljátok az olyan utakat Törökországba, ahol csak az oda és visszautat, valamint a szállást félpanzióval intézi az utazási iroda és a többit mi magunk oldanánk meg.
Autóbérléssel szeretnénk megnézni a környéket és néhány történelmi nevezetességet, ha Törökországra esik a választásunk.

Olyan utazók tapasztalatait szeretném olvasni, akik jártak magánszervezésben Törökországban. Mennyire lehet helyben autót bérelni? Vagy ezt inkább előre intézzük el itthonról? Ajánlatos szabadon kószálni az országban, vagy inkább ne akarjunk az ország mélyére (de azért a nyugati részeken) hatolni?

Természeti látnivalókban mit tudtok ajánlani? Szívesen megnéznénk szép helyeket is.

Még az sem dőlt el, hogy ide megyünk, vagy máshova szóval lehet győzködni is.
grave nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-04-27, 14:56   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-04-27
Hely: Isztambul
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
CyberMacs a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Grave!

Én Isztambulban élek, így néhány segítség neked, mégha kicsit megkésve is...

Szerintem Törökországot legjobban te magad tudod felfedezni. Az utazási irodák sem rosszak, de nagyon megkötik az embert (főleg az utastársak). Sokkal jobb inkább rendesen felkészülni, és nekivágni az útnak. Hála az internetnek a látnivalókról és az árakról is mindent meg lehet tudni. Még a hotelt is elintézheted magadnak. Persze mindez így sokkal kalandosabb lesz, de ettől lesz csak igazán jó.

Autót bérelni érdemes. A helyet jobb már itthon kinézni, és legyen tatalék helyed is. A hotelek persze mindig segítenek, de nem biztos, hogy a legjobbat kapod.
Hacsak nem Isztambulban akarsz vezetni, akkor mindenképpen nagyon jó, ha van egy kocsid. A törökök kissé érdesen vezetnek (pl. a lámpa és a zebra azért van a sarkon, mert jól mutat, nem pedig azért, mert valaki is használná), de ha az ember megszokja, akkor könnyen lehet vezetni. Az utak pedig meglepően jó minőségben vannak. Ha nem nagyvárosban vagy (értsd: 3 mill. feletti lakos), akkor pedig nagyon egyszerű vezetni. Kivétel persze Isztambul, de az egy külön világ.

Törökországban a benzin rettenetesen drága (2 euro, néha több). Érdemes gázzal működő autót bérelni (LPG), mert akkor olcsóbb lesz a használata. De meg kell érdeklődni, hogy a környéken hol tudsz bele gázt venni, mert kevés benzinkútnál van. És egyes helyekre nem engedik be (pl. fedett parkoló). Így tehát a gázos autó olcsóbb, de több utánajárást igényel. Köztes megoldás a dízel.

Vezetéshez szükséges a nemzetközi jogosítvány kiváltása, ami nem nagy kaland. Bár eléggé ritka az, hogy az embert a rendőr megállítja. Inkább elzavarják az embert, hogy ne legyen útban.

Törökország különleges hely, mind természeti, mind kulturális látnivalókban. Bárhova is mész, mindig lehet találni valami szépet, érdekeset. Így ajánlani nehéz, mert minden hely jó. Persze vannak az alap dolgok, mint Kapadokya, Pamukale, stb...
Szerintem írd be a Google képkeresőbe és a Flickr-be, hogy "Turkey nature" és a neked tetsző képeknél nézd meg, hol készült!

Ha magadban vágsz neki az országnak, akkor nagyon jó élményeket gyűjthetsz. A törökök nagyon kedvesek, és szívesen fogadnak majd, és bármikor segítenek. Arra kell csak felkészülni, hogy a törökön kívül más nyelvet nem beszélnek. Így egy zsebszótár elengedhetetlen.

Jó nyaralást!
CyberMacs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-03, 00:56   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-08-03
Összes hozzászólás: 15
Hírnév szint: 0
Taksi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

CyberMacs!

Nem tudsz ajánlani olcsó szállásokat Isztambulban?
Szeptemberben ha minden úgy alakul, akkor megyünk a párommal.

Már gyűjtögetjük mit nézzünk meg. Szerinted?
Taksi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-08-18, 13:10   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-04-27
Hely: Isztambul
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
CyberMacs a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Taksi,

Sajnos szállásokban nem tudok segíteni.
__________________
isztambulkalandok.blogspot.com
CyberMacs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-21, 19:48   #9 (permalink)
dru
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-21
Összes hozzászólás: 22
Hírnév szint: 0
dru a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Most, hogy már megy fapados is biztos vagyok benne, hogy jövőre sokkal több magyar fog Törökországban nyaralni. Olcsó és mégis színvonalas választás!
dru nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-19, 12:46   #10 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Alanyai nyaralás

2008 augusztusában 2 hetet nyaraltam az Alanyától kb. 12 km-re lévő Conakliban barátaink társaságában. A TUI-Gulet irodánál foglaltam le 4 db 2 ágyas szobát, tengerre néző felárral.
Sajnos nagyon pocsék nyaralás volt.
Azzal semmi problémám nem volt, hogy fél óra késéssel szálltunk fel Ferihegyről, benne van a pakliban. Az már jobban zavart, hogy mikor megérkeztünk Antalyába nekünk kellett megkeresni a Gulet képviselőjét, mert nem ott várt minket a kijáratnál, de ez is semmi ahhoz képest, hogy a transzferbusz sofőrje nem tudta az utat a szállodához. Mivel nem jött velünk egy telepített idegenvezető sem, így többször megállt, kérdezősködött a sofőr, hogy megtalálja a helyes utat. Épppen ezért kb. éjjel fél kettőre voltunk a szállodában. Itt félretettek nekünk salátákat vacsira, de gondolhatod, hogy nem igen volt kedvünk enni. Mikor megkaptuk a szobakulcsokat és elfoglaltuk a szobákat meglepve tapasztaltuk, hogy a tengerre néző felárral befizetett szobák helyett melegházakra és gazos területre nézőket kaptunk mi és egy másik pár a csapatunkból. Gyuriék és az egyik lányáék is csak oldalról tengerre nézőt. Mentünk reklamálni, mire az volt a válasz, hogy tele a szálloda majd holnap délután megkapjuk azt amire felárat is fizettünk. Mondanom sem kell, hogy addíg nem pakoltam ki csak a legszükségesebb dolgokat. Másnap mentünk a csere miatt, de ismét csak azt a választ kaptuk, hogy még mindíg nem tudnak tengerre néző szobát adni, majd holnap. Este jött a telepített idegenvezető srác és mondtuk Neki a problémát. Ő is szólt a recepción, de Neki is csak következő napra ígértek szobacserét. Még mindíg ott voltam becsomagolva következő nap is, mert akkor is csak azt mondták, hogy majd holnap kapunk új szobát. Na ettől már bedurrant a fejem és adtunk 20 eurót, hogy végre 3 nap után ki tudjak pakolni, mert sejtettem, hogy ez megoldja a problémát. Láss csodát, mi ekkor 2 óra múlva kaptunk egy oldalról tengerre nézőt. Ez ugyan alapárban van és nem az amiért fizettünk, de azt mondtam, hogy már mindegy. Gáboréknak még ekkor sem akartak adni "majd holnap" volt ismét a jelszó. Ők sem pakoltak ki eddíg, de innentől azt mondták, hogy már nem is érdekli Őket. Közben telefonálgattunk az idegenvezetŐnek a mobilunkról, (holott Ő ígérte, hogy telefonál, de ez valahogy elmaradt) ami több mint 2 ezer forint volt.

A legnagyobb problémám az iszonyatos páratartalom volt, de ez mindenkinél gondot okozott. Alig kaptam levegőt, mert a szél sem fújt. A levegő árnyékban olyan 42°C volt, a tenger pedig 32°C, ami egyáltalán nem hűsített. Tök olyan volt, mintha egy kádban fürdenél, csak itt nem tudsz hidegvizet engedni hozzá. Sajnos annyira nem bírtam a 90%-os páratartalmat, hogy egyszer el is ájultam. Szerencsére Feri elkapott, mielőtt a kövön landoltam volna a tengerparti bár teraszán. Arra tértem magamhoz, hogy pofozgatnak és itatnak vízzel. Szegény Évi sírva fakadt, azt hitte, hogy ott halok meg, mert a szemeim is felakadtak. Ezt tetézte még az is, hogy hiába nem ittam csapvizet, nem tettem semmibe jégkockát, ment a hasam is, pedíg enni szinte semmit nem ettem. Sajt, felvágott után már csak reggelire frissen sütött rántottát mertem enni, ettől nem volt bajom. Ebédelni fel sem mentem csak az első és utolsó napon, ínkább ettem a strandbárban egy-egy toast, pizzát. A kaják egyébként ízetlenek voltak, husika nagyon kevés (átlagban 2 fajta + 1 hal). Próbálkoztam tésztával is, de olyan elázott, vizes volt, hogy meg sem tudtam enni. Aki viszont vegetáriánus az jól járt, mert sok-sok saláta közül lehetett választani, olivabogyó is volt legalább 6 féle. A sütikből is bőven volt választék , csak nekem nagyon édesek. A gyümik közül a szőlő és a sárgadinnye isteni fincsi volt, de a görögdinnye bizony tök volt. Ez nem csak az én véleményem, mert a társaságunk többi tagjának is problémát okozott a kaja, kivéve a páromat. Mindenkinek ment a pocakja, még szerencse, hogy vittem 3 doboz Immodiumot, így ki tudtam a barátainkat is segíteni miután elfogyott az Ő széntablettájuk.
A szálloda környékén sok üzlet volt, így esténként kimentünk egy kicsit szétnézni. Vettem is magamnak egy piros Adidas pólót, melyet másnap fel is vettem, de bár ne tettem volna.
Kirándulni egyénileg bementünk dolmusszal Alanyába. Ez baromi érdekes, mert miután leinted a buszt, lelassít, de nem igazán áll meg. Én azért elsőként símán felszálltam rá, de Gyuri utolsóként majdnem úgy lebegett mint a győzelmi zászló. Azért sikerült baj nélkül Neki is fekapaszkodnia. Helyi buszszal felmentünk a várba, ahonnan gyönyörű a kilátás, majd megnéztük a Damlatas cseppkőbarlangot. Nem valami nagy szám, ennél sokkal szebbeket láttam már. Átgyalogoltunk a városon, hogy megtaláljuk a Vörös tornyot a tengerparton. Ide Évi és én már nem mentünk fel, mert ki voltunk mint a libák a nagy melegben. A két fiú vette az akadályt és felmásztak a torony tetejére. Gyuri talán meg is bánta, mert miután lejött alig bírt menni, annyira igénybevette a sok és nagyon magas lépcső. Itt vettem észre, miközben vártuk a fiúkat, hogy megfogta a póló a karjaimat, nyakamat és a zöld nadrágomat is. Roppant mókás látvány voltam így pirosra festve, még jó, hogy nem indián harcidísznek nézték. Természetesen hazafelé bementünk a boltba ahol vettük a pólót (10 euró) és mutattam magam, hogy kicsit viccesre festett és kértük cserélje ki. A pofa nem volt hajlandó, csak azt válaszolta, hogy ez az én problémám és nem az övé. Nem a 10 euró, hanem a hozzáállás ami bosszant nagyon.
Befizettünk egy kinti irodánál (fele árban volt, mint a TUI-nál lett volna) egy jeep szafarira, mert szerettük volna megnézni Dim Cay-t. Ez egy olyan hely, ahol a folyó felett vannak az éttermek. 5 dzsippel elindultunk fel a hegyekbe, a kacskaringós úton, mely egy idő után földúttá vált. Na itt ért az első meglepi, mert senki nem mondta, hogy lehetőleg ócska ruhába menjünk, mert egymást előzgették 80-nal a dzsippek, közben locsolták 2-5 literes vizespalackokból a mellettük lévő kocsi utasait. Mondanom sem kell, hogy mi is kaptunk bőven. Úgy néztem ki, mint aki ruhástól állt a zuhany alá. Tovább fokozta az élvezeteket, mikor olyan poros részre mentünk, hogy látni alig lehetett mikor a dzsippek felverték a port. Úgy néztünk ki, mint egy bundáskenyér. Néha halálfélelmünk volt, mert a szerpentinen úgy mentek, hogy időnként azt hittük lezuhanunk a szakadékba, pedíg én nem vagyok egy besz....i valaki. Több mint 1300 méter magasra vittek fel, az egyébként gyönyörű hegyek között. Itt meglátogattunk egy török dzsámit, ahol le kellett venni a cipőket és nekünk lányoknak bekötötték a fejünket és hosszú szoknyát adtak ránk, csak így mehettünk be az épületbe. Ez szép volt, főleg a kilátás tetszett. Meglátogattunk még egy hagyományos török házat a hegyekben, ahol rövid műsor is volt. Megállapítottuk, hogy elég rablók, mert ugye megszomjazik az ember és szívesen inna egy jó kis EFES-t, de egy dobozért 5 euró kicsit túlzás. Nem is vett senki közülünk, igaz, mi előrelátók voltunk és vittünk vizet és sört egy kis hűtőtáskában. Innen folytattuk utunkat Dim Cay-be, ahol egész jó kaját kaptunk (benne volt a 15 euróban, amit a kirándulásért fizettünk). Ezzel el is telt a nap és hazafelé vették a sofőrök az irányt. Itt nagyon aranyos volt a sofőrünk, mert elég nehezen tudtam leszállni a magas platóról és tartotta a hátát, hogy abba kapaszkodjak.

Szintén a kinti irodával mentünk el Aszpendoszba, Sidébe és az Antalyától északra lévő Kursunlu vízeséshez. Mondtuk Habibnak (az iroda alkalmazottja), hogy angol nyelvű idegenvezetést szeretnénk, de legnagyobb megdöbbenésünkre oroszok közé tett be minket és a török idegenvezető nem beszélt angolul csak egy-két szót, oroszul viszont tökéletesen. Sajnos majdnem 40 éve tanultam ezt a nyelvet, így ugyan megértettem pár szót, mondatot, de azért így nem az igazi. Azért nem volt nagy gond, mert a szállóban az utikönyvemből informálódtam a látottakról.

Miközben mentünk egyik helyről a másikba, megállt a busz egy boltnál, hogy itt lehet venni inni valót. Mi egy doboz EFES-t szavaztunk meg a párommal. Miután kifizettük a sört el akartunk venni egy poharat a pultról, hogy én abból igyak, mire közli velünk a pasi, hogy 1 euró az üres pohár. Na ez végleg kiverte a biztosítékot nálunk. Legszívesebben földhöz vágtam volna a nyamvadt poharát.

Összefoglalva: Nem volt jó és soha többet Törökország a pénzéhes, udvariatlan emberek, valamint a számomra elviselhetetlen magas páratartalom miatt. A kajával sem voltunk kibékülve, alig vártuk, hogy itthon együnk egy fincsit. Én szinte éheztem a két hét alatt az all inclusíve ellátás ellenére, mert nem csak nem ízlett az étel, hanem nem volt kedvem a fuldoklás mellett állandóan a budira járni.

Egyébként meglepően szép zöld volt minden, rengeteg a virág, pálma, banán. A tájjal nincs semmi probléma, de sajna az emberek is elveszik az ember kedvét, hogy visszatérjen. Nekem és a páromnak legalábbis elvették.
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-19, 12:54   #11 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Képek a nyaralásról.
Csatolt kicsinyítések
toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1889.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1891.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1893.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1895.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1896.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1900.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1910.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1912.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1913.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1920.jpg  
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-19, 13:01   #12 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ezek a fotók a Vörös Toronyból készültek.
Csatolt kicsinyítések
toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1923.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1925.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1927.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1929.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1931.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1928.jpg  
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-19, 13:06   #13 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Dim Cay volt az egyik kedvencem. Nagyon hangulatos volt itt enni!
Csatolt kicsinyítések
toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1992.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2005.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2007.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2010.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2013.jpg  
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-19, 13:32   #14 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

kvalcsi!

Azért én nem írnám le Törökországot.
Tény, hogy ti kifogtatok egy szerencsétlen szervezésű utat. Lehet én is bosszúsan tértem volna onnan haza, de szerencsére nem ez az általános.

Törökország nekem egyik kedvencem. Sok a látnivaló, hatalmas az ország és az Égei-tenger partvidékén többnyire már a színvonallal sincs gond.

Kivételek sajnos vannak, de ez szinte mindenhol így van.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-19, 13:32   #15 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Aszpendosz egy ősi görög-római város a mai Törökország Antalya tartományában. Leginkább a színházáról ismert, mely az egyik legjobb állapotban fennmaradt ókori színház a világon, 15 000 férőhellyel. A színházat ma is használják.

Pár fotó a színházról.
Csatolt kicsinyítések
toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2084.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2088.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2092.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2093.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2095.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2102.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2104.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2097.jpg  
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-19, 13:35   #16 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Fényképeid alapján azért érezni, hogy a nevezetességek és látnivalók Törökországban neked is bejöttek.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-19, 13:46   #17 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
traveller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Fényképeid alapján azért érezni, hogy a nevezetességek és látnivalók Törökországban neked is bejöttek.
Szia!

Persze, hogy bejönnek Törökország látnivalói, hiszen én egy kíváncsi természet vagyok akit minél több látnivaló érdekel. Tényleg gyönyörű ország, rengeteg látnivalóval. Mint említettem nekem az emberek viselkedése (tisztelet a kivételnek!),és a borzasztó magas páratartalom ami nem tetszik. Tudod az utunk után derült ki mikor elmentem orvoshoz az ájulásom miatt, hogy nagyon súlyos aszmám van, így nem teszem ki magam mégegyszer ilyen megpróbáltatásnak. A férjem pedíg hallani sem akar ezek után Törökországról. Elsősorban maradunk a jól bevált Görögországnál és Tunéziánál.
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-19, 13:52   #18 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Az sem rossz.
Én mondjuk jobb szeretem a változatosságot. Hiába vannak olyan országok, amiket imádok, nem tudnám elképzelni, hogy mostantól csak oda menjek nyaralni.

Azon nem gondolkodtatok, hogy egy másik időszakban utazzatok, amikor kicsit kisebb a meleg?

Nekem egyébként a török emberekkel sincs problémám. Néha egy kis plusz pénz tényleg segít, de még így is olcsóbban tud kijönni az ember, mint néhány kilométerre onnan a Görögöknél.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-19, 14:25   #19 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

A párom általában augusztus végén vagy június elején tud eljönni szabira, így behatárolt általában az időpont.
Egyébként 13-szor voltam Görögországban, de egy kivétellel mindíg más helyen és így is van még olyan sziget, ahol nem voltam és jó lenne látni. Az igaz, hogy drágábban jövök ki mint Törökországban, de legalább nem akarnak levenni.
A másik problémám Törökországgal, hogy nagyon nagyok a távolságok és 60 évesen nem bírom már a gyűrődést annyira mint régebben.
A legolcsóbban Tunéziában lehet nyaralni szerintem, kevesebb pénzből ki lehet jönni mint a törököknél.

Azért Isztambulról nem mondtam le. Ide régóta szerettem volna elmenni, de abban az időben sok volt a robbantgatás ott, így a párom megvétózta az utazást.
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-19, 14:33   #20 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ezek a képek a Kursunlu vízesésnél készültek, mely Antalyától kb. 19 km-re van.
Csatolt kicsinyítések
toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2113.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2114.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2115.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2120.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2122.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2134.jpg  
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-19, 14:37   #21 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ez igen. Ennyi Görög szigetet bejárni biztos nagy élmény lehet. Én is szívesen megtenném.
Csupán arra céloztam, hogy jellegében más úticélokat így nem láttok. Görögország gyönyörű, ahogy Törökország is. Viszont jellegében közel állnak egymáshoz a szigetek.
Persze azért országon belül is vannak nagy eltérések, de nem akkora, mint az egész földön.

Isztambulról ne mondj le. Már teljesen biztonságos, magam is tapasztaltam. Részben onnan vannak tapasztalataim a törökökről.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-19, 14:47   #22 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Medúsza fej - Elsüllyedt Palota - Isztambul

Rögtön egy Bing-es háttérkép a kedvcsináláshoz Isztambulból:
toeroekorszag-nyaralas-medusza-fej-elsuellyedt-palota-isztambul.jpg
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-19, 15:56   #23 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nem mondtam le Isztambulról, egy városlátogatásra biztosan elmegyek majd valamikor.
Azért jártam én szerencsére más országokban is mint Görögország és Törökország. Megcsodálhattam már Olaszország, Spanyolország, Tunézia, Horvátország, Franciaország, Andorra, Németország, Ausztria, Bulgária, Csehország, Szlovákia jó pár nevezetességét is.
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-19, 16:13   #24 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Dzsipp túra a hegyekben.
Csatolt kicsinyítések
toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1943.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1949.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1957.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1962.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1963.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1965.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1966.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1973.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1974.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim1976.jpg  
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-19, 16:35   #25 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ősi halászfalu Side, amely 80 kilométerrre van Antalyától. Sidét egy ókori görög törzs alapította i.e. 7. században. Side fénykorát az i. e. 2. és i. sz. 3. század között élte, amikor gyümölcsöző kapcsolatot ápolt a Római Birodalommal. Ekkor épült a város számos meghatározó épülete.
A Kr. u. 4. századtól kezdve fokozatosan veszített jelentőségéből, földrengések rázták meg, tűzvész pusztította, arabok fosztogatták, végül a 10.századra teljesen elhagyatottá vált. 1895-ben Kréta szigetéről érkeztek ide törökök, újra benépesítve és újjáépítve a várost.
Sida ma közkedvelt túristacélpont, mely többek között homokos tengerpartjának köszönhet a látnivalókon kívül. Színes főutcája tele van kis műhelyekkel, bárokkal és vendéglőkkel.
Csatolt kicsinyítések
toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2146.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2147.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2148.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2150.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2153.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2157.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2161.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2162.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2166.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2168.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2176.jpg   toeroekorszag-nyaralas-tn_1hpim2177.jpg  

kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-05, 14:04   #26 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-05
Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
N. Gabriella a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ti, mint tapasztalt Törökországba utazók mit gondoltok arról, hogy nászút helyszínéül Törökországon gondolkodunk?
N. Gabriella nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-05, 20:54   #27 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-05
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
Emőke1 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás A mi nyaralásunk 2008-ban

Úgy,mint Kvalcsi mi is 2008-b1n voltunk Törökországban. Mi Sidét választottuk, íme egy kis leírás:
Neckermannal töltöttünk el 11 napot Sidében. Hozzáteszem szubjektív, és erősen elfogult vagyok Törökországgal, de megpróbálok tárgyilagos lenni. A hotel Kumköyben van,Side belvárosától 3-4 km, kb. 350-400 m-re a saját strandjától, amit a három Boztepehotels lánchoz tartozó hotel vendégei használnak. Traktorvontatta kisvonat visz lesz félóránként, és hurcol vissza. Kb.13-14 fordul naponta.
A szálló közepes méretű, kb.300 szobája lehet, 5 szinten. Kellemes barna tónusú lobby bárral, rattan bútorokkal. A szobák egy része a kertre néz, ezek nagyon zajosak, egy része pedig utcára, illetve üres telekre. Szerintem gyerekekkel utazóknak ez a jobb választás.Mindenütt makulátlan a tsztaság,szinte egész nap takarítanak, rendet tartanak. Biztonságos szálló, biztonságiőrökkel a bejáratnál, és a kertjében is körbejárnak időnként. Több medencéje van, egy 1,4 m-es két kisebb gyerekpancsolóval az áttermi szinten, egy nagymedence 1,5-ös a kertben, külön csúszdásmedence, és egy hullámmedence. A kertben kis fából készült pihenőházak sorakoznak, szivacs kerevetszerű fekvő-ülő alkamatosságokkal. Vaan egy kicsi kis baromfiudvar kacsa , pulyka, csirke stb. Kis amfiteátrum színpaddal az esti műsoroknak, illetve külön gyerekklub is fellelhető.
Ellátást illetően nem hagy kívánnivalót maga után, szinte egész nap lehet enni,inni. A főétkezések büféasztalosak, de ebéd elfogyasztható a medence melletti pool bárnál, vagy akár a parton is. Itt szerényebb a választék, de jól lehet lakni.
Nagyon kedvesek az ott dolgozók, mondhatom családias hangulat van. Kedvesek A magyar animátorok is, sajnos nehéz érvényesülniük a sok rút német mellett.) Az idegenvezető telepített, hetente 4x van a szállóban, bármivel lehet hozzáfordulni,és ami nagy pozitívuma, megmondja melyik kirándulásra érdemes befizetni, melyikre nem, mert gagyi. Igaza is van. Mi Alanyában voltunk a Neck-kel nagyon klassz, kompakt kis túra volt sok látnivalóval és mégsem volt túl fárasztó. Hajókázás , Vár, Dim-Cay, Cseppkőparlang, és bazározás szerepelt benne, mindenre jutott idő és nem volt ,megterhelő sem.
Viki az ott élő idegenvezető pedig nagyon kedves közvetlen fiatal lány, érdekes dolgokaat mesélt, pont annyit mondott, amennyit kell.
Perge, Aspendos, Antalya kirándulást egyénileg intéztük, egy nap alatt. Indok: 38-40 fok. Antalyaában érdemes felkeresni a Kursunlu vízesést, üdítő kis oázis a forróságban, és a Régészeti Múzeumot. Az egy csoda. Perge nagyon klasszul megmaradt római kori település, szép fórummal, fürdőházzal, de mindenképpen a reggeli órákban érdemes megnézni Aspendos:hát Epidaurosznál monumentálisabb a színháza, és szinte tökéletes állapotú. Megdöbbentő.
Megnéztük a Fire of Anatolia c. show -t a Sidei amfiteátrumban ( ókori) hely és elődadás azt hiszem nem kell kommentár.
Manavgatban elmentünk a nagymecsetbe, gyönyörű ólomüveg ablakok, és díszítések, csudaszép szőnyegekkel, márváványból faragtt belsővel. Voltunk a piacon is, ami inkább bazár de azért jópofa, és megér egy délelőttöt.
Az emberek nagyon kedvesek, akkor volt a török -német meccs, és a kislányommal, meg a többi magyarral vettünk török zászlót mintázó pros pólót, félhod+csillag rajta és így vonultuk vacsorázni meg Sidébe is egy kis sétára. A szálló személyzetén is ilyen póló volt, úgyhogy nagy sikart arattunk, de Sidében is sokan megtapsoltak és éljeneztek (Mondjuk én tényleg a törököknek szurkoltam, és kér,hogy Rüstü kapus benyelte a második gólt.) Egy dolog nem tetszett a sok nagyarcú, bunkó német. Ezekenél még az oroszok is jobbak.
Azt ajánlom, pát szót tanuljon ,meg törökül. aki idekészül, néha jobb mint a baksis
Emőke1 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-05, 22:03   #28 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-05
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 9
Hírnév szint: 0
Emőke1 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
N. Gabriella eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ti, mint tapasztalt Törökországba utazók mit gondoltok arról, hogy nászút helyszínéül Törökországon gondolkodunk?
Szerintem Kemer környékén biztosan találtok olyan szállást, ellátást, ami megtetszik.
Emőke1 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-06, 10:15   #29 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
N. Gabriella eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ti, mint tapasztalt Törökországba utazók mit gondoltok arról, hogy nászút helyszínéül Törökországon gondolkodunk?
Kedves Gabriella!

Törökország nagyon szép, jó célpont lehet nászútnak. Hatalmas ország, nagyok a távolságok, így nem lehet megismerni minden látnivalóját egy út alatt, de gondolom nászúton nem is ez a cél. Mielőtt foglaltok szállodát azt döntsétek el, hogy mit szeretnétek megnézni és homokos vagy kavicsos tengerpart a nyerő nektek. Sajnos nagyon sok az orosz túrista és ebben csak az a borzasztó, hogy a hotelben az angolul feltett kérdésre oroszul válaszol a személyzet. Még szerencse, hogy fiatal koromban nem csak a kosz ragadt rám 8 év alatt, hanem az orosz nyelv is.
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-07, 16:16   #30 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-05
Összes hozzászólás: 6
Hírnév szint: 0
N. Gabriella a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Igen. Egyelőre mi is úgy vagyunk vele, hogy Törökország már elég különleges nekünk, de még megfizethető. Jó lenne még messzebb és még különlegesebb helyre menni, de nem sokkal drágábban.
N. Gabriella nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-20, 16:03   #31 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-03-20
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Davilu a hírnévhez vezető út elején jár.
Talking Vízum

Szia
Igen egész Törökország területére kell a vízum, de ezt a török reptéren megveheted 15-20 Euróért. Turista vízumot bárki kaphat, ha csak nem vagy körözés alatt
Davilu nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Alanya, Aszpendosz, Égei-tenger, Fekete-tenger, Isztambul, tengerpart, Törökország, vízum



Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva


Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Nyaralás Görögországban BeachGirl Görögország 28 2022-08-13 14:37


A pontos idő 15:15 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.